Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-04-14 15:39:29

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Dzień dobry!

Zakladam nowy watek, bo chyba tutaj na forum tak to sie odbywa. Pewnie moje dolegliwosci przy niektorych tutaj sa blahe, ale po prostu licze na jakies rady lub podpowiedzi.

Zaczelo sie tak: czerwiec 2009: stosunek z piatku na sobote, nie oddanie moczu zaraz po, na drugi dzien krwiomocz, w poniedzialek lekarz rodzinny - furaginum, witamina c, urosept. Przeszlo. Ale widac nie do konca, bo pozniej w zasadzie po kazdym intensywniejszym stosunku objawy wracaly, ale poniewaz mialam przeprowadzki, zmiane pracy i mase spraw do zalatwienia podleczalam sie zurawina i objawy przechodzily.

Ale ostatnio mialam znow nawrot, juz taki, ze bez lekarza ani rusz. Zrobilam badanie ogolne moczu, mocz czysty, w osadzie nablonki, leukocyty i bakterie. Znow dostalam furaginum i skierowanie na posiew moczu. Posiew zrobie dopiero po skonczeniu leczenia tylko nie wiem, ile dni mam odczekac? (to moje pierwsze pytanie). Koncze leczenie dzisiaj, ale nadal czuje, ze cos jest nie tak. Pecherz ok natomiast jakby w okolicach wzgorka lonowego i cewki odczuwam dyskomfort. Czy zapalenie cewki inaczej sie diagnozuje niz zapalenie pecherza?

Zastanawiam sie tez nad partnerem. Czy to jest juz czas, zeby on sie tez przebadal czy nie? Wczesniej wspolzylismy, stosujac prezerwatywy i w zasadzie po kazdym stosunku bez mi wracalo. Zastanawiam sie, czy moze jego flora bakteryjna jakos na mnie zle nie wplywa...

Hormony nie sa w normie, ale lecze sie hormonalnie i raczej pod tym wzgledem powinno byc ok. Cukier, tarczyca w normie.

Jakie badania moge oprocz normalnego posiewu zrobic? Na chlamydie, mycoplasme, ureoplasme, rzeżączkę?

I takie pytanie troche niezwiazane z tematem. Jak długo się substancja czynna furaginum utrzymuje w organizmie? Czy wypicie jednego piwa dobe lub dwie po wzieciu ostatniej dawki moze mi zaszkodzic? Bo wiem, ze w trakcie kuracji sie nie powinno pic, oprocz tego ze ogolnie, to dlatego ze czesto reakcje alergiczne sie pojawiaja.

Offline

 

#2 2010-04-14 16:09:25

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

jeśli chodzi o furagin, można robić posiew nawet w trakcie zażywania. choć jak możesz to lepiej odczekać kilka dni. im szybciej partner zrobi posiew tym lepiej dla was, bo z pewnością się nadkażacie. najpierw z moczu, a jak nie wyjdzie nic (nie zdziwię się) to z nasienia.

Offline

 

#3 2010-04-15 15:32:58

bejbe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 21

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Lepiej odczekaj chociaż jeden dzień z tym piwem. Ja odczekałam po Cipronexie mimo, że podobno nie wchodzi w interakcje... Ogólnie lepiej nie pić w czasie kuracji.

Offline

 

#4 2010-04-21 11:33:09

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

No i zrobiłam posiew. Czekam do przyszłego tygodnia na odbiór. Jutro z kolei jadę na odbiór cytologii (metodą Bethesda). Zobaczymy czy pod tym kątem jest wszystko ok. Nie wiem, czy mam kupić sobie coś profilaktycznie-wspomagająco. Urosept, Prouro?

Offline

 

#5 2010-04-21 12:29:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

A partner? Przebadany?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-04-22 11:35:28

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Nie sad
A powinien zrobić posiew moczu, badanie ogólne czy np. posiew spod napletka? Jego ogólnie ciężko namówić do takich rzeczy hmm
Kupiłam dzisiaj rano Prouro za namową aptekarki, podobno lyka sie tylko raz dziennie. Ale wczoraj trochę przemarzłam i znów dzisiaj czuję delikatne pieczenie samej cewki...

Offline

 

#7 2010-04-22 11:37:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Jeśli się nie przebada - szlaban na seks do czasu uzyskania wyników. W ten sposób to robota głupiego - bo nie wiesz, czy on Cię w kółko nie nadkaża (mężczyzna nie czuje zapalenia pęcherza, dopóki mu porządnie nie wejdzie).

Na pewno posiew moczu, posiew nasienia, a czy wymaz spod napletka, to niech siÄ™ wypowie ktoÅ› mÄ…drzejszy w tej materii smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2010-04-30 10:53:17

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Byłam wczoraj po odbiór posiewu i co? Wyników jeszcze nie było a to może oznaczać, że coś się hoduje sad Ale w sumie powinnam się tego spodziewać. O dziwo po dużych dawkach witaminy C, picia wody i brania Prouro i picia herbatek moczopędnych moje dolegliwości na razie minęły, ale pewnie się uśpiły i tyle hmm

Offline

 

#9 2010-05-04 23:30:53

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

I co? Lipa! Dzisiaj odebrałam posiew i nic nie wyhodowano. Okazało się, że poprzednim razem już wyniki były tylko przyszły w jednym egzemplarzu i poszły od razu do lekarza. Środki żurawinowe typu Prouro itp. nie mają wpływu na wynik posiewu? Jestem zdezorientowana neutral

Offline

 

#10 2010-05-05 10:22:27

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Aneczor, a jak się czujesz? bo to jest główny wyznacznik zapalenia, a nie jakieś tam głupie posiewy!

Offline

 

#11 2010-05-05 11:19:13

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Nie czuję parcia na pęcherz i nie mam częstomoczu (już). Ale łykam cały czas Prouro i jeszcze przez kilka dni brałam Ginjal (ale po zrobieniu posiewu). Ale jak chce mi się siku i nie mam warunków do załatwienia się, wstrzymuję mocz, to mama takie dziwne uczucie w dole pęcherza, takie jak przy zapaleniu się ma. Kurde, może ja już sobie wmawiam... Ale podczas stosunku, jak jestem na górze i wtedy jakby się bardziej ociera cewkę i jest bardziej narażona na "uderzenia", to też trochę pobolewa... Nie wiem. Nie wiem, czy szukać dalej i robić badania na Chlamydię, rzęsistka, mycoplasme, ureoplasme czy poczekać, dbac o profilaktykę i zobaczyć czy będzie nawracalo z taka siłą, jak ostatnio.

Offline

 

#12 2010-05-11 09:51:20

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Wiecie co? Dziwna opcja. Wyjechałam na kilka dni, w miejscu gdzie się zatrzymaliśmy było zimno, zmarzłam tam nie raz, seksiłam sie też a dostępu bezpośredniego do lazienki nie było, więc tylko latałam do kibelka, zeby oddać mocz ale już z myciem było gorzej bezpośrednio po stosunku. I nic! Zero jakichkolwiek dolegliwości. A wzięłam ze sobą tylko Prouro, nic więcej, co dobrze wplywa na pęcherz, dużo slodyczy bardzo jadłam... Wróciłam do domu i dzisiaj znów czuję ten nieprzyjemny ucisk i cewkę. Zaczynam się w tym gubić. Aha, seks był bez prezerwatywy, więc (niby) tym gorzej.

Offline

 

#13 2010-05-24 16:38:23

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

PomogÄ™. Piszcie na gg: 9623355. Karolina

Offline

 

#14 2010-05-24 16:40:13

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Aneczor napisz!!! Miałam to samo!!!

Offline

 

#15 2010-05-24 16:46:35

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Kwiatuszek81 napisz co Ci pomogło na wyleczenie! Może nam wszystkim pomoże.....;(
Dziękuje z góry

Offline

 

#16 2010-05-24 18:02:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Ja też bym chętnie się dowiedziała... wink

Offline

 

#17 2010-05-24 18:09:38

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Dziewczyny!!! ChciaÅ‚am na gg, bo tu siÄ™ niewygodnie pisze.  MuszÄ™ wiedzieć ile czasu trwa u Was pieczenie w cewce, poÅ‚Ä…czone z dobrymi (nawet jak "coÅ›" wychodzi) wynikami badaÅ„. Jeżeli zjadÅ‚yÅ›cie kg tabletek? Tak?

Offline

 

#18 2010-05-24 18:12:12

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

KopiujÄ™ mój post  z wÄ…tku:


    *  » Co mi jest?
    *  » WÅ‚aÅ›nie:co mi jest!!!

Witam serdecznie!
Moja historia jest baaaaardzo długa, przeszłam przez to wszystko. Piszę do użytkownika magdag: moje gg: 9623355. Odezwij się.
Wydałam tysiące złotych na badania, męczyłam się ponad rok, wypróbowałam chyba wszystkich możliwych leków, porad. Odwiedziłam większość lekarzy w moim mieście. Doprowadziłam się do stanu wyczerpania psychicznego przez dolegliwości, np. ból gardła był dla mnie początkiem nowotworu... w głowie. Wmawiano i leczono mnie na wiele chorób. Za każdym razem w badaniu wychodziło coś innego, czasem wszystko było w porządku. Przyczyna była prozaiczna... Wierzcie lub nie, ale wyleczyłam się sama!!! Jak to się mówi, po nitce do kłębka. Mój internista i ginekolog składają mi pokłony. Magdag odezwij się do mnie i nie faszeruj się lekami, bo to tylko pogarsza sprawę. Pozdrawiam.

Offline

 

#19 2010-05-24 18:18:11

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

U mnie trwa długo, a w wynikach nic. Mogę napisać do Ciebie na gg w takim razie?

Offline

 

#20 2010-05-24 18:25:32

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Napiszę może, że po każdym leku wydawało mi się, że jest lepiej, albo na kilka dni, a częściej na kilka godzin. Najgorsze dla mnie było szukanie przyczyny, bo skoro wyniki ok lub na pograniczu, a nawet coś się pojawiło: jakaś bakteria, odchodziłam od zmysłów. "Grzebałam" w necie, ciągle coś... To jest straszną katorgą...
Jak wcześniej, pod innym forum wspomniałam, kupiłam MAGNEZ+B6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem,że to Å›mieszne!!! Ale po tygodniu brania magnezu przeszÅ‚o mi znaczÄ…co... po miesiÄ…cu zapomniaÅ‚am co to pieczenie w cewce. Zaczęłam siÄ™ cieszyć każdym dniem, już nie zazdroÅ›ciÅ‚am innym dziewczynom, że IM NIC NIE JEST!!! BiorÄ™ magnez 2 miesiÄ…c, nie wierzcie w przyswajanie magnezu z pokarmu, bo najzwyczajniej na Å›wiecie można mieć upoÅ›ledzonÄ… pzyswajalność magnezu... Na opakowaniu magnezu mam napisane 1 tabletka dziennie, ja biorÄ™ 3 dziennie!!! Poczytajcie jak Å‚atwo można pozbyć siÄ™ magnezu zwykÅ‚ym stresem, zwiÄ…zanym głównie  pracÄ…, z życiem codziennym...Suplementacja magnezem powinna potrwać 6 miesiÄ™cy: NAWET JAK WAM MAGNEZ WYCHODZI OK!!!
Uwierzcie mi, piszę do Dziewczyn, które mają wszystkie wyniki ok i lekarze rozkładają ręcę, lub proponują różne leki (SZKODA KASY), wmawiają nerwicę czy depresję. Nadal zapraszam na gg!!!

Offline

 

#21 2010-05-24 20:14:00

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Cooo magnez+B6???
Jak widać, każdemu co innego pomaga, ja się leczę na cewkę ponad 5 lat i dalej nie wiem co mi dolega;(

Offline

 

#22 2010-05-24 21:36:17

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Tak, magnez+B6, a próbowaÅ‚aÅ›? Spróbuj, to nic nie zaszkodzi. Ja wiem po sobie, a jestem po  naprawdÄ™ ogromnych przejÅ›ciach!!! Uwierz!!! ( DoÅ‚Ä…czam objawy: brak owulacji!!! tak,tak-brak magnezu, szczypanie podczas kÄ…pieli, kÅ‚opoty z koncentracjÄ…, brak orientacji... ).

Offline

 

#23 2010-05-24 23:06:12

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

słyszałam, że brak magnezu objawia się też plamieniami z dróg rodnych(!) więc na pewno ma duże znaczenie....

Offline

 

#24 2010-05-26 13:43:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Kwiatuszek, bez reklamy, proszÄ™.

A co do magnezu - jest bardzo ważny, ale - wybacz - wątpię, żebyś miała brak owulacji od niedoboru magnezu. Prędzej uwierzę, że miałaś zaburzenia endokrynologiczne, w których magnez może pomóc, a po stymulacji organizm doszedł do normy i zaczęłaś normalnie jajeczkować.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2010-05-26 17:40:27

Kwiatuszek81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-24
Posty: 10

Re: Aneczor: Częstomocz, pieczenie cewki. Zapalenie pęcherza czy cewki?

Jaka reklama?? Nie rozumiem. Å»adnych zaburzeÅ„ endokrynologicznych nie miaÅ‚am, ponieważ zrobiÅ‚am caÅ‚y pakiet wszystkich hormonów i wyszedÅ‚ w porzÄ…dku ( poza prolaktynÄ…, która wyszÅ‚a w górnej granicy normy). W koÅ„cu niektórzy nazywajÄ… prolaktynÄ™ "hormonem stresu". Po drugie nie tak ciężko pojąć jak ważny jest magnez, jak z wieloma chorobami jest mylony niedobór tego pierwiastka i caÅ‚y mechanizm powstawania różnorakich zaburzeÅ„ z tym zwiÄ…zany. ChciaÅ‚am pomóc, tylko tyle. Jestem doskonaÅ‚ym przykÅ‚adem osoby, która ze wszystkimi!!! prawidÅ‚owymi wynikami badaÅ„ mÄ™czyÅ‚a siÄ™ z cewkÄ… moczowÄ… i okolicami, tak to nazwÄ™ -  ponad rok. Sama podjęłam siÄ™ tej suplementacji i jak rÄ™kÄ… odjÄ…Å‚. MyÅ›lÄ™, że takie jest przesÅ‚anie tego forum, żeby sobie pomagać. JeÅ›li chodzi o zaproszenie na gg, to tylko dlatego, że nie mam ochoty tutaj publicznie pisać co, gdzie, kiedy dolegaÅ‚o i opisywać szczegółow. Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson