Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2012-03-08 22:31:05

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Iwka ja dzisiaj byłam u dr Piotra K. i ponieważ  u mnie nie dostatecznej poprawy to dostałam azitroLek jeszcze dalej i dodatkowo tinidazol. W trakcie rozmowy dr dowiedział się że miałam kleszcza parę lat temu to powiedział że w moim przypadku lepiej jest zrobić prowokację tinidazolem i zrobić badanie antygenów krętkowych w moczu /test LUAT/ i przesłać do dr W do Bytomia.

No to ładnie jak u Ciebie badania pozytywne to ciekawe co u mnie wyjdzie.

Offline

 

#77 2012-03-09 10:47:28

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

bardzo ciekawe jest to wszystko co piszecie, az niewiarygodne. Moj pies dwa razy lapaj juz klescza i dwa razy leczylem go na baelszjoze, kurna moze sam cos od niego zalapalem:-)

Offline

 

#78 2012-03-09 10:50:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Iwka a powiedz jak wyszły Ci pozostałe atypówki z krwi typu chlamydie, mycoplasmy, ureaplasmy?

Offline

 

#79 2012-03-09 11:19:54

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

o tym teście LUAT na boreliozę czytałam chyba na forum o boreliozie, że własnie ktoś chorował i w żadnym badaniu mu nie wychodziła borelioza (typu ELISA, WB), a po prowokacji antybiotykowej ten test z moczu wyszedł własnie dodatni

podobno boreliozą można zarazić się również jak np. ugryzie kogoś pchła która piła zainfekowaną krew na zwierzęciu (jak juz pisałam tez komar czy mucha),

loni, ja własnie czekam jeszcze na wyniki od doktora W. na ureaplasmę i mycoplasmę z krwi

ale robiłam ureaplasmę i mykoplasmę z wymazu w synevo i wyszła ujemna (ale to wymaz więc mało wiarygodne badanie)

pozostałe tj. chlamydia trachomatis i pneumoniae - ujemne, jedynie mycoplasma pneumoniae - wynik niejednoznaczny, ale doktor Piotr mówił że każdy zdrowy człowiek może mieć trochę podwyższoną tą mycolasmę pneumoniae, a poza tym mycoplasmy zazwyczaj występują z czymś - z jakąś inną infekcją (np. ureaplasmą czy borelią), test ELISA na boreliozę w IgG i IgM - ujemny

w poniedziałek wysyłam krew na babesjoze i bartonellozę...

Offline

 

#80 2012-03-09 11:24:23

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

ale pytałam doktora Piotra czy kogoś wyleczył z boreliozy to powiedział że tak smile

Offline

 

#81 2012-03-09 11:46:43

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Offline

 

#82 2012-03-09 11:47:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

i jeszcze jedno, znalazłaś bez problemu laboratorium, któro przygotowuje Ci surowicę do wysłania?

Offline

 

#83 2012-03-09 12:10:29

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

tak, ja mieszkam w W-ie więc Diagnostyka bez problemu pobiera i odwirowywuje krew

doktor Piotr wypisał mi recepty na 2 mies (chyba że wyjdą jeszcze inne choroby odkleszczowe to wtedy mam przyjść wcześniej) więc jak już będziesz miała wynik to do niego chyba nie trzeba często przyjeżdżać

w mniejszych miejscowościach wiem, ze jest problem i z diagnostyką i z sensownym leczeniem, ja w W-ie chodziłam z 5 lat bez sensu po lekarzach, byłam w szpitalu, płaciłam kupe kasy za leczenia i badania które nic nie dawały i nikt nie potrafił mi powiedziec co mi jest....a gdyby ktoś wpadł na to żeby mnie przebadac na atypówki i boreliozę parę lat wcześniej to może teraz byłabym zdrowa, nie mówiąc o kasie która bez sensu wydałam..... ach, szkoda gadać.....

Offline

 

#84 2012-03-09 12:27:19

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

no niestetyt sad
takie właśnie są realia w naszym kochanym kraju.

Offline

 

#85 2012-03-09 21:17:29

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Offline

 

#86 2012-03-11 11:05:15

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

dowiedziałam się ciekawej rzeczy dotyczącej komórek NK (natural killers) które oznacza się w badaniach immunologicznych (w wątku Happiness okazało się że ja, Redakcja i Happiness mamy obniżone właśnie te komórki)

zatem, w odniesieniu do boreliozy, znacznie obniżenie tych komórek a szczególnie CD57 może świadczyć o zakażeniu boreliozą (osoby, które mają boreliozę mają je znacznie obniżone i monitoruje się je przy leczeniu)

z artykułu:

"Przewlekła Lyme jest zasadniczo różną chorobą od wcześniejszych etapów, głównie z powodu z
hamującego wpływu na układ immunologiczny (wykazano in vitro że Bb zarówno hamuje jak i
zabija limfocyty B i T i zmniejsza liczbę podgrupy CD57 komórek NK (naturalnych zabójców). W
rezultacie nie tylko infekcja Bb się przyspiesza i umożliwiony jest jej rozwój, ale powstaje cała
sprawa koinfekcji. "

a jak poszłam do immunologa to stwierdził, że obnizenie tych komórek o niczym powaznym nie świadczy....

Offline

 

#87 2012-03-11 12:53:55

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Ja w 2010 r. miałam takie wyniki:

LIMFOCYTY B

CD 19 odsetek: 9 (norma: 6-23), ilość: 188 (norma: 110-570)
Komórki NK (CD3-16+56+) odsetek: 17 (norma: 3-22), ilość: 355/ul (norma: 70-480)

LIMFOCYTY T

CD 3   odsetek: 72 (norma: 56-84), ilość: 1503 /ul (norma: 1000-2200)
CD 4   odsetek: 39 (norma: 31-52), ilość: 814 /ul (norma: 530-1300)
CD 8   odsetek: 29 (norma: 18-35), ilość: 606/ul (norma: 330-920)


ale widze, że nie miałam tego badania na CD 57 chyba.

Offline

 

#88 2012-03-11 17:56:58

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Jak zwykle kol. DODAN zaprzecza zjawiskom przyrodniczym o których ma wiedzę z Gazety Wyborczej.
Już w latach 80-tych mieliśmy dyskusje w środowisku akademickim co będzie z komarami itp. w aspekcie AIDS .

Uspakajanie ludzi , że oto komar podaje za mało krwi do naszego ciała nikogo nie satysfakcjonowało.
Są jeszcze kol, Dodan takie rzeczy jak Pijawki oraz gzy (muchówki takie). Walą one nam pod skórę kilka mm krwi obcej.
Skoro nie wolno dotykać sarenki nieżywej bo ona mogła mieć wściekliznę i z futra może nam wejsć wirus w zadrapany wczoraj palec---to co tu gadać o komarach itp.
Owszem, niektóre owady poddają krew przetworzeniu enzymatycznemu, ale pytanie czy ono zabija wirusa....?
Kolego Dodan ja was tu obserwuję jako taki egzemplarz nowego gatunku, który wyrósł w epoce zidiocenia i multimediów.
Wasze, kolego, zakończenie o teoriach spiskowych  jest bardzo kochane, i nawet ja je często widzę w Gazecie Wyborczej oraz w radiu TokFm.
Żeby tak glindolić to trzeba te kilka lat podziałać w laboratorium fizjologi przynajmniej na poziomie magisterskim.
Proszę zauważyć, że kleszcze potrafią nam władować wirusa zapalenia opon mózgowych a przecież ilość krwi w kleszczu ATAKUJĄCYM jest nieraz niedostrzegalna.
Reasumując:
Nie ma żadnej pewności czy owady nie podają nam atypówek lub wirusów, zwłaszcza że pojęcie atypówki jest "literackie" i część z nich ma budowę zbliżoną do wirusa.

Offline

 

#89 2012-03-11 19:54:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Iwka, CD 57 czy 56? Bo ja mam CD 56: 38 kom/ul (norma: 200-400). A 57 nie mam...

Możesz mi podesłać ten artykuł?

I mam prośbę: możesz opisać schemat ILADS na borelkę i jak to jest z tą prowokacją antybiotykową? Bo ja kilka dni temu zaczęłam drugą serię doksy na te moje cudaki, a myślę o tym LUAT i nie wiem, czy na doksy to jest sens. I gdzie Ty robiłaś badanie z moczu - w synevo?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#90 2012-03-11 21:06:03

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

chodzi o CD 57, fragment który cytowałam pochodzi z artykułu dr Burrascano z października 2008 r., który był cytowany przez dr. Piotra na forum www.borelioza-forum.pl

poniżej link do innego artykułu też o CD 57
https://docs.google.com/Doc?docid=0Ab_r ... l=pl&pli=1

Redakcjo, niestety nie wiem jaki jest schemat ILADS na borelkę, na razie biorę cały czas Azitrolek 500 co drugi dzień i tak przez 2 mies i flucofast rano (o dziwo tez podobno działa na krętki boreli - nie tylko na grzyby)

test LUAT żeby wykonać trzeba włączyć atybiotyk na rozbicie cyst, o tym pisała też perkosia bo ona ma zalecony ten test przez doktora (np. tinidazol) na samej doksycyklinie z tego co czytałam nie wyjdzie, polecam jesli ktoś się interesuje tym tematem forum które podałam i tam jest panel ekspercki w którym bloga prowadzi dr Piotr pisze też własnie o badaniach (w tym teście LUAT), no i ten test jest u doktora W.

ja robiłam krążące kompleksy immunologiczne KKI u doktora W. , LUAT nie robiłam

z tego co czytałam naforum boreliozy to sam test Elisa i WB to za mało żeby wykluczyc boreliozę jesli są objawy, a diagnostyka tej choroby jest b. trudna

Offline

 

#91 2012-03-11 21:08:56

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

jeszcze raz link do artykułu

https://docs.google.com/Doc?docid=0Ab_r8HsnoJn8ZDNqdjVuZF80NW1rczhkYmhx&hl=pl&pli=1

Offline

 

#92 2012-03-11 21:12:27

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

I jeszcze tu ciekawe rzeczy nt boreliozy, testów  i tak ogólnie http://borelioza.gazetka.eu/artyk/poradnik.pdf (autor: dr Piotr K.)

Offline

 

#93 2012-03-11 21:14:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Dzięki za informacje. Ten ostatni link znam. Ja robiłam WB po metronidazolu - i nic. Ale muszę się chyba skontaktować z drem TW.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#94 2012-03-11 21:28:31

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Offline

 

#95 2012-03-11 21:32:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Ale jak pierwsze badanie robisz 8 lat po ewentualnej infekcji - to czy to ma sens?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#96 2012-03-11 22:15:35

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Offline

 

#97 2012-03-12 00:40:26

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Sporo informacji jest na forum SLA, gdyż okazało się że stwardnienie rozsiane w wersji obwodowej ma za podłoże-----boreliozę (bardzo często) a nie zmiany genetyczne wrodzone. Powstaje nawet pytanie czy patogen nie powoduje uszkodzenia naszego DNA (jak to potrafią wirusy) dając POZORY choroby genetycznej. Także, lekkie sugestie żeby typowe stwardnienie - SN powiązać z boreliozą lub mykoplasmą. Czy nie powinna sie tym zainteresować Magdalena ? Może ją ktoś powiadomi ?
http://mnd.pl/
Na tym forum trzeba wejść w temat o leczeniu niekonwencjonalnym--jest tam 16 stron bardzo ciekawych relacji z badania boreliozy, jakie badania są niejednoznaczne, jakich używa się antybiotyków.

Offline

 

#98 2012-03-12 07:47:30

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Pulkos ja już Magdalenie sugerowałam badanie i podsyłałam jej informacje o tym, że czasami ludzie po kilkunastu latach z diagnozą o SM dowiadują się, że chorują właśnie np. na boreliozę.
Z tego co pamiętam to Magdalena miała boreliozę sprawdzaną i z krwi i z płynu pobranego z kręgosłupa i ponoć wykluczyli, ale ja się już naczytałam tyle o testach i ich zawodności, że wiadomo że nie ma w 100% żadnego wiarygodnego badania.

Offline

 

#99 2012-03-12 09:14:29

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

Pulkos ty jak zwykle bredzisz i rosiewasz wokolo swoje paranoje. Podaj mi choc jeden przeypadek na swiecie zarazenia sie HIV od komara lub muchy?
Nie znosze gazety wyborczej i nie czytam jej, wiec mi nie wkladaj mi w usta swoich urojeń. A jak widac z powyzszego kwestia najnowszych badan i testow jest wielce dyskusyjna, przemysl to zanim cos napiszesz.

Offline

 

#100 2012-03-12 12:21:53

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza a zespół jelita wrażliwego

do ""loni""------właśnie o to idzie. Moja znajoma też miała w szpitalu AM testy z płynu rdzenia itp. i jednak okazuje sie że to są guzik warte testy gdy idzie o boreliozę.
Tylko namolne badanie u Wielkoszyńskiego, powtarzanie kilkukrotne, z prowokacją  antybiotykiem itp. daje jakąś pewność.
Na podanej przeze mnie stronie też jest opis przypadku z diagnozą w Akademii, że to jest stwardnienie a potem testy w Poznaniu wykazały że to borelioza.
ZWŁASZCZA ZALECA SIĘ TEST "PCR-REAL TIME" ROBIONY W POZNANIU.

do Dodan----około 50% przypadków AIDS to ludzie zarażeni bez kontaktów seksualnych oraz bez brania narkotyków. Kompletnie nie wiadomo jak złapali wirusa.
A więc można przypuszczać że poprzednie koncepcje typu zakażeń były blędne----to na pewno. Moim zdaniem złapali poprzez ugryzienia owadów (pijawek) lub zatarty naskórek, lub poprzez gałkę oczną (=jest to wejscie zawsze otwarte stąd dentyści maja często okulary szczelne).
Ale bez tego całego glindolenia-----od początku było wiadomo że wirus wejdzie każda drogą lecz tego nie podawano szerokiemu ogółowi. Jednak dla każdego przyrodnika czy fizjologa sprawa była oczywista.

Teraz-----podsumowując-------nie wiemy jak wnikają krętki i inne atypówki. Żołnierze w Iraku mieli bardzo często nagle stwardnienie rozsiane i po badaniach okazało się że to borelioza lub mykoplasma oraz pewien typ wirusa oznaczony kodem cyfrowym.
No a tam nie ma kleszczy, co najwyżej jakieś pchły piaskowe.
I co wy na to ? A skąd w Polsce teraz taka epidemia boreliozy ? Aptekarze mówią ,że to jest sztuczne-----rozmawiałem z kilkoma !!!!!!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson