Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-19 14:15:18

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Prośba o pomoc

Mam 25 i jestem facetem, od 2 lat cierpiÄ™ na problemy pÄ™cherzowe?. ByÅ‚em u paru urologów, ale oni nie mówiÄ… co mi dolega, tylko przepisujÄ… tabletki. A jak jakieÅ› badanie zostanie zrobione, to dalej nic na temat diagnozy tylko tabletki. Generalnie mój problem polega na tym, że sÅ‚abo sikam (choć bardzo rzadko zdarzy siÄ™, że leci przy pojedynczej mikcji w miarÄ™ "normalnie"). Do tego dochodzi masa objawów okresowych, np. 2 dni jest dobrze, a później 2 dni coÅ› mi przeszkadza i tak w kółko. Te dodatkowe objawy, które pojawiajÄ… siÄ™ do pieczenie cewki w  trakcie sikania, pieczenie/swÄ™dzenie odbytu, swÄ™dzenie cewki, jakieÅ› dziwny ból pÄ™cherza jakby ktoÅ› żyletkÄ… ktoÅ› mi go dotykaÅ‚, nagÅ‚e parcie na mocz w trakcie wzwodu, nagÅ‚e parcie na mocz w trakcie wytrysku, nagÅ‚e parcie na mocz po wytrysku, problem z rozpoczÄ™ciem mikcji, czÄ™sto oddawanie moczu, wzmożone parcie na mocz i nie możność wysikania. W sumie nie wiem jak poważne sÄ… moje problemy. Te dodatkowe objawy wystÄ™pujÄ… oczywiÅ›cie nie wszystkie na raz, jedne częściej inne rzadziej, z różnÄ… siÅ‚Ä…, niektóre czasem trwajÄ… krótko (przeważnie te bólowe), niektóre dÅ‚użej.  Nietrzymania moczu nie mam, w nocy wstajÄ™ co najwyżej raz do Å‚azienki. Badania ogólne moczu i posiewy zawsze dobrze wychodziÅ‚y. W USG mocz nie zalega. W uroflowmetrii zawsze sÅ‚abo sikaÅ‚em, raz cystometriÄ™ miaÅ‚em robionÄ… to wtedy z kartki jedynie mogÅ‚em diagnozÄ™ przeczytać: parcie wzmożone, maÅ‚a pojemność pÄ™cherza (300 ml) oraz niedoczynność mięśnia wypieracza. Choć to parcie wzmożone cewnik spowodowaÅ‚ mi - coÅ› tam mi podrażniÅ‚, a pojemność pÄ™cherza też u mnie różnie, potrafiÄ™ wysikać i 500 ml choć najczęściej po 200 - 300 sikam. ProszÄ™ o jakoÅ› poradÄ™, można ktoÅ› mi doradzi co mam dalej robić, jakie badania zrobić. W sumie za wszelkÄ… pomoc bÄ™dÄ™ wdziÄ™czny.

Offline

 

#2 2010-10-19 16:02:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

A jakieś posiewy miałeś robione? Co wyszło?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-10-19 22:10:52

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Prośba o pomoc

wszelkie objawy dodatkowe (tu podane) zwłaszcza te związane ze wzwodem i wytryskiem-------wskazują na zapalenie balteryjne, i są TYPOWE dla faceta.
Sprawa dobrego posiewu jest więc najważniejsza. Poczytaj o wysyłkowym posiewie www.badbak.pl .

Offline

 

#4 2010-10-19 22:13:11

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Prośba o pomoc

Posiewy miałem jedynie moczu na nich nic nie wychodziło. Może ktoś poleci dobrego urologa, może być cała Polska (jest dział polecani lekarze, ale ciężko wybrać kogoś z tych wielu polecanych) oraz jakieś laboratorium dobre w celu wykonania badań na jakieś mycoplasmy, chlamydie itp.

Offline

 

#5 2010-10-19 22:19:12

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Prośba o pomoc

Ale posiewu na ul.Lelka 26 w Warszawie nie miałeś ????
No i właśnie o to chodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do lekarza dopiero gdy TAM zrobisz posiew. A dlaczego--to na tym forum jest pisane 1000 razy.

Offline

 

#6 2010-10-19 23:03:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

A do kompletu zrób sobie jeszcze w CB DNA pakiet 24 patogenów PCR-em - UroGenital24, teraz mają hiperpromocję i kosztuje to tylko 150 zł (+50 kurier w obie strony).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-10-19 23:11:18

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Prośba o pomoc

Droga Redakcjo tez jestem zainteresowany tym testem ale jak to jest z pobraniem? jaki material? i w koncu jakis rpzet do pobrania? ten opis na stronie jest dosc lakoniczny. Z gory dziekuje i przepraszam, ze nie w swoim temacie.

Offline

 

#8 2010-10-19 23:12:18

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Prośba o pomoc

sprzet*

Offline

 

#9 2010-10-19 23:19:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

Zamawiasz kuriera. Kurier przywozi Ci paczuszkę, która zawiera wymazówkę ginekologiczną i urologiczną oraz podłoże transportowe. Dodatkowo dokumentację do wypełnienia. Pobiera Ci lekarz (tzn. jak z cewki albo z kanału szyjki, no ale to ostatnie Ciebie nie dotyczy wink), wypełniasz dokumenty, płacisz przelew, załączasz potwierdzenie i nadajesz jak najszybciej kurierowi, z którym się wcześniej umawiasz na ten dzień na odbiór. Obsługuje ich firma TNT, ja się umawiałam z kurierem z dokładnością do 90 minut, wszystko było cacy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-10-19 23:23:34

Marekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-25
Posty: 56

Re: Prośba o pomoc

OK Dziekuje za opis:)

W zasadzie wszystko cacy, tylko gdzie znalezc takowego lekarza co pobierze..Internista raczej sie nie nadaje.Znow prywatna wizyta chyba czeka w tym celu.

Offline

 

#11 2010-10-21 12:00:14

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Prośba o pomoc

Niezła ta promocja, nawet chyba z niej skorzystam. Tylko mam pytanie z czego ten wymaz lepiej zrobić z cewki moczowej czy prącia? Bo za oba to trzeba zapłacić podwójnie. Dodam, że od 2 tygodni chyba mam grzybicę żołędzi jakieś zaczerwienie, jakby skóra schodziła ale nie swędzi, nie piecze. Wcześniej nigdy takiego czegoś nie miałem, a choruję już dwa lata, najprawdopodobniej w toalecie publicznej złapałem i raczej nie wiązałbym tego z wcześniejszymi moimi dolegliwościami. Miałem iść do dermatologa, ale ale coś z czasem kiepsko ostatnio no i bardzo powoli chyba samo się znika.

Offline

 

#12 2010-10-21 12:04:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

W zestawie są dwie wymazówki - do cewki i grubsza. Kobiety grubszej używają do wymazu z kanału szyjki czy pochwy, ale ona też służy panom do innych wymazów niż cewkowe. Po pobraniu obie wkłada się do podłoża transportowego i w ten sposób masz jedno badanie z obu miejsc.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-10-21 12:15:36

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Prośba o pomoc

To na wynikach będzie rozróżnienie wyników dla obu wymazówek? BO szczerze powiem, to trochę boję się, że mi coś wykryją na żołędzi (bo jakąś tam zmianę mam) i że to coś nie musi powodować tych całych moich dolegliwości. Jak pisałem na problemy pęcherzowe cierpię już dwa lata, a zmianę na żołędzi mam dwa tygodnie.

Offline

 

#14 2010-10-21 12:25:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

No, nie, wtedy będziesz miał jeden wynik. No to musisz się zastanowić, co wolisz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-10-21 12:37:21

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Prośba o pomoc

Dziękuję za odpowiedzi.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson