Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#276 2007-04-03 20:31:27

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Mialam robiony wymaz z cewki na chlamydie i z krwi na chlamydie, ale nie mialam mycoplasmy,ureaplasmy.

Offline

 

#277 2007-04-03 22:46:15

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

czyli ch.trachomatis niema jak rozumiem.
powinnas zrobic rowniez do kompletu badanie na mycoplasme/ureaplasme, zwykle laboratoria robia to jako jedno badanie, jakby pytali o ktory rodzaj tych bakteri chodzi to o "dolne". badanie moze byc to wymaz z cewki moczowej lub wymaz z szyjki macicy ale w tym przypadku lepiej z cewki.powinnas to badanie zrobic dla pewnosci bo jakies tam nieduze ryzyko zawsze jest.
tak ogolnie to mozliwosci sa takie jesli chodzi o zakarzenia ukladu mocz-plc:
-zwykle bakterie-moga atakowac cewke,pecherz,nerki,pochwa,dlatego powinnas zrobic badanie  w wawie
-ch.trachomatis-cewka,pochwa-ale mialas robione
-ureaplasma/mycoplasma-moga atakowac cewke,pecherz,byc moze nerki,pochwe
innych opcji bakteryjnych w tym temacie(uklad mocz-plc) za bardzo niema.

Offline

 

#278 2007-04-04 10:58:49

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Dzieki Sky
Narazie biore leki i zobacze co po nich:(

Offline

 

#279 2007-04-16 21:31:45

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

odpisze tu-bedzie bardziej jak trzeba smile
widzisz wczesniej aby wyslac potrzebne bylo odwirowanie aby material przezyl podroz ale przez fakt odwirwania napewno bylo ryzyko ze cos sie zanieczysci w laboratorium gdzie to mieli odwirowac-tam mi sie tylko wydaje ale to mozliwe.w tej sytuacji robili posiew z dostarczonego osadu.ale weszla opcja wysylki moczu pelnego w pojemniku z wkladem chlodzacym i ta opcja jest napewno o niebo lepsza ale tak mozna chyba dopiero od niedawna.zaleta jest fakt ze jest tak samo jakby sie material dostarczylo osobicie wiec niema mowy o jakims zanieczyszczeniu pozatym dzieki temu ze to mocz pelny to na inzynierskiej wykonuja posiew z moczu pelnego i posiew z moczu odwirowanego.ogolnie to niezawracaj sobie glowy odwirowaniem-to poprostu byla koniecznosc w tamtym czasie ale teraz jest lepsza opcja czyli pojemnik z wkladem chlodzacym i w takiej formie musisz to wyslac.napisze tak z technicznej strony jak to powinno wygladac.potrzeba pojemnik przezroczysty na porzywienie takiej wielkosci aby sie zmiescil kubeczek i wklad chlodzacy czyli najpierw musisz kupic wklad najlepiej w sklepie turystycznym/sportoeym/markecie/sklepie z agd. przed samym siuraiem(nie wczesniej)otworzysz pojemniczek i musisz oddac mocz (koniecznie po nocnym spoczynku-wazne) z srodkowego strumienia i zamknac po siuraniu i od razu schowac do lodowki.dopiero przed wysylka powinnas wszystko wyjac z lodowki i zapakowac.kubeczek(najlepiej zakrecany-te sa w foli i sa jalowe wiec lepsze od otwieranych/zatrzaskiwanych) powinnas okleic tasma klejaca tak aby sie niewylalo w czasie podrozy,powinnas miec  przygotowana folie bombelkowa(mozesz kupic na poczcie duza koperte z folia bombelkowa,odkleic papier i gotowe bo sama folie trudniej kupic).w ta folie zawijasz kubeczek tak aby sie nieuszkodzil w podrozy i zeby nielatal po paczce i zaklejaszto razem,do tego mozesz przykleic wspomniany wklad chlodzacy,dzieki temu bedzie to bardziej zwarta "konstrukcja" a dzieki samej foli wklad zbytnio nieprzymrozi moczu-taka izolacja.pakujesz to wszystko w paczke oklejasz nalepiasz co trzeba i zjawiasz sie na poczcie pomiedzy 14 a 15 i mowisz ze zamawiasz opcje poranek-dzieki temu paczka dotrze szybciej a to wazne.wysylasz to POCZTEXEM(wczesniej musisz wziasc z poczty druczek/nalepke na paczke POCZTEX).niezaznaczasz zadnych opcji,zadnej wartosci paczki bo bedzie drozej,dla spokojnosci mozesz poprosic o opcje "ostroznie".wysylka to 30zl-40zl,tylko pamietaj warunek to do 15 godziny nadac na poczcie a do tego czasu w lodowce nalezy wszystko trzymac.wedlug mnie powinnas wyslac tam rowniez wymaz z szyjki macicy.powinno to wygladac nastepujaco.musisz kupic podloze do wymazow/podloze bakteryjne/podloze transportowe-roznie nazywaja ma to byc wacik na patyczku i fiolka z galaretka.kupisz w aptece lub u weterynarza ale czasem trudno znalzec.umawiasz sie z ginekologiem(?) w dzien kiedy planujesz wyslac paczke do wawy najlepiej rano oczywiscie juz po siuraniu do pojemniczka,idziesz do gia/polozne(niewiem kto tam jeszcze pobiera)mowisz ze chcesz to zbadac ,masz dobre laboratorium ,tlumaczysz oco chodzi i ze tak kazali bo sami niepobieraja i ze dlatego tak bo dlugo chorujesz i potrzeba wlasnie tak,on pobiera material bo tej fiolki,zamyka fiolke, pedzisz z tym do domu i wrzucasz do lodowki,przy pakowaniu zaklejasz razem z pojemniczkiem z moczem w ta folie babelkowa...i wysylasz.przed tym wszystkim dzwonisz na inzynierska wypytac sie dokladnie i umowic sie/a znac ze chcesz wyslac itd.napewno we wtorek mozna wyslac wiec celuj w poczatek tygodnia ale otym sie dowiesz jakby co telefonicznie.jakbyy co to pytaj.
pozdrawiam

Offline

 

#280 2007-04-17 11:28:36

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Dzieki Sky za wyczerpujaca odpowiedz.
Ale mam jednak troche pytan;)
Piszesz ze trzeba kupic pojemnik przezroczysty taki zwykły rozumiem?? Zwykły pojemnik aby wmiescil sie kubeczek z moczem tak?? do tego wkładam wkład chłodzacy?? i wogole jak on wygląda?
Czy na poczte mam sie zjawic miedzy 14-15  bez wczesniejszego uprzedzenia ze chce wyslac paczke?? wiem ze musze wziasc druczek na paczke POCZTEX.
A jak z oplaceniem? jest numer konta najpierw pieniazki wplacic i dopiero paczke wyslac
Pierwszy raz wysylam paczke i niewiem..

Offline

 

#281 2007-04-17 12:22:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

tak zwykly pojemnik na porzywienie z przykrywka,kwadratowy lub prostokatny.wklad chlodzacy wkladasz do tego pojemnika(wklad chlodzacy przed uzuciem nalezy ok 24 godziny mrozic w zamrazalniku).wklad wyglada tak http://www.allegro.pl/item184945884_wklady_chlodzace_do_lodowki_torby_izoterm_.html chociaz czesciej sa z nieprzezroczystego plastiku niebieskiego.na poczcie musisz byc ok 14-15 ale nic niemusisz wczesniej zawiadamiac bo to zwykla paczka.jak bedziesz na poczcie po druczek powiedz ze chcesz druczek na paczke POCZTEX(zeby niedali zwyklego).na druczku iewypelniaj zadnych wartosci.w polu zawartosc wpisz "probki laboratoryjne".pamietaj o zaznaczeniu-slownie juz przy nadaniu ze chcesz opcje "poranek"-to wazne.na poczcie mussz byc miedzy 14 a 15 bo chodzi oto ze paczki z pocztexu nalezy nadac do 15 godziny aby poszly tego samego dna(w wiekszych miastach do 16).wczesniej niema sensu niz 14-15 bo chodzi oto aby material byl jak najdluzej w lodoce dzieki czemu mniej czasu bedzie w tym pojemniku z wkladem bo on tez bardzo dlugo niewytrzyma,dzieki takiej godzinie  wyciagniecia wszystkiego z lodowki i nadania paczki uzytecznosc wkladu  jest dluzsza i paczka spokojnie dotrze do wawy w takim stanie jak nalezy.na poczcie za wysylke zaplacisz 30-40zl to jest zalezne od wagi paczki ale napewno nie wiecej jak 50zl dlatego pamietaj zeby niekupowac jakiegos b.duzego wkladu chlodzacego bo on swoje wazy,tak zeby niebyl wiekszy od tabliczki czekolady to bedzie ok.
oplaceniem zajmiesz sie po wyslaniu paczki np gdy zadzwonisz po np dwoch,trzech dniach od wyslania i sie dowiesz czy dotarlo itd(paczka tam powinna byc na nastepny dzien).wtedy nalezy wplacic pieniazki na konto.numer konta jest w dziale badania->badanie moczu na posiew lub mozesz napisac do nich majla to podadza, majl jest na ich stronoie www.badbak.z.pl

Offline

 

#282 2007-04-17 20:50:15

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Dzieki Sky
Dopiero co wrocilam z pracy i zabralam sie za czytanie.
Rozjasnilo mi sie troche jak mam sie zabrac za to wszystko tylko ten zwykły pojemnik to gdzie sie go kupuje?? i czy to jest poprostu jakis zwykly pojemnik gdzie mozna kupic w zwyklym sklepie czy co?? tylko dlaczego on sie nazywa pojemnik na pozywienie???
Bo tak to narazie wszysto rozumiem i naprawde Ci dziekuje za wyjasnienie, ale pewnie bede jeszcze pytac nie raz, bo wysylac mam zamiar gdzies za 2 tyg dopiero bo chce zrobic przerwe 14 dni od brania lekow ostatnio.

Offline

 

#283 2007-04-17 21:00:05

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

pojemnik na pozywienie to zwyczajny pojemnik,nazywa sie tak bo z regoly w takich sie zywnosc trzyma w lodowce gdy ta zywnosc jest luzem,jakies salatki i inne takie jakies tongue
tak to wyglada http://www.allegro.pl/item185674204_ikea_pojemniki_na_zywnosc_17_sztuk_nowe_.html
pojedynczo kosztuja po 3-4zl i mozna to kupic w sklepach z artykolami gospodarstwa domowego i marketach i napewno we wszelkich sklepach z jakimis miskami,koszami itd...

Offline

 

#284 2007-04-17 21:15:11

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

No wlasnie o taki mi pojemnik chodzilo:) tylko nie wiedzialam dlaczego nazywa sie pojemnikiem na pozywienie? ale juz rozumiem hehe
Musze sie zabrac za to bo chyba to jest moja ostatnia deska ratunku, jesli mi juz wyniki zrobione w Wawie nie pomoga to tylko czeka mnie powieszenie;/ Ale bede dobrej mysli.. musze!
Dziekuje Ci Sky bardzo i bede jeszcze pewnie pytac nie raz przed samym wyslaniem jesli bede miala jakies watpliwosci.
pozdrawiam

Offline

 

#285 2007-04-17 21:57:55

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Sky, ten watek jest bardzo dlugi, wiÄ™c nie wiem, czy powiedzialeÅ›, że mocz musi być w pojemniku  jalowym, badź na podlożu transportowym, dan

Offline

 

#286 2007-04-17 22:02:36

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Offline

 

#287 2007-04-23 21:37:15

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Mam jeszcze pytanie..
Pisales mi zeby dac paczke na poczcie miedzy 14-15 a nie lepiej zamowic kuriera?? Maja tania linie bezplatna?? 0804104104
Mhm jak myslisz? wtedy dzwonie na przyklad rano i mowie zeby przyjechali o tej godzinie i o tej zgadza sie?

Offline

 

#288 2007-04-23 21:50:31

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

niewniem smile jesli tak bedzie wygodniej to mozesz tak zrobic. wazne zeby paczka byla na nastepny dzien rano w wawie. ja wysylalem poprzez poczte pocztexem takze wiem tylko jak to od tej strony wyglada.

Offline

 

#289 2007-04-23 22:25:49

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

aha, no jeszcze zobacze
Dzieki za szybka odpowiedz jak zawsze:)

Offline

 

#290 2007-04-24 08:08:38

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Mam_dosc23- mój wątek

kurier na telefon jest bardzo dobrym rozwiazaniem, jak zamawialam na godzine okreslona przyjechal natychmiast, wypelnil mi nawet przekaz, bo mialam niewlasciwy druk

Offline

 

#291 2007-04-24 16:44:11

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

A nie placi sie dodatkowego kosztu za to ze przyjezdza?? dzis sie pytalam na poczcie to trzeba nadac paczke do 16.00 ale jak mowisz ze lepiej kurierem to sprobuje sie cos dowiedziec wiecej czy sie lepiej oplaca( chodzi mi oto zeby nie placic wiecej)
dzieki pozdrawiam

Offline

 

#292 2007-04-24 16:53:55

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Wogole dzwonilam przed chwila na Inzynierska i spytalam sie czy rozmawilam z p. Dorota to ktos powiedzial ze nie;/ i mowie ze chce wyslac mocz na badanie itp. to kazala mi pani zadzwonic przed 18.00 dzis i dopiero sie umowic.

Offline

 

#293 2007-04-24 17:57:21

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

A wiec dzwonilam do laboratorium niedawno, nie moglam sie dodzwonic ale po tzecim czy czwartym razie sie dodzwonilam i rozmawilam z pania Dorota:) a wiec powiedziala mi ze mozna wysylać wysylke:

wtorek,czwartek, srode i sobote w godzinach od 9-12
a wtorek i czwartek od 16-17.30

Ale powiedziala ze najlepiej zeby wyslac mocz rano i zeby rano doszedl:/ wiec jak mam to zrobic? czy ja zle zrozumialam.. poniewaz mialam wyslac jakos przed godzina 15 kurierem  tak jak to mi Sky pisal? jesli kurierem to na na ktora ona dowiezie??
nic juz nie rozumiem..
prosze o odpowiedz

Offline

 

#294 2007-04-24 18:13:30

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

jesli wysles paczke poprzez poczte do godziny 15(wieksze miasta do 16) i powiesz ze chcesz opcje "poranek" to na nastepny dzien RANO paczka dorze na miejsce.z kurierem pewnie podobne.ogolnie zasada pocztexu jest ze paczka nadana do 15(16) jest wysylana tego samego dnia,nadana pozniej jest wysylana dna nastepnego.

Offline

 

#295 2007-04-24 18:27:23

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Aha dzieki juz wszystko rozumiem.
Ale przed wyslaniem paczki a mam zamiar w nastepnym tygodniu jeszcze nie raz bede pytac:)

Offline

 

#296 2007-05-01 18:30:19

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Witam wszystkich i mam pytania do Sky
Kupilam sobie juz wklad chlodzacy oraz wzielam juz ta nalepke z"POCZTEXU" A wiec mam pytanie? na tym wkładzie pisze ze przelozyc albo do lodowki turystycznej albo do torby izolacyjnej po 24 chlodzeniu w zamrazalniku.. a przeciez ja ani to ani w tamto nie bede wkladac? a pozatym jak juz opakuje w folie bombelkowa to potem w pudelko tekturowe mam spakowac? sory za taki banalne pytania ale naprawde niewiem..
A tak wogole chce nadac paczke w piatek ten wiec moge tym bardziej w w sobote rano laboratorium jest czynne tak?? bo w piatek z tego co wiem jest zamkniete

Offline

 

#297 2007-05-01 19:18:43

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Mam_dosc23- mój wątek

przeznaczeniem wkladu chlodzacego jest lodowka lub torba dlatego tak pisza.wtedy dluzej wklad jest "aktywny" bo ze strony torby lub lodowki jest dodatkowa izolacja.zamiast tego wykorzystuje sie przy wysylce pojemnik na pozywienie ktory spelnia role takiego niby izolatora-zawsze zatrzyma troche temperature.
musisz zrobic tak przy pakowaniu:
1. nasiurac do pojemniczka(pojemniczek nalezy podpisac-imie nazwisko i ze to mocz)zakleic wieczko pojemniczka  z moczem tak aby byl 100%szczelny w czasie podruzy.
2. tak przygotowany pojemniczek zawinac w folie babelkowa i nalepic kawalek tasmy aby folia sie nierozwijala.
3.tak przygotowany pojemniczek zaklejony i otulony folia przylepic do wkladu chlodzacego.zapewni to bardziej zwarta "konstrukcje" co spowoduje ze wszystko niebedzie tam latalo a dodatkowo folia babelkowa odizoluje pojemniczek od wkladu dzieki czemu mocz sie nieprzymrozi jak wklad bedzie bardzo zimny.(wklad uprzednio nalezy zmrozic conajmniej 24h).
4.jak to wszystko bedzie juz tak zlepione nalezy wlozyc do pojemnika na pozywienie ta "konstrukcje",dorzucic tam jeszcze kartke ze swoimi danymi tj imie,nazwisko,dokladny adres,telefon,wiek,wage,adres e-mail.jak juz bedzie tam wszystko to zamknac wieczko plastikowe.i zapakowac cale to ustrojstwo do kartonowego pudelka,okleic tasma,papierem i wyslac.

co do wysylki to zadzwon na inzynierska czy mozesz wyslac w ten konkretny dzien!!!bo roznie bywa pozatym wypaa uprzedzic ze paczka ma do nich dojsc.ale o tym to z Pania Dorota trzeba rozmawiac!!!

Offline

 

#298 2007-05-01 19:41:06

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Dziekuje bardzo:) za wyjasnienia.

Offline

 

#299 2007-05-02 09:58:30

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

Dzwonie do Wawy ale nikt tam nie odbiera;/ a otwarte powinni miec dzis od 9-11;/ chce sie zapytac czy ta paczke mozna nadac w piatek?? ale wydaje mi sie ze tak zeby dotarla w sobote rano?
A tak wogole gdzie ta paczka jest przez cala noc? czyli z piatku na sobote??
jak dzwonilam w tamtym tyg. z pytaniem czy moge wyslac w tym tygodniu to p. Dorota powiedziala ze oczywiscie.
Wiec niewiem jak sie nie dodzwonie to niewiem czy wyslac;/

Offline

 

#300 2007-05-02 10:29:04

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Mam_dosc23- mój wątek

dodzwonilam sie wreszcie:) tak moge nadac paczke w piatek ale zeby doszla w sobote do godziny 12! czyli trzeba ten poranek zaznaczyc na tej nalepce 'Pocztexu"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson