Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-05-12 11:35:15

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomozcie, prosze!!!

Stanowczo zbyt głęboko wchodzicie w takie szczegółowe rozważania..........
1------czy zła praca tarczycy może dawać częstomocz czy nie ?-----Skoro tarczyca poprzez hormony może rozregulować cały organizm--to MOŻE. Gospodarka wodna to jedna z podstaw życia !! Więc może choć nie musi u każdego. Nie ma na to odpowiedzi 100% bo trzeba by wchodzić w analizy hormonalne tak głeboko że--na to FOZ nie ma forsy :-))))))))

2----nie ma co kombinować dlaczego teraz parcie przeważa a wczesniej sikanie i odwrotnie. Bo--rodzaj objawów bywa inny i odczucia inne z poniedziałku na wtorek, BO TAM SĄ STANY ZAPALNE i mają prawo różnie się przejawiać z godziny na godzinę.

3---Większa ilość sikania niż się wypiło to zjawisko normalne !!!! Oprócz wody wypitej jest woda związana cząsteczkowo we wszystkich komórkach, i bywa że się az chudnie przy większym sikaniu, bo tę wodę sie wysikuje.
Oczywiście nie może to trwać długo bo zapasy tej wody są ograniczone. Ale jeśli w poniedziałek zjedliśmy zupę to w środę możemy tę wodę z zupy wysikać razem z pół szklanki herbaty co daje 1,5 szklanki. (piszę poglądowo). Zwiększone sikanie w środę jest wynikiem ataku bakterii na kolejny centymetr śluzówki pęcherza - przykładowo, bo organizm stara sie to wypłukać. Dlatego poleca sie duzo pić przy zapaleniach  i dlatego ludzie WOGÓLE dużo sikają przy zapaleniach (ale bywa że mało przez kilka dni bo organizm wchłania gwałtownie wodę do komórek w których jest zapalenie !! ).Do innych -potrzebujacych--też ją wchłania.

4---Wasz problem--w tym userki magdaleny--polega na tym, że można mieć tylko zapalenie pęcherza od bakterii i nic więcej w organiźmie, ale też można mieć to zapalenie będąc wcześniej chorym na gruźlicę, SM, tarczycę, serce itp itp.
No i mamy nie do rozwiązania zagadnienie :: czy nasza choroba pierwsza ( tarczyca) jest głównym motorem sikania, czy też po prostu do tarczycy dołożyły sie bakterie jakie złapaliśmy na dworcu w Koluszkach od sedesu !!! ????
Czasem ma to jakiś związek (te dwie sprawy) a czasem nie ma. Moim zdaniem--należy GŁÓWNIE zwalczać bakterie , nawet jeśli w tle stoi chora tarczyca (lub SM ), bo one=bakcyle są jakby państwem w państwie, są powodem bezpośrednim objawów sikania. A fakt, że u ludzi z SM takie zapalenia bywają jakby częsciej /wynikając z dysfunkcji czynności pęcherza/ to jakby zostawić trzeba na lata leczenia tegoż SM (lub tarczycy), bo jest to leczenie długie i nieraz zupełnie bez sensu prowadzone (tarczyca robi psikusy).

Czyli--tak czy tak--nastawiajmy się na posiewy !!!!!!!!!!
I-----nie nastawiajmy się na teorie wpływu nadnercza na funkcje tarczycy u dojarek w wieku do 35 lat na terenie kołchozów Azji środkowej .............

Offline

 

#127 2011-05-13 14:37:18

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

"Należy głównie zwalcać bakterie" - no tak, tylko, ze akurat w moim przypadku w posiewach nigdy nic nie wyszło ( w tym robionym na Lelka tez nie). Robilam tez na Lelka badania na urea- i mykoplazmy i też wynik był negatywny.
Pod kątem bakteryjnym,  moge sie tylko przyczepić obecnie do e-coli, ktora mi wyszla w wymazie z pochwy.
Ginekolog dala mi Cipropol na 5 dni. Bylam potem jeszcze u internisty i powiedziala, ze to wystarczy, nie trzeba brac go dluzej. Ale wydaje mi sie ze nic to nie dalo...np. sluz mam taki jak mialam wczesniej (czyli dosc obfity). Po Cipropolu nie czulam tez zadnej poprawy jesli chodzi o parcia i czestomocz. Tylko ostatnie 3 dni byly takie, ze az sie sama sobie dziwilam, ale dzis znowu czestomocz powrocil.

Pod koniec maja / poczatek czerwca ide dzo szpitala na cystoskopie - zobaczymy co lekarze wymyślą smile

Bylam tez na konsultacji o dobrego neurochirurga z moim wynikiem rezonansu. Powiedzial, ze nie powinnam miec kregoslupa w takim stanie, biorac pod uwage moj wiek, ale ten ucisk, ktory mi wyszedl nie powoduje parcia.  Ogolnie podobno neurochirurga pecherz interesuje tylko w 2 przypadkach - jak niest nietrzymanie moczu i jak komus bardzo chce sie siku, a nie moze zrobic.

Offline

 

#128 2011-05-13 21:13:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ale ntm i zatrzymanie moczu z powodów "mechanicznomięśniowych" mogą wystąpić nie tylko przy uszkodzeniach/poważnych zmianach kręgosłupa...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#129 2011-05-25 08:14:01

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Mojej e-coli chyba jednak nie udało się wytępić....Nadal mam obfity śluz, co jest głównym objawem u mnie. Znowu dostałam antybiotyk - tym razem Biseptol. Mam go brac 5 dni , w dawce 960 mg, 2 razy dziennie. Lekarz powiedział, żebym pobrała po tym antybiotyku jakiś kwas mlekowy np. Lacibios Femina - może on pomóc?

Ostatnio jest na przemian - raz dobrze, a raz mam częstomocz. Parcia jakby troche przystopowały.
Za 2 tygodnie ide do szpitala - mam nadzieje, ze cos sie wreszcie wyjasni smile

Offline

 

#130 2011-05-25 15:33:18

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pomozcie, prosze!!!

LF ani żaden inny probiotyk nie wyleczy E.coli, ale pomoże odbudować naturalną florę. W trakcie brania Biseptolu łykaj też (albo jakiś inny), ale nie razem z antybiotykiem tylko z parogodzinną przerwą.

5 dni? Kto się wyleczy z przewlekłej infekcji w PIĘĆ dni?

Offline

 

#131 2011-05-25 19:32:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ale masz z antybiogramu ten lek?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#132 2011-05-26 08:09:50

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Tak - lek mam z antybiogramu. To mieszanka Trimetoprimu i sulfametoksazolu, a w antybiogramie mam, że na to e-coli jest wrazliwe.
Tez mi się wydaje, że 5 dni to mało. Tak samo mialam w przypadku brania Cipropolu i nic to nie dało. Ale i ginekolog i internista powiedzieli, że to wystarczy. Biore najwyzsza dawke, wiec moze dluzej sie jej nie powinno stosowac?

Offline

 

#133 2011-06-10 12:18:35

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dziś wróciłam ze szpitala.
Miałam robioną cystoskopie w znieczuleniu ogólnym.
Okazało się, że miałam jakieś zwężenie w cewce i wykonano mi kalibracje (rozszerzenie).
Nie wiadomo skąd to zwężenie, bo powodów może być podobno dużo. Na pewno zwężenie było przyczyną tego, że nie dało się mnie zacewnikować.
Mam nadzieję, że powodowało również wszystkie moje problemy z pęcherzem i teraz już będzie ok smile Lekarz twierdzi, że to kwestia czasu. Pęcherz mam bardzo przekrwiony, więc wszystko musi się zregenerować. Na razie bardzo mnie piecze przy sikaniu, ale to też kwestia czasu. Od czasu cystoskopii sikam jak oszalała, ale mam nadzieję, że za jakiś czas wszystko się uspokoi.
Chciałabym wierzyć, że od teraz będzie już tylko lepiej. Ale po ponad 1,5 roku zmagania się z sikaniem non stop i parciami, jakoś nie potrafię myśleć w 100% pozytywnie...

Offline

 

#134 2011-06-10 12:23:08

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Pomozcie, prosze!!!

Musisz być teraz dobrej myśli smile

Offline

 

#135 2011-06-10 12:41:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, znów powtórzę do zbrzydzenia, ze mi w takich stanach pomaga picie rumianku. "Pobadaniowo" sprawdza sie w 100%. To ta kalibracja tak dokucza, ale szybko przechodzi, tak wiec spokojnie.

Offline

 

#136 2011-06-10 21:10:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, a wycinki lekarz pobrał?

Dla mnie to lekka ściema - pęcherz przekrwiony, cewka zwężona... ale na jakim tle? Anatomicznym? Lekarz - nie mając wyników biopsji - od razu odtrąbia sukces? Śmierdzi to, Majeczko, oj, śmierdzi...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#137 2011-06-11 11:20:10

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Sonja - wole się chyba jednak nie nastawiać na pełny sukces, bo potem porażka jest jeszcze gorsza.... smile

Magdalena - rumianek pije. Ogólnie duże pije, żeby jak najczęściej sikać. I faktycznie, im więcej sikam, jest lepiej. Ale jak mam dłużą przerwę, to mocny ból znowu wraca. Dziś, jak robiłam siku po nocy, leciało mi bardzo dużo krwi. To 3 dzień po cystoskopii, mam nadzieję, że niedługo mi przejdzie.

Redakcjo - żadne wycinki nie były pobierane. Lekarz nie powiedział skąd to się wzięło, ponieważ powodów może być dużo np. bakterie, zapalenie. Nie sądzę, że to wada anatomiczna, bo faktycznie sikałam od dziecka trochę częściej niż inni, ale poważne problemy zaczęły się 1,5 roku temu.
Lekarz kazał mi zrobić za 6 tygodni uroflowmetrie, żeby zobaczyć jak będę sikać. Widać już teraz że ciśnienie moczu jest dużo większe, mimo, że sikam "partiami", bo wtedy mniej boli. Ale pisaliście nieraz, że po cystoskopii tak właśnie jest, że sika się lepiej.
Miałam uroflowmetrie robioną już 2 razy. Ostatnia wyszła źle. Bardzo małe ciśnienie moczu, uczucie pełnego pęcherza przy ok. 130 ml.
Lekarz nie patrzył na moje poprzednie wyniki, bo stwierdził, że one mu nic nie dadzą. Ale porównałam je wczoraj. I jestem nastawiona sceptycznie do efektów tej całej kalibracji, bo wyniki pierwszego badania były duuuużo lepsze. Ciśnienie moczu było ok, wypełnienie pęcherza ok. 300 ml (wprawdzie 30 minut po wizycie w łazience, ale to już inna sprawa...). Czy wtedy jeszcze tego zwężenia nie było? Nic na to nie wskazywało, a częstomocz był i to duży. Bo od niego się właśnie zaczęło, potem dopiero przeszło to w parcia i częstomocz (czyli co ok. 15-30 minut) już tylko od czasu do czasu. Sama nie wiem co mam myśleć. W przyszłym tygodniu ide do swojego urologa (innego niż ten który robił mi cystoskopie), żeby wziąć skierowanie na uroflowmetrie, pogadam z nim jeszcze o tym.

Z drugiej strony czytałam, że objawami zwężenia cewki jak najbardziej może być częstomocz, uczucie parcia i problemy z rozpoczęciem mikcji (sikam prawie zawsze napinając brzuch). I to mi daje choć cień nadziei, że może właśnie to zwężenie było przyczyną wszystkiego.

Offline

 

#138 2011-06-11 12:31:07

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomozcie, prosze!!!

Nie-----to zwęźenie nie było powodem. Przeczytaj post Redakcji powyżej.
Cholera--robią te zabiegi poszerzania bez sensu każdemu.
A zwężenie zwykle jest spowodowane infekcją właśnie (takie jakby opuchnięcie się robi i przymyka wylot).
To właśnie przykład lekarza którego należy natychmiast rozstrzelać.

Offline

 

#139 2011-06-11 14:12:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Pulkos - i ja już nic więcej nie dodam, bo najwyżej mogłabym wiązanką rzucić...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#140 2011-06-11 20:19:50

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ok, to że powinni byli pobrać mi wycinki do dalszego badania rozumiem.
Ale czemu źle że zrobili mi rozszerzanie cewki, skoro było tam jakieś zwężenie?
Z tego co czytałam zwężenie cewki spowodowane jest blizna, która się tam znajduje. A blizna powstaje z różnych powodów np. zapalenia, urazu. Skoro więc była tam jakaś blizna, to sama by nie zniknęła, prawda?

A jeśli moje objawy nadal będą się utrzymywały, rozszerzenie pozwoli chociażby na zrobienie urodynamiki, która wcześniej była niemożliwa.

Ja już naprawdę nie wiem, gdzie mam szukać przyczyny moich problemów.
Leki, które dawali urolodzy nie pomagają, nie jest to związane z kręgosłupem, usg nerek w porządku, bakterie mi nie wychodzą nawet w posiewie na Lelka. Jedyne czego nie robiłam (z rzeczy o których wiem), to wymaz z cewki. Standardowo oczywiście znowu spotkałam się ze stwierdzeniem, że jak czegoś nie ma w posiewie, to nie ma tego w cewce. A jestem przekonana, że nadal mam e-coli - której w posiewie moczu oczywiście nie było widać. Jedyne co mi wyszło to dość wysoki poziom białka (górna granica normy). Wszystkie inne badania są ok.

Offline

 

#141 2011-06-11 20:32:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majko, dlatego źle, że to jest uszkadzanie cewki. Jeśli byłabyś zupełnie zdrowa i blokowałaby Ci mikcję tylko ta blizna, należałoby ją usunąć. Ale jeśli masz chory pęcherz, to po rozszerzaniu masz zwiększone szanse jedynie na nietrzymanie moczu - bo nie dość, że wypieracz za mocno się kurczy, to jeszcze zwieracz osłabiony i tak jakby "nie równoważy" tych skurczów (to takie głupie stwierdzenie, ale nic bardziej profesjonalnego nie przychodzi mi do głowy smile). Ja to mam i Magdalena tak ma, i masa osób tak ma... Zobacz, jak masz obrzęk śluzówki nosa i zapchany nos, to czy lekarz ordynuje Ci leki ogólnoustrojowe na infekcję plus miejscowe zmniejszające obrzęk, czy rozpycha Ci zapchaną dziurkę rynoskopem smile?

Absolutnie nie jest też prawdą, że jak nie ma w moczu, to nie ma w cewce. Raz, że mocz jest często źle oznaczany (jak słynna Fryda, która, wedle słów własnej dyrektorki oddziału wrocławskiego, poniżej 10^5 pisze, że jałowy, czyli przy 10^4 też pisze o braku drobnoustrojów), dwa, że przypadki realne pokazują, że jest dokładnie na odwrót. Przy okazji - mnie dr hab. (prof. już?) Kołodziej, urolog-ginekolog, sama mówiła, że dolegliwość cewki i niewielka ilość bakterii w moczu oznaczają, że siedliskiem jest cewka - nb. po jej słowach zaczęłam badać cewkę i okazało się, że ma rację. A znowu dr zakaźnik powiedziała, że ujemny posiew wcale nie oznacza, że nie ma infekcji bakteryjnej, jeśli są objawy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#142 2011-06-11 21:09:31

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ok, rozumiem -  źle, bo nie została ustalona wcześniej przyczyna moich problemów.
Jaka w takim razie powinna być dobra kolejność badać? Po tym jak nie dało się zrobić urodynamiki, powinnam zrobić wymaz z cewki nadal obstając przy tym, że moje objawy są przyczyną bakterii, ewentualnie zrobić cystoskopie, ale bez kalibracji, za to z pobraniem wycinków?
Z tym nietrzymaniem moczu, to mnie Redakcjo nastraszyłaś....Ale lubie wiedzieć na czym stoje, więc dziękuję. Oby jednak mnie to nie spotkało.

Możliwe jest, że zwężenie było przyczyną jakiejś infekcji, której już nie mam, a blizna została? Chociaż żadnej większej infekcji pęcherza sobie nie przypominam.

Tak na zapas - jeśli objawy mi nie miną jaki powinien być kolejny krok - wymaz z cewki? Przyjmując, że mam tam e-coli, które wyszło mi w wymazie z pochwy, powinnam jakoś pozytywnie zareagować na 2 antybiotyki brane po 5 dni każdy czy to za krótko na chociażby najmniejszą poprawę?

Offline

 

#143 2011-06-11 21:32:50

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka zrób posiew z cewki, u mnie też ostatnie jakie robiłam posiewy moczu wychodziły negatywne (w Diagnostyce) a wymazy z cewki pokazywały bardzo obfity wzrost bakterii. Nie chce mi się wierzyć, ze nie ma jakiegoś patogena powodującego Twoje dolegliwości.
Trzymaj się i trzymam kciuki!

Offline

 

#144 2011-07-06 11:00:43

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ostatnio zrobiłam „badanie”, do którego byłam bardzo sceptycznie nastawiona, bo jest z serii tych „dziwnych” smile  Ale podziele się wrażeniami smile

Urzadzenie ma na celu skanowanie wybranych partii ciala, aby wykryc pasozyty, bakterie itp.
Tonący brzytwy się chwyta, więc stwierdziłam, że sprobowac zawsze można – najwyżej wydam niepotrzebnie kase. Badanie trwało długo. Do skuteczności tego przekonała mnie troche pani, która je wykonywała. Mówiła konkretnie (lubie to smile ) i odniosłam wrażenie, że wie o co chodzi. Zapunktowała też dość negatywną reakcja, na to ,ze zrobili mi poszerzanie cewki bez znajmosci przyczyny i stwierdzeniem, ze „zespol jelita drazliwego” to wymysl lekarzy smile Mam niby stwierdzone to jelito drazliwe, ale tylko przez lekarza pierwszego kontaktu i bez zadnych badan, wiec troche to dziwne (mam przepisany Duspatalin Reterd, który dziala podobno rozkurczajaco na jelita, wiec troche mi pomagal). 
Badanie robilam w miejscu, gdzie zajmuja się takimi „naturalnymi” rzeczami np. bdaniem z kropli krwi. Twierdza ze skupiaja się na leczeniu przyczyn a nie objawów.

A teraz co mi wyszlo smile
Otóż wyszla mi „ascanis”, czyli z tego co czytalam glista ludzka (?) – w żołądku, dwunastnicy i jelicie grubym.
Wyszla mi również ureaplasma w moczowodach i mikroorganizmy w cewce moczowej. Mam tez podobno przywre psią (???). A także papillomawirus w organizmie. To by się moglo zgadzac, ponieważ jako dziecko mialam kurzajki. Pani od badania powiedziala, ze mimo ze zniknely, to nie jest rownoznaczne z tym ze tego wirusa nie ma już w organizmie. Ogólnie wyszło tez ze jestem niedotelniona i musze wiecej pić. Mam tez przekrwiona wątrobę, przez co mam np. pekajace naczynka w oczach – faktycznie od dluzszego czasu je mam , na poczatku myslalam ze to od soczewek, a potem wdalo mi się zapalenie spojowek, wiec zwalilam wine na to.

Wedlug pani, która robia badanie wszystkie moje problemy znikna po oczyszczeniu organizmu. Stwierdziła tez, ze hashimoto, które mam wynika z oslabienia organizmu spowodowanego bakteriami/pasozytami (duzo mowila, wiec już się troche pogubilam smile ), bo choroba autoimmunologiczna nie powinna być u kogos w mlodym wieku. A moja tarczyca ostatnio wariuje strasznie – w ogole nie mogę jej unormowac.
Leczenie które mi zaproponowano to : Vilcacora, ostropest plamisty i cos o nazwi Sweet Star (nie mogę nigdzie znalezc co to jest). Vilcacora ma oczyszczac organizm, a ostropest chyba wpływac korzystnie na wątrobę. Z tego co czytalam ostropest wytwarza sylimaryne, czy to jest to samo co zawiera Sylimarol…? Bo cenowo roznica jest spora  sama nie wiem co mam o tym myslec. To ziola, wiec chyba można sprobowac. Czy ktors z was ma może jakies doswiadczenia z tym co wymienilam? Co o tym wszystkim myslicie – warto to pobrac?

Offline

 

#145 2011-07-06 11:24:37

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Pomozcie, prosze!!!

Offline

 

#146 2011-07-06 11:26:05

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

mialas badanie oberonem?
bo ja własnie juz 2 razy bylam u lekarza, ktory tym bada.tez mi wyszły bakterie i candida w jwlitach, ktora jest niby sprawcą kłopotow jelitowych( a nie zadne jelito drazliwe)
juz 3mc biore zioła, choc jak nie widziałm rezultatow, to sobie pofolgowalam, w sumie brałam nieregularnie i diety nie stosowałam, wyszło, ze candida jest nadal i to w takiej samej prawie ilości, bakteie niby mniej, w sumie tylko ureaplasma mi została minimalnie.ale ponoc wątroba, woreczek oczyszczone, jelita tez.ide 31.07 na kolonoskopie, a ten lekarz stwierdził, ze nie ma po co, bo nic tam nie znajda.no ciekawa jestem
nie wiem, co myslec o tym, wiem, ze zioła trzeba długo brac, ale ja nie widze poprawy.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#147 2011-07-06 11:36:28

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Pomozcie, prosze!!!

Offline

 

#148 2011-07-06 11:41:06

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dobrym wyjściem, może jest zrobienie badań, na to cale "zoo" o którym mówi owo urządzenie, aby mieć papier medyczny i jeśli wyniki wyszłyby na + to wtedy z tym do konkretnego lekarza, tak sobie myślę...

Offline

 

#149 2011-07-06 11:54:18

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Badanie mialam robione aparatem Diacom.
Poszlam w sumie troche z ciekawosci, z mysla, ze jak mi cos wyjdzie, to zrobie "normalne" badania i zobacze co pokaza. Zrobie znowu ureaplasme, skoro mi wyszla. A ta glista, to z kalu wyjdzie? Czy ciezko ja wykryc?

Powiedzieli mi, ze po miesiacu tej "kuracji" powinnam miec bardzo duza poprawe. Troche mnie kusi zeby sprobowac, choc dosc sceptycznie podchodze do takich rzeczy. Powiedzieli tez ze mam ogolnie silny organizm, ale w pewnym momencie nazbieralo sie tego szystkiego troche i zaczelam miec dolegliwosci. Co mi sie podobalo, to to, ze ktos podchodzi do tego tak calosciowo, wiąże jedno z drugim. A normalni lekarze twierdza ze np. tarczyca i pecherz nie maja ze soba zadnego zwiazku. A ja zaczelam miec problemy z jednym i drugim w tym samym czasie. Nie pamietam tylko czy sprawy jelitowe byly wczesniej czy tez sie pojawily mniej wiecej tak samo. 
Podobnie z tymi pekajacymi naczynkami w oczach - bylam u okulisty kilka razy - na poczatku bylo to zapalenie spojowek a potem tylko stwierdzenie, ze widocznie tak mam. Uzywam kropli rownych i nic mi nie pomaga (oczy- w szczegolnosci prawe, mam naprawde mocno pzrekrwione) A soczewki nosze juz od kilku lat i tez wczesniej nie mialam z oczami problemow. A tu nagle ktos mi mowi, jaka moze byc tego przyczyna. Jak zaczelam wiec skladac to w calosc, wydaje sie dosyc sensowne. Tylko ze sa dwie kwestie - pierwsza - czy badanie jest wiarygodne, a druga czy ich ziola pomoga.

Szukam po prostu roznych przyczyn, a nie znalazlam jak narazie lekarza ktory zajalby sie tym calosciowo, powiazal ze soba fakty i skierowal na konkretne badania. A sama nie mam pomyslow co robic.
Miaalam robione to rozszerzanie cewki - jak narazie poprawy nie ma wcale, wrecz przeciwnie, od kilka dni sikam naprawde duzo. dzis mam uroflametrie a w piatek wizyte u urologa - zobacze co wykombinuje, ale nie spodziewam sie niczego nadzyczajnego... Zrobilam tez posiew moczu - p.Dorota mowila ze jak ktos ma slaby strumien to mu czasem bakterie nie wychodza. teraz mam silniejszy strumiem, wiec moze cos sie pokaze. czekam na wyniki.

Odniose sie jeszcze do mojej tarczycy - czemu moj kardiolog (mam tachykardie - niby przez tarczyce wlasnie) nie dziwi sie skakaniem poziomu TSH i ta pani od badania tez stwierdzila ze przy hashimoto to normalne, a moj endokrynolog (drugi juz) posadza mnie o nie branie lekow, bo twierdzi ze to nienormalne? Troche to dziwne... A tam wlasnie wyjasniaja, ze jak cos mam w organizmie, to tego poziomiu nie wyreguluje, dopoki organizmu nie oczyszcze. Moze jest w tym jakas prawda...

Monika812 jest bardzo ciekawa co ci wyjdzie w kolonoskopii - nie mialas jej robionej wczesniej, tak? Bo bylyby wyniki do porownania smile

Offline

 

#150 2011-07-06 12:06:26

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Sonja - to nie jest tak, ze wierze w to wszystko - choc chcialabym zeby to bylo takie latwe - miesiac ziolek i po sprawie smile

Ale znam przypadek osoby, ktora miala bardzo duze migreny i lekarze tylko tabletki przepisywali, a jak sie oczyscila (w prawdzie nie ziolkami, tylko przez cos w stylu lewatywy - tez w takiej "naturalnej" przychodni) to teraz nie wie co to znaczy bol glowy. Wiec jej jednak ci "nietypowi lekarze" pomogli.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson