Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-09-08 18:22:09

szmerek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 2

Psychika

witajcie,
przeglądałem forum i nigdzie nie mogłem znaleźć podobnych zagadnień.
Stwierdzono u mnie zapalenie gruczołu krokowego. Zrobiłem posiew nasienia i wykryto bakterie, został przypisany lek i zaczęło się leczenie.
Ale chciałem spytać sie o cos innego.
Objawem u mnie są silne parcia na pęcherz, czasami mam wrażenie, że popuszczam. Czasami sprawdzam (jak mam możiwość) i nic nie ma. Na ulicy tego nie udaje mi się sprawdzić. I wtedy mam po prostu dzień zmarnowany.
Czy mocz sam w sobie na ubrniach jest  "niebezpieczny", należy siÄ™ go bać. Oprócz walorów estetycznych?
Pytanie może wydawać się błache i banalne. Ale to mi na prawdę przeszkadza. Można powiedzieć, że jest to lekka obsesja. Coś co zostało naznaczone moczem jest już do prania itp.
Jak sobie z czymś takim radzić?
pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-09-08 18:38:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Psychika

Szmerek nie bardzo zrozumiaÅ‚am czemu uważasz, że to obsesja - skoro masz parcia nagÅ‚e to chyba normalne że siÄ™ boisz że popuÅ›cisz. Zdarza siÄ™ popuszczać czy pytasz na zaÅ›? Dobrze jest wyprać wszystko co zostanie zamoczone moczem bo to sÄ… podstawowe zasady higieny a mocz po jakimÅ› czasie siÄ™ rozkÅ‚ada i jest źródÅ‚em bakterii.  ObsesjÄ™ bys miaÅ‚ gdybyÅ› wyrzucaÅ‚ majtki na które spadÅ‚a kropla moczu a tak? Uważam że do prania - to powinność. Natomiast jeÅ›li zdarzy sie popuszczenie kropelki na ulicy to nie panikuj  - nie zje CiÄ™ ta kropelka naprawdÄ™.
Powiedz jeszcze tylko czy miałeś też posiew moczu ?Bo może te parcia a raczej tak mi się wydaje - to podłoże bakteryjne. Jak miałeś bakterie w nasieniu to były na bank w moczu. I może toczy się przewlekłe zakażenie i tyle.

Offline

 

#3 2010-09-08 18:57:17

szmerek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-08
Posty: 2

Re: Psychika

hej,
obsesją jest mój lęk przed moczem. Wiem że brudne rzeczy należy prać. Ale jakoś to tak jest, że jak już mi cos kapnie to cała garderoba leci do prania a i zdarza się, że np, krzesło na którym siedzę przechodzi generalne czyszenie. To jest ta moja obsesja. Ale jak twierdzisz, że mnie nie zje to ok:)
Co do badań to w moczu nic nie wykryto, tylko w nasieniu. Były to Enterococcus faecalis, Escherichia coli oraz Klebseilla pneumoniae. Lekarz chciał przepisać mi Cipronex ale ja na niego słabo reaguje, tzn. mam straszne zawroty głowy oraz nudności i przeszkadza mi to w pracy więc dostałem Furagin. Mam przyjmować przez 14 dni po 3 tabletki 2xdziennie i później po tygodniu znów posiew, tym razem samo nasienie.

Offline

 

#4 2010-09-08 19:03:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Psychika

Szmerek, załóż swój wątek w Co mi jest, ten skasuję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson