Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-07-12 19:00:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Badanie babeszjozy - jakie?

Wyczytałam dzisiaj, że borelioza lubi sobie leźć w trójcy z babeszjozą i yersiniozą. Oczywiście, nie muszą razem, można mieć jedną lub dwie z trzech, a objawy, niezależnie od ilości infekcji, są zawsze takie same. Ponieważ powikłania są również neurologiczne, również pęcherzowe (nb. babeszjoza z nocnymi potami przebiega ;P), zastanawiam się, czy sobie nie zrobić. Borelka mi wyszła ujemnie i W-B i pcr, ale robiłam po 8 latach choroby, z krwi i moczu, powinnam w sumie z płynu mózgowo-rdzeniowego. Yersinioza wyszła mi jakby dodatnia, też 2 lata temu. Tzn. pani doktor gastrolog powiedziała, że wyniki wskazują, że właśnie niedawno ją przeszłam (samoistnie - Ig bieżące miałam w górnej granicy normy, te "trwałe" w wyniku wątpliwym). No to mogę sobie do kompletu babeszkę zrobić.

Tylko pytanie - jak? Czy pcr z krwi ma jeszcze po 10 latach choroby jakieÅ› znaczenie?

I czy można zbadać sobie jakoś sensownie p/ciała ospy wietrznej pod kątem ewentualnych powikłań półpaśćcowych?

A jeszcze ponoć z triadą babesia, borelka, bartonella lubi sobie chodzić infekcja Anaplasma (o ile dobrze zapamiętałam), która podnosi poziom histaminy! I babeszka też podnosi!

Tu wprawdzie o bydlÄ…tkach, ale weci zawsze majÄ… lepsze badania wink:

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6TD7-476MRFS-137&_user=10&_coverDate=12%2F31%2F1978&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1398013915&_rerunOrigin=google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=8028cde624422ce352741532afcb21ad

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6TD7-476MT0R-1NM&_user=10&_coverDate=01%2F31%2F1986&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1398015881&_rerunOrigin=google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=a5ad55f2fb7684a170febc59156c6e24


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-07-14 01:42:18

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Badanie babeszjozy - jakie?

(wywołany do tablicy)
-nie-----tu nic nie powiem.
Ostatnio mam trochę do roboty z boreliozą / faktycznie, robią tu badanie z płynu mózgowo-rdz. /.....ale........ale moim zdaniem jest to przesada.
Właśnie mam kontakt z kobitką--znajoma to jest ---i u niej robili bo objawy były--niesamowite. Wynik----dość niski (borelioza) ale uznano że jednak jest istotny !
A ja powiedziałem NIE !!!!!!!!!!!
SkierowaÅ‚em dziewuchÄ™ na zupeÅ‚nie inne badanie...........wynik  REWELKA = 5 ciężkich patogenów w zatokach !!!!!!!!!!!!! ( na Lelka).
Nie chcę zapeszyć ale zdaje się że jestem lepszy od Banacha i Szaserów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kobitka robi następne bad . z mojego poruczenia--zobaczymy.
Wnioski !!! Dupa nie borelioza.
I sądzę ,że te inne wymienione przez Redakcję też są na tyle egzotyczne oraz na tyle słabo oznaczalne---że wyniki będą mylące.
Ale to tylko luźne filozofowanie.

Offline

 

#3 2010-07-14 09:31:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Badanie babeszjozy - jakie?

Dzięki za opinię.

Ja rozmawiałam dzisiaj z panią z cbdna i pani powiedziała, że po latach faktycznie borelioza jest ciężko wykrywalna, ale pozostałe trzy (babesia, anaplasma, bartonella), jeśli mam, to powinny wyjść z krwi z większym prawdopodobieństwem. A, i to jest real time, co podobno trochę zwiększa skuteczność, jak gdzieś czytałam, ale tu się nie znam.

Zgoda, że borelka jest mylona objawowo z innymi infekcjami, ot, choćby kandydoza czy chlamydioza, nawet miałam gdzieś fajny artykuł, jak i co różnicować, ale ja te wszystkie badania miałam, na Lelka również. I różne egzotyczne, ze schistosomą powodującą zp, też miałam. A tych trzech - barto, babesia i anaplasma nie. I może bym się nie zastanawiała, gdyby mnie nie uderzyło, że one powodują problemy z histaminą.

Gryzę się tylko, bo pakiet kosztuje sześć stów plus 70 zł pielęgniarki, która pobiera do zestawu próbnikowego i wysyła, już to ma się z głowy. A ja nie mam skąd pożyczyć - mam 500 zł obecnie dochodu, w chwili obecnej dwa razy tyle długu na karcie i jeśli zadłużę kartę na kolejne pieniądze, takie duże, to nie będę w stanie oddać 3-4 miesięcznego przychodu na spłatę. A jak się zadłużę, to nie będzie mnie stać na odnowienie opłat za serwery, domeny i przyjdzie mi zamknąć portal i parę innych rzeczy, które mnie trzymają przy życiu. No i się cykam - zadłużać się czy nie sad?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-07-15 01:25:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Badanie babeszjozy - jakie?

nie zadłuzać się teraz . Poczekać.
BO co prawda ja nie wiem co  ci jest , ale ty masz coÅ› zupeÅ‚nie niespodziewanego--tak to odczuwam falami eteru.....po prostu masz coÅ› nietypowego i to z innej beczki......niby robiÅ‚aÅ› kupÄ™ badaÅ„ ale ja bym to i owo powtórzyÅ‚. Natomiast te egzoty (j.w) sÄ… maÅ‚o rozpoznawalne i wogóle sÅ‚abo znane, a laboratoria bÄ™dÄ… na to namawiać żeby doić kasiorÄ™. 
(((( kobito, ja powtórzę, że z punktu widzenia biologii osobniczej, człowiek nie może z niczego mieć uczuleń na wszystko i strzelać histaminami na widok mleka kozy. A jeśłi tak ma jednak--to przyczyna musi być OGROMNA, zasadnicza, podstawowa. I takiej trzeba szukać albo w hormonach albo w pasożytach albo--ostatecznie w genach ale to duża rzecz musi być więc akurat to ostatnie to darujmy se. Podałem ci tytuł fajnej książeczki do poczytania---zobacz jak tam sie lekarze zmagają z diagnozowaniem, wyniki w zasadzie w normie a grzybica na maxa wszędzie i w dodatku nie reaguje na leki-----to nie do opisania jest .))).

Offline

 

#5 2010-07-15 08:55:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Badanie babeszjozy - jakie?

Tu się zgadzam, że człowiek nie może strzelać histaminą, zwłaszcza że ja wcześniej tak nie miałam. Ale grzybicę raczej wykluczam, bo szłam dobrych kilka tygodni dawką 200-400 mg fluko i JEDNOCZEŚNIE srebrem koloidalnym, więc gdyby to było od tego, powinnam odczuć jakąś poprawę. Natomiast interesują mnie wszystkie badania, w których skutkiem ubocznym obok pęcherza i zaburzeń neurologicznych są zaburzenia histaminy. Z bakterii nawet u pani Doroty mi nic nie wychodziło (tzn. 10^2, ale zaleczone sto razy).
W zasadzie to ja już podjęłam decyzję, tylko usiłuję się rozgrzeszyć i uciszyć strach, jak ja to spłacę sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson