Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2006-10-14 16:01:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wariacje na temat bakterii

Najtrudniejsze w całej diagnostyce pęcherzowej jest to, że te same objawy mogą być oznaką bardzo różnych chorób. Mówiąc nieco złośliwie - trudno się dziwić, że w historii medycyny przez kilkanaście wieków lekarze nie zajmowali się pęcherzem, nawet w oryginalnej przysiędze Hipokratesa była obietnica nietykania pęcherza - od zajmowania się tym narządem byli litotomiści, którzy znali się tylko na - dziś by się powiedziało: chirurgii urologicznej, a kształcili się długo... I komu to przeszkadzało wink?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#77 2006-10-15 21:28:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

Karolino bedziesz sie gniewac jak zapodam w tym temacie link do innego forum?mianowicie do tematu o chlamydii a pisze to dlatego ze tam jest bardzo duzo info od ludzi tzn objawow i spora czesc tam piszacych osob ma parcia czestomocze itp objawy typowe dla pecherza a jednoczesnie niemajacych z nim nic wspolnego poza stanem zapalnym cewki ale objawy ida od pecherza, pozatym czesc osob byla leczona wlasnie na pecherz przez dlugi czas a dopiero same wykonywaly badania i powychodzilo ze to wcale nietak, chodzi mi oto ze jak ktos niebedal chlamydii ureo i mykoplazm a niema innych powodow to moze byc odpowiednia droga.Jesli niebedzie przeszkadzalo to zamieszcze linka i poczytacie sobie bo warto, fakt ze duzo tego ale i informacji od ludzi rownie duzo ktore niezawsze sa ksiazkowe(objawy i niewskazuja na konkretna chorobe).

Offline

 

#78 2006-10-15 22:36:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wariacje na temat bakterii

Nie będę się gniewać, ale sądzę, że lepiej, żebyś założył osobny wątek o chlamydiach - w bakteryjnym mogą trochę się zagubić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2006-10-15 22:54:26

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

Napewno masz racje ale mysle ze itak niewiele osob by tam pisalo tzn w odpowiednim watku a umieszczenie linka tutaj , jakby niepatrzec w watku o bakteriach mialoby jedynie na celu informacje bo duzo objawow jest podobnych i niestety jeszcze wiecej lekarzy nieumiejacych zdiagnozowac odpowiedniej choroby niemowiac o przyczynie.Tak czy owak zamieszcze to tutaj i proponowalbym "przedrzec sie" przez wszystkie strony.Glowny sens tego co pisze jest taki ze niezawsze jest stosowane odpowiednie leczenie a co gorsza czesto nie na ta dolegliwosc ktora naprawde wystepuje z racji tego ze podobne dolegliwosci moga byc powodowane przez rozne choroby oczym wyzej Karolino wspomnialas.
ps.jak zwykle niechce wprowadzac poplochu bo trzeba wziasc pod uwage takze inne objawy nietylko czeste siuranie itp ale moze tez byc tak ze ktos obwinia pechzrz za dolegliwosci zwiazane z czestym sikaniem a reszte dolegliwosci chlamydiowych tlumaczy sobie zmaczeniem itp(taki przyklad)
Link do forum(chyba jedynym naprawde konkretnym) o chlamydii trachomatis ale o ch. pneumonia tez co nieco jest.
http://www.forum.chojnice.pl/viewtopic.php?t=727&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ostatnio edytowany przez Sky (2006-10-15 22:58:07)

Offline

 

#80 2006-10-17 11:30:02

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

Wiadomo ze trzeba patrzec na calosc dolegliwosci ale czasem tak bywa ze wystepuje ich niewielka czesc ktora niewskazuje na konkretna przyczyne a jak pozornie niewidac innych mozliwosci to warto sie zastanowic oczym swiadczy kilka postow osob z tamtego forum ktore byly leczone na zupelnie cos innego.

Ostatnio edytowany przez Sky (2006-10-17 15:09:45)

Offline

 

#81 2006-10-17 16:03:04

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

Offline

 

#82 2006-10-17 16:04:35

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

reszta artykolu o chorobotworczosci i wszystkim co zwiazane z myko i ureoplazmami tutaj w artykule z urologi polskiej:
http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2077

Offline

 

#83 2006-11-11 23:19:54

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Sky, ale ja bralam probiotyki od stycznia, mam mozliwosc kupienia 100 tabletek za 30zl-60zl (to zalezy czy jest "sale" czy nie, czasem jak sa "sale" to kupuje 200 sztuk za 10 zl bo np. data waznosci uplywa za 6 miesiecy, a przeciez 100 tabletek weznie sie przez 3 miesiace), w Anglii Lactobacillusy to nie jest rzecz nowa dlatego sa takie tanie, oczywiscie musze do tego doliczyc koszt przesylki (znajomy mi wysyla), ale gdybym chciala brac jakis probiotyk powiedzmy za 20 zl 10 tabletek to 100 tabletek kosztowaloby 200 zl!, a wiec przebicie jest ogromne,a oto opis:

Each capsule contains:

Lactobacillus Culture 90 mg

Typically providing 3 billions (3 miliardy!!!) viable cells:

Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus bifidus
Lactobacillus brevis
Lactobacillus bulgaricus
Lactobacillus salivarius

In base of 100 mg of Citrus Pectin (wiec prebiotyk!).

Wiec wydaje mi sie ze calkiem niezle... I biore jedna tabletke dziennie, niezaleznie czy bralam antybiotyki czy nie, a takze przez 3-4 miesiace bralam zamiennie LaciBios Fenime jelita bolaly. Powiem wam co mi bardzo pomoglo, bo az mnie rwal ten odcinek przed wyproznieniem, Lactovaginal doodbytniczo... dziwne bo po dopochwowym skutku nie bylo zadnego, a tutaj wlasciwie o bolu zapomnialam na 2 miesiace, ostatnio jakos sie odezwal jednego dnia ale jest ok.

Offline

 

#84 2006-11-12 11:02:33

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Sky, chcialabym sie Ciebie zapytac czy moglbys sprawdzic czy te Lactobacillusy sa dobre dla jelit, bo kiedys czytalam ze tylko niektore sa pozytywne a inne w ogole nie znaczace. Sa jeszcze Lactobacillusy do ssania o smaku truskawkowym i jagodowym, zawsze jak mnie boli gardlo to je biore, a smakuja troche jak te pudrowane cukierki smile, a zawieraja podobne szczepy plus Lactobacillus blend.

Offline

 

#85 2006-11-12 11:12:34

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

sa wlasnie dobre probiotyki do ssania niewiem czy to te ale maja bardzo wazna zalete a mianowicie odtwarzaja flore w gardle co zapobiega infekcja z tej strony i dodatkowym klopotom.

Offline

 

#86 2006-11-12 12:13:38

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Rozmawialam wczoraj z Tunia, ktora chcialaby zebym sprowadzila jej te probiotyki, bo cena faktycznie jak i sklad jest atrakcyjna a jedno opakowanie starcza na ponad 3 miesiace, sama wiem jak to drogo wychodzi gdy trzeba je kupic w Polsce, ale nic nie obiecuje ani nie gwarantuje by nie bylo jak w przypadku agi_bla. Jutro bede rozmawiala ze znajomym z Anglii, dowiem sie dokladnie ile kosztuja bo z reguly wyprzedaze sa na wiosne kiedy to kazdy zaczyna dbac o zdrowie smile, no ale moze akurat, do tego doszedl by koszt przesylki, jesli ktos bylby zainteresowany tymi do ssania lub tymi do polykania to dajcie znac teraz. Na mnie one wplynely bardzo pozytywnie bo dzieki nim nie mialam nawrotow grzybicy, a co dziwniejsze problemy z jelitami zaczely sie kiedy one mi sie skonczyly, a bralam antybiotyki i tanie probiotyki polskie. Nie chce robic nadzieji, ale postaram sie namowic znajomego by przeslal ich wiecej jesli ktos by chcial.

Offline

 

#87 2006-11-12 15:41:46

Joanna24
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-28
Posty: 66

Re: Wariacje na temat bakterii

Witam, mam pytanie czy ja też mogę prosić o takie probiotyki o których turaj piszesz ifea7? Ja mam od jakiegoś czasu straszne bóle przed wypróżnieniem ( takie, że aż płacze z bólu) i teraz jak czytam co piszesz to rozumiem tego przyczyne:). Proszę o informacje czy jest taka możliwość. pozdrawiam

Offline

 

#88 2006-11-12 18:26:27

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Wariacje na temat bakterii

Ja także jestem zainteresowana probiotykami, bo lecze candydozę, dan

Offline

 

#89 2006-11-12 23:37:24

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Ja mam propozycje, poprosilam juz znajomego wiec do paru dni bede wiedziala ile dokladnie kosztuja, on zgodzil sie je przeslac, wiec to kwestia potem czy cenowo bedzie wam odpowiadac, bo trzeba do tego doliczyc potem koszt przesylki, ale zapewne wyjdzie to i tak o wiele taniej niz te w Polsce. Tylko musialabym wiedziec jakie chcecie, czy te do ssania czy polykania (jak do ssania to czy jagodowe czy truskawkowe), i ile opakowan? Chcialabym zebyscie wiedzieli, ze ja tym nie handluje i nic z tego nie bede miec, nie promuje tez ich produktow i zadnej gwarancji nie daje, a dalam taka propozycje bo wiem jak drogie sa w Polsce.

Offline

 

#90 2006-11-15 19:29:24

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

No wiec zwykle kosztuja 6.29Ł (za sto sztuk), a do ssania 7.99Ł (za sto sztuk), plus 5Ł przesylka, jesli ktos sie decyzuje niech da znac.

Offline

 

#91 2006-11-15 19:36:17

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Dan-Rom, Tunia sie zdecydowala na trzy opakowania, wiec jesli tez bys sie zdecydowala to wtedy moglibysmy ominac koszt przesylki w Polsce i od razu wyslac z Anglii do Wawy a Wy byscie sie juz dogadaly. Tylko nie wiem skad Joanna24 jest. I jakbysmy sie zmiesily wagowo to moze dzielac na wszystkich wyszla by tez przesylka taniej.

Offline

 

#92 2006-11-16 16:00:38

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Wariacje na temat bakterii

Hej Dan-Rom, juz dogadalysmy sie z Tunia i Joanna24, wiec chcialybysmy zamawiac smile. Daj znac jesli sie rozmyslilas to nie bedziemy czekac smile.
(Wyslalam Ci maila ale nie wiem czy dostlas...)

Offline

 

#93 2006-11-16 18:56:18

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Wariacje na temat bakterii

dobrze, weżcie mnie pod uwage tez , wiec tez niech beda trzy opakowania , ja i Tunia jestesmy w Warszawie

Offline

 

#94 2006-11-30 12:51:24

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

bardzo dobry artykol na temat zakarzen ukladu moczowego,norm starych i norm nowych potwierdzonych badaniami klinicznymi, ogolnie bardzo duzo informacji co i jak

"Badania moczupobranego z nakłucia nadłonowego i(Iub) cewnikowania pęcherza moczowegowykazały, ze u 50—70 % kobiet z objawami ZUM w mililitrze moczu stwierdza sięmniej ni 10^5 drobnoustrojów. I tak do rozpoznania zaka enia E. coli wystarczystwierdzenie 10^2 bakterii w mililitrze moczu. Tak e przy infekcjach wywołanychStaphylococcus saprophyticus, który ma dłu szy czas namna ania w moczu nipałeczki jelitowe, bakteriurię 10^2—10^4 w mililitrze nale y uwa ać za znamienną.Kolonizacja próbek moczu pobieranych jałowo u mę czyzn jest rzadsza, dlatego teliczba 10^3 bakterii w 1 ml jest odpowiednia do rozpoznania bakteriurii u mę czyzn zobjawami klinicznymi ZUM. Ponadto według wielu autorów w zaka eniu dolnych drógmoczowych bakteriuria znamienna waha się od 10^2 do 10^4 w 1 ml moczu"

http://www.zum.org.pl/files/ZUM.pdf

Offline

 

#95 2006-11-30 14:37:51

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Wariacje na temat bakterii

Nieźle z ja z faecalisami 10^3 wszędzie byłam jałowa...

Offline

 

#96 2006-11-30 14:51:42

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

bo spora czesc lekarzy to konowaly ktore niemaja zamiaru sie doksztalcac a "dziwne" przypadki sa nastepstwem niewlasciwego leczenia a nie dziwne tak poprostu.pozatym kazdy zaklada ze medycyna jest na takim poziomie ze wie wszystko juz a to nieprawda bo jest w lesie,nawet niewiecie jakie cyrki ludzie maja gdy walcza o leczenie innych chorub infekcyjnych przy ktorych wszystkie te pospolite bakterie,chlamydie,mykoplazmy wypadaja blado a antybiotyki po 3 -4 naraz,kazdy w konskich dawkach bierze sie prze kilka lat bez najmniejszej przerwy z nadzieja ze leczenie dziala bo efekty moga byc po kilkunastu miesiacach takiej terapii a antybiogramu niema mzliwosci wykonac z przyczyn technicznych a lekarze ci bardziej zakuci niewierza w ISTNIENIE takich chorob mimo ze naukowo zostaly udowodnione i sa wyzdrowieni ktorzy przed leczeniem mieli zdiagnozowane choroby autoimmunologiczne 'ala stwardnienie rozsiane a po leczeniu takimi dawkami antybiotykow powrocili do zycia choc nigdy niepowinni, a zeby bylo smieszniej to panstwowe organizacje ograniczajom prywatnym badaczom mozliwosci badan i juz tymbardziej leczenia bo jest to niepoprawne politycznie.takze w przypadku zp przekonanie lekarza jest jeswzcze w miare proste.

Offline

 

#97 2006-11-30 15:49:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wariacje na temat bakterii

Bo lekarze uważają, że przy pobraniu moczu standardowym znamienne chorobowe jest >10^5 (u kobiet). Zresztą nawet w tym artykule jest napisane, że to 10^2 "liczy się" przy pobraniu nadłonowym i/lub z cewnikowania. Ciekawe, czy można samemu się zacewnikować, czy to musiałaby laborantka, żeby uwierzyła i wpisała w wynik sposób, bo jestem ciekawa, jakby te wyniki wychodziły przy takim pobraniu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#98 2006-11-30 15:56:13

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

ale to tylko jeden z artykolow nie jedyny ktory to potwierdza, w niektorych wprost pisza ze 10 do 2 przy wystepowaniu objawow dyzurycznych przemawia za zakarzeniem.pozatym przy przewleklej infekcji czynnik chorobotworczy moze byc nieuchwytny wiec wobec badania moze go niebyc ale w ukl mocz jak najbardziej.

Offline

 

#99 2006-11-30 16:03:54

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Wariacje na temat bakterii

w bardzo wielu chorobach infekcyjnych ludzie opieraja leczenie na podstawie objawow obecnych i wynikow z okresu poczatkowego choroby bo pozniej nic niewychodzi.stan przewlekly od stanu ostrego naprawde rozni sie bardzo wieloma rzeczami ale taki niedouczony konowal z regoly tego niewie...

Offline

 

#100 2006-12-06 18:58:00

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Wariacje na temat bakterii

"Teraz zdrowie" nr 7 pisze tak:
"Badacze z Uniwerstetu Harvarda udowodnili, że kobiety regularnie spożywające sok z żurawin zapadają aż o 58% rzadziej na infekcje dróg moczowych. Okazało się też, że z badanych kobiet, które już zapadły na infekcje dróg moczowych i piły sok z żurawin, potrzebowały znacznie mniejszych dawek antybiotyków, aby wyzdrowieć." "Żurawiny zawierają liczne substancje czynne. Wśród nich takie, które uniemozliwiają przywieranie bakterii do komórek wyścielających drogi moczowe. Są to tzw. proantocyjanidy, zapobiegające przywieraniu bakterii do nabłonka, m.in. Escherichia coli (stanowi ona w 80% przyczynę infekcji dróg moczowych). Bakterie nie mogące zasiedlić dróg moczowych, są następnie łatwo wypłukiwane przez mocz. NIE TYLKO UKĄŁAD MOCZOWY. Co ciekawe działanie żurawiny na organizm nie ogranicza się tylko i wyłącznie do dróg moczowych. Związki zawarte w żurawinie utrudniają także przywieranie bakterii do dziąseł i zębów. Utrudniają też zasiedlenie w przewodzie pokarmowym bakterii Helicobacter pylori, która wywołuje chorobę wrzodową. Warto zaznaczyć, że żurawina ponadto hamuje wzrost bakterii, wykazując w tym względzie działanie podobne jak antybiotyki" 
Ja od półtora roku piję codziennie na noc jedną kapsułkę Urinalu, nie zauważyłam gorszego samopoczucia na skutek zażywania tego leku, ale to są tylko moje spostrzeżenia i kazdy musi obserwować reakcję swojego organizmu. Dan.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson