Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-12 14:23:34

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Niedoleczona infekcja?

Mam 22 lata.

Rok temu zaczełam mieć problemy z częstym oddawaniem moczu (ale w nocy nie wstaje) Na początku to zbagatelizowałam, potem zaczełam sie leczyć. Pierwszy urolog najpierw zapisał mi uroflow, potem zoxon. Nic jednak nie pomogło.. a czeste oddawanie moczu sprawiło ze zaczał mnie boleć brzuch. Skierowano mnie na dalsze badania. Wynik usg ok, cytoskopia prawidłowa, badanie urodynamiczne wporządku, test na chlamydie ujemny, posiew moczu ujemny, wymaz z pochwy ok, badanie ginekologiczne ok, czyli nerki i pecherz wporzadku.
Lekarz powiedział, że mam sie uspokoić, wiec zmienialam lekarza.
Drugi urolog przepisał mi vesicare i kazał pić żurawine, gdyz to prawdpodobnie bylo spowodowane niedoleczona infekcja. Jak zaczelam brac vesicare poczulam ulge, bo nie chodzilam tak czesto do toalety. Brałam ten lek pół roku, teraz od miesiąca nie biore i objawy wróciły, a żurawina drażni mi pęcherz. Wiec dalej mam problem.

jak tak sobie przypomne jak to bylo zanim zaczelam sikac to nasuwa mi sie tylko jedno .. woda mineralna. Zaczelam 1,5 roku temu pić duzo wody, ale to naprawde duzo wody minaralnej. I wtedy tłumaczyłam sobie czeste chodzenie do toalety tym, ze poprostu duzo pije. Ale jak przestałam pic to zauwazylam ze jest jakis problem z tym sikaniem.
Nie wiem czy to moze miec z tym jakis zwiazek.

Jestem zdołowana i kompletnie nie mam na nic ochoty. Czuje każdą kropelka która spływa do pęcherza.

Jesli któraś miała podobnie, lub ktos wie co ja mam dalej robic to prosze o rade.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-11-12 14:54:01

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Niedoleczona infekcja?

na tym forum mieliśmy już różne przypadki, jednak Twój wybitnie wskazuje na obecność bakterii
dobry posiew - prywatnie, najlepiej na Lelka w Warszawie, autoszczepionka lub trafny antybiotyk i będziesz zdrowa
tylko nie zwlekaj - już długo masz problemy, a im później zacznie się dobrą kurację, tym lepiej
swoją drogą za takie diagnozy jakie dostałaś od tych "lekarzy" powinno się ich zamknąć

Offline

 

#3 2010-11-12 15:05:12

Sabinka
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 34

Re: Niedoleczona infekcja?

Hej!
Jeśli chodzi o wodę mineralną, to ja też miałam takie odczucia.
Szef zaczął kupować do firmy mocno zmineralizowaną Muszyniankę i baardzo dużo jej piłam, bo akurat były upały i tak samo dużo siusiałam, ale myślałam, że jest ok.
W tym okresie właśnie zaczęły się moje problemy. Odstawiłam tą wodę sama, a urolog, u którego później byłam potwierdził, że woda mineralna ma bardzo drażniące działanie na pęcherz. Nie sądzę żeby to była przyczyna, ale na pewno jakiś wpływ miała.
pozdrawiam

Offline

 

#4 2010-11-12 15:53:13

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Niestety nie mam mozliwości zrobienia posiewu w warszawie bo jestem z zielonej góry. Ale posiew który juz zrobiłam miałam robiny w labolatorium w szpitalu. Nie wiem co mam robić. Moze sie zgłosić do innego urologa.

Offline

 

#5 2010-11-12 16:00:33

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Tylko wydaje mi sie ze powinnam wybrac urologa, który nie jest chirurgiem. Ci chirurdzy moze i potrafia wydłubac kamień, ale na bakteriach h** sie znają

Offline

 

#6 2010-11-12 16:12:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Niedoleczona infekcja?

Primo - my, pęcherzowicze, nie pijemy raczej wód gazowanych, bo raczej drażnią. Secundo - Sabinka, nie wiem, czy Muszynianka wypuściła jakieś nowe wody, ale kiedyś to wolną ją było pić max. szklankę dziennie z powodu wysokiej zawartości minerałów (leczniczo, a nie piciowo smile).

Dziewczynko, do Warszawy wysyłasz materiał kurierem, trochę drogo, ale warto. Radziłabym Ci zestaw: posiew moczu, z cewki i kanału szyjki. Szkoda, że nie zajrzałaś 2 tygodnie temu, była hiperpromocja na zestaw 24 patogenów PCR-em (badanie genetyczne, najczulsze) w labo w Poznaniu.

Większość labo robi na jednej pożywce (a niektóre bakterie są takie fanaberyjne, że rosną tylko na specjalnych, które ma labo z Warszawy) i nie oznacza Ci bakterii poniżej 10^4. Czyli jak masz 10^3, to napiszą, że jałowe. A Ty możesz mieć biofilm, uszkodzenia śluzówki, w które wejdą pozostałe bakterie (bo tam ciepło i miło).

A wcale nie musisz mieć bakterii, możesz mieć chlamydię, ureaplazmę, mykoplazmę, wirusy (CMV, HSV, adenowirusy), inne patogeny, np. schistosomę... Twoje szukanie sprawcy dopiero się zaczyna wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-11-12 16:24:18

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

chlamydii nie mam bo miałam wymaz z ceki i ujścia szyjki macicy. Jejku to co ja mam robić, nie mam kasy na badania w warszawie ani poznaniu. Jakie badania na bakterie moge sobie zrobic w moim miescie?

Offline

 

#8 2010-11-12 16:33:20

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

a do tej pory jak mam sie bronic przed tymi bakteriami, pomaga mi żurwaina na sikania, ale boli mnie po niej pecherz tak jak wczesniej wspomnialam. Słodyczy tez juz nie jem bo podobne one nawet sprzyjaja namnazaniu sie bakterii, co jesze? furagin? bralam kiedys.. nawet byla lekka ulga

Offline

 

#9 2010-11-12 18:10:33

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Niedoleczona infekcja?

przede wszystkim najpierw nie bierz nic, bo wyjdą fałszywe wyniki w badaniach
zrób badanie jak najszybciej - wyślij posiewy nawet jutro
wyniki będą w ciągu tygodnia
jeśli nie dasz rady - bierz furaginę, powinna chwilowo pomóc

Offline

 

#10 2010-11-12 19:10:27

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

gdzie mam wysłać i jak.. kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać

Offline

 

#11 2010-11-12 19:13:37

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Niedoleczona infekcja?

na Lelka w Warszawie - poszukaj w dziale Laboratorium
albo niech ktoś napisze, kto wysyłał

Offline

 

#12 2010-11-12 19:13:39

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

a poza tym to jest wszystko do wytrzymania, mnie nic nie boli.. tylko chce mi sie siusiu co pół godziny, juz od roku.. no pół roku - bo troche ten stan poprawił vesicare

Offline

 

#13 2010-11-12 19:31:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Niedoleczona infekcja?

Ale jak zaniedbasz, to się skończy znacznie gorzej, więc lepiej opanować taką niedoleczoną infekcję. Krócej będzie trwała terapia, mniej wydasz i szybciej wrócisz do normy. A jak nie opanujesz, to możesz za kilka lat być niepełnosprawna (dostaniesz zapalenia nerwów obwodowych, a to jest okrutnie bolesne, a leki są nierefundowane i kosztują nawet po ponad tysiąc złotych za opakowanie), i będziesz miała gorszą sytuację zawodową, z zachodzeniem w ciążę itd. Naprawdę, lepiej nawet wziąć pożyczkę na początku choroby, nawet dużą, rozłożoną na 2-3 lata, niż potem mordować się z tym świństwem. Wierz mi, ja w Twoim wieku myślałam tak jak Ty... a dzisiaj jestem nie dość, że kaleką (z tym da się żyć), ale to tak okrutnie boli i nie można funkcjonować sad.

Natomiast nie ma sensu robić w laboratoriach, które robią na odwal się, bo one Ci nie zrobią dokładnie, i wydasz kasę, a dalej nie będziesz wiedziała, na czym stoisz. A ja znam dwa labo, do których mam zaufanie - Lelka do bakterii i Poznań do genetyki, nic lepszego nie umiem Ci polecić sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-11-12 19:34:17

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Lelka? czyli co Warszawa?

Offline

 

#15 2010-11-12 19:38:13

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Ja rozumiem i tak juz dużo wydałam.. bo wszystko prywatnie ;/ A jak ja mam wysłać mocz do warszawy? kurieremi na jaki adres? i czy jak to bedzie wysyłane to czy to nie wpłynie na wynik

Offline

 

#16 2010-11-12 21:14:40

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Niedoleczona infekcja?

A jak to jest u Ciebie z ilością wydalanego moczu? sikasz co pół godziny, ale wtedy zaczyna Ci się chcieć, czy już masz tak wypełniony pęcherz że po prostu musisz iść?

Offline

 

#17 2010-11-12 22:07:30

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Niedoleczona infekcja?

dziewczyno nie bierz Vesicare! u mnie dupek lekarz nie rozpoznał zapalenia, dał ten szajs, który bardzo mocno pogorszył sprawę!! masz bakterie na 100%, zapewne coli albo enterococcus
wyślij na badania, bo za chwilę nie będziesz miała życia!

Offline

 

#18 2010-11-12 22:25:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Niedoleczona infekcja?

Poczytaj www.badbak.pl
i może zadzwoń do nich pt. jak masz wysłać kurierem.
Na naszym forum powinno byc troche info w dziale "badania".
Jeśłi najpierw zaczniesz brać furagin to potem odczekaj 7 dni (10 dni) bez brania leku i dopiero po tej przerwie możesz robić badania moczu na posiew.
PS. jest to sprawa forsy, ja wiem. Ale jedyną tanią metodą jest brać recepty od zaprzyjaźnionego internisty na antybiotyki typowe w takich zakażeniach. (cipropnex, monural, unidox). Tylko pytanie czy takie walenie w ciemno coś da........No i trzeba mieć internistę-ludzkiego człeka.

Offline

 

#19 2010-11-13 09:19:31

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Amidala25- ja ide siku jak tylko zaczyna sie chciec, zadko mam tak wypełniony pecherz ze nie moge wytrzymac..

Offline

 

#20 2010-11-13 09:23:29

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Maciek7 - bralam vesicare pół roku, teraz nie biore bo nie mam, A jak to u Ciebie bylo? Miales taka sytuacje jak ja?

Wogole co do  tego posiewu - jezeli bakterie sie namnazaja to moze jak teraz zrobie posiew moczu to one wyjda. To jest jakas paranoja.. skoro tyle ludzi cierpi z powodu bakterii, które nie wychodzÄ… w posiewie to dlaczego lekarze o tym nie wiedza. I czym sie rózni np, labolatorium Medica od tego w warszawie.. przeciec powinny byc takie same.
;(

Offline

 

#21 2010-11-13 09:37:50

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Niedoleczona infekcja?

dziewczyna22
To pytanie zadaje sobie od 6 lat jak to jest, czymś się różni laboratorium w Wawie od tego zwykłego u nas... i ciężko mi do tej pory zrozumieć;/ Mimo, ze wiele osób się meczy..;/
Skąd jesteś jak można wiedzieć?
Ja mam zamiar się wybrać do Wawy do tego laboratorium, a blisko też nie mam;/

Offline

 

#22 2010-11-13 09:39:35

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Własnie tam dzwonilam, a jestem z Zielonej góry, i babka mi powiedziała, że lepiej zeby to było przywiezione, ze z tak daleka nie daje gwarancji ze wynik bedzie dory

Offline

 

#23 2010-11-13 09:46:02

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Niedoleczona infekcja?

Czyli, żeby przywieść osobiście mocz tak? A przeciez ludzie wysyłają z różnych części Polski badania.

Offline

 

#24 2010-11-13 09:47:56

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

U mnie w Zielonej Górze jest labolatorium gdzie najpierw płace za posiewi autybiogram, a potem jak wyjdzie ujemne to zwracaja .. chyba sie tam wybiore, wczesniejsze posiewy mialam w szpitalu robione, Moze do tego czasu sie te bakterie namnozyły i teraz cos wyjdzie. Jak myslicie> to tak działa?

Offline

 

#25 2010-11-13 09:49:28

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Niedoleczona infekcja?

Mam dosc23 - tak mi przed sekunda powiedziala przez telefon, ze nie gwarantuje ze z tak daleka dosłany mocz bedzie gwarantował dobry wynik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson