Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-08-20 09:03:34

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

witam, mam 23 lata. slaby strumien pod koniec oddawania moczu mam juz bardzo dlugo i na koniec dlugo jeszcze kropelkami mocz oddaje, nie pamietam kiedy normalnie oddawalem mocz. robilem sobie usg brzucha posiew moczu i ogolne badanie moczu. mocz mam wporzadku, bakerii tez nie ma. a co do usg to napisze co mam napisane na wyniku:  pecherzyk zolciowy niepowiekszony, bez zlogow PÅ» i drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe nie poszerzone. watroba nie powiekszona o jednorodnej, echogenicznosci bez zmian ogniskowych. trzustka nie powiekszona, jednorodna bez poszerzenia przewodu wirsunga. sledziona prawidlowa. nerki typowo polozone, prawidlowej wielkosci. zroznicowanie korowo- rdzeniowe zachowane. uklady kielichowo-miedniczkowe nieposzerzone. w obu nerkach pojedyncze zlogi ok. 2mm. moczowody nieposzerzone . pecherz moczowy o gladkich zarysach. airta brzuszna nieposzerzona. wezly chlonne zaotrzewnowe niepowiekszone. nie stwierdzam wolnego plynu w jamie brzusznej. moze mi ktos pomoc i poweidziec co mi moze dolegac ??

Offline

 

#2 2010-08-20 10:02:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Witaj,Dragon mówisz, że nie pamietasz kiedy normalnie oddawałes mocz, czy to znaczy że masz tak od dziecka? Jak jest gdy zaczynasz sikać czy dłużej czekasz na oddanie moczu czy idzie bez żadnych problemów na początku mikcji. Bo te sikanie kropelkowe na koniec to może być poprostu juz końcówka mikcji i dlatego tak kropelkami kończysz. A może być jakaś przeszkoda w opróznianiu pęcherza, można gdybać.

Tak naprawde dobry posiew można zrobić jedynie w Warszawie na Lelka u pani KostrzeÅ„skiej. Tu na forum ludzie  ufaja temu laboratorium, bo zinnymi bywa naprawde różnie. Szkoda, że lekarz nie zrobiÅ‚ usg pÄ™cherza z ocenÄ… zalegania moczu przydaÅ‚oby siÄ™. A tak wogle to u jakiegos urologa byÅ‚eÅ›? Aby zobaczyć czemu tak wyglÄ…da mikcja u Ciebie trzeba zrobić badania urologiczne, tak moim zdaniem urodynamika i cystoskopia jak lekarz zleci. Wtedy bÄ™dzie pewność ale najpierw dobre badania moczu. PÄ™cherz na usg może wyglÄ…dać normalnie a w cystoskopii może być zupeÅ‚nie inaczej.

Podaj więcej informacji tzn jak często sikasz, ile razy dziennie, jak jest w nocy i czy sa jakieś odczucia bólowe. Trochę malo wiadomości podałeś.

Offline

 

#3 2010-08-20 10:16:07

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

no napewno z 6 lat temu tak mialem a czy dluzej to niweime, czasami chwile musze poczekac na oddanie moczu. co do oddawania moczu to czesto czasami nie oddaje przez pare godz a czasami 3x na godz, to zalezy. mam bardzo nieregularny sen spie mniej wiecej 2x na dobe po 3-5 godz, zawsze jak sie budze to musze isc do lazienki czasami zdarza mi sie to wczesniej. co do bólu to cos mnie boli w dolnej czesci brzucha ale ostatnio mialem bardzo intensywny trening na silowni itd i katowalem strasznie brzuch podobno sforsowalem sobie miesien prosty brzucha. u urologa bylem to mi nic nie powiedzial istotnego. pytalem sie czy to moze byc prostata poweidzial ze nie ma szans w moim wieku.

Offline

 

#4 2010-08-20 10:18:27

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

co do czestego oddawania moczu to dopiero niedawno zaczelo mnie to tak bardziej draznic, wczesniej tak chyba nie mialem, napewno nie

Offline

 

#5 2010-08-20 10:38:10

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

czasami tez mam rozdwojony strumien

Offline

 

#6 2010-08-20 14:24:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Rozdwojony strumień to od napiętych mięśni dna miednicy albo - w przypadku mężczyzn również - od przerostu prostaty/stanu zapalnego tejże.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-08-20 14:49:39

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

a to prawda ze o tej prostacie to ja musze zapomniec i szukac innej przyczyny. skoro nic nie widac na moim usg ? mam 23 lata

Offline

 

#8 2010-08-20 19:15:29

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Dodam tylko w sprawie mięśni - mnie lekarz przy spiÄ™tych mięśniach pytaÅ‚ czy kiedyÅ› pakowaÅ‚am na siÅ‚owni. Może wiÄ™c siÅ‚ownia faktycznie ma wpÅ‚yw na te mięśnie. Wtedy  rzeczywiÅ›cie siÄ™ zdziwiÅ‚am, bo sama lubiÅ‚am dawno temu pochodzic na siÅ‚owniÄ™.

Offline

 

#9 2010-08-21 00:47:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

prostata może być bez przerostu (bo jesteś młody) ale moze być stan zapalny w prostacie i stąd objawy nawet w młodym wieku.

Offline

 

#10 2010-08-21 00:52:38

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

a od czego jest ten stan zapalny, i jakie sa objawy tego zapalenia ?

Offline

 

#11 2010-08-21 01:01:09

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

i czy to jest powazne ??

Offline

 

#12 2010-08-21 10:46:10

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

zwykle jest to bakteryjne, jeśłi trwa długo to prowadzi do zwapnienia w tkankach. Czy poważne.........o tyle o ile.
ale raczej u ciebie należy spodziewać siÄ™ przewlekÅ‚ego zapalenia na linii pÄ™cherz -- cewka, i konieczny jest posiew z moczu zrobiony w Warszawie na ul. Lelka 26, bo tylko tam wyniki sÄ… wiarygodne ; gdzie indziej nic nie wyrasta na posiewie bo źle robiÄ… (niestarannie i zÅ‚e pożywki). Poza tym być może masz jakieÅ›  inne źródÅ‚o bakterii -- np. xatoki , skÄ…d sie te bakterie rozsiewajÄ…, i dlatego to tak dÅ‚ugo trwa.
Tak wiÄ™c zostaw na razie  prostatÄ™. Ewentualnie zrób ponowne USG, ale tylko ukÅ‚adu moczowego-gdzie indziej niż robiÅ‚eÅ›. Oraz----kilka razy morfologiÄ™ z rozmazem (koniecznie z rozmazem) aby widziec jak to siÄ™ odbija na caÅ‚ym organiźmie. Do tego mocznik we krwi oraz kreatyninÄ™, no i OB i tzw. biaÅ‚ko ostrej fazy = CRP. To sÄ… proste i standardowe badania......zwykle jeszcze cukier dla spokoju....na czczo.
a wogóle poczytaj inne dziaÅ‚y  na tym portalu, gdzie siÄ™ mówi o badaniach w laboratoriach, o lekarzach itp.

Offline

 

#13 2010-08-21 11:50:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Jedna poprawka - cukier na czczo najczęściej nic nie daje, bo źle wychodzi tylko przy zaawansowanej cukrzycy. Dla spokoju to trzeba zrobić OGTT z insuliną, żeby zobaczyć profil glukozowy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-08-24 15:08:11

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

troche sie przerazilem az tyle tych badan :[ ,  to najlepiej te badania zrobic na Lelka ?? cos czuje ze sie nie wyrobie z kosztami, az tyle tego jest

Offline

 

#15 2010-08-24 20:53:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Najlepiej o tyle, że to bardzo dokładne laboratorium (bada na 5 podłożach i tydzień, inne - na jednym, 48 godzin), robi autoszczepionki. Słowem - wydając tutaj pieniądze, wiesz, na co je wydajesz. Ale fakt, że ten luksus kosztuje.

Natomiast - niezależnie od tego, co będziesz robił i gdzie - pamiętaj, że najdroższe badanie jest tańsze od leczenia, gdy będziesz już kaleką, i że łatwiej zaciągnąć pożyczkę i ją spłacać na diagnostykę niż na leczenie, gdy będziesz już niesprawny. Coś wiem o tym sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-08-25 17:45:28

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

te moje dolegliwosci moga prowadzic do jakiegos kalectwa ?????? :[

Offline

 

#17 2010-08-25 18:38:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Nooo, jak już z bólu i latania do kibla przestaniesz normalnie spać i pracować, jak nie będziesz mógł uprawiać seksu - to będzie kalectwo, nie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2010-08-26 11:53:56

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

nooo bedzie kalectwo :[ a co ma seks do tego ? kurde ale sie boje

Offline

 

#19 2010-08-26 16:38:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

A bo dysfunkcje w obrębie miednicy i pęcherza zawsze odbijają się negatywnie na seksie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2010-08-26 22:19:13

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

a ja tak dlugo z tym zwlekalem :[ oby nie bylo za puzno, postaram sie zrobic te badania jakos w najblizszym czasie, dziekuje za pomoc

Offline

 

#21 2010-09-03 15:43:52

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

witam ponownie, ehh jakos sie narazie nie moglem zebrac aby zrobic te badania. ale mam jeszcze jedno pytanie, czy uczulenie na prezerwatywy moze miec jakis wplyw na to? po stosunku zawsze mam jakies zaczerwienienia, mysle ze to od prezerwatyw

Offline

 

#22 2010-09-03 17:48:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

To możliwe, uczulenie na lateks jest częste. A przy alergii/nietolerancji dochodzi do wyrzutu histaminy, która wyrzuca się wszędzie tam, gdzie są uszkodzone śluzówki/inne uszkodzenia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2010-09-03 20:00:44

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

a jakie sa objawy uczulenia na lateks ?? i co z tym zrobic ??

Offline

 

#24 2010-09-03 20:16:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

Dragon właśnie tak to może wyglądać zaczerwienienia, mnie np paliło wszystko trochę jakby bolało i było czerwone. Co zrobić? Albo gumki nielateksowe albo spróbuj bez żadnych dodatków takie zwykłe, bo czasem nawilżacze daja taką alergię

Offline

 

#25 2010-09-07 07:42:01

dragon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 65

Re: częstomocz i slaby strumien pod koniec mikcji

sprobowalem ostatnio innych i bylo lepiej, a wczesniej to mialem taka sytuacje np ze na chwile tracilem erekcje, tak jest przy uczuleniu ??

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson