Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2007-05-27 10:53:01

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: Anna-co mi jest

Mnie tez wydaje sie ze najszybciej dzialajace sa naparzane ziola chociaz wszystkie pewnie dzialaja. Krople sa czesto mocno stezone (i czasami na alkoholu) wiec moga podrazniac. Lepiej kupowac te na glicerynie, no i mniej z tym roboty niz z suszonymi. Najmniej mnie zawsze pociagaja tabletki, ale to jest naprawde subjektywne odczucie.

Offline

 

#152 2007-05-29 13:41:43

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

wiecie co? przejrzalam jeszcze raz wątek "autoszczepionka" i coś mi sie przypomnialo. szczepionke biore troszke ponad miesiąc, i zaraz na poczatku (na 2-3kropli) zaczely mnie masakrycznie szczypac oczy: bylam przekonana, ze cos tam wpadlo. Ale jednak nie. No to zaczelam przemywac soczewki kontaktowe, a tu nic nie pomaga, Zmylam makijaz-bo pomyslalam ze moze od tuszu mnie boli i piecze, nie pomoglo. Mysle, ze dopiero co kupilam jakis trefny plyn do soczewk- na allegro, ale to nie to. No pewnie zapalenie spojowek, wiec prawie po omacku (bo tak bardzo pieklo, a slonce to juz zabojstwo dla oczu) poszlam do przychodni. Odeslali mnie do kolejnej i do kolejnej, wszedzie mowiono ze nie ma teraz okulisty, ze za pare h bedzie i moge sobie poczekac ale to trzeba sie duzo wczesniej umawiac i niewiadomo czy mnie przyjmie ktos.... itd itp:/ No to poszlam prywatnie oczywiscie, pani dr nie stwiedzila nic-jakies podraznienie(chyba wynikajhące z tego ze tarlam oko) i no i oczywiscie zwalila wine na pylki, przepisala krople i tym sposobem pozbawiono mnie 100zl, a efekt marny. Hmm dąże do tego, ze to moze bylo uboczne działanie szczepionki?? dopiero teraz zobaczylam post Danrom w "autoszczepionka" Ale juz jest dobrze, z oczami.

Offline

 

#153 2007-06-03 21:20:29

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

już drugi dzieÅ„ chodzÄ™ jak na kacu:/ jest mi sÅ‚abo, mdli mnie, w gÅ‚owie siÄ™ krÄ™ci i boli gÅ‚owa sad   (ciąża to raczej nie jest;)) koÅ„cze szczepionke doustna. Czy szczepionka moze takie objawy wywolac??prosze o pomoc

Offline

 

#154 2007-06-03 21:27:07

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Ana pewnie moze, kazdy jest inny ja mialam taki przelom przy jedenastej kropli ze myslalam ze zejde. Bolalo mnie wsz jak w grypie wiec zeszlam na 10 na 2 tyg i co drugi dzien a teraz sie wkurzylam i wale dzis 14  a jutro 15 i jest lepiej moze to chwilowe u ciebie? Ja w takich wypadkach dzwonilam do p Doroty i kazala mi zejsc na mniej kropli i modyfikowac w zaleznosci od samopoczucia. Swoja droga tez jakos ostatnio w glowie mi sie kreci ale nie laczylam tego ze szczepionka tylko z upalami. Aha i wlasnie moj org tak reagowal ze tez bylo mi slabo i ciagle spalam

Offline

 

#155 2007-06-03 21:37:54

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Magdalenko, dziekuje. nawet jak sie czesem czegos mozna domyslic, to milo jest "usłyszec" jakies slowo otuchy od kogos innego. Wiesz, ja juz sama nie wiem co od szczepionkim co od lekow a co od bakterii mi dolega:( od ponad roku ciagle cos: bole glowy, zawroty glowy, katary, kaszle, pecherz, sennosc...tak w kolko cos. odstawilam tabl. antykonc. bo w sumie one tez juz mnie denerwowaly. mam nadzieje ze niedlugo wroci do narmy wszystko, bo mam dosc:( 3maj sie cieplutko, mielgo wieczorku

Offline

 

#156 2007-06-03 21:47:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Ana powiem Ci ze ja przy odstwieniu hormonow mam przez kilka dni bol glowy i to takiego globusa ze biore dwa leki. Tak ostatnio przyuwazylam a poniewaz biore je non stop bez przerwy na okres to jak odstawiam boli glowa. Nie wiem czemu tak sie dzieje ale tak mam. Odstwialam przez rok 3 razy i za kazdym tak bylo. Glowa bolala rowniez przy cardurze i omnicu. Tobie tez milego zakonczenia dnia

Offline

 

#157 2007-06-13 08:51:30

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

szczecpionke skonczylam jakes 2 tyg. temu i chyba narazie nie czuje roznicy sad. siusiu jak dokuczalo tak dokucza. stosuję liść oliwny i licze na wyzdrowienie:)

Offline

 

#158 2007-06-13 09:05:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Ana no to masz czas 3 miesiace na dojrzenie poprawy a powiedz mi nic a nic sie nie zmienilo w sprawie pecherza? Bo ja wczoraj gadalam z pania Dorota i tak se rozmawialysmy a ona jednak zauwazyla ze inaczej mowie o tym moim pecherzu i ze cos tam sie ruszylo. Wiec zaczelam sie skupiac nad tym i szukac poprawy i teraz np wiem ze z pecherzem mam gorzej jak cos nabroje w diecie. Wczesniej ciagle mialam takie parcia naglace kt troszke bolaly teraz przesiedze kwadrans z pelnym pecherzem. A gdy jest pelny pobolewa wiec stwierdzam ze to poprostu sluzowka. Wiec moze to mozna uznac za poprawe. No chyba ze omnic jest taki zbawienny ze ustawil mnie i po odstwieniu praktycznie nie czulam roznicy.Choc uwazam ze to efekt szczepionki. Zreszta podejrzewam ze wiekszosc ludzi na forum boi sie pochwalic swoj pecherz bo potem wraca ze zdwojona sila. Wiec moze u Ciebie tez nieznacznie cos tam sie zmienilo? Najgorsze jest to ze to sa takie schorzenia ze nie przejdzie z dnia na dzien tylko beda niezauwazalne zmiany. Trzymam kciuki za powodzenie

Offline

 

#159 2007-06-13 11:49:43

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Magdaleno, niestety nie zauwazam nawet malutkiej zmiany, raz lepiej raz gorzej. w dodatku ciagle mega uplawy (ktore, przypomnę, zlekceważylo juz 2 lekarzy, nawet widząc wyniki ze siedzi tam fecalis, ecoli i jeszcze jedno paskudztwo w duzych ilosciach) Stosuję zioła Vagosan i jogurt i wiem ze wybije to robactwo;) ja czasem jak dlugo przytrzymuje mocz, czuje ze zaraz mi pecherz rozerwie-nie ból ale takie napięcie pecherza, jakby nadmierne wypelnienie moczem, biegnę do toalety i siusiam malo;/ kiedys czytalam o czyms takim, ze mocz czasem wraca do nerek, ale to chyba inna bajka. pozdrawiam

Offline

 

#160 2007-06-13 17:42:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Ana wiesz co ja tez przy wypelnieniu pecherza tak mam i jak siadam na sedes to musze sie napinac bo samo siusianie jest kropelkowe. Ja obstwiam ze takie czucie pecherza przy wypelnieniu to zdrazniona sluzowka (poprawcie mnie ludzie jesli bredze)  a co do uplawow tez je mam choc juz mniejsze. Lekarze je bagatelizuja a ja mialam takie uplawy ze podpaski ledwo starczaly, mowilam lekarzom tysiace razy ze smierdze wiec oni ze pewnie przesadzam bo to pewnie kwasny zapach i to normalnie. Ja ciagle sie spieralam ze nie kwasny bo wiem ze smierdze i to nie moj zapach. Uplawy mam okolo roku, moze troszke dluzej i oni maja to gdzies. Teraz mam wrazenie ze szczepionka je zmniejszyla ale sa nadal. Tez mam feacalisa w szyjce i to pewnie stad a jeszcze nadzera kt tez daje uplawy i prosze bardzo wsz jasne. Szkoda ze nie jest Ci ani ciut lepiej ale trzeba jeszcze poczekac na efekt auto, zycze powodzenia Tobie i nam wszystkim

Offline

 

#161 2007-06-13 17:43:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Ana jeszcze spytam o te ziola na co one sa na bakterie tak i czy to gotowa mieszanka z apteki? Mozesz napisac mi sklad

Offline

 

#162 2007-06-13 19:05:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest

To prawda. Raz, że śluzówka, a dwa, że od przewlekłych parć mamy patologicznie funkcjonujące mięśnie, to też daje efekt tego wiecznego napięcia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#163 2007-06-17 23:00:50

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Mgdalena,
Vagosan to gotowa mieszanka z apteki   liść szaÅ‚wi, kwiat rumianku, ziele rdestu ptasiego, liść pokrzywy, kwiat nagietka, kora dÄ™bu. stosuje sie do podmywania oraz mozna tez do irygacji. ma dzialanie bakteriobojcze, odkażajÄ…ce itp. ponoć dziaÅ‚awink ale raczej wspomagajaco. 100g okolo 5 zl. poczytaj w necie, jest sporo na ten temat

Offline

 

#164 2007-06-18 17:50:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

to spoko takie przeciwzapalne ziolka, szczerze mowiac nawet o nich nie slyszalam wczesniej

Offline

 

#165 2007-06-18 18:18:45

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Anna-co mi jest

Tylko dziewczyny uważajcie na ziólka - nie w nadmiarze bo wysuszają.
Wszystko z umiarem smile

Offline

 

#166 2007-06-18 18:55:47

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Anna-co mi jest

Offline

 

#167 2007-06-26 12:28:07

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

sad chyba jeszcze szczepionka nie dziala na pecherz-jest jakby lepiej z katarem i gardlem juz nie kaszle jak szalona i noc moge przespac bez chusteczek do nosa:) oczywiscie przespac do momentu az trzeba wstac na nocne siusiu. ciagle czuje parcie na pecherz, ale nie jest to bardzo dokuczliwe-chyba przyzwyczajenie, ale bywaja "chwile" po stosunku, podczas okresu ze cewka daje o sobie znac, siusiu sie chce mocno a nic nei leci-wiecie, jak przy zapaleniu pecherza czy cewki i wtedy pozostaja tylko litry wody do picia.jak pecherz sie wypelnia to powoli to durne uczucie ustępuje. w takich stanach odczuwam rowniez ulge poprostu po podmyciu sie-tylko uilez razy dziennie mam sie moczyc w wodzie;/?? no i biore jeszcze szczepionke do nosa. zobaczymy...pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#168 2007-07-02 14:03:00

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ju bylo nawet dobrze-fakt ze CIĄGLE czuje ze chce mi sie siusiu, ale jest to znośne. a tu bach...jednej nocy sie tak wymeczylam bo z kibelka nie moglam zejsc-cewka nieźle dawała o sobie znac- takie objawy jak przy początkach zapelenia pecherza. poskromilam to woda z cytryna i sie uspokoilo.biore liść oliwny-jak skoncze opakowanie (kuracja jakies 1,5 miesiąca) mam zamiar zaczac olejek z oregano. zastanawiam sie, czy warto tak szybko zmieniac te ziółka??moze Wy cos wiecie. na lisciu oliwnym nie napisalai jak dlugo stosowac - zamierzam zskonczyc tylko 1opakowanie 60tabl.

Offline

 

#169 2007-07-02 14:26:04

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Anna-co mi jest

ja też tak miałam, ale właśnie moczenie w wodzie na dłuższą metę nie pomaga - woda wbrew pozorom wysusza i kółko się zamyka, spróbuj posmarować okolice cewki linomagiem, albo kremem Cicatridina http://www.miralex.pl/?product,pl,93 zwykle tego nie mają w aptece i muszą sprowadzać. powinno odizolować delikatną śluzówkę cewki od czynników zewnętrznych i choć trochę ją podreperować i nie szoruj błon śluzowych środkami chemicznymi, popodmywaj się krochmalem /takim mocno płynnym/ najlepiej gdybyś ten krochmal przynajmniej na początku robiła na wodzie żródlanej - nawet takiej z 5 litrowych baniaków.

Offline

 

#170 2007-07-02 15:06:21

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ja generalnie podmywam sie jogurtem naturalnym-nie co dzien, ale kilka razy na tydzien.czy tamte kremy mogą być stosowane na cewke moczowa??bo w obu przypadkach w opisie jest ze stosuje sie na skore (wiec nie wiem na ile bezpiecznie jest smarowac tym cewke)boje sie, zeby jeszze bardziej jej nie podraznic. rozumiem ze to są raczej leki niż kosmetyki tak?

Offline

 

#171 2007-07-02 15:25:57

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Anna-co mi jest

ja stosowałam Linomag z zalecenia urologa, Cicatridina to krem ginekologiczny więc raczej przeciwskazań nie ma wink jeśli śluzówka jest bardzo podrażniona/przesuszona to może na początku trochę szczypać, p. Dorota polecała jeszcze jakis krem z pantenolem - w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć nazwy - po tym to dopiero szczypało...ale tak ma być z tym szczypaniem, jak sie podgoi to przestanie

Offline

 

#172 2007-07-04 09:02:35

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Tuniu!!, Linomag oczywiscie zakupie, poczytalam troszke i mysle ze jak cos jest dla dzieci to chyba nie powinno zaszkodzic smile tylko takie pytanie: linomag maść czy krem-w skladzie odrobinkę się różnią. krem ma jakis procento kwasu bornego

Offline

 

#173 2007-07-06 15:21:47

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

witam,
czytaÅ‚am na forum że niekiedy warto zrobić badania hormonalne-ze moze mieć to zwiÄ…zek z naszymi dolegliwoÅ›ciami. stÄ…d moje pytanie: czy to jest jedno badanie krwi i mowiÄ™ ze chce zbadać poziom hormonów czy na kazdy hormon osobne badanie??hmm pytam po części rónież dlatego, ze jakies 2 miesiece temu odstawilam tabletki antykonc. bo libido spadlo do zera:( pomimo uplywu czasu libiodo prawie wcale nie wraca:( nie wiem juz to czy sprawa hormonow, czy psychiki,czy pÄ™cherza i ogólnie moich bakterii, czy wogole powinnam juz lezec pod ziemia:(Pzecież uwielbiam sex, wiÄ™c czemu   "mi siÄ™ nie chce"??? czasem czuje sie jak wrak, bez sensu, mam 23 lata a dolega mi wiÄ™cej niż calej mojej rodzinie razem wziÄ™tej. ciÄ…gle cos...jakies choróbska niezdiagnozowane-ale licze na to, ze jak pozbede sie wstretnych bakterii to wszystko minie:)  buziaki

Offline

 

#174 2007-07-06 16:11:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Czesc ana wiesz co u mnie w watku masz wyjasnione jakie hormony i kiedy zrobic, pobiera sie krew 3 razy w roznych fazach cyklu. Dana lubi sprawy hormonalne i jestw tym dobra wiec moze cos Ci podpowie w sprawie ochoty na sex bo ja nie mam poj o hormonach

Offline

 

#175 2007-07-06 17:33:15

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Anna-co mi jest

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson