Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-07-10 21:13:55

bady
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-09
Posty: 16

Cewniki zewnętrzne

Hi.
Witam wszystkich na forum.
Ostatnio jestem zmuszony do innego sposobu zabezpieczeń w NTM.Kolega wózkowicz doradził mi właśnie zewnętrznemiast pieluszek.Z tymi ostatnimi miałe niemiłe doświadczenie.U czeszczałem na zajęcia FAR-u,i miast słuchać co objaśnia instruktor ,po moim czerepie biegała myśl "czy zdążę..."
uczucie Wam znane.Już mam zlecenia na pełen zestaw ,tylko pytanie pierwioska w tym temacie: jaką pojemnoś woreczka na dzień?
Te 1500 czy też 2000 ml. to chyba na całą dobę,a ja jeszcze na muszelkę sam dam radę,Mnie interesuje zabezpieczenie na wyjście do medyka.znajomych.Na noc, oby było tak dalej,jeszcze zabezpieczeń nie potrzebuję.
Będę wdzięczny za podpowiedż.

Offline

 

#2 2010-07-10 23:43:38

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Cewniki zewnętrzne

Hej Bady,pogadaj jeszcze z kolegą,jakie on stosuje.Te 1500 są przeznaczone do zbiórki nocnej oraz sytuacji,kiedy nie ma możliwości opróżnienia klasycznego worka.Worek Security + ma pojemność 500ml,a worki konturowe- 600 i 800ml.Przelicz sobie,ile mniej więcej siusiasz i dopasuj do konkretnej sytuacji.Wydaje mi się,że one wszystkie posiadają zawory,umożliwiające odprowadzenie moczu na zewnątrz,ale skoro jesteś,jak to określiłeś"pierwiosnkiem" ,lepiej nie ryzykuj na razie samodzielnego opróżniania,bo może to skończyć się katastrofą.Musisz po prostu wypróbować najpierw w domu,nabrać doświadczenia,a potem możesz szaleć.Powodzenia.

Offline

 

#3 2010-07-11 21:46:45

bady
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-09
Posty: 16

Re: Cewniki zewnętrzne

i.em.
znajomy przechodzi na cewnik nadłonowy .już mnie poinformowal że na początek do 800 ml. czyli moje zapotrzebowanie wystarczy.Czyli na pewność
nadal z pieluszkÄ…?
dzięki za odzew

Offline

 

#4 2010-07-12 00:09:09

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Cewniki zewnętrzne

Wydaje mi się,że tak.Co prawda mamy upały,więc stosując dodatkowo pieluchę ryzykujesz odparzenie,ale nie sądzę,żeby nastąpił tak duży przeciek.Może będzie trochę niewygodnie,ale chyba będziesz czuł się pewniej.Pamiętaj,żeby usunąć powietrze z worka tuż po jego założeniu-zapobiegniesz odgłosom pluskania. A jak dojdziesz do wprawy,to już będzie ok.Pzdr

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson