Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-04-06 16:35:00

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Kto ma podobne objawy?????

Witajcie. Mam na imię robert, mam 31 lat. Moje problemy z "częstym oddawaniem moczu" zaczęły się 10 lat temu. Ciągłe wizyty u lekarzy specjalistów i "znachorów" nie dają rezultatów. Oto moje objawy: ciągłe parcie na mocz(po mikcji odczekam 5 min. i znowu kierunek toaleta), zaznaczam średnia ilość oddawanego moczu 200 ml., dodam również, że mam wrodzone niespojenie kregu l-4-l5, i zwęzenie otworów miedzykregowych w części piersiowo-ledżwiowej. Najgorzej, że czasami jest dużo lepiej i cieszę się jak Dziecko-że problem z głowy i zaczynam życie na nowo, ale ta gehenna wraca!!!!!! Jeżeli chodzi jeszcze o kolejne objawy to dla mnie najgorszym oprócz naglącego parcia jest uczucie odwodnienia( mam sucha skóre(dłonie i stopy są w opłakanym stanie jak u starszej osoby-brak nawodnienia), uczucie gorąca, osłabienie, częstsza zachorowalność!Proszę o kontakt

Offline

 

#2 2010-04-06 18:29:53

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Kto ma podobne objawy?????

a badałeś hormony? bo to może być problem z testosteronem, zwłaszcza to odwodnienie i uczucie gorąca. napisz ile tych mikcji masz w ciągu doby, więcej niż 8? po 200 ml? bo jeśli tak, to za dużo wydalasz

Offline

 

#3 2010-04-06 19:53:50

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

jak i gdzie zrobić te badania na poziom testosteronu? Ilość oddawanego moczy oscyluje się w granicach 3. 3,5 l.( wykluczono moczówkę prostą!) w ciągu doby mikcji jest ok.20 . Co robić?

Offline

 

#4 2010-04-06 20:48:22

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Kto ma podobne objawy?????

najlepiej idź do urologa. hormony możesz sam oznaczyć (proste badanie z krwi w każdym laboratorium). na wyniku będziesz mieć normy, więc od razu zobaczysz co i jak. sprawdź też przy okazji hormony tarczycy (przy jednym badaniu). potem z wynikami do urologa / endokrynologa.

Offline

 

#5 2010-04-06 20:49:41

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Kto ma podobne objawy?????

a jak posiewy moczu? jałowe?

Offline

 

#6 2010-04-06 20:58:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

Pisałeś, że miałeś moczówkę prostą. To jest punkt zaczepienia. Co na to lekarze?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-04-06 23:15:27

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

właśnie moczówkę wykluczyli, miałem próbę odwodnieniową i nic. Posiew moczu zawsze- jałowy

Offline

 

#8 2010-04-18 00:37:53

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Kto ma podobne objawy?????

Osłabienie i czesto zachorowalność na pewno nie mają związku z takim a nie innym stanem kręgów.
Odwodnienie po prostu moze wynikać z tego, że w organiźmie jest stan zapalny od 10 lat, i dlatego organizm potrzebuje więcej płynów.
W takich razach --jak zwykle--postępowanie dwutorowe.....
1--posiewy w Warszawie na Lelka 26.
2---inne badania--owszem--hormony to dobry pomysł. ale i dobre USG a nie byle jakie. Że nie wspomnę o rezonansie.
-----------
Może przesadzam--bo sie powtarzam, ale jeśli masz choć trochę objawy zatokowo-katarowe to tam bywa źródło takich stanów i to może trwać wiele lat. I rzutować na układ moczowy.
No i ==jak zwykle-----badanie kału na pasożyty (dobre a nie byle gdzie).

Offline

 

#9 2010-05-03 16:04:27

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Jeżeli chodzi o problemy laryngologiczne, to mam krzywą przegrodę nosową.

Offline

 

#10 2010-05-03 16:09:53

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Witam serdecznie. Chciałbym opisać dokładnie historię mojej "niezidentyfikowanej" choroby. Problem rozpoczął się jak już pisałem 10 lat temu(mniej więcej), częstymi wypadami do toalety. Początkowo myślałem, że to nic takiego(zwykłe przeziębienie), ale w końcu zaczęło mnie to denerwować. Postanowiłem szukać pomocy wszędzie, gdzie się dało. Wizyty u polecanych lekarzy urologów, endokrynologów, neurologów, nefrologów, i nic. Przypisywane leki dawały czasem ulgę, ale nie wyleczyły mnie. Moje największe Marzenie- w końcu wyzdrowieć!!! Nadmienię, że byłem wyczynowym sportowcem(sporty walki), zbijałem często masę ciała do zawodów po 5, 10 kg., ograniczając spożywanie wody. Pamiętam okres, kiedy przez 2 tyg. wypiałem pół szklanki dziennie. Oprócz tego mam wadę wrodzoną kręgosłupa( niespojenie kręgów L4-L5) i zwężenie otworów międzykręgowych w tamtej okolicy. Lekarze urolodzy twierdzą, że to jest przyczyna mojego częstego siusiania. Ale na przykłąd Lekarz Nefrolog, endokrynolog  uważa inaczej. Jestem teraz na mirininie 0,1 ( 6 tabl. na dobę). zaobserwowałem poprawę nawodnienia organizmu ( z czego się bardzo się cieszę), ale problem nie zniknął, jest ciągłe parcie i częstomocz! Dzisiaj jest tragicznie, sikam co 10 min. średnio po 150 ml. czuję się żle. Pamiętam, że mniej więcej 10 lat temu zaliczyłem nokaut na zawodach, otrzymałem kopnięcie w głowę, i straciłem przytomność na 5 sekund. Urodynamikę robiono mi 3 razy. Wnioski: przeszkoda podpęcherzowa. Leczenie tabletki blokery, a ostatecznie botox. Co sądzicie o botoxie? W badaniach ogólnych moczu ph wychodzi 6,5-7. Ciężar właściwy 1010. Leżałem w szpitalu na oddziale endokrynologii, wykonano szereg badań z próbą odwodnieniową( sprawdzano mi przez cały dzień, dokładnie do godz. 18 ( na czczo) zagęszczanie moczu po każdej mikcji. Dopiero po godzinie 16, nerki dopiero zaczęły prawidłowo zagęszczać, co może wskazywać na objawy moczówki prostej. Choć jednoznacznie nie zdiagnozowano u mnie tej choroby.

Offline

 

#11 2010-05-03 16:11:47

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Przez ten cały czas czuję się żle, boli mnie głowa, czuję się odwodniony( przy mirininie jest lepiej), uczucie gorąca. Dzisiaj w nocy piłem alkohol, może to dzisiejsze częstsze sikanie jest spowodowane właśnie alkoholem, który osłabił działanie mirininu, czy jest to możliwe? Będąc w takim stanie, nie chce mi się nic robić, tylko siedzieć w domu. Cieszę się, że mam tak kochaną kobietę, która mnie bardzo wspiera i walczy wspólnie ze mną o uzdrowienie!! Jedna z pań internautek pisała mi, że botox to najlepsze wyjście z problemu. Opowiadała o odwodnieniu pacjentów przed botoxem, a po -poprawa diametralna- nawodnienie, brak parcia, rzadsze korzystanie z wc. Moje marzenie!!!!! Wiem, że zabieg się powtarza, ale ja chce miec spokój chociaż na chwilę, żeby się cieszyć życiem, i nadrobić stracony czas i wynagrodzić ciągłe narzekanie mojej dziewczynie, która i tak wykazuje dużo cierpliwości!!!  chciałbym jeszcze napisać, że czasami jest lepiej, a czasami gorzej. Tego drugiego jest więcej. Czasami chodzę co 2, 3 h do toalety, a czasami jak dzisiaj co 10, 15 min.( 200 ml). Prowadziłem wielokrotnie bilans wodny. Zazwyczaj jest tak, że więcej oddaję moczu w stosunku do przyjmowanych płynów. Średnio oddaję 2,5-3,5l przy 2 litrach wypijanych płynów.Dodatkowo zauważyłem, że gdy częściej oddaję mocz, moje życie seksualne ulega pogorszeniu co mnie bardzo frustruje. Mam problemy wtedy z erekcją. Dlaczego tak jest?  Szukam wszędzie pomocy!!! Ps. Zapomniałbym, czy zioła od lekarzy "znachorów" MOngołek, Chinek" są skuteczne i nie mają skutków ubocznych?? Próbowałem również tego sposobu leczenia, ale też nie pomogło. Leczyłem się u Pani dr. Badan. Ona twierdzi, że to nerki są problemem, choć badania wychodzą dobrze! Więc coooooooo?

Offline

 

#12 2010-05-03 16:29:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

Każde zioło ma skutki uboczne.

Miałeś RM przysadki? Robił Ci ktoś (pewnie nie,  bo to strasznie drogie) poziom hormonu ADH?

Przeszkoda podpęcherzowa - a miałeś cystoskopię? Co wyszło?

Problemy z kręgami wyszły Ci na RM czy rtg?

Generalnie: na mój gust możesz mieć coś z przysadką, stąd moczówka prosta (skoro nerki są ok, to nerkowa raczej nie). Być może jest to mechaniczny ucisk spowodowany urazem (krwiak?). Ale może masz drugi czynnik: wprawdzie problemy neurourologiczne raczej wychodzą na ciut niższym segmencie kręgosłupa, być może jednak Twoja wada powoduje w konsekwencji ucisk niżej, co powoduje też dysfunkcję zwieracza cewki (i to byłaby ta "przeszkoda podpęcherzowa").


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-05-03 18:13:45

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

rezonans magnetyczny, tk przysadki miałem. Nic nie wyszło. Skąd się bierze tyle moczu jak nie jest to moczówka???i dlaczego raz jest lepiej a raz gorzej??? Redakcjo pisałas w swoim poście o krwiaku, ale czego mózgu?

Offline

 

#14 2010-05-03 18:16:08

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Droga Redakcjo polecasz mi wstrzyknięcie botoxu? i Czy to prawda, że po botoxie bede mniej oddawał moczu, chodzi mi o ilośc na dobę( zamiast 3 l bede oddawał 1,5 l). Jak działa botox?

Offline

 

#15 2010-05-03 18:19:06

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Urolog nie kierował mnie na cystsskopie. Twierdzi, że to zbyteczne. Nie tylko On, inni urolodzy również.

Offline

 

#16 2010-05-03 19:52:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

Aha. Nie kierował, ale twierdzi, że masz przeszkodę podpęcherzową. Co za młot. Przecież bez cysto nie wiadomo, czy to przeszkoda (np. zwężenie cewki), czy masz po prostu pelvic pain syndrome i zbyt napięte mięśnie dna miednicy, co daje dokładnie te same objawy w urodynamice.

Dlaczego uważasz, że to nie jest moczówka prosta?

Rezonans przysadki miałeś czy tylko tk? Myślałam, że może uraz spowodował jakiś ucisk w okolicach przysadki (aczkolwiek nie znam się na anatomii i nie wiem, na ile możliwe).

Nie, nie polecę Ci botoksu na moczówkę, bo nic mi na ten temat nie wiadomo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-05-03 19:56:18

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

miałem rezonans przysadki i nic nie wyszło

Offline

 

#18 2010-05-03 19:57:28

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Leczę się u Pana dr. Radziszewskiego i Trypensa.

Offline

 

#19 2010-05-03 19:59:26

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Jakbym poddał się zabiegowi botox, to wyszłoby przy okazji czy jest przeszkoda podpęcherzowa.

Offline

 

#20 2010-05-03 20:45:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

A dlaczego miałoby wyjść? Przecież przeszkoda podpęcherzowa to może być polip, obrzęk zapalny, zwężenie anatomiczne...

Ale dlaczego uważasz, że to nie jest moczówka?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2010-05-03 21:01:35

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

Po pobycie w szpitalu na Endokrynologii wypisano mnie nie podając konkretnej przyczyny, miałem stawić się u pani dr Ambroziak. Miałem leczyć się ambulatoryjnie biorąc mirinin. Postanowiłem wykupić wcześniej przepisane mi leki przez pana dr Radziszewskiego versicare, cardure i mydocalm. Ku memu zaskoczeniu było dużo lepiej, więc zrezygnowałem z umówionej wizyty z panią doktor. Brałem te leki gdzies przez 10 m-cy. Po dwóch mies. odstawiłem mydocalm z własnej inicjatywy. Problemy wróciły i znowu pomyślałem o wizycie u endokrynologa i trafiłem do Pana  dr Niemczyka. Dał mi recepte na mirinin sądząc, że powodem może być brak wazopresyny. Jutro mam u Niego wizyte. Dzisiaj jest tragedia, sikam często, żle się czuję( a mirinin ciagle biore 6 tabl. na dobę, przy stosowaniu mirininu boli mnie głowa). Może wpływ miał wypity alkohol poprzedniej nocy i seks?

Offline

 

#22 2010-05-03 21:09:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

Ja bym trzymała się obu wersji - moczówka (endokrynolog) i problemy związane z nieprawidłowością kręgosłupa, ZWŁASZCZA że pogorszyło Ci się po odstawieniu mydoclamu - miorelaksantu, który biorą osoby z uszkodzeniem rdzenia i związaną z tym neurogennością pęcherza (nb. vesicare i cardura też jakoś pośrednio na to przewodnictwo wpływają). Ale tu powinien Cię poprowadzić dobry neurolog.

Być może dopiero leczenie obu potencjalnych przyczyn naraz przyniesie skutek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2010-05-03 21:24:03

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

myślisz, że jakbym powrócił do tamtych leków, wróciłoby wszystko do normy? jesteś lekarzem?

Offline

 

#24 2010-05-03 21:31:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Kto ma podobne objawy?????

Nie, nie jestem. Próbuję pokojarzyć na podstawie Twojej historii choroby. Miałeś RM kręgosłupa L-S (i kiedy)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2010-05-03 21:32:02

shogunrobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 44

Re: Kto ma podobne objawy?????

czy mydocalm to silny lek, czy powoduje znacznie jakieś skutki uboczne? Czy myślisz, że to właśnie ten lek wpłynął na poprawe mego samopoczucia? Mydocalm leczy, czy tylko wpływa na złagodzenie parcia i częstomoczu?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson