Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-04-23 14:44:56

marishka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 4

jak sie ubieracie?

Witam, mam pytanko odnosnie ubierania sie podczas chronicznego bolu cewki moczowej. Cierpie na takowy juz 9 rok i z kazdym czuje sie gorzej.. Zapewne ktos ma ten sam problem co ja (procz bolu oczywiscie), ze nie mam pojecia jak sie ubierac, tzn. jesli chodzi o najlatwiejsze rozwiazanie czyli spodniczki czy sukienki, odpadaja ze wzgledu na to, ze jak tylko takowa ubiore, nawet gdy na dworzu jest juz stosunkowo cieplo i wydawaloby sie, ze nic nie powinno sie stac to i tak zawsze pokutuje zapaleniem calego pecherza, a jak wiecie konzy sie to nieustajacym faszerowaniem antybiotykami...w dodatku osttanio zaryzykowalam i jednak zalozylam spodniczke, to mialam wrazenie ze nawet szwy w majtkach wchodza mi w to najbardziej bolesne miejsce...czyli powinnam chodzic nago na to wychodzi ale niestety nie mieszkam na bezludnej wyspie wink. Jak sie ubieracie podczas przewleklego bolu cewki moczowej? Czy chodzicie w spodniach a jesli tak jakie wybieracie? Moze macie jakies sposoby na przerabianie ubran? Albo kupujecie ubrania bezszwowe, a jesli tak to gdzie? i czy Was tez uwieraja nawet majtki w to chore miejsce? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz smile Pozdrawiam Was Cieplo!!!

Offline

 

#2 2010-04-23 15:03:04

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: jak sie ubieracie?

ojej 9 lat się już męczysz???!!!! a co na to lekarze? i boli cię sama cewka? a możesz siadać?
jeśłi chodzi o stroje, to raczej spodnie i różne sztuczności odpadają. bawełna, bawełna, bawełna i przewiew, przewiew, przewiew.

Offline

 

#3 2010-04-23 15:26:19

marishka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 4

Re: jak sie ubieracie?

niestety, minelo wlasnie 9 lat. jesli chodzi o schorzenie to mialam juz kilkakrotnie usuwana z pechrza i cewki leukoplakie-nietety bol pozostal. Obecnie jestem diagnozowana w sprawie vulvodynii, poniewaz podejrzenie padlo na uszkodzony nerw..i tak sobie zyje marnie sad bo to masakra nie zycie. pytalam o te ubrania bo wlasnie przewiew powoduje u  mnie zapalenie od razu, czasem nawet latem yikes.. a jesli chodzi o spodnie to szwy mnie zabijaja..i nie wiem co ubrac wrrrrr

Offline

 

#4 2010-04-23 16:05:45

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: jak sie ubieracie?

ale przewiew, nie w sensie przeciągsmile mi chodziło o luźne gacie ogólnie rzecz biorąc, żeby się nie pocić i nie przegrzewać

Offline

 

#5 2010-04-23 17:55:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak sie ubieracie?

Marishka, ale vulvodynia idiopatyczna to nie takie częste zjawisko, najpierw trzeba popatrzeć, czy nie jest powikłaniem czegoś. Jakie masz wyniki cystoskopii i biopsji? A RM kręgosłupa i miednicy miałaś?

Ja nie wiem, czy Ty aby masz na pewno zapalenie bakteryjne, czy nie jest to inny problem, który powoduje reakcję zapalną, ale innego typu. A jak u Ciebie z hormonami?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-04-23 20:41:40

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: jak sie ubieracie?

Marisha jak ja Ciebie rozumiem z tą cewką i z tym chodzenie w spodniach:( To nie jest życie, to jest wegetacja z dnia na dzień.....sad(((
Gorzej ze mną już, przez tą cewkęsad((

Offline

 

#7 2010-04-23 22:47:29

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: jak sie ubieracie?

ja noszę warstwowo tzn rajstopy, na to bawełniane majtki z krótką nogawką i spodnie. Jak się robi cieplej to zdejmuję rajstopy ale galotki jeszcze noszę.

Offline

 

#8 2010-04-26 11:35:19

Aneczor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-14
Posty: 9

Re: jak sie ubieracie?

Ja noszę luźne spodnie w kroku (takie szerokie bardzo), miękkie majtki a żeby mnie nie podwiewało (od dolu bo nogawki są szerokie), to zakaldam cieplejsze gatki takie damskie większe bokserki big_smile strasznie to wygląda, ale mam cieplutko i nie uwierają (nie mają szwu z przodu). Ostatnio łykam Prouro, chyba działa trochę moczopędnie to zanim się wyswobodzę z tego wszytskiego, to trwa chyba z 5 minut big_smile I tak co godzina jak nie częsciej haha

Offline

 

#9 2010-04-27 12:25:00

marishka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 4

Re: jak sie ubieracie?

Szczerze mowiac, juz nie mam sily na badania. Cystoskopia ostatnia wykazala stan czysty po zabiegu usuniecia leukoplakii. zakazen bakteryjnych nie mam az tak regularnie aby byly one przyczyna ciaglego bolu..jesli chodzi o hormony, mam PCO jajnikow i od 2 lat biore yasminelle- bez zmian..teraz bede miala badania neurologiczne i zobacze co dalej ale za przeproszeniem rzygac mi sie juz chce sad. jeszcze czlowiek nie wie jak sie ubrac z tym dziadostwem zeby nie pogarszalo..
pozdrawiam

Offline

 

#10 2010-04-27 12:41:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak sie ubieracie?

Ale wiesz, że Yasminelle jest moczopędne?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2010-04-27 15:06:22

marishka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 4

Re: jak sie ubieracie?

Tak, wiem. U mnie to chyba na plus poniewaz charakterystyczne w moim bolu jest to ze im wiecej pije i im bardziej napelniony pecherz oprozniam, tym chwilowo mniejszy bol. w ogole po kazdej cystoskopii, nie w dzien jej robienia, ale przez kolejne pare dni bol mijal!!! za kazdym razem mowie to lekarzom a oni patrza sie na mnie jak na kosmitke:(, Moze wiesz droga Redakcjo co to moze oznaczac?

Offline

 

#12 2010-04-27 16:25:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak sie ubieracie?

Ale przejdź na swój wątek z takimi pytaniami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson