Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-16 21:24:44

tomi3311
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 2

Co robić..jestem załamany..

Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem o który osobiście podejrzewam C.trachomatis.Zaczęło się parę lat temu kiedy to przyplątała się do mnie infekcja układu moczowego.Pieczenie przy oddawaniu moczu i w zasadzie to wszystko .Poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu który o ile dobrze pamiętam zapisał mi Rovamycynę i kłopot ustąpił.Nietety nie na długo .W międzyczasie poczytałem trochę w internecie na temat chorów przenoszonych drogą płciową i wyszło mi że prawdopodobnie chodzi tutaj o C.trachomatis tym bardziej że zaczęły mnie szczypać oczy i pojawiły się kliniczne objawy tej choroby.Nie czekając długo wybrałem się do urologa który kazał zrobić mi posiew moczu i badanie ogólne moczu oraz krwi.Z badań wyszło że poziom leukocytów w normie,OB jest dobre w sumie wszystko OK>Poszedłem z tymi wynikami do urologa a ten zapisał mi urosept;-)twierdząc że poziom leukocytów powinien wskazywac na zakażenie bakteryjne czy coś w tym stylu.Zrezygnowany poszedłem do kolejnego urologa w nadziei że pomoże a ten upierał się że nie mogę mieć c.trachomatis bo to wychodzi z podstawowych badań skoro poziomy wszystkich wskazników są w normie to jest dobrze jedynie w przypadku gdy z badania moczu wynika że coś złego się dzieje wtedy są wskazania do wykonania badań na c.trachomatis;-/ Może ta pani doktor ma rację sam już nie wiem ale jej słowa potwierdził również przybyły na konsultację.Dr.n.med.specjalista urolog.Co do mojej drogi przez mękę która trwa z przerwami już parę lat ja obstaję przy swoim że jednak coś mi dolega natomiast lekarze twierdzą że to autosugestia i przyczyn mojej choroby radzili by mi szukać w głowie...hmmm...Powiem że nie jestem przesadnym hipohondrykiem ale wiem co czuje i co mi dolega.Do tej pory leczyłem się cipronexem,rovamycyną,metronidazolem brałem urosept i inne ziółka.Dodam że po tych lekach bywało lepiej czasami miałem spokój na parę miesięcy ale ostatnio znowu to wróciło.Najgorsze jest to zapalenie spojówek uciążliwy ból po osttatniej nocy wylądowałem w szpitalu bo nie widziałem dosłownie nic.Dostałem Chlorkamfenikol w kroplach na tydzień i pomogło..Ale na krótko bo oczy znowu bolą..Sam już nie wiem czy to ja sobie sam wkręciłem tę chorobę i oszalałem czy po prostu ignorancja naszych lekarzy wykracza poza wszelkie granice.Na dzień dzisiejszy czuję się podle ..szczypie mnie wszędzie i wszystko ,włącznie z błoną sluzową nosa ,czasami bolą mnie stawy zwłaszcza kolana ,często nie mogę zasnąć tak wali mi serce..no ale przecież .jestem zdrowy!!!!Jeżeli ktoś przechodzi coś podobnego jak ja ..proszę niech napisze ..może coś doradzi....Okaz zdrowia z Trójmiasta (cytat ostatniego lekarza)
p.s czy rzeczywiście istnieje coś takiego że moje objawy mają charakter psychosomatyczny np.związany z jakimś wielkim stresem o którym mówiła znajoma pani Urolog??

Offline

 

#2 2010-11-18 18:16:34

fairyland
Użytkownik
Skąd: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Co robić..jestem załamany..

Jesli chodzi o chlamydię, to ona nie wychodzi w zwykłym posiewie. Na chlamydie robi sie osobny posiew, to po piersze, dalej jesli masz obawy o tą chlamydię to możesz zrobić badanie z krwi na przeciwciała zarówno IgG jak i IgM.

Offline

 

#3 2010-11-18 18:48:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co robić..jestem załamany..

Tomi zrób poprostu prywatnie w kierunku chlamydii i bedziesz spokojniejszy. Tak jak pisze Fairyland to inny posiew niz taki zwykły w kierunku typowych bakterii. Mój urolog to samo mówi w sprawie leukocytów, ze jak ich nie ma to bakterii nie bedzie. Nie wiem co o tym sadzic, ale tłumaczył mi, ze jesli wyszła bakteria a nie ma leukocytów to po drodze na badanie mocz został jakos zainfekowany, jakby wstepująco.
A te oczy to bolą Cie tak migrenowo jakby od srodka?
Zeby byc spokojnym w sprawie serca mozna zrobic usg serca które pokaże Ci co tam się dzieje. Ja np mam wypadanie płatka tylnego, nie jest to wada serca ani choroba, raczej mi przeszkadza w zyciu. Od wielu lat jestem ustawiona na Bisocardzie lub Bisopromercu i nie mam żadnego kołatania, a też nie mogłam spać. Zawsze mnie brało w ajbardziej zrelaksowanym stanie. Ponoc wystepuje to u osób właśnie wrażliwych nerwowych.

Offline

 

#4 2010-11-18 19:11:26

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: Co robić..jestem załamany..

tez mam wypadanie. u mnie objawia się kołataniem czy czym takim zę bije bije i nagle stop i zaraz wraca spowrotem do bicia. serce

Offline

 

#5 2010-11-18 19:13:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robić..jestem załamany..

Panowie, a macie wypadanie zastawki na 100% i na 100% tylko to? Bo ja miałam duszności, kołatania etc., też mi podejrzewano wypadanie zastawki (u mnie się nie potwierdziło), a okazało się, że to objawy astmatycznych duszności, kiedy oskrzela, zwężone na maksa chlamydiowym stanem zapalnym, miały poniżej 50% wydolności. Od czasu ustawienia astmy skończyły się kołatania i te inne sprawy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-11-18 19:28:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co robić..jestem załamany..

He he Pablo znam te uczucie wtedy się czeka az walnie i zawsze tak sie czułam jakby świat na moment stanął. No właśnie takie sprawy jak sa uciążliwe to trzeba szukać przyczyn

Offline

 

#7 2010-11-18 21:32:51

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Co robić..jestem załamany..

Tomi,podobne objawy daje zespół Reitera(często jest to zapalenie cewki moczowej,stawów oraz zapalenie struktur tworzących oko).Odwiedź dobrego internistę,a najlepiej reumatologa bądź wenerologa.Poczytaj sobie w google i nie przejmuj się-to można leczyć i żyć w miarę normalnie.

Offline

 

#8 2010-11-18 22:29:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robić..jestem załamany..

Tomi, a ktoś Cię badał pod kątem SM?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-11-20 18:40:18

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Co robić..jestem załamany..

Obywatele.
Sprawę serca mylicie i to bardzo.
Są to objawy SKURCZÓW DODATKOWYCH--to co opisujecie. One powstają wskutek chwilowej awarii przewodnictwa nerwowego w tzw. Pęczku Hisa. Wiele osób to ma, jednak sprawa nie jest prosta.
Aby nie pieprzyć i się nie spierać ze znawcami (ostatnio na forum ich jest jak mrówków) napiszę swoje wnioski pt. co to jest .
1-----jest to wada wrodzona. często dziedziczona po rodzicach (syn po matce).
2----bardzo często jest powiązana z niedomykaniem jednej z zastawek (stąd duszności).
3----nieuleczalne.
4--łagodzenie =A) leki hamujące wrażliwość , mogą być ziołowe, dobry jest aminek egipski, nerwosan. B) betablokery, lecz od nich narastają dusznosci.
5----żyć BEZ WYSIŁKÓW FIZYCZNYCH. One powodują pogłębienie sprawy. Nie kąpać się w wannie  lecz brać prysznic.
----------------------------------------------------------------
To walnięcie jest to moment gdy serce dostaje impuls WADLIWY do ponownego skurczu zanim się zdążyło rozkurczyć !!!! A więc jest 2 x skurczone. Potrzebuje więc CZASU żeby się rozkurczyć z tak głębokiego skurczu. Ten czas to przerwa w pracy.Pierwsze uderzenie PO jest jeszcze dość silne i odczuwalne bo serce jeszcze nie wie za bardzo co jest grane. Tak samo ten skurcz podwójny jest nieraz rejestrowany jako uderzenie w klatkę.

Offline

 

#10 2010-11-20 19:12:33

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co robić..jestem załamany..

Pulkos zapomniałeś wspomnieć o alkoholu. U mnie kac=pikawa a nie ból głowy czy "suszenie". Alkohol potęguje wszelkie odczucia sercowe. Aha i wódeczka szkodzi. Zreszta, ten kto ma wypadanie, szybko to zauwazył.

Offline

 

#11 2010-11-20 19:57:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robić..jestem załamany..

Tyle że to samo jest przy dusznościach (alkohol to histaminka), dlatego dobrze, żebyście mieli na 100% potwierdzone to wypadanie, a nie że objawy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-11-21 20:48:06

tomi3311
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 2

Re: Co robić..jestem załamany..

Dziękuję wszystkim za pomoc.Wczoraj byłem u okulisty który stwierdził ,że zapalenie spojówek ma podłoże alergiczne wykluczył zapalenie wywołane bakteriami ..obejrzał oczy i stwierdził że to charakterystyczna reakcja alergiczna zapisał mi zyrtec na odczulenie ,płukanie oczu roztworem soli krople zaditen + genteal..biorę dwa dni i powiem że jest lekka poprawa ale rewelacji nie ma moze potrzeba mi więcej czasu...Co do zespołu Reitera to zeczywiście trudno jest jednoznacznie stwierdzić pełny obraz tej choroby na podstawie moich objawów tym bardziej że ich nasilenie jest różne bądź może być następstwem innych chorób ale wewnętrznie czuję że trafiłem na właściwy trop..zrobię tak jak mi radzicie test IGa i IGm albo ten PCR genetyczny i wtedy będę miał pewność.Co do SM to nigdy o tym nie myślałem ...wolę myśleć że to już ta okropna c.trachomatis..zawsze rokowania lepsze..W każdym bądź razie gdy zrobię badania podzielę się wynikami na forum ..pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson