Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#176 2007-07-10 11:40:26

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Kobietki moje drogie...czy możeci mi cos poradzic?
ja od "wieków" mam problemy z upÅ‚awami (leki w ciemno, wymazy bez efektow itd itp)badnie na inż wkoncu wykazalo  az 4 typy bakterii, ale ZADNYCH GRZYBÓW, mimo to na wargach(mnijeszch) co dzien pojawia mi sie bialy osad, czasem sie jakby grudkuje-jak przy grzybicy, moze to te slynne mucoplazmy czy ureocoÅ› tam??czy poprostu osad-jak to lerzarze mówia-zÅ‚uszczajacy sie nablonek?? uplawy wydobywajace sie z wewnatrz bez zapachu-lub czasem przyrownalabym to do zapachy żelaza:/ nie swedzi juz i nie piecze i to mnie cieszy:)

Offline

 

#177 2007-07-10 13:31:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Mhm... ana posluchaj mnie sie wydaje ze same bakterie tez daja uplawy nawet jesli nie ma grzybow. No ale uplawy kt opisujesz rzeczywiscie przypominaja te od grzybow. Ja tak pisze ze to od bakterii moze byc ale na pałę. natomiast z mojej str moge Ci powiedziec ze moje uplawy przy autoszczepionce bardzo sie zmniejszyly prawie ich nie mam, natomiast widze od jakiegos czasu uplawy z cewki. Wiec na tej podstwie tylko mowie ze zwykle bakterie daja uplawy. O tych myco itd nie mam pojecia, moze ktos inny sie wypowie. Ana a Ty nie wkladasz zadnych lakto, bo one czasem sie tak dziwnie rozpuszczaja

Offline

 

#178 2007-07-10 13:39:35

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

teraz stosuje jogurt, bo te wszystkie lacto sa za drogie:( Magda, ja taki osad mam juz od wieków a lekarze lekcewaza to (tzn. mówiÄ… ze to normalne) moze rzeczywiscie to  sie poprostu cos zÅ‚uszcza, choć nie wierze;/. Uplawy takie z wewnatrz;) tez mam i pozbyc sie ich nie moge. licze jeszcze na efekty szczepionki:)

Offline

 

#179 2007-07-10 13:46:37

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Anna-co mi jest

magdaleno chcialam cie zapytac jak u ciebie wygladaja upÅ‚awy  zcewki??? wystepuja rano czy po poludniu??? widzisz po prostu metny strumien moczu?? robilas badania na chlamydie myco i ureo??ja nie mam uplawu z cewki sensu stricte ale czasem mam wrazenie ze poczatek moczu jest metny lub koniec. Nie zdarza sie codziennie jakos raz na tydzien.Lekarze stwierdzili ze jestem psychiczna skoro patzre na mocz, a ja umieram  zrozpaczy i zalamuje rece

Offline

 

#180 2007-07-10 14:45:54

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

depresja, ja tez miewałam mętny mocz-ta koncowa dawka moczu jaka wydalalam była mętna-jakby gęstrza. ale to wystepowalo u mnie razem z kropelkami krwi, przy stanach zapalnych cewki albo pęcherza (nie wiem dokladnie, bo nikt mnie nie zdiagnozowal i w sumie lecze sie sama ziolami i szczepionka) "pschychiczna"...no wiecei co, jak lekarz może tak się wogóle zachowywac. zero zrozumienia....barany (oczywiscie istnieją wyjątki, ale ja chyba jeszcze nie znam zadnego specjalisty ktory jest specjalista w swoim lekarski,m fachu

Offline

 

#181 2007-07-10 15:06:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Kurcze te uplawy to normalnie wykanczaja kobiety  a tak jak piszesz ana lekarze je lekcewaza u mnie tez lekcewaza bo jak dawali mi macmiror w globulach i nie przechodzilo to rozkladali rece. Nie mam pojecia co Ci poradzic z tym osadem a moze to sa grzyby tylko akurat badanie ich nie wychwycilo? Nic mi do glowy nie przychodzi. Moim zdaniem szczepionka powinna pomoc mi pomogla w uplawach. Depresjo jak robilam posiew  w kierunku chlamydii myco i urea to pani przy pobieraniu wymazu stwierdzila ze na bank bedzie chlamydia bo mam biale uplawy z cewki i ona jest strasznie czerwona. Tych bakterii nie znaleziono wiec uznalam ze skoro mam feacalisa w cewce i zlocistego stad uplawy z cewki. Tak ost wlasnie jak sie przygladam to mniej wiecej okolica cewki jest zajeta uplawami takim bialym nalotem. Moj strumien moczu jes tak cieniutki az kropelkowy wiec zeby wysikac sie do konca(mam duze zaleganie) musze napinac miesnie brzucha. Nie zobacze wiec samego strumienia ale jak nasiusiam nigdy metnego moczu nie zauwazylam. Najgorsze jest to ze czlowiek musi sam zwracac uwage sam sie ogladac i sam szukac po czym mu lepiej. Depresjo piszesz ze lekarz pow ze jestes psychiczna ze patrzysz na mocz to czemu oni czesto zadaja pytanie czy mocz ma normalny kolor. To jak o tym wiedziec nie patrzac na mocz. Ech...

Offline

 

#182 2007-07-10 15:13:04

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Anna-co mi jest

Wlsnie pytam, bo a tez wykonalam badania na chlamydie ureo i myko wyszly ujemne, a to wlasnie one czesto daja wycik  z cewki.hmmm... ja dziewczyny wiem jedno... podstawa naszego wyzdrowienia jest znalezienie dobrego lkarza, same nie damy rady tzn kogos, komu bedzie zalezalo, tylko gdzie takiego szukac???
Ana co do nalotu to jesli mozesz go usunac palcem to pewnie nalot zapalny, jesli nie to mam ten sam problem. Mam nadzieje  ze wkrotce lekarz wezmie mi  ztego wycinek, bo moze byc to leukoplakia... tez pokazywalam to lekarzom i ignorowali ale znalazlam pewne niepokojace informacje i nalezy to zweryfikowac wycinkiem. strasznie sie boje. Leukoplakie wywoluje najczesciej wirus HPV. Ale sama sie nie wylecze, musze zaufac jakiemus doktorkowi, moze to ten ktorego ostatnio znalazlam...

Offline

 

#183 2007-07-10 18:49:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#184 2007-07-10 21:21:37

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Anna-co mi jest

anaB robilas badanie na hpv? Przy niej jest specyficzny osad na wargach sromowych, czasem tworzacy nawet takie male kalafiorowate twory.

Offline

 

#185 2007-07-10 21:37:52

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Anna-co mi jest

Wlasnie przeczytalam notke depresji. Wiecie jak mnie to wkurza, jak sie slyszy, ze niby XXI wiek, a kobiety nie chca sie badac, tyle umiera na raka szyjki macicy, sa ulotki z HPV, zachecaja do kontrolnych badan. Ale czy oni w tych swoich statystykach wzieli pod uwage procent ile kobiet idzie do lekarza i jest odsylanych z kwitkiem?! Ciagle sie slyszy, taka pani natura, po dziecku wszystko sie uspokoi itp. Powinno sie zglaszac takie rzeczy i tacy lekarze powinni ponosic konsekwencje, ale komu sie chce? Ile osob z tego forum czy kafeterii bylo leczonych na grzybice pochwy nim lekarze postanowili zrobic posiew? Ja zrobilam go sama, bo wyczytalam w Internecie, az wstyd przyznac ile minelo od poczatku choroby, czasem winie siebie, ze moglam wczesniej o tym pomyslec, ale z drugiej strony to od czego sa lekarze, ktorym sie ufa (niestety - w tym wypadku)?

Offline

 

#186 2007-07-10 21:57:48

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Anna-co mi jest

magdalena, moze masz po prostu zwerzenie cewki? Wtedy ciezko sie pozbyc zapalenia pecherza, bo nie wyplukuje sie bakterii z niego (strumien jest wlasnie albo cienki, albo kropelkowy). A zwerzenie cewki moze wywolac stan zapalny, to takie zamkniete kolo. W takim wypadku potrzebny jest zabieg. Tunia Ci moze cos o nim powiedziec bo miala, ponoc nic strasznego.

Offline

 

#187 2007-07-10 22:22:19

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ifea, cytologie robilam 2 razy w zyciu (ostatnio jakies 2 lata temu) i pani gin powiedziala ze jest ok-ale nie powiedziala nic wiecej i wynikow tez nie widzialam. ponoc teraz cytologia wystarczy aby wykryc hpv. innym razem pytalam pania gin o hpv to mi powiedziala, ze ten wirus powoduje kłykciny konczyste i ze to bardzo specyficzna choroba i napewno jej nie mam-->na oko oczywiscie. myslisz ze cytologia wystarczy dla pewnosci??

Offline

 

#188 2007-07-10 23:17:36

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Anna-co mi jest

Cytologie powinno sie powtarzac co pol roku ksiazkowo jesli w rodzinie wystapil rak szyjki macicy itp. Normalnie powinno sie wykonywac ja co roku. Poza tym zalezy czy material by pobierany na wacik czy szczoteczke (na szczoteczke jest dokladniejszy). I nie jestem pewna czy przypadkiem na hpv nie jest osobne badanie - poszukaj informacji w necie (to skarbnica wiedzy). Na oko to chlop w szpitallu zmarl. Rozne objawy moga miec rozne osoby, skoro nie wiedza skad u Ciebie taki nalot to warto to sprawdzic, nie mowiac o tym ze powinnas powtorzyc cytologie. Osoby ktore cierpia na przewlekle zakazenia powinny je wykonywac czesciej. A klykciny wystepuja z tego co pamietam, ze czytalam juz w ostatniej fazie, ale to tez nie dokonca, niektorzy maja je po niedlugim czasie, inni wcale.

Offline

 

#189 2007-07-10 23:54:25

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ifea, wiem ze cyt. powinnam robic czesciej ale moja pani gin. nie chciala mi zrobic bo powiedziala ze przeciez mialam niedawno;/ ja wiem juz sporo na temat uplawow, pechaerza, hpv itd itp i czesto mam juz wieksza wiedze niz Ci wszyscy lekarze ,ale sama wiesz, ze oni nas nie sluchaja;/
no nic, dziekuje za info i zycze milej nocki:)

Offline

 

#190 2007-07-11 10:56:03

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Anna-co mi jest

Hej
Widze ze wprowadzilam lekkie zamieszanie HPV... Wiec do rzeczy taki nalot moze sugerowac tÅ‚o wirusowe. Cytologie mozna miec dobra a byc zakazonym wirusem. Badaniem rozstrzygajacym jest badanie DNA. Wirus HPV moze byc wysokiego lub niskiego ryzyka. Nie jest prawda ze klykciny sa ostatnia faza. Czesto wlasnie Ci co maja kÅ‚ykciny sa leczeni, wybieraja sie na badania... Mozna nie miec zadanych objawow i byc zakazonym. Statystyki mowia, ze 50 % ludzi choc raz w swoim zyciu styka sie  z wirusem, ale to nie znaczy ze umrze na raka!
AnoB zapytaj o to lekarza, ja bede walczyc o pobranie wycinka z miejsca ktore mi sie nie podoba i juz... Chce mi sie ryczec bo sie boje, ale coz musze sie dowiedziec co to jest!

Offline

 

#191 2007-07-11 11:35:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Depresjo pozwol ze spytam bo temat mnie zainteresowal ja mam nadzerke a jak wyglada badanie DNA to z krwi? Nie mam o tym bladego pojecia a kolezanke leczy ginekolog bo jej wykryl hpv jednak ona nadzerki nie ma ale ja ciagle bada kolposcopem.

Offline

 

#192 2007-07-11 11:50:39

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Anna-co mi jest

Ja troszke posiedzialam w temacie...DNA pobiera sie  z szyjki macicy koszt kolo 200 300 zl tak mysle. To ze masz nadzerke nie swiadczy, ze masz HPV. kolposkopia jest badaniem, gdzi mozna wykryc zmiany na szujce pod mikroskopem. Wykonuje sie tez probe octowa i  z plynem lugola. Mysle ze badanie bardzo madre. Mozna miec wirusa i niec o tym nie wiedziec. Lekarz kieruje na kolposkopie najczesciej gdy cytologia wyjdzie III, co swiadczy najczesciej ze wirus jest w szyjce. Jesli masz dobra cytologie z tej nadzerki, nie masz zmian typu klykciny czy jakies naloty dziwne to pewnie mozesz byc spokojna.Typow HPV jest cala masa. czesc powoduje tylko klykciny i zmiany lagodne, czesc jest wysoce onkogenna(wtedy trzeba czest sie badac i robic wlasnie kolposkopie)

Offline

 

#193 2007-07-11 11:58:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Mhm...rozumiem. Jesli dna pobiera sie z szyjki to tak jak przy cytologii. Wiesz co ja mam II cytologie ale rzekomo ta nadzerka jest bardzo rozlegla jednakze nie dostalam propozycji zrobienia kolpo i tak myslalam zeby po tej miesiaczce pojsc i zobic prywatnie to badanie. Ta moja nadzerka rzekomo podkrwawia ale jest w niej nieszczesny feacali i mysle ze moze autoszczepionka to podleczy. Sama juz nie wiem niezabardzo chcialabym tam grzebac jesli jest bakteria i zre ta nadzerke ciagle. Dzieki depresjo za odpowiedz

Offline

 

#194 2007-07-11 12:22:47

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Anna-co mi jest

Koplposkop dochodzi do szyjki nigdzie dalej, nie zrobi Ci krzywdy i nie przeniesie infekcji alej, jesli tego sie obawiasz. Inwazyjność tego badania jest wlasciwie jak badanie ginekologiczne   z wziernikiem. pozdrawiam

Offline

 

#195 2007-07-11 12:28:39

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Anna-co mi jest

W moim przypadku kolposkopią lekrz sprawdzał stan moich śluzówek tu i ówdzie.
Mikroskop którym wykonuje się to badanie tak powieksza obraz tkanek sluzówki , ze dokładnie można zobaczyć w jakim sa stanie . To tak przy okazji smile

Offline

 

#196 2007-07-11 13:08:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

No to troche mnie to pocieszylo wiec zrobie to badanie. Dana ale jak tu zasugerowac lekarzowi o stanie sluzowek i zeby sie im przyjrzal. Mi na dodatek powiedziano ze mam ektopie i w zasadzie nic nie wyjasniono w temacie sluzowek, no nic poprostu wybiore sie do innego ginekologa i porozmawiam na spokojnie

Offline

 

#197 2007-07-11 13:29:15

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Anna-co mi jest

Madziu ja mialam akurat w tym przypadku szczęście ( choć raz  sad  )  bo moja ginka kazaÅ‚a mi iść do jej kolegi do szpitala na badanie żebyÅ›my sprawdzili stan Å›luzówek a facet specjalizowal sie w chorobach sromu. To byÅ‚ jedyny lekarz w szpitalu który siÄ™ na tym znaÅ‚ bo staż w tym temacie robiÅ‚ w Stanach i nikt oprócz niego nie dotykaÅ‚ siÄ™ do tego ( cha a szpital wojewódzki , obawiam sie ,że teraz to i on tego nie robi ( niedÅ‚ugo wszystkie szpitale w Wawie bÄ™dÄ… strajkować)

Offline

 

#198 2007-07-11 14:36:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Anna-co mi jest

Szkoda ze jest malo takich specow jak ten lekarz, ja zrobie prywatnie wiec moze zechce obejrzec mnie podk katem sluzowek. Tak sie zainteresowalam tematem az dostalam okres

Offline

 

#199 2007-07-11 14:53:16

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Anna-co mi jest

Speców jest mało bo specjalizację trzeba robić niestety na zachodzie.

Offline

 

#200 2007-07-11 21:43:39

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

na fundusz nie zrobi mi nikt badania na hpv?? czyli powinnam prosic o zbadanie wycinka z warg-bo tu pojawia sie nalot?? i rzeczywiscie skóra ma jakies drobniutkie kropeczki (pytalam kiedys pania gin o to i odrzucila wersje jakoby to mogly byc kłykciny)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson