Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-07-25 05:46:16

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Ureaplasma - historia Hiszpanki

Witam.
Mam uroplasme sad nie wiem jak dlugo, ale zapalenie moczu mialam juz periodycznie 3 lata. W marcu dowiedzialam sie ze mam uroplasme i od razu zaczelam ja leczyc: ginekolog wypisal mi 10 dni doxy - nie pomoglo, wtedy w maju znow wypisal doxy ale 15 dni- nie pomoglo! ginekolog bardzo sie dziwi dlaczego nie przeszkodzi, ja takze... mozliwie ze juz mam to chronicznie - czy jest szans wyleczyc sie?
w tym czasie mialam moze 4 roznych partnerow. seks tylko z prezerwatywa. dlaczego nie moge wyleczyc uroplasme? moze ktos mial ten problem? jak dlugo trzeba ja leczyc? moze ktos mi poradzi dobrego lekarza w polse?
mam paranoje, ze moge sie nie wyleczec albo ze nie bede miala dzieci. zawsze lubilam seks, a teraz boje sie stosunku. i mam bole cewki moczowej po oralnym stosunku...? dlaczego?
czekam na rady....
ps. mam panike

Offline

 

#2 2010-07-25 13:26:37

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Witaj!
Po pierwsze, zmień lekarza - ten ewidentnie nie wie jak to leczyć... Po drugie - skąd jesteś? Łatwiej będzie nam polecić Ci kogoś lepszego z Twojej okolicy, jeśli takowego znamy. Po trzecie - mówisz o Ureaplasma urealitycum tak? Jaką metodą było wykonane badanie potwierdzające, że ją masz?
Z tego co ja się orientuję, antybiotyki w takim przypadku należy brać znacznie dłużej i z pewnością nie ten sam dwa razy z rzędu...

P.S. Nie panikuj, bo to nie pomaga. ;-)

Offline

 

#3 2010-07-25 14:16:09

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

hej!
jestem z Litwy, ale mam mozliwosc jechac i do innych panstw, aby tylko ktos mi pomogl.
badanie bylo wykonane przez wziecie wymaza z pochwy. zaznacze ze chlamidii i mycoplasmy nie mam. z odpowiedzia dostalam liste antybiotykow ktore podchodza mi a ktore nie.
napewno zmienie lekarza. chyba nie ginekolog tylko urolog potrzebny mi.
moze ktos wyleczyl sie z tej infekcji? jak dlugo trwalo leczenie sie? czy nie powracaja te infekcje?
a co jezeli mam juz dluzszy okres te infekcje? tzn moge i rok leczyc sie?
czy gdy masz okres leczenia sie czy mozna wspolzyc? ginekolog mi mowil ze nawet przez pocalunek mozna zarazic sie ureaplasma - czy to prawda?
dzieki

Offline

 

#4 2010-07-25 14:17:14

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

ps. ok, staram sie nie panikowac, ale jak poczytam w necie o tej infekcji to dostaje zawrotow glowy big_smile

Offline

 

#5 2010-07-25 14:57:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Spokojnie, jesteś na pecherz.pl, a tutaj dostaniesz opiekę smile.

Primo: albo masz nawroty, albo niedoleczenie. Powinnaś mieć też wymaz z cewki. Gdzie możesz dojechać? Bo ja polecam świetnego i niedrogiego jak na polskie warunki ginekologa, z równie świetnym i niedrogim pakietem badań, ale we Wrocławiu. Mogę Cię popilotować, przenocować nie mam gdzie, bo nawet wc ciągle zajęte (przeze mnie) sad.

Secundo: też wiem, że przy przewlekłych infekcjach antybiotyk bierze się w końskiej dawce, łączony minimum 4-6 tygodni.

Tertio: niestety, na sex postaw szlaban. A w ogóle partnera też trzeba przebadać, bo mężczyźni nie czują najczęściej infekcji, a roznoszą patogeny.

Biorąc pod uwagę, jakimi drogami ostatnio rozprzestrzeniają się patogeny, pewnie i urea może i tak. A co do cewki - może się podczas seksu oralnego za bardzo spinasz? Napięte mięśnie dna miednicy też dają taki efekt bólowy cewki.

PS. Poprawiłam Ci temat, na bardziej jednoznaczny i z prawidłową nazwą patogenu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-07-26 05:57:37

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Hey!
po pierwsze dziekuje za wsparcie, mysle ze ono bardzo pomaga przy roznych chorobach...
po drugie moge jechac i do wroclawia,i do innego miasta. tylko mysle ze moze mi jest potrzebny urolog?
ale chcialabym miec namiary tego ginekologa z wroclawia, lub moze jest strona internetowa, to by poczytalam lub zadzwonilabym. ale na pewno nie doleczam sie caly czas i mam nawroty...
rozumiem ze bede miala "celibat" 4-6 tygodnie - ciezko jest dla mlodej osoby majacej sympatie, ale zdrowie najwazniejsze!
ale mam pytania czy uroplasme mozna otrzymac w czasie pocalunkow? a takze w czasie seksu oralnego? no bo jakby jest kontakt ze sluzem ,ale ciezko mi w to uwierzyc...
a takze moze znacie jakis dobry antybiotyk ktory wlasnie jest tylko na uroplasme, bo doxy jest na rozne schorzenia... dziwne, zyjemy w 21 wieku a nie mamy lekow od roznych infekcji i chorob...musimy brac konskie dozy, w ten sposob rujnujac watrobe...sad sad
ale...
zrozumialam jedno: gdy zaczyna cie cos bolic, wtedy rozumiesz jak wazne jest zdrowie... smile
ps. dzieki za poprawienie tematu!

Offline

 

#7 2010-07-26 18:35:39

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

To prawda, ja też zrozumiałam jak ważne jest zdrowie dopiero, gdy zachorowałam.
Hehe, ja tez jestem młoda i w długoletnim związku a seksu odmawiam sobie od 2 lat, więc da się zrobić wszystko, żeby wyzdrowieć.big_smile

Namiary do ginekologa (chodzę do tego samego co Redakcja): Krzysztof Bielicki, strona www: www.corfamed.pl (jest to jeden z wielu lekarzy tam przyjmujących).

Jeśli chodzi o drogę zakażenia i konkretne leczenie to nic nie wiem na ten temat, ale sądzę, że leczy się to podobnie jak chlamydię i mycoplasmę, więc przy uporczywych infekcjach jakimiś długotrwałymi i kombinowanymi protokołami z wielu antybiotyków.

Offline

 

#8 2010-07-26 22:10:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

4-6 tygodni celibatu... Imienniczko, uświadamiamy naszą młodą stażem koleżankę czy pozwalamy jej trwać w naiwności wink?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-07-27 00:50:37

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

niech trwa w naiwności:) ja miałam "celibat" jakieś 1,5 roku...

Offline

 

#10 2010-07-27 01:02:23

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Ja na razie 4 miechy. Ale już widzę, że na tym nie koniec...

Offline

 

#11 2010-07-27 03:51:20

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

czym dalej tym piekniej....
nie wiem czy plakac czy smiac sie... smile
no ale, wyleczyc sie trzeba. niemam stalego partnera, ale wlasnie teraz mam kandydata na stale uczucia i... nie wiem jak mu to wytlumaczyc, ze nie moge ( on pomysli ze nie chce sie kochac) kochac sie... ale jakos to bedzie.
dziekuje za strone. 6 sierpnia į ide do litewskiego urologa, zobacze co powie, jakie leczenie przeznaczy i wogule co powie na temat tej infekcji a wtedy bede myslala czy pasuje mi jego leczenie czy bede zwracala sie do wroclawskich lekarzow.
na pewno bedzie ciag dalszy napisze co i jak. a wszystkim zycze predkiego wyzdrowienia i radosci z seksu bez zadnych infekcji/ grzybow/ chorob pecherza smile smile smile
zyjemy jeden raz i tyle musimy tracic czasu na jakies "choroby" sad sad niesprawiedliwe! ech...

Offline

 

#12 2010-07-27 09:54:59

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Ja celibat 5 lat.....;/

Offline

 

#13 2010-07-28 00:34:58

qwertymaro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-18
Posty: 7

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

To widzę, że dziewic tutaj nie ma:p
A wracając do tematu - 1 rok postu;]. Choć to raczej nie z choroby wynika...

Offline

 

#14 2010-07-28 01:44:09

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Hehe, celna uwaga!tongue

Offline

 

#15 2010-07-28 05:20:21

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

smile smile eh, ale jestem optymitka wink no coz bedzie jak bedzie smile najwazniejsze zeby infekcja znikla raz i na ZAWSZE smile

Offline

 

#16 2010-07-28 13:24:43

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

w pierwszym roku kazdy jest nastawiony optymistycznie, potem zostaje tylko nadzieja smile No, ale nie ma co sie dolowac zawczasu. nie tracic czasu tylko sie leczyc, im szybciej tym lepiej

Offline

 

#17 2010-07-28 17:59:24

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Bartek Dzieki!!!!

Offline

 

#18 2010-07-28 19:45:47

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

No Bartek masz racje,są 3 fazy smile I faza:początek choroby-ojejciu to straszne choróbsko niech sobie pójdzie,ała,ała,ała. Po wizycie od lekarza człowiek ucieszony,łyka garść tabletek... no zaraz przejdzie II faza: Pół roku choroby za mną, znów nowe leki,te nie mogą nie zadziałać,będzie dobrze,lada dzień i choroba minie... III faza: Kolejny lekarz, kolejna diagnoza z kosmosu,bądź brak diagnozy! kolejne leki,człowiek już nie ma siły! ale jest nadzieja,że może za rok,dwa będę zdrowy!....
Ja nie uprawiałam seksu z mężem przez póltora roku,bądź jak już seks bgył to bardzo bolesny,teraz mimo dalszej choroby seks jest czasami wspaniały!! szczególnie w dni kiedy jestem płodna smile(bo staramy się o dziecko).Jestem sama zdziwiona bo czasem mam napady takiego parcia i pieczenia że szok.

Trzymaj się hiszpanko smile zaciskam mocno kciuki i wierzę że niedługo bedziesz zdrowa jak ryba!

Offline

 

#19 2010-07-28 20:07:13

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

nadia ale takze masz ureaplasme?

Offline

 

#20 2010-07-28 23:33:42

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Sudarynia "hiszpanka" --wy mnie posłuszajcie !
Za daleko macie do Wrocławia do lekarza. To już bliżej do Warszawy !! Żeby jeszcze w tym Wrocławiu było coś szczególnego......ale takie samo gawno medyciejskie jak i u was na Litwie !!
Jako szaman--radzę Wam hiszpanka !:: idźcie do zielarza na Litwie--tam jeszcze po wioskach może jest ktoś kumaty od tego. Bo lekarze guzik pomogą--tyle że będą zmieniać antybiotyki !!!
Litwa, mociumpanie, to jakby moja genetyczna ojczyzna---mociumpanie. Przodek mój po kądzieli był spowinowacony z..........SOPLICAMI (mociumpanie), a oni jeszcze niedawno mieszkali w ..Warszawie !! Bo z Litwy uciekli ! Z rozmów wiem ,że faktycznie był Sędzia a dworek był drwniany i podmurowany.....ale nie wiem gdzie bo miejscowość już uleciała.........W rodzinie tej nie było specjalnej estymy dla przodków i nawet przed II wojną niewiele pomiętali i nie znali podań rodzinnych. Tak to jest ----szara rzeczywistość jest .....szara. Wot i wsio................

Offline

 

#21 2010-07-29 05:22:48

hiszpanka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 10

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

pulkos - rozsmieszyles mnie i chyba nas wszystkich!smile
my tu o ureaplasme rozmawiamy big_smile big_smile big_smile mociupanie smile
nie mysle ze "babcine przepisy" tut pomoga, choc to byloby o wiele lepiej niz antybiotyki...
ciekawe a jak raniej ludzie sie leczyli od tych paskudztw? prizeciez te infekcje zawsze byly sa i beda....

Offline

 

#22 2010-07-29 11:54:33

aysha
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

ja dostałam na to : AZITROX przez 3 miesiące ( 500 mg - 2 x w tygodniu plus osłonkowe i fluconazol 1 x w tygodniu ) po 3 miesiącach i ponownych testach na Lelka brak bakterii, jednak dolegliwości nie ustąpiły bo jeszcze walczę z kilkoma innymi bakteriami ;-)

Offline

 

#23 2010-07-29 12:23:54

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Nie chciałabym nikogo dołować, ale tez byłam szczęśliwa gdy wreszcie coś u mnie znaleziono i była to ureaplasma i też byłam pełna nadziei, że  to przyczyna problemu ale ureaplasmy już nie mam a problem pozostał. Niestety jak się wpadnie w to bagno pęcherzowe to ciężko się z tego wyciągnąć.
Niby z jednym skończysz a po czasie okazuje się, że coś jeszcze i jeszcze...

Offline

 

#24 2010-07-29 12:23:57

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

Raniej, znajetie wy...,ludzie leczyli się tak , jak ja opisuje w dziale ""Fitoterapia""--to jest w dziale LEKI > Fitoterapia.
Widzicie "hiszpanka" ja jestem jak ta babcia z przepisami----wy już jechać nie musicie nigdzie , tylko poczytajcie, zaparzcie sobie ziółka, pierekriestitieś . i.........dawajtie w rabotu !! Bo rabota-----łudsze wsiewo !! A sex eto burżuazyjnoje naprawlenije - wot tak i szaman wam goworit !!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#25 2010-07-29 12:44:07

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Ureaplasma - historia Hiszpanki

hiszpanka - ja Ci nie zycze zle, byc moze zle zrozumialas moj post smile Ja po prostu probuje Cie nastawic, ze droga do zdrowia, w tym wypadku moze byc dluga i bardzo kreta. I posluchaj rad szamana pulkosa, w koncu nir musisz brac samych antybiotykow, kuracje mozna prowadzic antybiotykiem + ziola.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson