Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2006-11-21 22:38:33

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Wiecie co? Boli mnie brzuch, chyba żołądek i jelito cienkie. Mam taki obolały, napęczniały i wzdęty. Uczucie pełności. To może po antybiotyku. Mam nadzieję, że minie i że to jakieś rzekomobłoniaste zapalenie jelita. Poza tym jak dziś załatwiałam się w łazience to było spoko, żadnej biegunki (wręcz przeciwnie). Ale to nazbierało się z trzech, czterech dni, więc się ubiło :-) Za to teraz z nowu mi się chce :-) Nie chcę żadnych skutków ubocznych i biegunek ze śluzem! Może jestem przewrażliwiona... Poza tym, wypiję sobie na noc chyba HYDRKSYZYNĘ, lepiej zasnę. Kręci mi się trochę w głowie i ciężko mi się oddycha. Na czas brania antybiotyku odstawiłam leki psychotropowe, żeby nie namieszać za bardzo.... idę spać.... Dobranoc! Jeszcze jedno: zauważyłam, że sikam bez pieczenia i w ciągu dnia tez niby mnie nie pali :-) Tak trzymać! Pa pa pa. Dobrze, że jest takie forum i można se popisać :-)

Offline

 

#52 2006-11-21 22:45:22

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

wydety brzuch i uczucie pelnosci to standard niestety przy zp ale antybiotyki swoja droga moga powodowac takie objawy.przy antybiotyku bierz trilac ew inny probiotyk to zaoszczedzisz sobie klopotow z jelitami bo przy antybiotykach to czeste.Fajnie ze sie poprawia smile

Offline

 

#53 2006-11-22 18:19:51

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Boli mnie brzuszek na dole i bok, to owulacja :-) Moje jajniki sa jak grantay :-) Żołądek już mnie tak nie boli. Ale muszę powiedzieć, że z siusianiem chyba lebiej (odpukać!), ciekawe jak by było podczas bara bara ;-) I tak nie ma kiedy spróbować, może dopiero na wakacjach :-( A słyszeliście, żeby ktoś wogóle wyzdrowiał? Z wyjątkiem Tuni, bo ona chyba już się tego pozbyła. Nie stać mnie na drogie leki i autoszczepionki, zbieram na coś kasę...

Offline

 

#54 2006-11-22 18:55:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#55 2006-11-22 19:05:15

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

No przecież się leczę :-) Jak mnie poważnie nie rozłozyło to nie myślę o szczepionkach, na razie jest ok. Poza tym mam siostrę lekarza, więc ktoś czuwa nad moimi dolegliwościami :-)

Offline

 

#56 2006-11-22 19:14:45

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Offline

 

#57 2006-11-22 19:47:12

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Leczę, leczę i jeszcze raz leczę. Uważam na wszystko. Jak tylko poczuje jakies szcypanie to robie posiew. Mój lekarz mówi, że jak nie ma leukocytów lub erytrocytów przekraczających normy w moczu a albo w osadzie to nie ma co brać antybiotyku. Tak samo jak w posiewie jest mało bakterii, np. 10^2, wtedy nie ma antybiogramu i lekarz powiedział, że tego się nie leczy, ale na własne życzenie dostawałam antybiotyk. Poza tym kiedyś przez jakiś czas leczyłam się cytryną, sokiem z pomarańczy, z żurawin, mnóstwo wit. C i było spoko. Ale chciałam, żeby organizm odpoczął od kwasoty :-) i odstawiłam. Chyba sobie kupie Urinal, bierze go ktoś profilaktycznie? Pomaga w nawrotach? Zastanowię się jeszcze nad lekiem do pochwy :-) A może irygacje z Tantum Rosa? Też mi po nich trochę się poprawiło. Obiecuję, że jak teraz zrobię posiew i nic nie wyjdzie, w dodatku nie będzie mnie nic przypiekało to nie będę bara bara bez gumki :-) Żeby znów czegoś nie złapać! I faceta też wyleczę! Wczoraj mi powiedział, że jak w moczu nie będzie miał bakterii tzn., że jest zdrowy. hehe, zaśmiałam się. To smieszne co powiedział, przecież nieraz czuje jakieś popiekiwanie! Więc coś musi mu dolegać! Wkurza mnie, że ja tak dbam o siebie, leczę się, wydaje kasę na lekarzy, ginów, leki itp, a on ma chyba to gdzieś. Poiwiedziałam, że jak nie zrobi posiewu z nasienia to nie będzie seksu!!!!

Offline

 

#58 2006-11-22 23:36:58

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Biore urinal na noc jedna kapsulke dziennie od 1,5 roku, bardzo uwazam na to co jem i piję,ale poprawa nastapila dopiero po roku! Tak naprawde! Pecherz mnie boli, ale nie pali mnie w cewce, a ból da sie wytrzymać. dan

Offline

 

#59 2006-11-23 20:37:44

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Coś ten Keflex działa moczopędnie :-) Bo latam od dwóch dni do łazienki. Zaraz wezmę ostatnią tabletkę. Muszę przyznać, że mi pomógł (odpukać), zobaczymy na jak długo. Za tydzień zrobię posiew moczu, to zobaczę co wyjdzie :-) Jak cos wyjdzie innego to znów coś wezmę aż wszsytko wytępię!!!! Chcę miec jałowe posiewy!!! Idę spać, dobranoc wszystkim!

Offline

 

#60 2006-11-23 20:55:46

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Aha, i kupiÄ™ Urinal! Ile on kosztuje? Drogi jest?

Offline

 

#61 2006-11-23 21:03:56

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Ile kosztuje ten Keflex?? i na co go bralas? jakie mialas objawy.

Offline

 

#62 2006-11-23 21:13:41

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

bierz wieksze opakowanie chyba 60 tabletek nie tanie, bo ok. 30 zl.ale to na dwa miesiace wystarczy, wiec mozna przebolec i koniecznie probiotyki na jelita, przynajmniej trzy razy dzienie i (to do reszty forumowiczów) pamietajcie o tym, ze po antybiotykach grzybica jest jak w banku, dlatego te wzdecia jelit dokuczaja wszystkim. Przeleczylam przez trzy tygodnie candida albicans fluconazolem, probacti 4 , dietą (no ja stale o tej diecie, chyba wszyscy maja juz dość tej mojej diety), ale niestety zeby zabić grzyba nie wystarczy lykac tabletki, czy brac czopki, trzeba go "zaglodzić", a wiec zero cukru, owoców, pieczywa, kaszy, makaronow, tylko jarzyny i mięso, wtedy efekt leczenia jest. pozdrawiam dan.

Offline

 

#63 2006-11-23 21:19:03

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Dan Twoja dieta jest jak najbardziej wskazana zwlaszcza przy antybiotykach i jak najbardziej zgadzam sie ze wszystkim  co napisalas smile

Offline

 

#64 2006-11-23 21:32:54

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

ps. do Mam dosc23 w antybiogramie niemasz cefaleksyny(nazwa miedzynarodowa substancji czynnej w keflexie)takze niezbyt jest sens brac,eoretycznie powinien dzialac bo inne cefalosporyny masz zaznaczone jako wrazliwe ale 100% gwarancji nikt nieda

Offline

 

#65 2006-11-23 21:33:11

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Mam dosc23 --> Keflex kosztuje ok. 10 zł. Ja miałam chyba 500mg 12 tabletek. Pierwszego dnia piłam 2x 2 tabletki potem po 1 2xdziennie. Przed zażyciem tabletek (jeszcze tydzień temu) czułam pieczenie w cewce i jak kończyłam sikać to troche popiekiwało. Teraz nic! Zauważyłam poprawę po 2-3 dniach brania Keflex. Mam nadzieję, że będzie dobrze! Ale kupię sobie Urinal profilaktycznie. Co do objawów to mówię: czułam pieczenie, całymi dniami. Parcia na pęcherz nie miałam, ale po sikaniu trochę piekło i paliło zywym ogniem. Dostałam Keflex dlatego, bo w posiewie wyszedł mi gronkowiec i doktorka powiedziała, że ten lek jest na ta bakterię (antybiogramu nie było). Jutro wyniki posiewu mojego Pana. Ciekawa jestem, ale czuję, że nic nie wyjdzie i on to tak zostawi.

Offline

 

#66 2006-11-24 12:16:45

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

W posiewie mojego faceta wyszÅ‚o: ENTEROCOCCUS FAECALIS 10^3, cieszÄ™ siÄ™,  że cos wyszÅ‚o, bo może zacznie to brac na poważnie. Tak czy siak musi zrobic posiew nasienia! A na enterokoki najlepszy jest MONURAL!

Offline

 

#67 2006-11-24 15:16:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Offline

 

#68 2006-11-24 18:05:38

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

A mi na enerokoki nic nie pomagało, dopiero jak wzięłam Monural to zniknęły :-) Zreszta na ulotce pisze, że działa na enerokoki spp. (takie co miałam akurat w posiewie).

Offline

 

#69 2006-11-24 19:12:59

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Wiecie co, w walce z tą chorobą to nawet odważyłam się pójść do dentysty (ostatnio byłam ok. 10 lat temu jak nie dalej), miałam 3 korzenie do wyrwania :-) 2 juz wyrwałam. Naczytalam się, że od zepsutych zębów czepiają się choróbska i poanuje ogólne zakażenie. Więc wzięłam sie ostro do roboty. Byłam juz na 10-ciu wizytach i zapłaciłam 600 zł :-( A jeszcze połowa przede mną :-( Postanowiłam nawet założyć aparacik :-)
Po prostu bałam się, że mam na dziąsłach i w zebach bakterie i że one zakażają mi drogi moczowe.
Kiedyś była taka bajka "Było sobie zycie" i było o zębach. Zrobiła się dziurka i bakterie powiedziały, że jeszcze troche ją powiększą i z krwią dostana się do pęcherza moczowego i wywołają zapalenie, hehe, powaga, tak było.

Offline

 

#70 2006-11-24 19:14:09

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

To co jest dobrego i skutecznego na ENTEROCOCCUS FAECALIS ? Na razie mój gość nie będzie brał antybiotyku, bo nie wiadomo co siedzi w nasieniu.

Offline

 

#71 2006-11-24 19:49:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Dora, ale to wcale nie jest wymysł z tymi bakteriami smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#72 2006-11-24 19:53:37

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Offline

 

#73 2006-11-25 10:26:52

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Wiecie co? Dziś rano się budzę i czuję straszne gorąco w cewce albo w pochwie, jakby kto mi włożył zozżarzony pręt :-) Poszłam do łazienki i noramlnie sikam, ale potem troche popiekło. Trochę ulżyło, ale czuję gorąco, to chyba w pochwie. To samo miałam po Monuralu, nie piekło ale paliło gorącym przez ok. 2-3 dni i potem nadeszły błogie dni :-) Tearz to samo, mam nadzieję, ze to chwilowe. Jak brałam keflex zero dolegliwości. Może za krótkko go brałam? Ja sobie to tak tłumaczę, że bakterie pod wpływem leku wypłukuja się z pęcherza i resztki gromadzą się w cewce :-) Z cazsem wszystko wysikam i przejdzie. Kupię sobie Tantum Rosa i zrobię irygację. Jeśli to pali w pochwie to poczuje ulgę. Pozdrawiam.

Offline

 

#74 2006-11-25 10:29:48

*Dora*
Użytkownik
SkÄ…d: woj. lubelskie 27 lat
Zarejestrowany: 2006-11-11
Posty: 142

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

Powiedźcie mi:
STAPHYLOCOCCUS --> gronkowiec
STREPTOCOCCUS --> ................
ENTEROCOCCUS --> .................

Który to paciorkowiec? Ja myslałam, ze Streptococcus, a w necie pisze, że Enterococcus. A jaeszcze doczytałam, że Enterococcus to ziarnowiec czy coś takiego.

Offline

 

#75 2006-11-25 13:10:14

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Od 3 lat piecze mnie w cewce i nie mogę tego wyleczyć!

kiedys paciorkowiec kalowy nazywal sie streptococcus faecalis a teraz nazywa sie enterococcus faecalis wiec w tym przypadku jest to, to samo.streptococussy to paciorkowce.i ogolnie wszystkie te streptococussy i enterokokussy to ziarniaki.wiesz ten podzial jest tak zlozony ze niema sensu sie nad tym rozwodzic,gdzies tu wrzucilem chyba na forum taki podzial.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson