Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-02 22:28:48

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Juz nie wiem co robić! Sprawa wygląda tak : zaczęło sie niecały rok temu i nie zwróciłam na to uwagi. Było to jakby kłócie i lekkie pieczenie w cewce moczowej, a czytałam że t częste u kobiet. Najbardziej pod koniec oddawania moczu.Zrobiło się gorzej i weszły leki- furagina-nic nie pomogła, urosept-nie pomógł, biseptol-też nie. Teraz mam taki poważny problem, że ból jest taki, że nie mogę w miejscu usiedzieć i po prostu w nocy się budze z bólu. To nie jest tak jak ludzie często piszą : "oj, jak boli, boli straszne i w ogóle..." to naprawdę jest bardzo uciążliwe i przeszkadza w szkole. Najlepsze w tym jest to, że ja dopiero chodzę do gimnazjum.

Offline

 

#2 2010-11-03 14:20:20

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

no coz widac ewidentnie tlo bakteryjne, nie ma sie co zastanawiac zrobic dobry posiew i leczyc smile

Offline

 

#3 2010-11-03 14:27:54

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

najlepiej posiew z cewki w dobrym labo! smile działaj zanim ból zniszczy Ci życie!

Offline

 

#4 2010-11-03 14:52:54

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

to co piszą powyżej to prawda jest , ale problem w tym, że jak się chodzi do szkoły to nie ma czasu na uruchamianie całej procedury typu: posiewy w Warszawie, szukanie dobrego urologa, USG, cystoskopie  i inne takie armaty.
Ja bym na razie spróbował u swojego internisty ::::::
Jak dotąd  to te leki były za słabe. Od lekarza trzeba wziąć receptę na ciprobay (cipropol, cipronex) a więc chodzi o antybiotyk kierunkowy.
Od siebie bez recepty to pić : Fitolizyna 3 razy dziennie, aspiryna Bayera 1/2 tabł na noc razem z 1/2 tabl pyralginy.
Do tego pić tran albo Ecomer.
I po tym jak się antybiotyk skończy, to brać 2 x 1/2 tabletki furaginy (on jest na receptę ale to każdy lekarz i dentysta wypisze).
Nie polecam Uroseptu bo drażni----wystarczy fitolizyna bo ona trochę łagodzi.
======================
Ja wiem ,że userzy sie skrzywią, bo to takie walenie w ciemno.
Ale ma to swoje uzasadnienie==życie takie jest :-))) a poza tym, jest to pewnie tło wirusowe z nałożonymi bakteriami RÓŻNYMI, więc tak czy tak sprawa musi potrwać aż się wirus sam wygasi.
Jesłi nic a nic się nie zmieni to dopiero posiewy i antybiogram (co w efekcie i tak sprowadzi się do tych samych antybiotyków co i w ciemno).....

Offline

 

#5 2010-11-03 16:07:45

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

dzięki, nie spodziwałam się tak szybkiej reakcji.Jutro będe miała posiew moczu i zwykłe badanie moczu. Tran biorę codziennie ale w kapsułkach ( czy to jakaś różnica?) i do tego piję żurawinę nierozcieńczaną bo czytałam, że działa bakteriobójczo. Jeszcze mam pytanie, a mianowicie ile takie leczenie może trwać, jeżeli bedę miała wyniki badania i lekarz przypisze mi opdowiedni lek?

Offline

 

#6 2010-11-03 17:15:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Bierzesz teraz jakieś leki na pęcherz? Jak tak, to nie rób posiewu (nie wiem, jak zadziała żurawina w tym przypadku). Ile może trwać? A i do końca życia wink.
Ale bądź na razie dobrej myśli.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#7 2010-11-03 18:49:13

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Tak wiem, teraz odstawiłam leki na posiew,ale żurawina chyba może być. Staram sie cały czas myśleć pozytywnie, ale czasami to nie takie łatwe.

Offline

 

#8 2010-11-03 19:05:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

O, ja o tym doskonale wiem, ja za dwa tygodnie obchodzę 10. rocznicę takiego piekła zdrowotnego, że lekarze już boją się cokolwiek robić, żebym im nie zeszła śmiertelnie sad. Ale chodziło mi o to, żebyś rozłożyła sobie siły psychiczne, bo jakkolwiek życzę Ci, by Twoja sprawa okazała się prosta i szybka - znacznie częściej trzeba przygotować się na walkę latami.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#9 2010-11-03 19:55:48

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

No,........Redakcjo,......ale ty jako marsjanka jesteś wrażliwa na ekliptykę księżyców Saturna, więc co to dla ciebie 10 lat........
Straszysz ludzi !!!!!!!!!!!!
Moim zdaniem, jeśli nie wejdą jakieś cuda dodatkowe w rodzaju rozkojarzenia hormonów lub pasożytów jelitowych itp. to w zasadzie po kilku miesiącach bóle ustąpią prawie całkiem, ale wrażliwość układu i okresowe nawroty mogą być i przez rok. Ja podejrzewam tu dodatek wirusowy (w Polsce ogólnie) więc  wirus jakby podjudza bakterie i rzecz się wlecze. Dlatego szybko to nie przechodzi.
Ale bez przesady !!!
Problemem może być JAKOŚĆ wykonanego posiewu a więc i wynik. Jeśli nie jest on robiony w Warszawie na ul. Lelka 26 to ja w wyniki takie nie wierzę.
Skoro w szpitalu w Suwałkach nie wychodziła gangrena z krwi , A BYŁA w objawach--to widzimy że wyniki posiewów są do D...!(mowa o przypadku zagubionej dziewczynki).
I zrobienie dobrego ==prawdziwego posiewu będzie pewnie dla ciebie problemem (wejdź na stronę www.badbak.pl).
Dlatego wcześniej radziłem olać na razie posiewy bo są mało miarodajne i walić w ciemno. Potrzebny ci jest kumaty internista a potem może i urolog.

Offline

 

#10 2010-11-03 21:49:16

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Moja mama pracuje w aptece, ma kolegę który zna się na tych sprawach laboratoryjnych ( w aptece jest laboratorium) i dodatkowo wynik posiewu od lekarza sprawdza z tym z apteki. Ale mimo że moja mama zna naprawdę wiele leków, nie wie co mi może pomóc.Przyznam sie też, zę w te wakacje miałam laroskopowo usuwaną torbiel w okolicy jajnika. Ale to raczej na to nie wpływa, bo problem był już wcześniej.

Offline

 

#11 2010-11-03 21:51:23

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Ja mam po prostu takiego pecha, najpierw tamto, teraz to, jeszcze przez ćwiczenia fizyczne mam uszkodzony kręgosłup i nerwobóle, także czuję sie jakby ktoś właśnie mi złamał lewy bark i parę żeber. Niby nic, ale jak to wszystko dzieje sie naraz to naprawde nie jest fajnie.

Offline

 

#12 2010-11-04 12:13:59

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

no święty Benedykcie........to ile ty masz lat że chodzisz do gimnazjum a już ci torbiel usuwali !!!
Mylisz sie co do podstaw ::---torbiel oraz to co masz teraz to jest TA SAMA sprawa. Poczytaj na forum gdzie wiele userek ma to łącznie ! To nie przypadek.
To bakterie w układzie moczo-płciowym wywołują zarówno torbiel (jako pilipowate zgrubienie) która powstaje jako reakcja obronna na infekcję, oraz powodują one pieczenie i bóle w ukł. moczowym.
Moim zdaniem nie da się w lab. aptekarskim nawiązać do badania posiewowego, bo trzeba mieć SPECLALNE pożywki. I cała tajemnica dobrych posiewów to te pożywki właśnie. No i na ul. Lelka mają swoje specjalne pożywki zupełnie inne niż gdzie indziej. Dlatego pomyśl o sprawie poważnie i wyslij materiał  kurierem.
PS. niewykluczone że przy usuwaniu torbieli zainfekowano cię dodatkowo.To jest Polska !!!!!
PS2------warto sprawdzić tarczycę.
PS3-----bóle kręgosłupowe itp. mogą być od paciorkowców które masz także w ukł. moczowym.

Offline

 

#13 2010-11-04 13:28:30

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Twoim postem poczułam się wywołana do odpowiedzi... czytam i czuje, że to twoje choróbsko jest w moim stylu. Ja podparłam sie monuralem i wyobraź sobie zaczęło przechodzić, potem dobiłam doksycykliną acc600 Moje ozdrowienia traktowałam jak cud:) ale torbiel i permanentny ból znam na wskroś Zwróć uwagę czy ból /stan zapalny/ nie jest skorelowany z życiem sexulanym

Offline

 

#14 2010-11-04 18:43:41

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

pulkos-wiem też się na początku zdziwiłam, ale ja już tak mam, jak juz choruję, to na maxa. Od początku myślę poważnie. Zrobię te badania i zobaczymy co wyjdzie.

Offline

 

#15 2010-11-08 18:23:53

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

jutro rano daję mocz do posiewu, zobaczymy co bedzie

Offline

 

#16 2010-11-13 11:41:31

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

z posiewu wyszło, że nie mam żadnej bakterii , Czyli w końcu co mi jest, bo mam juz tego dość sad

Offline

 

#17 2010-11-13 12:00:48

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Prawdopodobnie posiew źle zrobiony !!!!
Nie pieszsz skąd jesteś , ale jeśli nie zrobisz na Lelka 26 w Warszawie tego posiewu to inne wyniki mogą być fałszywe.
Jeśli mieszkasz daleko od Wa-wy, to (ja bym tak zrobił) weź leki w ciemno (mama ci wykombinuje).
1----Ciprobay 2 x 250 mg dziennie
i potem po 5 dniach
2----Monural 1 saszetka na 3 dni ==kupić 2 saszetki
i potem przez miesiąc
3--furagin 2 x po pół tabl dziennie.
Do tego pić 2 x dziennie Fitolizynę.
Można też robić nasiadówki w ziołach Vagosan.

Poprostu zorientujesz sie jaka będzie na to reakcja. Jeśłi bedzie lepiej to znaczy że masz bakterie w sobie pomimo tego wyniku posiewu , który ci wyszedł ujemnie.

Offline

 

#18 2010-11-13 15:02:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

No, niekoniecznie. To mogą być patogeny typu chlamydia, ureaplazma, a one w posiewie zwykłym nie wyjdą, a też zareagują na niektóre antybiotyki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#19 2010-11-13 19:16:48

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

tak jest ........ale riketsje to też jakby bakterie, tylko że takie jakby kołchozowe (przodujące ewolucyjnie).
Dziewucha dopiero zaczyna tę zabawę, nie chcę ja za bardzo jej mieszać w głowie. Więc idę po linii typowej-jak najprostszej, zakładając że przypadek jest typowy.
Niestety---niepokoi mnie ten przyczynek operacyjny  /torbiel/w okresie wakacji. Synowie Boryny mogli używać gracki używanej wczoraj do przewalania kompostu........i nie umytej...... w trakcie zabiegu..niestety.

Offline

 

#20 2010-11-13 23:17:42

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

czyli co w końcu robic?

Offline

 

#21 2010-11-17 17:37:45

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

wiecie, ja moge tylko cos zasugerować mojej mamie, bo to ona wszystkim zarządza i tez nie ma tyle czasu, bo ciągle pracuje więc potrzebuje szybkich i ogólnodostepnych rozwiązań które nie wymagaja szwędania sie po warszawie albo i dalej

Offline

 

#22 2010-11-20 23:40:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Pulkos, a Ciebie moje prośby nie dotyczą hmm?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#23 2010-11-21 11:21:54

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Offline

 

#24 2010-11-21 11:44:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

Jeżeli jeszcze raz zrobisz reklamę temu laboratorium, dopóki ja nie odwołam "szlabanu rekomendacyjnego", sam zostaniesz zbanowany. Doskonale wiesz, o co chodzi, bo masz w drugim wątku, o laboratorium, dwa sążniste elaboraty na ten temat. Nie chcę w tym momencie, dopóki emocje nie ostygną, robić za, pardon, jelenia. Twój post edytuję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Online

 

#25 2010-11-24 16:50:23

zuziek121
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 23

Re: Bardzooo poważne zapalenie cewki moczowej.

jedna rzecz posunęła się do przodu -wiem już dlaczego mnie boli ramię-okazało się że to normalne po laparoskopii, byłam też na usg jamy brzusznej i ukł. moczowego-nerki i cała reszta w normie, a problem nie znika, posiew  był powtarzany w zaufanym miejscu i nadal jest jałowy.Co to tego Ciprobay'u to czytałm o nim i nie rozumiem do końca o co chodzi z tym , że nie można jesć z nim nabiału. Chodzi o to , że tak w ogóle nie można? Czy tylko nie popijać np. mlekiem? To tak przy okazji

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson