Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-04-12 17:15:07

Maćkos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-12
Posty: 2

enterococcus faecalis w moczu

Witam!
No więc, moja dziewczyna ostatnio miała jakieś problemy z pęcherzem, okazało się że ma jakieś tam ostre zapalenie i lekarz jej przepisał jakieś tam leki, i zalecił żebym zrobił badania na posiew.
Tak więc zrobiłem i wyszło mi że mam enterococcus faecalis, w ilości (w 1 ml moczu) 10^3 -10^4
Poszedłem do swojego lekarza z wynikami (innego niż lekarz dziewczyny) i on stwierdził że jest to zbyt mała ilość żeby nazwać to zakażeniem, i że nie mogłem zarazić dziewczyny. I przepisał mi profilaktycznie urosept 3x 2tabl.
Jednak mam małe wątpliwości i chciałbym się dowiedzieć czy to faktycznie nie jest czym się przejmować, czy jednak jest ich sporo ?

Offline

 

#2 2010-04-12 17:45:07

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: enterococcus faecalis w moczu

a dziewczyna ma wyniki posiewu swojego??Jeżeli macie te same bakterie będziecie siebie nadkażać nawzajem,póki nie wyleczycie się oboje,a żeby się wyleczyć należy zażywac antybiotyki wg antybiogramu.Ilość bakterii masz na granicy dopuszczalnej wg laboratorium,ale jeżeli Twoja dziewczyna cierpi z powodu właśnie tych bakterii to będzie cierpiała cały czas dopóki się nie wyleczysz z tego.Urosept to ziółko które niestety nie wybije bakterii.
RADA:zmień lekarza który wypisze antybiotyk wg antybiogramu,po kuracji odczekaj 7-10 dni i zrób ponownie posiew, to samo dotyczy twojej dziewczyny.

Offline

 

#3 2010-04-12 19:32:44

Maćkos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-12
Posty: 2

Re: enterococcus faecalis w moczu

Właśnie ból w tym że ona nie miała zrobionego posiewu

Offline

 

#4 2010-04-12 20:01:08

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: enterococcus faecalis w moczu

nierozumiem dlaczego w pierwszej kolejności lekarz nie zalecił jej zrobienia posiewu,oczywiście bardzo dobrze że Ty go zrobiłeś, a z czego robiłeś posiew?mocz,nasienie?myslę że skoro wyszły Tobie bakterie(a uwierz mi u mężczyzn wykryc je jest bardzo trudno)to są one przyczyną waszych zmartwień.Mocz i nasienie powinno być jałowe.

Offline

 

#5 2010-04-12 20:42:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: enterococcus faecalis w moczu

Zwłaszcza że możesz mieć je już "głębiej", na poziomie gruczołu krokowego. Ale dziewczyna niech zrobi posiew po 7-14 dniach od zakończenia kuracji (jeśli dostaje antybiotyk długodziałający, to po zakończeniu jego działania).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson