Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2011-02-07 00:01:23

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

na to aż przestanie być zajęty szczęśliwie?? dobrze zrozumiałam? nieładnie sad

Offline

 

#152 2011-02-07 00:54:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

E, no przecież jak przestanie być, to bez mojego udziału, nie? I wtedy będzie nieszczęśliwy. A kto powiedział, że nie mógłby być szczęśliwszy ze mną smile? Ja sobie tylko czekam...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#153 2011-02-07 16:23:22

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

smile

Offline

 

#154 2011-03-21 20:03:44

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Redakcjo, a w kontekście tego wirusa EBV - masz jakieś objawy związane ze stawami? Z drogami oddechowymi? Kiedy przechodziłaś tę mononukleozę? I jak Ci wyszedł EBNA? Na którejś z poprzednich stron dowiedziałam się jedynie, że go zrobiłaś.

Offline

 

#155 2011-03-21 20:12:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Och, ja od tygodnia zbieram się, żeby opisać, co mi jeszcze wyszło. Odrę i paragrypę też mam.

Jak oni przeoczyli odrę, która wygląda tak:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:RougeoleDP.jpg&filetimestamp=20071029131431

??!!!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#156 2011-03-22 08:28:24

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Offline

 

#157 2011-03-22 09:24:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

He, he, ja nie mam nic w książeczce. Oficjalnie pierwszy raz w życiu zachorowałam ok. 13 lat temu na ospę. Półpaśca 11 lat temu, od którego zaczęły się jaja, też przeoczyli. Co więcej - mam podejrzenie na dobre 50%, kiedy to przeszłam, dlatego się irytuję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#158 2011-03-22 11:56:28

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Akurat tu jest wątek biologiczny..........choć się on jakoś rozmywa i jest o facetach ......
Może sie powtarzam, ale właśnie w radio wysłuchałem pogadanki o mukowiscytozie. Mukowiscytoza--słyszy się o tym nieraz ale jakoś tak niejasno. Jest to feler genetyczny "po rodzicach" nie mających żadnych objawów ale gdy się zejdą dwa elementy sfelerowane to występuje mukowiscytoza.
I chodzi o to ,że typowa mukowiscytoza ma objawy wyraźne, ALE WIĘKSZOŚC PRZYPADKÓW JEST NIETYPOWA i tu mamy problem.
Objawy wyraźne to zmiany na RTG płuc w stronę zwłóknienia, do tego astma i stałe zapalenia zatok.
Niestety----gdy mamy formÄ™ NIETYPOWÄ„ to cholera wie co  to za objawy. Może być czÄ™ste chorowanie na zatoki, troche anginy, troche kaszlu ---ale kto nie kaszle i nie ma angin ?
Tylko że taka genetyczna sprawa MOŻE iść razem z innymi dziwnymi objawami "spoza typowego układu".
A więc------jeśłi ktoś choruje nie wiadomo na co, to w zasadzie powinien zrobić badania na obecnośc tej choroby. Jest ona na tyle zmienna, że każdego lekarza wprowadza w błąd ! Dawniej mówiono tylko o formie typowej , która powoduje śmierć pacjenta młodego, a nawet w wieku niemowlęcym lub wczesnodziecięcym. Obecnie wykrywa sie ją u ludzi około 60 roku zycia , którzy byli stale na coś tam chorzy. Tak więc , gadanie lekarzy ::"nie ma pan mukowiscytozy bo dożył pan 40 roku życia"" jest pieprzeniem w bambus !!!!!
Od około 2000 roku są już badania stwierdzające istnienie tej choroby u pacjentów.
Jedna z informacji podaje że komplet badań (krew) kosztuje 500 złotych !! Ale , w zasadzie , podobno wystarcza na początek tzw. test potowy (badanie potu -pobiera się od sztucznie spoconego pacjenta pot do analizy) i dopiero gdy badanie potowe wykaże że jest sygnał niepokojący-----robi się resztę kosztowną (krew).
(( tu od razu moje wątpliwości-----opisywałem że podstawowe = tanie badanie na HIV jest gówno warte i w zasadzie dopiero badania zaawansowane sa godne uwagi)).
Skierowanie na test potowy daje lekarz 1 kontaktu. Robią to w Warszawie w Instytucie Matki i Dziecka, oraz dla dorosłych w Instytucie Gruźlicy (mowa o Warszawie).
Dla mnie ta sprawa to nowość , a zainteresowałem sie tym bo mam chore zatoki (oprócz pęcherza).
Powinno to zainteresować też Redakcję-----bo astma i kłopoty dość dziwne innego rodzaju. Powtarzam--skoro jest tu tło genetyczne to u każdego może się objawiać nieco inaczej !!!!!! Wygląda na to że ów test potowy (lub całość testów z krwi) powinna być naszym tu standardem !!!! Bo obecne odkrycia "nietypowego" przebiegu tej dolegliwości stawiają wielkoi znak zapytania co do tzw. charakterystycznych objawów. Nie ma nic charakterystycznego--oto mój wniosek. Przy felerze genetycznym wszystko jest możłiwe. Zwłaszcza, że innym śladem tej choroby są objawy jelitowe z powodu złego rozwoju nabłonka jelitowego !!!! Ilu jest tu userów z powiązaniem jelitowym ????????? Dużo !!!! Kto wie -----śluzówka układu oddechowego+ śluzówka jelitowa....A CO ZE SLUZÓWKĄ PĘCHERZA ??????????????????????
Redakcjo--------ty tu jesteś od przecierania szlaków, bierz się !!!!!! My ci zapłacimy !!! A ty przecieraj !!!
A propos-----jak wpłaty od tych kochanych userów ??????

Offline

 

#159 2011-03-22 21:24:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Pulkos, trudno mi powiedzieć. Podobno istnieje badanie DNA na muko. I nie wiem, czy jestem do końca wiarygodna, bo moja matka zaszła w ciążę ze mną ok. roku po wyleczeniu gruźlicy. Ja chyba po niej jakieś znaczące p/ciała wzięłam, bo pamiętam, że jak w szkole były próby tuberkulinowe, to ja miałam nie 0,5 cm, ale 2-3 cm odczyn - i nie szczepili mnie.

A co do dziwnych kłopotów - jak sobie przypomniałam - w wieku 5 lat miałam półroczną infekcję układu oddechowego, taką z astmatycznym przebiegiem (którą lekarze uznali za nerwicę!!!) i w tym samym mniej więcej roku miałam podejrzenie zapalenia opon mózgowych. Jestem pewna, że złapałam jakiegoś wirusa. Dwa - musiałam coś złapać razem z pęcherzowymi sprawami w 2000, a potem coś jeszcze w 2007, bo to były kamienie milowe - a przecież chlamydię w wakacje 2008 miałam też w IgM, czyli ona nie mogła trwać kilka lat. Tak że chlama chlamą, ale mnie coś jeszcze zżerało.

Ale ciekawa jest Twoja koncepcja...

A co do charakterystycznych objawów - odkąd stare kobyły chorują na różyczkę, a małe dzieciaki na chlamydię trachomatis, nie wierzę już w żadne charakterystyczne objawy smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#160 2011-05-02 19:38:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Miałam napisać, co nowego, ale tyle tego się zebrało, a ja wykańczam:

a) płytę,
b) książkę (okładkę),
c) mój wspólnik od aplikacji morduje mnie o pewne dane, a ja nie nadążam (przez te zdrowotno-aferowolekarskie sprawy pierwszy raz w życiu to ja w zespole zawalam terminy sad...),
d) siebie,

dajcie mi więc jeszcze trochę czasu, pliiiz smile.

Ale dzieje siÄ™, oj, dzieje.

I najważniejsze:
nie jestem psycholem, nie jestem psycholem, znowu miałam rację, choć nie umiałam jej precyzyjnie medycznie podać smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#161 2011-05-02 21:03:12

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Ty to umiesz dawkować emocje! big_smile
Powodzenia, pisz co i jak jak tylko będziesz mogła! smile

Offline

 

#162 2011-05-02 21:26:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#163 2011-06-22 15:41:28

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Karolino, czy to możliwe, żebym widziała Cię dzisiaj u lekarza? smile Strasznie mnie to gryzie, bo widziałam Twoje zdjęcie w gazecie, ale nie jestem pewna do końca, a niestety nie miałam czasu, żeby zaczekać i ewentualnie zapytać. wink

Offline

 

#164 2011-06-22 17:57:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Co....? List gończy ??????? Za Redakcją ?
Ile płacą ??????????????????????????????????????????????

Offline

 

#165 2011-06-22 18:12:23

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

big_smile Pulkos, Ty to potrafisz rozbawić jak mało kto! big_smile

Offline

 

#166 2011-06-22 19:56:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#167 2011-06-23 18:22:03

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

No ja już wiedziałam jak wyglądasz z gazety! smile Ale w gazecie nie było widać Twojego największego atutu, haha (zazdroszczę wink)! Żałuje, że nie mogłam poczekać.

Offline

 

#168 2011-06-30 12:50:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Mówisz o moim intelekcie tongue big_smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#169 2011-06-30 15:36:30

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

No jasne! big_smile

Offline

 

#170 2011-08-10 13:12:46

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Offline

 

#171 2011-08-10 14:20:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Jest źle. Nie mówię o książce. W ogóle. I nie chcę pisać na razie więcej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#172 2011-08-10 14:28:03

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Offline

 

#173 2011-08-10 22:20:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Tak. Ale w tej chwili chowam się w sobie i mam wewnętrzny bałagan i tam się muszę poukładać.


Powiedzmy, że nie przewidziałam, że pewne sprawy przeżyję tak ciężko. Ale też nie wiedziałam, jakie pokłady zgniłych zaszłości one odkopią...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#174 2011-08-11 12:13:52

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Siedziałem se ze swoim współpracownikiem w jakimś tam lesie pod drzewami i gadaliśmy. I ja mówię:
---- No nic, czekaj, to sie przewali i może będzie lepiej ...

A on mi na to ( a był to mój rówieśnik wiekowo).....
--A ty pamiętasz żeby kiedykolwiek było lepiej ? Tak wogóle ?

Zostałem zelektryzowany tym pytaniem , takim bezpośrednim........ Zacząłem szybko przypominać sobie minione epoki czasowe i swoje życie w nich......
FAKTYCZNIE !!!!! Było tylko zawsze gorzej !!
I w życiu i z pieniędzmi i politycznie i zdrowotnie.......Prawie od urodzenia był tylko gorzej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No cholera !  Å»esz ty kur&@ !
Po pewnym czasie ułóżyÅ‚em se takÄ… teoriÄ™ , że oto i Bóg i Szatan --obydwaj, zapomnieli o tym narodzie i jego ziemi i jego losach . I to siÄ™ po prostu (pardon) SRA powolutku  w stronÄ™ ogólnego upadku, bezkierunkowo, bez- ideowo, beznadziejnie. Zarówno prywatnie jak i paÅ„stwowo....( a to siÄ™ wiąże).
Losy pojedyńczych osób i losy kraju tak sie pieprzą jakby chciały a nie mogły !
I tu przypomina się nastrój i opisy w powieści Noce i Dnie : otóz w Serbinowie , gdzie pracowano od świtu , gdzie starano się o wszystko----zboże po prostu zgniło !!!!! I na nic wysiłki.
Ta cała powieść jest przesiąknięta duchem tutejszej ziemi.
TU SIĘ NIC NIE UDAJE  !
W każdej dziedzinie !
Czy wy to widzicie ?
Czy mnie ktoś słyszy ?

Offline

 

#175 2011-08-16 23:09:32

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja idzie na wojnÄ™ biologicznÄ… ;)

Trzymaj sie, Karolino. Wielkie uściski i nie poddawaj się!
Pulkos, masz nieco racji w tym co piszesz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson