Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2011-01-05 12:01:14

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

http://testdna.pl/pakiet_infekcyjny
widzę że mają taki pakiet kosztuje 299 zl

Offline

 

#102 2011-01-05 12:31:41

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Offline

 

#103 2011-01-05 12:35:13

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

a no tak bardzo przepraszam, a ja właśnie się nad tym zastanawiam.

Offline

 

#104 2011-01-05 12:35:52

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

W tej chwili widzę, że badają w zestawie 6 patogenów http://www.cbdna.pl/download/cennik_1.pdf
koszt 340 zł- nr kat. 709

Offline

 

#105 2011-01-07 20:46:12

dariaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 122

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

ja robiłam to badanie w cb dna w poznaniu. nie polecam,strasznie drogie. co prawda wyszedł mi fecalis w moczu, ale co z tego jak nie ma do tego ani oznaczonej ilosci ani antybiogramu?to juz wole Lelka

Offline

 

#106 2011-06-22 10:47:44

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Witam po długiej przerwie.
Niestety objawy jak były tak są nadal. Robiłem ostatnio posiew w labie w Sosnowcu polecanym przez Nawie i bardzo proszę o interpretację.

Posiew moczy: brak wzrostu

Posiew nasienia:

Corynebacterium species +
Streptococcus agalactiae (Gr B) +
Staphylococcus epidermidis +
Enterococcus species +

Antybiogramu nie robiono gdyz Pani laborantka powiedziala ze nie bylo sensu z racji tego, iz bakterie nie sa patogenne. Stad pytanie wlasnie, bo wedlug mnie sa. Pozatym nie oznaczyli mi rodzaju tego enterococcusa, Przypomne, że w tamtym roku na lelka wyszedl mi faecalis pojedyncze kolonie. Wiec jesli to nadal ten faecalis to mozliwe zeby w tak malym stezeniu powodowal siusianie co 30 minut? Poza tym  nic z tego nie rozumiem. Bralem antybiotyk zmian nie bylo w objawach, teraz pol roku bez antybiotyku i bakterie nadal mam w tym samym stezeniu a nie wiekszym. Bardzo prosze o komentarz, za ktory z góry dziÄ™kujÄ™.

Offline

 

#107 2011-06-22 14:28:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

S. agalactiae jest patogenny - ja też usłyszałam, że nie (w szyjce), ale dr Adamski, bądź co bądź - doświadczony pracownik naukowy AM, powiedział, że jest.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#108 2011-06-22 14:52:42

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Ta Pani, jak sądzę, nie miała nigdy problemów w toalecie; nie tyle już o rodzaj bakterii jej chodzi, co najpewniej wychodzi z założenia, że jeden + to pikuś bo my mieliśmy + e.coli (!) i uznała, że nie ma problemu. Na pewno nie jest patogenny epidermidis, na resztę jednak chyba nie powinno się od razu ręką machać, skoro pacjent ma dolegliwości. Tak jak pisałam, my zastosowaliśmy trik - mąż wziął ten lek, który mnie pomógł. Nie masz podobnego punktu odniesienia? Słuchaj, jak możesz poświęcić jeszcze parę złotych to daj nasienie do Ex-Medu, to ostatnia szansa na zaangażowanie w problem pacjenta w okolicy.

Offline

 

#109 2011-06-22 22:45:41

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Bralem cipronex, Palin, Trimesan, Amoksiklav - bez efektow.

Co do Ex-medu przyznam szczerze, ze bylem tam z materialem, ale przerazil mnie wyglad tej przychodni...wyglada to jak jakas speluna:P
Mimo to chcialem oddac tam material na posiew, bo przeczytalem w Twoich postach, ze jest OK, ale nie bylo Pani laborantki wiec wsiadlem w samochod i pojechalem na NaftowÄ….

Nawie a jakiegos urologa polecasz w okolicy?

Offline

 

#110 2011-06-22 23:26:41

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Ciągłe parcie na mocz :((

Ja oddawałam w punkcie na Będzińskiej, labu na Zamkowej nie widziałam. Fakt faktem, że oznaczają bakterie 10^2 i ROBIĄ do nich antybiogram. Pani Małgosia jest po prostu wspaniała, pisałam o niej szerzej w jakimś wątku Tyszka. Proponuję, żebyś tam zadzwonił, poprosił o rozmowę z panią Bicz i zobaczysz czy to ma sens. Urolog - na NFZ chyba jest ich w S-cu mniej niż niewielu i stanowczo odradzam wizytę w przychodni kolejowej na centrum (nie wiem jaka to ulica?) u zacnego dr Piotra Chwastka, który to powiedział mi, że jak kobieta raz zachoruje na pęcherz to się nigdy w życiu nie wyleczy, no a jedyne co mogę zrobić to zaordynować sobie dożywotnią wstrzemięźliwość.

Wiele do powiedzenia nie mam bo byłam tylko na jednej wizycie, ale rewelacyjne wrażenie zrobił na mnie dr Michał Białożyt w Poliklinice Doktora Bessera w Sosnowcu. Wiem, że przyjmuje też w Katowicach. Raz byłam, a dobrze mnie chłop poprowadził (gwoli ścisłości - to bardzo młody facet, nie chłop). Więcej doświadczenia z nim mieli tu: http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/16872/Michal-Bialozyt/urolog/Katowice

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson