Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-03-23 11:01:49

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Zjadłam już chyba wszystkie możliwe antybiotyki na zwykłe bakterie w moczu. Brałam Nulocin, Cipronex, Forcid, Bactrim i jeszcze inne, których nazw już nie pamiętam. Brałam też zdecydowanie za duże dawki Furaginy. Witaminę C jem cały czas, Urinal z żórawiną też. Teraz od dwóch dni biorę Unidox (pierwszy lek, który biorę na chlamydię i podobne) - poprawa jest, ale zawsze tak jest przez pierwsze parę dni kuracji, od środka objawy zawsze wracają i parę dni po odstawieniu antybiotyków, czasami tydzień po znowu wracają ostre objawy - pieczenie cewki przy oddawaniu moczu, pieczenie w ogóle cały czas nie do zniesienia prawie, ból pęcherza, parcie właściwie nieustanne - mogłabym nieraz zamieszkać w toalecie, żeby nie latać co minutę. Badania moczu jakiś czas temu wychodziły z bakteriami, ale po wyleczeniu ich badania moczu i posiew wyszły bez bakterii, bez wzrostu, a przed tymi badaniami brałam tylko tabletki z żurawina, antybiotyki parę tygodni wcześniej kończyłam brać.
Ostatni braÅ‚am Forcid, nie zlikwidowaÅ‚ objawów caÅ‚kiem, a  po 3 dniach znowu ostre zapalenie cewki, ratowaÅ‚am siÄ™ trochÄ™ FuraginÄ…, ale sÅ‚abo pomagaÅ‚o. Jeszcze 2 dni po tym w koÅ„cu nadeszÅ‚a kolejna wizyta u urologa. MiaÅ‚ pobrać mi materiaÅ‚ do testu genetycznego z Nucleageny na chlamydiÄ™, ureoplasmÄ™, mycoplasmÄ™ i do testu hpv33. Przed pobieraniem każą na ulotce i na ich stronie nie myć siÄ™ przez 12-24h, wiÄ™c nie myÅ‚am siÄ™, a jak już poÅ‚ożyÅ‚am siÄ™ na fotelu pani chciaÅ‚a mnie zdezynfekować... PowiedziaÅ‚am żeby mnie nie dezynfekowaÅ‚a, najpierw pobranie materiaÅ‚u, dopiero potem dezynfekcja i cystoskopia. PrzyszedÅ‚ lekarz i jak zobaczyÅ‚ mojÄ… cewkÄ™ to powiedziaÅ‚, że najpierw jednak zrobi cystoskopiÄ™. No i ta baba mnie nie zdezynfekowaÅ‚a już przed tÄ… cystoskopiÄ…, ja o tym dopiero później sobie przypomniaÅ‚am. Lekarz użyÅ‚ jakiegoÅ› żelu, który miaÅ‚ znieczulać cewkÄ™, żeby wÅ‚ożyć do niej tÄ… 'rurÄ™'. No i byÅ‚am już zupeÅ‚nie zaÅ‚amana - czy materiaÅ‚ do testu genetycznego pobierany z cewki może zawierać jakiÅ› żel? Czy to nie zatuszuje wyników? JakoÅ› w ulotce testu nigdzie nie jest napisane, aby używać jakichkolwiek Å›rodków chemicznych, a raczej żeby siÄ™ nie myć przez 12-24h przed pobraniem materiaÅ‚u... Dodatkowo po zrobieniu cystoskopii (która wykazaÅ‚a stan zapalny pÄ™cherza, ale nic wiÄ™cej), jak już pobieraÅ‚ mi ten materiaÅ‚ do genetycznego szczoteczkÄ…, podrapaÅ‚ mi cewkÄ™ (chociaż też  nie mogÄ™ być pewna czy to nie przy cystoskopii, bo nie czuÅ‚am za wiele, ale powiedziaÅ‚, że przy pobieraniu) i w materiale do badania genetycznego znalazÅ‚a siÄ™ dodatkowo krew... Ech jestem po prostu zaÅ‚amana. Ten test kosztuje 300 zÅ‚ i jak krew albo ten urologiczny żel majÄ… zafaÅ‚szować wynik, to po prostu strzele sobie w Å‚eb.. Dlaczego w przychodniach tak ignorujÄ… pacjentów i nie zwracajÄ… w ogóle uwagi na to, żeby dopomóc we wszelki sposób w zdiagnozowaniu przyczyny? Z wynikami mam przyjść na wizytÄ™ kontrolnÄ…. Mam jeszcze za jakiÅ› czas zrobić posiew moczu, tylko znowu nie powiedziano mi za jaki po wziÄ™ciu tego antybiotyku. Wie ktoÅ› ile po unidoxie trzeba odczekać, żeby zrobić posiew moczu? No i co z moim partnerem - jak wyniki wyjdÄ… ujemne, a Unidox mnie jednak wyleczy, to kto mu przepisze to samo, żeby jego też wyleczyć? No i jakÄ… mam gwarancjÄ™, że to jednak byÅ‚a jakaÅ› chlamydia/ureoplasma/mycoplasma jak wyniki wyjdÄ… ujemne, a Unidox pomoże? Po prostu jestem zaÅ‚amana...

Offline

 

#2 2010-03-23 11:04:19

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

No i usg miałam parę razy robione - nic nie wykryło, miałam też taki test na oddawania moczu do metalowego pojemnika - na podstawie tego powstawała wykres, który wyszedł prawie dobrze, z tym, że muszę oddawać mocz z przerwami - najpierw pierwsza partia największa, potem parę sekund muszę odczekać, aby móc dalej - i tak 2-3 razy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie - cystoskopia nie wykryła przewężenia cewki.

Offline

 

#3 2010-03-23 11:29:47

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Podobne masz objawy do mnie... jak czytałam to aż mnie serce ściska! Tylko, że ja nie muszę latać do kibelka tylko mam straszne pieczenie cewki, cały dzień i tak od 4 lat:(( Za jakie grzechy tak sie mordujemy!?!?
Też niedawno robiłam właśnie badanie na chlamydię, ureoplasmę i mycoplasmę i zapłaciłam 270zł! Niby wyniki wyszły oki ale myłam się rano przed badaniem...gwarancji w tej jeb... służbie zdrowia nie ma!
Na Twoje pytania nie odpowiem bo nie wiem, ktoÅ› inny pewnie napisze.
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2010-03-23 12:21:15

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Czytałam teraz parę tematów z tego samego działu i dowiaduję się po raz pierwszy, że posiewy mogą wychodzić źle!! Bo za krótko je hodowali albo uległy zanieczyszczeniu albo laboratorium było beznadziejne... ech i jak tu ufać wynikom badań? Mój jedyny posiew jaki robiłam był hodowany 2 dni - czy uważacie, że to za krótko, aby wykryć bakterie?

I jeszcze jedna rzecz - przed tym forcidem infekcja pojawiła się dzień po stosunku z partnerem (ale już parę dni przed stosunkiem czułam lekkie parcie na pęcherz i czasami lekkie szczypanie). Oczywiście stosunek był w prezerwatywie - aby on mnie nie zaraził jeśli też to ma, a prawdopodobnie ma (tylko nie ma żadnych objawów - poczekam na wynik tego badania RT-PCR i wtedy jego wyślę na odpowiednie posiewy itp). No i tu pojawia się moje kolejne pytanie: czy podczas stosunku w gumce mogło dojść do przeniesienia bakterii z pochwy do cewki? Ginekolog nie stwierdza u mnie żadnych problemów po badaniu, a ja czuję jedynie czasami ból przy stosunku - wg ginekologa może powodować go moja plamka nadżerki, której leczenie nie jest niby konieczne. Ale jakoś nigdy wcześniej ta plamka mnie nie bolała, a została wykryta dobre parę lat temu. Jeszcze jedna rzecz - po stosunku z bólem często odczuwałam pieczenie w pochwie, które przechodziło po paru godzinach - ale to było jakieś 2 miesiące temu, gdy jeszcze aktywnie współżyłam z moim partnerem. Teraz pojawia się infekcja po infekcji, a każde kolejne antybiotyki przynoszą lekka poprawę na parę dni i od nowa... Jak ktoś ma jakieś podpowiedzi czy cokolwiek do napisania w tym temacie, to proszę o każdą sugestię. Chyba dojdzie do tego, że będę sama się diagnozować...

Offline

 

#5 2010-03-23 18:37:10

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Czy ktoś może coś chociaż podpowiedzieć? Z innego wątku kazano mi założyć nowy tutaj, żeby uzyskać jakieś odpowiedzi, więc założyłam...

Offline

 

#6 2010-03-23 20:26:26

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Przy stosunku jak najbardziej bakterie mogą się przeniosić z pochwy do cewki. Użycie prezerwatywy powoduje iż partner nie zaraża cię swoimi bakteriami i odwrotnie. Co do laboratoriów to najlepiej korzystać z tych sprawdzonych, napisz skąd jesteś to spróbujemy ci podpowiedzieć dobre laboratorium. Najlepiej byłoby zrobić badania na Lelka w Warszawie, można pojechać osobiście,albo wysłać materiał. Badania stamtąd są najbardziej wiarygodne. Przede wszystkim musisz wykluczyć bakterie dobrymi posiewami i wtedy można się zastanawiać co dalej. Cierpliwości, wiem jak to jest gdy boli,ale na siłę nic się nie da zrobić.

Offline

 

#7 2010-03-23 20:49:09

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

zachodniopomorskie i pomorskie, najlepiej w Koszalinie.

Offline

 

#8 2010-03-23 21:57:07

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

nurtuje mnie jeszcze kwestia, czy jeśli wyleczę te bakterie z cewki i pęcherza, to czy ten sam antybiotyk wyleczy je jednocześnie z pochwy? Np unidox, który teraz biorę. Czy on też działa na bakterie w pochwie/szyjce macicy? A jeśli nie, to czy muszę iść do ginekologa po osobny antybiotyk, jeśli jest to zakażenie jednoczesne dróg rodnych i moczowych?

Offline

 

#9 2010-03-24 16:13:44

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Tak, antybiotyk doustny działa na cały organizm, tylko bakterie muszą być na niego wrażliwe. A dlaczego bierzesz Unidox??? Czy on wyszedł z antybiogramu?? Unidox to tetracyklina sprawdz w antybiogramie czy twoje bakterie są na nią wrażliwe.

Offline

 

#10 2010-03-25 09:08:50

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

biorÄ™ Unidox, bo wszystkie inne antybiotyki na mnie nie dziaÅ‚ajÄ…, a podejrzewam chlamydiÄ™, do tego dermatolog na zmiany skórne przepisaÅ‚ mi Unidox, wiÄ™c żeby nie uodparniać na tetracykline ewentualnych chlamydii urolog  dopisaÅ‚ mi jeszcze jedno opakowanie i bÄ™dÄ™ brać przez 10 dni. W posiewie wyszedÅ‚ brak wzrostu i brak bakterii (a robiÅ‚am go po miesiÄ™cznym niebraniu żadnych antybiotyków, chemioterapeutyków, jedynie żurawina) - wiÄ™c jak mi nie wyjdzie ta chlamydia w wynikach testu pcr, to już nie wiem co to może być... W przychodni urologicznej zapisali mnie na ostatniÄ… wizytÄ™ za dwa tygodnie, już zrobili mi wypis, to bÄ™dzie tylko wizyta kontrolna. Skoro nie mogÄ… mnie zdiagnozować i wyleczyć, to najwyraźniej mnie wypisujÄ…, nie mogÄ™ tego zrozumieć...

Offline

 

#11 2010-03-25 09:11:49

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Obok chlamydii istnieją jeszcze myko- i ureaplazmy także jeśli nie wyjdzie Ci chlamydia to trzeba by sprawdzić jeszcze to.

Offline

 

#12 2010-03-25 16:37:29

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Mojej mamie wyszly ureaplazmy w cewce, ma podobne objawy. Jak miala robione badania w zwyklym laboratorium to nic nie wyszlo - tylko e.coli i troche faecalisa w moczu, dopiero jak pojechalysmy do Wawy na Lelka, okazalo sie, co naprawde mamie dolega.

Offline

 

#13 2010-03-25 19:56:00

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

przeczytałam Twoje wpisy i się zastanawiam na jakiej podstawie wypisywali Ci te wszystkie antybiotyki?? czy coś Ci wyszło w posiewach, jak tak to co? czy antybiotyki przepisali czy z jakiegoś antybiogramu? a Unidox w jakim celu masz chlamydię?

Offline

 

#14 2010-03-25 21:35:46

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Przepisywali mi bo nie wyrabiaÅ‚am z bólu, w posiewie nic mi nie wyszÅ‚o jak już pisaÅ‚am i  miaÅ‚am robione tylko 1 posiew. Reszta to zwykÅ‚e badania moczu. Przeważnie gdy z samego rana nagle napadaÅ‚y mnie mocne objawy, diabelne pieczenie i ciÄ…gÅ‚e parcie biegÅ‚am do lekarza (rodzinnego, bo do urologa muszÄ™ siÄ™ umawiać z parotygodniowym wyprzedzeniem) po jakieÅ› leki, aby tylko zlikwidować ten ból (nospy i panadole w obfitych iloÅ›ciach nie pomagajÄ…, żurawina też nie przy takich objawach, ani nasiadówki pod prysznicem). Lekarz przepisywaÅ‚ kolejny antybiotyk (widocznie nie znaÅ‚ innych leków na ten ból pieczenia i parcie) patrzÄ…c na listÄ™ na komputerze tych, które już braÅ‚am i nie pomogÅ‚y - wiÄ™c przepisywaÅ‚ inny. DawaÅ‚ skierowanie na zwykÅ‚e badanie moczu, kazaÅ‚ je robić 3 dni po antybiotykach. WychodziÅ‚o dobrze, ale po tygodniu czy wiÄ™cej objawy wracaÅ‚y. I tak w kółko. W ogóle lekarz rodzinny miaÅ‚ problem z wypisaniem mi tego jedynego skierowania na posiew (niechÄ™tnie je wypisujÄ…), ale z niego nic nie wyszÅ‚o (nie braÅ‚am przed nim antybiotyków przez okoÅ‚o miesiÄ…c). Dodam że dbam o higienÄ™ w 100% i nie ma takiej możliwoÅ›ci abym ciÄ…gle ponownie siÄ™ zarażaÅ‚a z zewnÄ…trz. WiÄ™c to musi być coÅ› ciÄ…gle we mnie.

Na ureaplasmy i mycoplasmy też robiłam jednocześnie i czekam na wszystkie wyniki na raz. Nawet na hpv33 zrobiłam. Boję się, że jak nic nie wyjdzie to się już do końca życia z tego nie wyleczę... Jak na razie unidox pomaga, lepiej niż nolicin, lepiej niż cipronex, lepiej niż forcid.

Na unidox zgodził się urolog, bo jak już chyba pisałam dermatolog przepisał mi jedno opakowanie unidoxu na zmiany skórne na rękach, a na moją prośbę urolog dopisał mi drugie opakowanie (aby nie uodparniać na ten antybiotyk ewentualnych chlamydii - czekam ciągle na wyniki). Miałam ostre objawy, więc nie chciałam bezczynnie czekać i dodatkowo męczyć się z jakąś wysypką na rękach, po prostu nie przeżyłabym chyba dwóch tygodni bez żadnych leków czekając na wyniki, które mogą być zafałszowane przez żel od cystoskopii, bo urolog wymyślił sobie żeby najpierw robić cystoskopię, a potem pobrać wymaz na test. Więc biorę unidox. No i wg urologa tak czy siak musiałabym brać jakieś antybiotyki po cystoskopii, więc zgodził się na unidox. Martwię się jeszcze czy powinnam zrobić też badanie na jakieś rodzaje opryszczki - nie wiem czy może powodować takie objawy, ale jednocześnie nie powodować żadnych skórnych zmian...

Offline

 

#15 2010-03-25 22:19:45

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

To na rękach to co innego - nie opryszczka, dla jasności. wink

Offline

 

#16 2010-03-25 22:55:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-03-26 00:36:15

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Widzę Redakcjo że nareszcie zaczynamy się rozumieć.
Ja tu przypominam, że internista WIE iż posiewy wychodzą fałszywie i daje antybiotyk niejako z góry.
Trzeba to zrozumieć, ma to sens, choć bywa szkodliwe.
A tutaj.....no co.........nie ma dobrego posiewu i tyle. KÅ‚ania siÄ™ ulica Lelka 26 no bo co innego......

Offline

 

#18 2010-03-26 09:56:37

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

Żurawina po tym co napisałaś to tak jakbym ja pisała o sobie na poczatku mojej choroby, jakieś 10 lat temu.. szkoda, że wcześniej nie znalazłaś tego forum. Niestety muszę Ci powiedzieć, że takie postępowanie jest błędem i to duzym błędem. Ja tez brałam za każdym razem antybiotyk jak się źle czułam, na poczatku mojego leczenia nawet nie wiedziałam co to posiew moczu, robiłam tylko badanie ogóle. Potem w posiewach nic nie wychodziło a nawroty choroby były. I przez coś takiego leczę się już 10 lat. moim zdaniem powinnaś zakończyć branie antybiotyków i zrobić porządny posiew, np. wysyłając do w-wy na ul. lelka i dopiero zacząć leczenie bo takim postępowaniem doprowadzisz się do choroby przewlekłej jak zrobiłam i ja.

Offline

 

#19 2010-03-26 17:08:34

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

No właśnie, ja też nic nie wiedziałam, że trzeba robić posiewy, że mogą źle wychodzić... Polegałam całkowicie na lekarzach i byłam pewna, że wiedzą, co robią, aż nie zaczęłam z powodu nawrotów sama interesować się leczeniem i przeszukiwać internet... Teraz widzę, że diagnostyka u lekarzy kuleje, laboratoria kuleją.. Trzeba samemu płacić za badania, bo nie chcą wypisywać za wiele skierowań...

A na tego Lelka trzeba dzwonić, żeby wysłać im materiał? Najpierw zapłacić za ten posiew przelewem czy można odbierać wyniki przesyłką za pobraniem? Mają jakąś stronę internetową?

Na następne badanie i tak będę musiała czekać 3 tygodnie po antybiotykach, żeby nie zafałszować wyników, ale mam nadzieję, że jednak to ta chlamydia i po unidoxie ni przejdzie. W tej chwili jestem w połowie 10 dniowej kuracji (2 tab. na dzień) i objawy osłabły zupełnie, od 2 dni praktycznie nic już nie czuję. Czy na tej podstawie da się stwierdzić, że to jednak chlamydia? Inne antybiotyki tak dobrze nie pomagały. Ale nie mówię hop, póki nie przeskoczę...

Offline

 

#20 2010-03-26 17:09:47

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

*i po unidoxie mi przejdzie

Offline

 

#21 2010-03-26 17:59:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

www.badbak.pl --to jest na Lelka adres.
Niestety coś mi się zdaje że Unidox nie pomoże na długo , bo to słaby antybiotyk jest, no ale jak się bierze po 2 i do tego 2 opakowania to może,,,,,,,,,,

Offline

 

#22 2010-03-26 18:05:24

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

A jaki w takim razie na chlamydię się przepisuje? Bo mi urolog powiedział, że właśnie ten jest najlepszy na chlamydie...

Offline

 

#23 2010-03-26 18:11:00

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

A nie wiem.........ale czy ten jest najlepszy ? na chlamydie ? Byc może--to jest tetracyklina. Ale wielu urologów przepisuje unidox i przy innych bakteriach........Nie ma co gdybać----trzeba poczekać.
ja po prostu nie mam przekonania do tetracyklin, ale to tylko ja..........

Offline

 

#24 2010-03-26 19:19:46

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.

to jest dobry antybiotyk na chalmydię. Ja w swoim czasie też myślałam, że mam chlamydie i miałam taką nadzieję jak Ty, ale okazało się, że nie mam jej i wiesz co... dobrze! bo to się bardzo ciężko i dłuuuugo leczy więc jednak mam nadzieję, że i Ty jej nie masz.

Offline

 

#25 2010-03-26 19:29:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nie wiadomo, co mi jest, boję się zafałszowania badań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson