Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2011-07-06 12:53:48

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka ja odniosę się tylko do spraw tarczycy.
U mnie TSH zawsze było w normie, ale okazało się, że mam bardzo mocno podwyższone przeciwciała anty TG, anty TPO w normie i ft3 i ft4 niby w normie, ale w jej dolnej granicy. Na usg wyszło, że mam malutki 0,33 cm guzek na cieśni tarczycy i obniżoną echogeniczność obu płatów. z powodu moich przeróżnych dolegliwości mogących mieć związek z tarczycą właśnie, lekarz endokrynolog zdecydował, że możemy spróbować z leczeniem lewotyroksyną. Od 21 maja zażywam pół tabletki Letrox 50. Po 3 tygodniach miałam zwiększyć dawkę do całej tabletki ale próbowałam tylko przez 3 dni bo czułam właśnie kołatanie serca, co mnie bardzo niepokoiło i czułam się nadmiernie jakby "nakręcona". Przestraszyłam się i z powrotem wróciłam do mniejszej dawki. Dzisiaj idę na kontrolę i zobaczymy co lekarz powie. Ponoć czasami przy złym dobraniu dawki niedoczynności tarczycy może się przekształcić w nadczynność, której objawem właśnie mogą być kołatania serca itp...
Jedno wiem, niesttey leki mi nie pomogły na odczuwanie zimna, co mam okazjhę testować na sobie przez osttani tydzień bo temp. sięga u mnie +15 C i jestem dzisiaj ubrana prawie że na zimowo bo zamarzam dosłownie.

Natomiast co do leczenia Oberonem i podobnymi urządzeniami i moja Ciocia ostatnio się poddałą takiemu badaniu (dokładnie nei wiem jakie to było urządzenie ale coś podobnego) i wyszło jej że ma gronkowca i pasożyty (chyba tęgoryjec czy jakoś tak). Ona jest osobą propagującą i teoretycznie i praktycznie zdrowy styl życia, je "grupami", jest bardzo sprawna fizycznie mimo swoich 65+ lat, jest na dodatek refleksolożką, jest wybitnie antyantybiotykowa ale zaczęła mieć problemy z jelitami i źle jej wyszły hormony tarczycowe. Wykonała niedawno i gastroskopię i kolonoskopię (wszystko ok) i w końcu poddała się temu badaniu i niby stwierdziła, ze moze rzeczywiście te jej kłopoty wynikają np. z obecności pasożytów.

Offline

 

#152 2011-07-06 13:28:44

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Loni z moja tarczyca jest tak, ze raz mialam za duza dawke i faktycznie mi przeszlo w nadczynnosc. Zmniejszona mi dawke o jakby jeden 'poziom" i po 3 miesiacach mialam bardzo wysokie TSH. dostalam znow wyzsza dawke i jak bylam na poczatku czerwca w szpitalu to mialam robione TSH - wyszlo troche ponad 5 (norma do 4,5), a tydzien pozniej mialam znow robione TSH na skierowanie od endokrynologa i wyszlo mi ponad 13 (norma do 5). wiec nie wiem juz co mam myslec, nie moze byc az takiej duzej roznicy miedzy laboratoriami.
A z kolataniem serca jest tak, ze ja je mam mimo tego ze mam niedoczynnosc. Moja kardiolog twierdzi, ze przy hashimoto sa duze wachania hormonow i czasem moze byc tak ze dawke ktora biore jest dla mnie po prostu za duza.

Tam gdzie robilam badanie powiedzieli, ze hormony ktore dostaje daja sygnal tarczycy zeby juz nie pracowala, bo przeciez poziom hormonow jest ok. A wedlug nich powoduje to ze taczyca sie wylacza i ze to zle. Twierdza ze pozbycie sie pasozytow, bakteri pozwoli mi ja wyregulowac, bo powstrzyma hashimoto, czyli moj organizm sam sie nie bedzie niszczyl - chyba dobrze ich zrozumialam smile

Jesli chodzi o to urzadzenie (oberon czy diacom - dzialaja pewnie podobnie), to sa dwie opcje. Jedna to jest samo badanie a druga to leczenie tym, ktore podobno wzmacnia dzialanie ziół. Czytalam o leczeniu tym (biorezonans), ale jak we wszystkim sa i pozytywne i negatywne opinie. Na pewno nie zdecyduje sie na leczenie. A o skutecznosci tego jako  diagnozy nic nie moglam znalezc.

Offline

 

#153 2011-07-06 13:37:06

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

nie mialam kolono, bałam sie, juz 2gi rok mnie lekarz namiawia, w koncu sie zgodziłam, bo pomyslałam, ze moze faktycznie to candida jest sprawca, a lekarze nie chcą tego w ogóle przyjąć do wiadomości, niby z kału nie wychodzi, a miałam leki to powinno pomóc.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#154 2011-07-08 10:28:21

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Monka - nie dziwnie ci sie, tez byloby mi ciezko zdecydowac sie na kolonoskopie. Ale jak lekarz namawia, to mysle ze warto.
Ja w ogole jestem malo zdecydowana smile Odkad bylam na tym badaniu siedze w necie i probuje cos znalezc, ale niestety nic mi sie nie udalo - ani o tym miejscu, ani o badaniu, ani zadnych opinii o tych ziolowych tabletkach. I caly czas sie zastanawiam czy sprobowac. Doczytalam sie gdzies ze nadmiene spozywanie ziol moze byc szkodliwe. Wiec nie chodzi tylko o wydanie pieniedzy, ale troche sie boje ze moze mi cos z tego co mam przepisane zaszkodzic. Doszukalam sie juz co jest czym - vilcacora, to wiadomo, bo najbardziej znane. ten drugi preparat, ktory porownalam do sylimarolu, to mieszanka roznych ziol - miedzy innymi tego co zawiera sylimarol. A to trzecie ma niby wspomagac regeneracje komorek, wspierac prawidlowe krazenie krwi, poprawiac metabolizm itp. (skład : fucoidan, inozytol i jod).

Robilam ostatnio posiew, bo mam wiekszy przeplyw moczu, ale oczywiscie zadnych bakterii nie znaleziono.
Chce jeszcze zrobic badanie na ta ureaplazme ktora niby mam - ale to w przyszlym tygodniu juz ( u mnie w okolicznych przychodniach nikt tego nie robi, a w jednym to nawet nie wiedzieli o co chodzi...) .

Offline

 

#155 2011-07-08 10:50:27

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dziewczynki teraz jest taka alternatywa, że można zrobić gastroskopię i kolonoskopię podczas krótkiego snu. Moja mama miała wcześniej i gastro i kolono na "żywca" i była to straszna trauma (szczególnie kolonoskopia), a wczoraj była na gastroskopii i skorzystała z uśpienia i mówi, że rewelacja. Wenflonik w rękę, Pani anestezjolog czuwała nad bezpieczeństwiem, za chwilę pobudka i moja Mama akurat nie miała kompletnie żadnych efektów ubocznych po badaniu i uśpieniu. Tylko ten minus, że trzeba sobie zapłacić za ten komfort, ale te badania robi się raz na jakiś zcas i są normalnie mega stresujące i kolonoskopia bardzo bolesna.

Offline

 

#156 2011-07-08 11:02:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Zgadza się, tez slyszalam ze robia teraz kolonoskopie w znieczuleniu, ale jak ktos ma np. jakies zrosty i inaczej sie nie da. A tak, to pewnie tak jak mowisz Loni, trzeba za to zaplacic. Ja mialam to znieczulenie ogolne dozylne poczas wykonywania cystoskopii i rozszerzania cewki. Moment i zasypiasz smile Ja sobie potem usilnie probowalam przypomniec chwile zaraz po obudzeniu i to co odpowiedzialam lekarzowi na jego pytanie tuz przed zesnieciem smile pewnie palnelam jakas glupote i zasnelam hehe Do tej pory - luka w glowie smile
Ale wrazanie po tym znieczuleniu jak najbardziej ok - zadnych widocznych skutkow ubocznych.

Offline

 

#157 2011-07-08 11:56:47

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ja jak byłam w szpitalu to dziewczyna miała robioną histeroskopię też w takim krótkim śnie i później jej lekarka mówiła że ich wystraszyła bo podczas tego otępienia już przed samym zabiegiem powiedziała do nich, żeby uważali bo jest w ciąży, co oczywiście nie było prawdą wink
W ogóle raz czytałam taki wątek jak dziewczyny sobie opowiadały jak właśnie reagowały na tego typu "usypiacze" i boki można było zrywać co też człowiekowi do głowy czasami może przyjść wink

Offline

 

#158 2011-07-08 13:00:38

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Na to sie nie ma wpływu hehe Dla mnie gorzej bylo jak mialam znieczulenie w kregoslup i podany jakis "otępiacz", bo bylam przytomna i wszystko do mnie docieralo, ale dawalam tylko jakies zdawkowe odpowiedzi, bo nic sensownego nie bylam w stanie z siebie wydusic smile

Wróciłam właśnie od urologa - byłam z wynikami uroflowmetrii.
Dostałam na miesiac Apo Tamis - lek podobno teoretycznie tylko dla mezczyzn, ale u kobiet tez sie go czasem stosuje. Ma mi rozluznic cewke moczowa, bo teraz podobno moja cewka daje odczucie zalegania moczu i stad te parcia.
Znowu poruszylam sprawe wymazu z cewki - jakos nadal sie nie moge na nia zdecydowac, moze po czesci dlatego, ze i ginekolog i moj urolog dziwnie sie na mnie popatrzyli jak o tym wspomnialam. Lekarz powiedzial, ze wymazu z cewki nie robi sie u kobiet. Jak sie troche uczepilam bakterii, to dostalam tylko skierowanie na posiew i badanie ogolne moczu. Z posiewu oczywiscie, jak zawsze, nic nie wyjdzie...

Offline

 

#159 2011-07-08 20:08:45

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

to ja z tych rozluxniaczy miałam omnic ocas i cardure-tej drugiej nie mogłam brac, bo przez pół dnia z łózka nie wstałam, ponieważ robiło mi sie słabo.
a kolono bede miec w narkozie, własnie moj lekarz sie uparł na to, bo jestem szczupła i inaczej nie wytrzymam.ja sie narkozy nie boje, tylko przygotowania, nie wiem, jak to zniosę, ale juz sie zdecydowałam i zrobię to.

co do ziół to ja nidgy wczesniej nie stosowałam, ale teraz naczytałam sie dużó i sama nie wiem. ja po detoxie w wiekszej dawce mialam luźny stolec, a tłumaczyli to, ze sie oczyszczam i dlatego tak.3 miesiac biore i jakos ani lepiej ani gorzej. tzn na plus jest to, ze zaparć juz nie mam, tylko taki luźnawy stolec.

i co mnie zdziwiło, to ze bylam u p.Doroty, robiłam badanie na ureaplazmy i wyszło mi  negatywne, a za miesiąc gość mi robi badanie i wychodzi ureaplazma.to mi sie dziwne wydało. chyba p.Dorota sie nie myli?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#160 2011-07-09 10:47:18

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Monka - a ja reagowałaś na te rozluźniacze? Cos to ci dawalo?
Ja dzis zaczynam brac ten Apo Tamis.

Dobrze, ze bedziesz miec kolonoskopie w narkozie. Zawsze to mniejszy stres.

Ja chyba sprobuje z tymi moimi ziolami, ale nie wiem czy kupie wszystkie 3.  Nawet jesli nie pomoze to w sprawie pecherza, to oczyszczenie sie samo w sobie chyba bedzie na plus. Od jakiegos czasu dokuczaja mi mocno jelita, tabletki ktore mam nic nie daja, wiec moze oczyszczenie wplynie na to pozytywnie. Ale chce chociaz z  tydzien pobrac sam Apo Tamis, zeby zobaczyc jaka jest reakcja.

Ja tez mialam robiona ureplazme u p.Doroty. Wprawdzie kilka miesiecy temu, ale tez wyszla negatywna. A w tym dziwnym badaniu wyszla.
Nie wyszla mi  za to  e coli, ktora wyszla ostatnio w wymazie z pochwy. Mialam 2 antybiotyki, ale wydawalo mi sie nie pomogly, poniewaz nadal mam obfitszy sluz. Ale moze to jednak nie e coli. Bo pani od tego badania sama z siebie powiedziala mi ze pewnie mam obfitszy sluz, co jest spowodowane ktoryms z tych pasozytow/bakteri (juz sama nie wiem smile ), a ja jej nie mowilam o e coli i moich objawach.

Offline

 

#161 2011-07-09 22:49:17

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

no dziwne to badanie, ja nie wierze w to do konca, jakos trudno mi.gdyby to było takie super, to dlaczego nie wykorzystywaliby tego w szpitalach itp?a to ruscy wynaleźli, niewiadomo do konca jakk to działa i w ogole.mówie o tym badaniu. a same zioła...oczyszczanie jak najbardziej.jak nie sprawdzisz, to sie nie dowiesz.

u mnie po omnicu była poprawa, tzn strumien moczu lepszy mialam, troche mi dokuczały te spadki ciśnienia przy wstawaniu czy schylaniu sie, ale znośnie.
po cardurze to przezyłam szok, nie mogłam sie pozbierac, nie wiem, czy cisnienie tak mi spadło, czy co.

teraz nie biore juz zadnych lekow typowo pęcherzowych.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#162 2011-07-12 09:22:28

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Monka - po jakim czasie odczułaś poprawe po tym Omnicu? Czy miał wpływ tylko na lepszy strumień moczu, czy dawał ci coś jeszcze np. mniejsze parcia?

Offline

 

#163 2011-07-13 22:28:58

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

tylko lepszy strumień, jesli chodzi o parcia, to nic nie zmienił.po kilku tabletkach odczulam poprawę.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#164 2011-07-14 09:47:20

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Szkoda ze nie za wiele pomogl...Ja biore Apo Tamis od soboty. Strumien moze i mam troche lepszy, ale parcia takie, ze juz nie wyrabiam....

Offline

 

#165 2011-08-05 14:22:24

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Byłam ostatnio u lekarza pierwszego kontaktu w sprawie przepisania anty-depresantow na moje parcia i częstomocz. Lekarka powiedziała, że faktycznie czasem to pomaga, ale Amitryptylina ( o ktorej jej powiedzialam) ma bardzo dużo skutków ubocznych i źle działa na serce (miewam tachykardie związaną z tarczycą). Ma pomyśleć co mogłaby mi przepisać i zastanowić się co jeszcze można zrobić z moim pecherzem.
Rozmawiałam z nią na temat powiązania spraw pęcherza z jelitem drażliwym. Powiedziała jednak, że jak nie ma się zaparć, to nie ma to związku z pęcherzem.
Jestem też po wizycie u urologa. Nadal mam bardzo małe ciśnienie, jak robie siku. Przy badaniu na przepływ cewkowy wysikałam ostatnio CAŁE 125 ml.... A wrazenie miałam, jakby pecherz miał mi zaraz eksplodować.... Lekarz stwierdził, ze już raczej nic się nie da zrobić z moimi problemami (!). Że można jeszcze tylko spróbować znowu zrobić urodynamike, ale jest pewny, że wyjdzie przeszkoda pod pęcherzowa i pęcherz neurogenny.
A w związku z tym, że nie reaguje na leki na pęcherz neurogenny, zostaje tylko ostrzyknięcie botoksem. Nie chce tego - czytałam , że to tylko na 6 miesięcy pomaga i nie można robić tego przez długi okres. Lekarz powiedział jednak , że są pacjentki które robią to co pół roku, już od kilku dobrych lat. Narazie jednak całkowie to wykluczam. Myslicie, że jest sens jeszcze raz próbować zrobić urodynamikę? O ile w ogóle da się ją wykonać (poprzednio miałam zwężenie cewki).
Urolog powiedział, że anty-depresanty nie są dobrym wyjściem, z powodu tej przeszkody pod pęcherzowej. Stwierdził też, że gdybym miała zaleganie moczu, to wtedy jeszcze można coś innego kombinować w leczeniu. A że ja nie mam, to mam wrażenie, że wyczerpał już wszystkie swoje pomysły na leczenie.
Nie wiem już co mam robić. Staram się w miarę normalnie funkcjonować, ale w lecie jest gorzej. Dobija mnie to, że chciałabym wyjechać gdzieś na wakacje, a nie moge ruszyć tyłka nigdzie, bo nie wiem, czy akurat nie będę miała fazy na sikanie co 10/15 minut. Poza tym jakikolwiek wyjazd to mega stres.
Planuje iść do kolejnego urologa. Myślicie , że dr Malczyński byłby dobrym wyborem?

Najbardziej wkurzające w tej całej sytuacji jest to, że lekarze negują wszystko co wyczytam tutaj na forum lub ogólnie w necie i już sama nie wiem co mam o tym myśleć.
Pęcherz i jelita - mówicie, że ma powiązanie, w necie też jako objaw jelita drazliwego jest podany częstomocz - lekarze mówią, że to nie ma wpływu.
Pęcherz i niedoczynnośc tarczycy? Według lekarzy się nie łączy. Ja znalazlam informację, że jednak jedno z drugim może być związne.
Wymaz z cewki ? Mówicie, że często pokazuje bakterie. Lekarze mówią, że jak bakterie nie wychodzą w posiewie, to ich nie ma. Urolog to mi w ogóle powiedział, że u kobiet się tego nie robi. A jednak laboratoria je oferują... A w niektórych labo jest to wręcz jedyne badanie, które robią na wykrycie np. ureaplazmy.
Przez to wszystko człowiek ma tylko mętlik w głowie....

Offline

 

#166 2011-08-05 15:18:50

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pomozcie, prosze!!!

Pramolan, Efectin i Hydro przepisuja w poradni leczenia bolu, osobiscie nie polceam, a jesli juz to ten pierwszy.
Przeczytalam tylko ostatni post, jak wroce do domu wieczorem to przeczytam watek, na temat lekarzy nie bede sie wypowiadac, jedyna rada, ze przesadna ufnosc nie poplaca, trzeba znalezc lekarza dobrego i wtedy poddac sie leczeniu.
Czy posiew na Lelka wyszedl ujemny? Mialas badanie na Chlamydie, Mykoplasme i Ureaplasme?

Offline

 

#167 2011-08-05 15:57:24

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Posiew na Lelka wyszedł ujemny.
Miałam (tez na Lelka) badanie z moczu na ureplasme i mykoplazme - też ujemne.
Chlamydii nie miałam.

Offline

 

#168 2011-08-05 16:31:09

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pomozcie, prosze!!!

Zbadaj chlamydie, wedlug raportow jest odpowiedzialna za 33% problemow z pecherzem, swoja droga oplacalne jest zrobienie pakietu infekcyjnego, sprawdz czy myco mialas badane hommis czy genitalium, i przy okazji zbadaja Ci hvs i hpv.

Offline

 

#169 2011-08-05 18:52:19

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

przykro mi, ze dalej sie męczysz.nie pisałś długo, pomyślałam, ze Ci lepiej.
ja brałam amitryptylinę, przez pierwsze 2 mce byla poprawa-potem juz wszystko wróciło do normy, tak, ze nie wiem, czy to taki złoty srodek.

a dlaczego nie chcesz botoxu? ja właśnie czekam na niego i jeśli by mi to miało pomóc, to mogę robić co pół roku. wiem, ze nie wszystkim pomaga, ale skoro leki nie działaja, to co  pozostaje.

urea tez mialam z moczu na lelka, i tez ujemne.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#170 2011-08-05 20:23:09

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Ifea - miałam badana mykoplasme hommis.

Monka - nie jestem do końca przekonana czy ostrzykiwanie co pół roku pęcherza botoksem, jest takie bezpieczne... Gdyby miał pomóc, też bym mogła to robić co pól roku. Tylko jakie będą efekty uboczne po kilku latach?

Offline

 

#171 2011-08-05 21:54:55

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Pomozcie, prosze!!!

no nie wiem, nie wybiegam az tak daleko w przyszłość.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#172 2011-08-05 22:32:51

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pomozcie, prosze!!!

W takim razie sprawdz chlamydie i myco genitalium, jesli zrobisz to w pakiecie to nie dosc ze wyjdzie taniej to sprawdzisz przy okazji hvs i hpv smile.

Offline

 

#173 2011-08-06 00:38:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomozcie, prosze!!!

Majka, nieprawda. Zrób badania wirusów i innych atypówek (boreliozy, brucelozy, schistosomatozy toxo itd. też). Mnie np. teraz diagnozują pod kątem gruźlicy układu moczowo-płciowego i immunolog-zakaźnik (ten dziwny, który z każdą wizytą jest coraz mniej dziwny i jego metody, wyśmiewane przez lekarzy i pacjentów, zaczynają mnie coraz bardziej zaciekawiać) tylko pokiwał głową, że nikt mi wcześniej tego nie robił przy moim obciążeniu gruźliczym i przy moich objawach. A po leczeniu wirusów herpesowych valtrexem bóle zmniejszają się tak, że niech się schowa każdy antydepresant.

Tak że to nie jest tak, że pęcherz neurogenny bierze się znikąd. Mało kto z nas ma "twardą neurogenność" smile, czyli uszkodzenia/zmiany rdzenia - większość z nas ma stan zapalny nerwów, który skądś się musiał wziąć!

Botox to kicha - to tak jak znieczulanie zęba nadającego się do leczenia kanałowego. Owszem, ból się zmniejszy/ustanie, ale ząb nie będzie od tego zdrowszy, a stan zapalny będzie prowadził do coraz gorszych powikłań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#174 2011-08-06 01:41:22

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomozcie, prosze!!!

chciałem przypomnieć, że na takie tarczycowe historie doskonałe jest picie naparu z morszczynu.
Nazwa fachowa= plecha morszczynu,,,,ale mówimy w sklepie zielarskim--poproszę morszczyn.
Uwaga--jest lekko rozwalniający ale można się po kilku dniach przyzwyczaić.
Proszę się nie sugerować że moiże on wzmóc pracę tarczycy bo to jest jod (takie duperele mówią lekarze).
Działa on w obu typach schorzeń (nad i niedoczynność).
Sprawdziłem to na sobie i mówię--warto !
Parzymy sobie pod spodeczkiem jak herbatę--smak paskudny jak woda ze śledzi.
Ale nigdy nie wywołuje kołatania serca ani podkręcenia a jednak działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#175 2011-08-06 13:49:58

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Pomozcie, prosze!!!

Dziękuję za odpowiedzi.

Redakcjo - jakie wirusy mam zbadac? Bo juz sie troche pogubiłam smile Te badania moge zrobic w dowolnym laboratorium, tak? Nie musze na Lelka?

Pulkos - rozumiem, że picie tego morszczynu jest bezpieczne, przy codziennym przyjmowaniu tabletek na uzupełnienie hormonów tarczycy, tak?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson