Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-11-19 12:02:30

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

wazne pytanie dot. Agi_bla

czy ktokolwiek z osob na forum ma kontakt bezposredni lub kontakt z kims kto ma kontakt z Aga_bla? sprawa jest o tyle wazna ze Aga moze posiadac lub pamietac schemat leczenia trudnego przewleklego zapalenia pecherza zreszta chyba dobrze wiadomo ze leczyla cos znacznie trudniejszego a wsumie niewyleczalnego-dla osob nieznajacych tej historii-cos co niepowinno dac sie wyleczyc wedlug lekarzy bardzo w temacie rozeznanych.Aga prawdopodobnie(bo tego pewien niejestem niestety) brala amoxy 1,5 g na dobe nastebnie lub na zmiane lub jeszcze inaczej amoxy/kw.klaw 1,250g na dobe przez okres ok roku.Z pewnoscia Aga po tych wszystkich atakach zniechecila sie bo chciala pomagac bezinteresownie a zostala zaatakowana bardzo  i to napewno bardzo przykre bylo dla niej ale jesli ktokolwiek mialby jaka kolwiek mozliwosc kontaktu to z pewnoscia ow schemat moglby uratowac spora czesc osob z tego forum, bo taki schemat mozna przerobic na inne leki jesli ktos nieidzie na amoxy a co zatym idzie miec cos czym mozna by nakierowac lekarza na odpowiednie leczenie zamiast bladzic po omacku.Mysle ze sprawa jest warta zaangarzowania i napewno mozliwe jest zdobycie kontaktu z Aga mimo ze napewno bardzo trudne bo juz proby byly niestety bezowocne dlatego bez odswierzenia znajomosci raczej niemozliwe.

Offline

 

#2 2006-11-19 13:30:30

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

A czemu została ona zaatakowana, nie rozumiem??

Offline

 

#3 2006-11-19 13:31:47

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Sky, myslę, że jest to niemożliwe, próbowałam doniej dzwonić, pisać, wszystkie wiadomości wracały, ostatnio udało mi sie nawiązac kontakt z Kamilą z portalu IC, ale ona także nie otrzymała odpowiedzi na jej korespondencję. Możesz spróbować na stronie Yahoo w IC Polska spróbować poszukać w linkach, ale niestety wszystkie sa w jez. angielskim. Jesli chcesz postudiować, mogę wydrukowac wszystkie i wyslac poczta, bo nie wiem, czy da sie je wkleic do jakiegokolwiek pliku. Strona IC Polska jak juz mówilam jest moderowana i nic tam nie napiszesz. Mozesz czytać ewentualne posty, ale nie zalogujesz sie. Sytuacja Agi-Bla jest na tyle paradoksalna, że ona zalozyla te stronę wowczas, kiedy byla juz zdrowa, bo chciala pomoc innym - dziwisz sie jej reakcji, przeciez i "nasze" forum omal nie padło.dan

Offline

 

#4 2006-11-19 13:47:05

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Fala, poczytaj moje posty, na ten temat pisalam kilka, albo kilkanascie razy, kazdy może wejść na stronę Yahoo IC Polska i przeczytać wszystko, co tam zostalo napisane, Karolina przeczytala te wiadomości , to i kazdy może, nawet gdy nie jest zalogowany. Może wtedy każdy zrozumie o co chodzi. Aga_Bla leczyla sie ponad dwa lata antybiotykami, miala okresy bardzo trudne, okresy totalnego pogorszenia, wowczas zmniejszala dawki, ona w ogóle brala bardzo male dawki , ale dlugo, a Tu wszyscy chca sie wyleczyc za dwa tygodnie i jak nie pomaga, to od razu tragedia. Aga_Bla przeszla droge przez mękę, czy jest nadal zdrowa, mam taka nadzieję, ale zostawmy ja w spokoju, może ona juz nie chce nikomu pomagać, to uszanujmy jej decyzję, ona może juz nie mieszka w Polsce, bo wiem, że jej tata pracował w Stanach.dan.

Offline

 

#5 2006-11-19 14:14:15

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

artykuly z tamtej strony zostaly wyciagniete i nic szczegolnego tam niema poza procentowym podaniem wyleczalnosci w okresie 6 miesiecznego leczenia ludzi w usa, 6 mcy z regoly mialo wystarxczac wedlug metody dr F.ta procentowa wyleczalnosc byla wysoka a artykol zawierajacy te informacje byl fachowy nawet wygladal jak naukowy.wedlug info z tamtej strony i slow agi_bla jej leczenie ta metoda trwalo rok a dawki przepisane przez dr F niebyly az takie male bo 625 amoxy/klaw x2 dziennie to jest prawie najwieksza dawka, co do samej amoxy 1,5 g dziennie brane co 8 h w dawce 500mg to takze nie tak malo,malo jest 250mg x3.ja tamto forum przeczytalem cale kilka razy(przynajmniej 3),materialy z tamtad tez sa ale tam nic ciekawego poprostu niema.Aga_bla napisala nawet po 2 latach od wyzdrowienia ze zapomniala dawno temu gdzie ma pecherz ze calyczas jest zdowa zero nawrotow i zp.Szczerze mowiac to mi ten schemat potrzebny niejest ale napisalem to dlatego zeby ktos mogl sobie to przedstawic lekarzowi itd bo antybiotykiem branym przez tydzien ,miesiac czy dwa nikt ze stanu przewleklego sie niewyciagnie chyba ze szczescie dopisze.Ja historie Agi_bla znam,atakow itd i sie niedziwie bo chciala pomoc a za to jej sie oberwalo ale ten schemat ktos musi miec, pozatym z tamtego forum zdaje sie ze emilia leczyla sie wedlug tegi chematu leczyla ale zrezygnowala po kilku miesiacach wiec nietylko Aga_bla wiedziala jak...

Offline

 

#6 2006-11-19 14:20:39

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

emilia leczyla sie ta sama metoda, napisala ze przez pierwsze miesiace byly bardzo pozytywne efekty ale nastapily nawroty wiec zrezygnowala, nie ze leczenie nieprzynosilo zadnych efektow,efekty byly lecz nastapil nawrot i nieciagla tego dalej(wszystko jest na stronie,ponad 180 wypowiedzi na przelomie kilku lat)

Offline

 

#7 2006-11-19 14:24:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

a co do artykolow tam znajdujacych sie to niestety dostep po zalogowaniu tylko i zalogowac sie juz nieda bo strona jest nieaktywna ale itak nic tam niema ciekawgo poza ta procentowa wyleczalnoscia

Offline

 

#8 2006-11-19 14:42:09

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

i zeby nierobic niepotrzebnego zamieszania, Dan ma racje Aga brala nieduze dawki antybiotykow ale (moim zdaniem)na zasadzie ze nie ogromne bo taka amoxy mozna brac 6 g dziennie.

Offline

 

#9 2006-11-19 17:58:56

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

co ciekawe, na usa stronie jest cale osobne forum dotyczace antybiotykoterapii...

Offline

 

#10 2006-11-19 18:49:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

wrzuć link, proszę smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2006-11-19 18:52:53

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

http://www.ic-network.com/forum/forumdisplay.php?f=50

Offline

 

#12 2006-11-19 21:54:41

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

wyzdrowieni
http://www.ic-network.com/forum/forumdisplay.php?f=46

Offline

 

#13 2006-11-20 11:15:23

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Sky, a te wyleczone, to czym sie wyleczyły, bo w jez. angielskim, to ja niestety nie poczytam. dan

Offline

 

#14 2006-11-20 11:19:51

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

no ja na tyle tez kumaty niejestem aby to dokladnie przetlumaczyc ale przewijaja sie antybiotyki, nawet  popularna furagina ,komus pomoglo dmso sie wyleczyc,roznie tam jest ale trzeba to dokladnie poczytac jeszcze bo tak na raz to malo.

Offline

 

#15 2006-11-20 11:36:36

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

z tego co przeczytalem to wymieniany okres antybiotykoterapi to 4-6 mcy ale jest tam takze sporo o diecie redukcji stresu i wszystkich innch rzeczach znanych.Wyczytalem jeszcze ze metoda badan moczu dr F roznila sie (chyba miedzy innymi) od zwyklej metody tym ze zwykle sieje sie 24 gdziny jak nic niewyrosnie to oznacza ze nic tam niema(w moczu) a metoda dr F polegala na sianiu 3-5 dni bo wynika z tego ze nieodrazu cos musi wyrosnac na pozywce.

Offline

 

#16 2006-11-21 23:14:20

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

jesli ktos ma dojscie do bibliotek uniwersyteckich, jakis wiekszych konkretniejszych bibliotek ew zna dobrze angielski aby ogarnac strony internetowe w tym jezyku to mialbym prozbe wsumie chyba w imieniu wiekszej ilosci osob(tak przypuszczam) aby szukac w literaturze etc opisow choroby,sposobow leczenia,dawek lekow,czasu terapi cystitis chronica ew chronic cystitis bo wsumie to wlasnie przewlekle zapalenie pecherza i leczenie tej jednostki chorobowej niwiele ma wspulnego z leczeniem cgoroby o nazwie cystitis czyli zwykle zp

Offline

 

#17 2007-01-08 16:40:50

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

znalezione w necie przypadkiem zupelnie.

"Co do diagnostyki bakteryjnej to moge wam opowiedzic jedem przypadek ktory przytrafil sie mojemu interniscie. Zreszta dlatego zdecydowal sie mnie leczyc i jako jedyny wierzy w moje bakteryjne zapalenie.
Przyszla do niego 2 lata temu kobieta z bolem pecherza. Zdiagnozowano u niej IC czyli srodmiaszowe zapalenie pecherza moczowego. Z IC jest podobnie jak z prostata lekarze nie wiedza co jest przyczyna. Glownie podejrzewa sie nadpobudliwosc nerwow i leczy sie blokerami(z ciekawosci czytalem troche na ten temat i o bakteri tam sie nie zajakneli). Tej kobiecie nic nie pomagalo a srodki przeciwbolowe pomagaly jak byly podawanie bezposrednio do pecherza i to na ktotko. Bardzo cierpiala. Padaly propozycje usunieciu pecherza. Acha posiewy moczu oczywiscie byly jalowe- zawsze. Trafila na urologa ktrory je nie zbyl i zainteresowal ja takim jednym lekarze w stanach co nazywa sie fugazotto czy podobnie. Wyslala tam probke moczu i okazalo sie ze to enterokok. Facet ze stanow przysylal jej zalecenia a nasz internista wydawal recepte. Leczenie augmentin i duomox - proporcje zmnienia ten ze stanow (co jakis czas wysylala mocz bez przerywania antybiotyku). Po chyba roku czasu ciaglego brania ja wyleczyl. Pozniej jeszcze rok leczyla sie na grzybice pochwy ale terze sie wyleczyla.
To apropoo zwrocenia uwagi na problem. Tez myslalem o tym fugazotto ale wiem ze mi jest potrzebny zwrotnie szczep do terapii fagowej bo antybiotyki wiadomo...predzej padne ja niz te bakterie.
To tak w streszczeniu , wielu problemow nie poruszylem , jak ktos chce cos wiecej niech pyta.
Ja widze ze najpier musze wygrac z lekarzemi a moze pozniej dopiero uda mi sie wyleczyc prostate."

zrodlo:
http://www.po40.pl/forum.php?id=1502

Offline

 

#18 2007-01-08 17:06:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Ha, Aga już jest legendarna smile. Mam nadzieję, że u niej wszystko w porządku, życzę jej wszystkiego najlepszego i dziękuję, że jako pierwsza zdecydowała się przecierać, a w zasadzie przedzierać szlaki w tej zachwaszczonej polskiej medycynie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2007-01-08 17:32:43

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

gdyby nie Aga to...

Offline

 

#20 2007-01-18 19:59:56

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

juz jest info na czym metoda polegala ale napisze jeszcze raz.
slowa fugazatto w wolnym tlumaczeniu:
"...niema niczego magicznego w tej metodzie,dajemy bakteri wiecej czasu na wzrost,zwiekszamy ten czas do 5 dni..."
pisze takze ze na poczatku znalazl u 1600 pacjentow chronicznie chorych bakterie enterococcus i micrococcus co dawalo potwierdzenie infekcji bakteryjnej w "96% +" osob chorych na ic ktore odpowiadzialy na antybiotyki.pisza ze ma on doswiadczenia w bakteriologi ponad 60 letnie.

Offline

 

#21 2007-01-18 20:06:25

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

dr F pisze takze ze przewaznie to enterococcus  a ogolnie w ic znajdowal rozne bakterie.
"Also, he does other prep steps that he has learned through work with thousands of IC samples. Dr. Fugazzotto has found that a high percentage (96+%) of IC patients test positive for a Gram positive infection, usually caused by Enterococcus or other related postive bacteria such as: Pneumococci, Group B Strep, Micrococci, etc. This is in stark contrast to the high number of Gram negative bacteria usually required in the traditional urinary tract tests. The focus in conventional UTI treatment programs is Gram negative bacteria. According to Dr. Fugazzotto, these may be present but do not cause disease."
znalezienie tego kosztowala 2 minuty pracy z google.

Offline

 

#22 2007-01-18 20:09:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

rekomendowane antybiotyki i na co zwracac uwage:
"Once the pathogenic organism has been identified, he will recommend an antibiotic that will be effective against the organism. Typical antibiotics include: Augmentin, Amoxicillin, Biaxin, Cephradine, Doxycycline, Macrodantin, and Noroxin. Antibiotic dosage is very important and is initially set at a calculated level. Follow-up lab tests measure the actual antibiotic levels and effectiveness. Dosage is adjusted. These follow-up specimens may be needed anywhere from every 4 days to a week, to monthly or longer, depending on where you are in the treatment. Sometimes patients may have to switch antibiotics to find one that is more effective or has reduced side effects. Antibiotics must be taken with precision. Also, antibiotics on Dr. Fugazzotto¹s program are taken for extended periods of time. One or two years in some cases. Patients may feel worse in the early part of an antibiotic treatment while undergoing antibiotic adjustment.

Other Treatment Recommendations:

Patients must implement a yeast control program simultaneously.
Patients must take acidophilus every day to replace digestive bacteria killed in the system, with good new bacteria.
Do not use any infusions or invasive bladder treatments. DMSO, Heparin, etc.
Special precautions with sexual contact are necessary such as using an antibacterial scrub on the genital and anal areas before and after sex, ie; Betadine wash and of course using condoms.
Women must carry and use wipes (preferably antimicrobial) after each bowel movement, wiping front to back. Bacteria are probably living in the intestines. Reinfection is possible.
Have your sexual partner tested, and treated if necessary."

Offline

 

#23 2007-01-18 20:19:46

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

z tymi antybiotykami to tez roznie bywa,pisze ze od 4-6 mcy do dwoch lat.

Offline

 

#24 2007-01-18 22:11:53

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

kolejne 5 min na google i mam calutka procedure dr F opisana z wszystkim co trzeba aby wykonac takie badanie nawet jest ile mm na pozywce antybiotyku dawac.tytul tego to cos 'ala instrukcja dla laboratoriow i patologow(?). jak sie okazuje to jest to cale centrum(klinika) gdzie sie tym zajmuja.

Offline

 

#25 2007-01-18 23:44:44

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

jeszcze tylko napisze ze jest wyrazne podwazenie obowiazujacej normy co do ilosci bakteri wiec niechodzi o bakterie ktore znajduja sie w "dziwnych" badaniach w duzej ilosci a o bakterie ktore znajduja sie w dokladnych badaniach w malej ilosci. wynika z tamtad ze fugazatto jest chyba juz emerytem a sztab lekarzy w tym centrum zajmujacym sie ic prowadzi pacjentow sposobem furazatto lub pod jego nadzorem(?).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson