Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-13 23:53:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

ASO - nic nie rozumiem

SÅ‚uchajcie, co ze mnÄ… jest nie tak?

CRP wyszło mi raz za duże, wcześniej - norma. Dzisiaj robiłam ASO - poniżej 20, przy normie 10-200. Morfologia, OB - jak złoto. Eo - na dolnej granicy normy. A mam uogólniony stan zapalny wszystkiego i ostre stany histaminowo-astmatyczne, same zaś badania p/ciał pokazują, że organizm walczy jak głupi. To o co tu chodzi?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-11-02 21:09:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: ASO - nic nie rozumiem

Tak, to jest popieprzone w medycynie.
ASO -- to jest miano antystreptolizyn czyli dotyczy tylko paciorkowca. A ty go masz wogóle ?
CRP to jest białko ostrej fazy. A ty masz takją fazę ? Raczej nie masz więc.....nie masz !!!
Oczywiście, są pacjenci u których te wskaźniki są w górze a nie mają ostrej fazy niczego tylko przewlekłą....np, reumatyzm.
To dziwne jest  ale zdarza siÄ™ . Ja też mam te wskaźniki nisko.
Co do OB to podejrzewam że po prostu jest od pewnego czasu ŹLE ROBIONE. Nie wiem co można zrobić źle---ale widocznie można. Daaawno temu OB leciało w górę po wyrwaniu zęba. Dziś wogóle nie reaguje nic a nic.
Sprawa będzie wyjaśniona po 3 wojnie..............
PS. co sie dziwisz ? Posiewy wychodzÄ… bez sensu, gangrena w szpitalu sie rozwija, a ty chcesz żeby jakieÅ› OB byÅ‚o zdekwatne  do sytuacji ? Ono jest  adekwatne--do geszeftu.

Offline

 

#3 2010-11-02 23:35:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ASO - nic nie rozumiem

Pewnie i tak... A jest jakieś białko przewlekłej fazy wink? Czym w ogóle mierzyć przewlekły stan zapalny, z którym organizm już niejako koegzystuje?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-03-18 11:11:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: ASO - nic nie rozumiem

Owszem, białko fazy przewlekłej to stary wskaźnik ""albuminy we krwi w podziale na frakcje białkowe"".(albuminy + globuliny alfa ,beta ,gamma).
Wbrew pozorom jest to bardzo dobry wskaźnik, ale mało wyraźny.
Jeśli przekracza 8(ogółem) to coś jest źle. Już jako nastolatek zwróciłem lekarzowi na to uwagę i---okazuje sie że miałem rację !!!!!! A on nie miał i lekceważył lekkie podniesienie tego wskaźnika.
Robi to każde laboratorium  w każdym mieÅ›cie.

Offline

 

#5 2011-09-03 07:10:53

nefros
Użytkownik
SkÄ…d: szczecin
Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 64

Re: ASO - nic nie rozumiem

Witam Państwa,
Cały czas zgłębiam wiedzę przekazywaną na tym Forum, które nawiasem mówiąc jest wspaniałe, bo nie tylko uczy, uświadamia, ale jest świetną grupą wsparcia.
Jak pisałam na "Co mi jest", biorę cały czas Zinnat 500, dzisiaj schodzę na dawkę 250 na noc. Ale ad rem: też mam taką sytuację/ "urodę", że nawet przy najgorszym samopoczuciu, przy pełnej intensyfikacji objawów ze strony mojego układu moczowego mam niziuteńkie CRP poniżej 1mg/L.

RE:"Owszem, białko fazy przewlekłej to stary wskaźnik ""albuminy we krwi w podziale na frakcje białkowe"".(albuminy + globuliny alfa ,beta ,gamma)".

Albuminy mam podwyższone, tzn 4,92 (norma do 4,76) i 66.5% (norma 66,1%). Oczywiście pokazywałam to kilku lekarzom, ale niestety, zero reakcji. Jeszcze jedno: te wyniki były robione podczas kuracji Zinnatem w kwietniu br.
Czy mogę teraz to badanie powtórzyć, jeśli nie - ile czekać?
No i ASO - też o tym myślałam, ale Zinnat "załatwia" część paciorkowców, więc chyba nie ma sensu teraz tego robić.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson