Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2010-10-29 10:49:27

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Dziekuje za odpowiedz Droga Redakcjo smile

Jeszcze 2 pytanka, gdyz we wtorek wybieram sie na Lelka. Lepiej pojechac osobisice (mieszkam na slasku) czy jak wysle to kurierem to nie powinno nic sie stac? Nie chodzi tu o koszta, czy stracone 2 dni. Zalezy mi tylko i wylacznie na wiarygodnym wyniku.

I czy moge brac przed posiewem ketonal? Antybiotyk odstawilem juz tydzien temu, do wtorku bedzie 10 wiec mysle ze OK, ale biore ketonal forte wiec wole zapytac.

Z gory dziekuje za odpowiedz i zdrowka zycze !

Offline

 

#52 2010-10-29 21:32:31

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Ketonal to jest lek przeciwbólowy więc nie powinno być problemu

Offline

 

#53 2010-10-29 22:15:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Ale on jest też p/zapalny...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#54 2010-10-29 22:30:24

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

aa, to nie wiedziałam:)

Offline

 

#55 2010-11-12 11:03:12

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Witam.
Pare dni temu wybralem sie do warszawy na Lelka tak jak radziliscie i dostalem wlasnie wyniki w zwiazku z tym prosze o interpretacje.

W moczu wyszedl mi Enterococcus faecalis mniej niz 10^2

W nasieniu ta sama bakteria pojedyncze kolonie w preparacie.

W zwiaku z tym mam pytanie. Czy taka mala ilosc bakterii mogla wywolwacmoje objawy czyli ciagle parcie na pecherz?

Czy pojedyncze kolonie w nasieniu swiadcza ze w nasieniu tez wystepuja te bakterie czy moze byc to wynikiem tego ze najpierw oddawalem mocz a potem nasienie wiec sa to pozostalosci moczu z cewki?

Przypomne iz dwoch lekarzy stwierdzilo zapalenie prostaty wiec powinny te bakterie byc w nasieniu a nie w moczu. W zasadzie mam na tyle skape ze to moze wcale nie prostata w zwiazku z tym jest to dla mnie bardzo istotne.

Dodam iz bralem 5 dni cipro na ktora kolonie sa wrazliwe a poprawy nie czulem;/

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie!

Offline

 

#56 2010-11-12 11:15:11

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Taka mała ilość bakt. może być powodem objawów.
Rpzpatrywanie tego czy jest w nasieniu i moczu z powodu kolejności oddawania próbek--nie ma sensu. Po prostu ZAWSZE jest tu i tu bo to jeden układ anatomiczny.
Nie jest to prostata u ciebie, ale ogómy stan zapalny układu , a miejsce bolenia to sprawa indywidualna.
Pobierz oryginalny Ciprobay a po nim monural i wtedy zobaczysz czy nie ma reakcji.

Offline

 

#57 2010-11-12 17:40:22

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Marek, zdecydowanie dłużej powinieneś brać antybiotyk, minimum 2 tyg, w przewlekłych przypadkach jedynie dłuższa antybiotykoterapia może pomóc. Ja obecnie biorę cyprofloksacynę od 3 dni, minimum przez 2 tyg i potem zobaczymy

Offline

 

#58 2010-11-12 21:17:45

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Dzieki za odpowiedzi:)

We wtorek mam urologa to zobaczymy jaka terapie mi wymysli, aczkolwiek zastanawiam sie czy trucie sie znow cipro ma sens bo fakt bralem krotko ale nie bylo ani minimum poprawy. Pulkos mowisz ze to nie prostata? Urolog stwierdzil w badaniu per rectum, ze jest lekko rozpulchniona wiec powiedzial, ze to zapalenie. W zasadzie mam nadzieje ze jednak nie bo z prostata to nie ma zartow.

Zastanawia mnie jednak czy to na pewno bakterie.Po pierwsze jest ich bardzo malo (ponizej 10^2). Po drugie zarowno po 5 dniach cipro a potem 10 trimesanu jak i po 3 tyg bez antybioli(co ma miejsce teraz) nie czulem pogorszenia/poprawy. Wiec moze to wcale nie ten faecalis? Mozecie mi Drodzy Forumowicze zaprawieni w bojach podsunac jakis pomysl gdzie moge jeszcze poszukac przyczyny? Myslalem, ze moze grzybki bo od 3 lat po kuracji duomoxem mam zaczerwieniony zoladz i napletek co dermatolog zbagatelizowal, ale gdyby to byla jakas candida pewnie Pani Dorota wykrylaby ją(?).

Z gory dziekuje i zycze zdrowka.

Offline

 

#59 2010-11-12 21:23:12

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

a i jeszcze jedno. Podczas sikania, gdy juz koncze musze spinac miesnie, zeby wysikac sie dokonca.Spinam parokrotnie miesnie i luzuje i dopiero to w efekcie daje mi poczucie ze sie wysikalem do konca. Uczucie parcia powraca po okolo 5  minutach,ale chcialbym sie dowiedziec czy takie spinanie miesni pod koniec mikcji aby "wykapala"koncowka moczu moze wksazywac na jaks konkretna przycyzne?

Z gory dziekuje i przepraszam za grad pytan.

Offline

 

#60 2010-11-12 21:24:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Podrażniona/uszkodzona śluzówka, podrażnione nerwy. A pani Dorocie, jak donosiły forumki, parę razy candida nie wyszła smile. Może spróbuj selen, kwasy omega (raczej roślinne) i jakiś duży paracetamol albo malutki fentanylek/oksykodonek (uwaga, po nim nie można prowadzić auta)? Nic innego, bo w Polsce dostępne są tylko 3 środki niskohistaminowe: paracetamol, oksykodon i fentanyl, pozostałe są "high histamine-release", a histamina wyrzuci się tam, gdzie masz podrażnienia, potęgując je.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#61 2010-11-12 22:33:13

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

metoda -per rectum--to guzik nie metoda . Tylko rezonans !!!
Objawy na końcówce sikania są typowe dla infekcji pęcherzowych --i nie mają związku z prostatą.
Ja wątpię ,żeby polska wersja ciprobayu (cipropol, -nex itp ) były wogóle prawdziwe !!!! Spróbuj oryginalny Ciprobay.
Brak reakcji zdecydowanej po antybiotykach bywa niestety i wcale nie musi być dowodem że brak bakterii. Za krótko było brane, a i wirusy mogą dawać ciąg dalszy. Także grzyby !! A brałeś Orungal ????????????/

Offline

 

#62 2010-11-12 22:47:29

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Obys mial racje Pulkos,bo szczerze mowiac wole chory pecherz niz prostate. Naczytalem sie tyle o niej ze sie przerazilem.

Orungalu nie bralem. W zasadzie tylko masci, ale dermatolog stwierdzil ze tam nic nie mam wiec stw ze moze faktyczxnie przesadzam,aczkolwiek swiad po tym duomoxie byl nie do wytrzymania potem ustapil ale zaogniona sluzowke mam od 3 lat a wiem jak wygladala przed.

Pani Dorota zasugerowala mi posiewy na chlamydie, ureoplazme, mykoplazme jak z bakterii nic nie wyjdzie.Ze sląska do Warszawy mam daleko wysylac nie chce wiec sam osobiscie jechalem robic posiewy i zbytnio jechac ponownie mi sie nie usmiecha w zwiazku z tym zastanawiam sie czy badanie przeciwcial bedzie miarodajne?

Offline

 

#63 2010-11-13 19:20:42

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

ona zwykle to proponuje i jest sens zrobić to u niej , ALE-----ale foorsa okropna. Bo w sumie to będzie ze 400 zł.........

Offline

 

#64 2010-11-13 23:34:50

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

u P. Doroty to ja robiłam te badania i chlamydia, ureoplazma i mykoplazma kosztuje po 60 zł każda to nie wychodzi 400 zł

Offline

 

#65 2010-11-17 23:46:52

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

No i po kolejnej wizycie u urologa.
Pokazalem posiewy...doktor powiedzial, ze to zapalenie prostaty bo gdyby to byl pecherz to 5 dni kuracji cipro+10 dni trimesan powinno przyniesc skutek a ze nie przynioslo tzn ze to jest gdzies glebiej.

Co do terapii zapisal Amoksiklav zgodnie z antybiogramem na 7 dni i Palin na 5. Nie, ze chce sie faszerowac antybiolami bo mi sprawia to przyjemnosc,aleee czy nie za krotka znow ta terapia? Lekarz powwiedzial ze mam b. malo bakterii wiec tyle dni wystarczy a z tego co wiem zap prostaty leczy sie pare tyg a nie kilka dni.

Mozecie sie ustosunkowac do tego? Z gory dziekuje...

Offline

 

#66 2010-11-18 01:12:41

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

ja mówiłem że tyle kosztuje komplet badań  a nie sama ureapl.+ + .
Jak już cżłowiek tam jedzie, to i posiewowe zwykłe i spod napletka  z cewki itd itd.
------------------------------------------
Guzik wiadomo czy to jest prostata  czy pęcherz (dziewuchy chyba nie mają prostaty i pęcherz u nich bywa w stanie zapalnym 3 lata , albo i dłużej ))::::::A więc długość chorowania nie ma tu nic do rzeczy. Moim zdaniem tylko RMagn, wykazuje stan zapalny wyraźnie (jak się ma fart i badanie robi dobra laborantka). A koszt RM prywatnie to min. 600 zł.

Offline

 

#67 2010-11-18 20:43:39

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Rozumiem...

a co do terapii...warto przedłuzyc kuracje tym amoksiklavem? Jak znam zycie po 7 dniach nie odczuje zadnej zmiany...

Offline

 

#68 2010-11-18 21:29:45

lukasz86171
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 25

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

witam wszystkich, chciałem zapytać czy jest tu ktoś na forum kto już miał takie objawy jak ja i kolega marek i czy ktoś sie z takiego czegoś wyleczył???? może ktoś coś poradzi????

napiszcie wszystko co wiecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#69 2010-11-18 22:29:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Łukasz, tutaj jest większość takich osób jak Ty i Marek, poczytaj dokładnie forum. Trochę osób się wyleczyło, ale większość jeszcze walczy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#70 2010-11-18 22:40:36

lukasz86171
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 25

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

ja o tym wiem, ale chciałem pogadać z kimś kto sie wyleczył już!!!!!! bo już na prawdę psycha siada od tego wszystkiego , a najgorsze jest to że nikt nie wie co nam może być, i jakie badanie mam zrobić aby coś w końcu wyszło.....

Offline

 

#71 2010-11-18 22:56:29

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

lukasz w twoim watku pisales ze masz streptococcusa. No to moze na poczatek trzymaj sie tego? Ja taki mam zamiar. Wybije moja bakterie i licze ze przejdzie; jak objawy beda mimo iz bakteria zostanie wybita to wtedy pomysle. Niestety jesli masz zapalenie prostaty to objawy moga sie nie cofnac albo wrocic po paru dniach, miesiacach, latach. Ja osobiscie nie do konca wierze w te moje zap prostaty no ale 2 urologow tak stw. Licze ze jednak pulkos ma racje i to nie to;)

Offline

 

#72 2010-11-18 23:05:41

lukasz86171
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 25

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

a jakie badanie miałeś robionę na to aby można stwierdzić że masz zapalenie prostaty?? mi np jeden urolog stwierdził na ślepo że też mam zapalenie prostaty, a drugi że nie mama typowych 100% objaw zapalenia prostaty. trzeci stwierdził że mam kamienie ale też nie był pewny bo mi na urografi nie wyszło. też mi sie nie chce wierzyć w zapalenie prostaty

Offline

 

#73 2010-11-19 19:21:32

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

W zasadzie tylko badanie per rectum. Lekarz stwierdzil, ze mojna prostata jest lekko rozpulchniona.

Przez tydzien mialem rowniez uczucie dyskomfortu w kroczu, jakby ciagle parcie na stolec - typowe objawy zapalenia prostaty wiec pewnie to rowniez mialo wplyw na postawiona diagnoze. Cale szczescie objawow ze strony odbytu juz nie mam.

Offline

 

#74 2010-11-19 19:26:35

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

A co do mojej terapii myslicie, ze moge pojsc do zwyklego lekarza i poprosic o dalsza kuracje zalozmy 2tygodniowa amiksiklavem?

Nie mam zludzen, po tygodniu nic nie zaobserwuje...juz mija 4 dni i bez zmian.

Offline

 

#75 2010-11-19 19:54:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Akurat uczucie parcia na stolec to również objaw napiętego mięśnia dźwigacza odbytu bodajże, więc miej na to wzgląd.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson