Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-01-19 19:51:05

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

nawet nie wiem, czy jeszcze zyję, bo wówczas mial 90 lat!

Offline

 

#27 2007-01-19 20:08:44

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

pisza ze jest emerytem ale czy czynnie bierze udzial w tych badaniach czy tez nie to niema kluczowego znaczenia bo tymi badaniami niezajmuje sie sam fugazato w tej chwili a cale centrum od spraw pecherzowych i sztab lekarzy i laborantow.nawet to centrum niejest nastawione na kase bo oficjalnie udostepniaja cala procedure lacznie z tym jaka predkoscia odwirowywac mocz.sa podane nr telefonu do konsultacji,wskazowki itd.fugazatto zaczol a reszta kontynuuje.

Offline

 

#28 2007-01-19 20:23:49

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

pisza ze dr F jest dyrektorem tego centrum a ozatym wynika z tekstu ze wydal ksiazke w ktorej jest wszystko.

Offline

 

#29 2007-01-19 20:30:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

"April, 2006

Dr. Fugazzotto has retired and is no longer able to culture for patients. However, he is available to consult by telephon for those who are interested in discussing his methodology with him. He can be reached at 605-342-8989 between the hours of 10 AM and 5 PM Mtn time. He recommends that you read the "Diagnosis and Monitoring" page to find other locations that provide similar testing"

to ze strony tego centrum wiec wynika ze dr F ma sie dogrze tyle ze sam czynnie nieuczestniczy ale mozna sie konsultowac.

a tak pozatym to strona tego centrum.w gornym lewym rogu sa dzialy do czytania.:
http://www.moonstar.com/~crc/

Offline

 

#30 2007-05-14 16:36:38

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Czytalam o dr F i jego metodach na roznych stronach internetowych o IC i rzeczywiscie pomaga(l) on wielu osobom. Tylko jak to sie ma do nas pecherzowcow ale nie IC-owcow (wylaczajac Karoline, bo z tego co rozumiem to tylko ona ma IC na 100% zdiagnozowane - a bakterie i tak wyszly w moczu, czy mam racje?). On twierdzi ze za IC sa odpowiedzialne bakterie gram dodatnie, reszta jest niepatogenna.

'Also, he does other prep steps that he has learned through work with thousands of IC samples. Dr. Fugazzotto has found that a high percentage (96+%) of IC patients test positive for a Gram positive infection, usually caused by Enterococcus or other related postive bacteria such as: Pneumococci, Group B Strep, Micrococci, etc. This is in stark contrast to the high number of Gram negative bacteria usually required in the traditional urinary tract tests. The focus in conventional UTI treatment programs is Gram negative bacteria. According to Dr. Fugazzotto, these may be present but do not cause disease.'

'On takze robi inne przygotowania ktorych nauczyl sie pracujac z tysiacami probek moczu pacjentow z IC. Dr Fugazzotto odkryl ze duzy procent (96 i wiecej %) pacjentow z IC jest zainfekowanych bakteriami Gram dodtanimi, zwykle sa to Enterococcus, czy inne dodatnie bakterie jak: Pneumococci, Group B Strep, Micrococci itd. Jest to ogromnym kontrastem w porownaniu z duza iloscia Gram ujemnych bakterii ktore sa potrzebne do diagnozy zapalen drog moczowych. Nacisk w tradycyjnym leczeniu tych zakazen jest na pozbycie sie Gram negatywnych bakterii. Wedlug dr Fugazzotto, te bakterie moga sie tam znajdowac ale nie powoduja choroby.'

Wiec on w sumie potwierdza ze te nasze gronkowce i paciorkowce nie sa chorobotworcze, czy moze ze one nie powoduja IC a moga powodowac inne zapalenia drog moczowych? Mysle o tym by do niego zadzwonic bo wiele pytan. Jesli ktos ma jakies jeszcze pytania to dajcie znac i postaram sie je zadac jesli zadzwonie.

Offline

 

#31 2007-05-14 17:04:53

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

olcia w tym samym czasie tlumaczylismy heh( w temacie obok przetlumaczylem)
jednak troche niedokladnie przetlumaczylas lub nakrecilas w wnioskach bo sa sprzeczne.bo wynika jasno z tekstu ze "gronkowce i paciorkowce" w malych ilosciach sa chorobotworcze/odpowiedzialne za ic ktore wedlug Dr F jest klasycznym przewleklym zapaleniem pecherza co udowadniaja wlasnie te gram dodatnie bakterie. on niepisze ze gram ujemne sa niechorobotworcze tylko ze g(-) sa duzo latwiejsze do wyizolowania bo szybciej rosna dlatego sa uwazane za przyczyne typowych zapalen z duza iloscia bakteri a g(+) sa odpowiedzialne za choroby gdzie wystepuja male ilosci bakteri wiec sa nikwalifikowane w posiewach tyle ze jest ich malo nie dlatego ze jest ich malo a dlatego ze wolniej rosna i niedaja rady sie namnozyc w czasie zalozonym przez "zwykly posiew"

Offline

 

#32 2007-05-14 17:10:12

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

a co do tych g(-) ktore tam "moga sie znajdowac i niepowodowac" choroby to chodzilo mi oto ze sens taki ze g(-) sa, zostano wyleczone,objawy nadal sa, wiec diagnoza ic a przyczyna sa g(+) tylko nierosna na tyle aby je zakwalifikowac czyli g(-) moga robic za przykrywke lub dokladac sie do dolegliwosci ale niemusza byc glowna przyczyna.
olcia niema "innych" zapalen ktore moga byc powodowane.sa poprostu stany zapalne tyle ze przyczyna niezawsze musi byc taka sama.
na stronie jest cennik za tel chyba 90$ na duuuzo minut rozmowy.

Offline

 

#33 2007-05-14 17:20:01

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

"Etiologia IC, mimo wielu istniejących teorii, pozostaje nie wy-jaśniona. Do najczęściej wymienianych czynników etiologicznychzalicza się:
-infekcje – przyczyna sugerowana już przez Hunnera"
cytat z pracy o ic Adama Wilkosa i Andrzeja Sikorskiego

bo ic to poprostu choroba pecherza do ktorej nienmozna znalezc przyczyny,wlasciwie to nie tyle co choroba a zespol objawow bo w momencie znalezienia przyczyny juz tak nazywac sie niemoze bo chorobe rozpoznaje sie przez wykluczenie wszytskiego co moze dawac takie objawy.

Offline

 

#34 2007-05-14 17:58:08

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

olcia
gronkowce i paciorkowce sa gram dodatnie i dr F nie tyle twierdzi ze te akurat bakterie moga powodowac ic,on uwaza ze ic czyli choroba w ktorej niudalo sie znalezc przyczyny moze byc powodowane przez te bakterie nie dlatego ze g(+) maja jakies szczegone zdolnosci a dlatego ze wolniej rosna i niesa brane pod uwage lub niewyrastaja,sa trudniejsze do wykrycia wiec przyczyna choroby niezostaje odnaleziona wiec wrzuca sie pacjenta do worka z nazwa ic czli choroby ktora nawet niejest jednoznacznie zdefiniowana i jest czyms,co mozna przyporzadkowac chorobie drug moczowych ktorej sie niezakwalifikowalo do innych jednostek chorobowych.

Offline

 

#35 2007-05-14 18:23:37

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Rozumiem, wiesz Sky, ja przetlumaczylam slowo w slowo: 'The focus in conventional UTI treatment programs is Gram negative bacteria. According to Dr. Fugazzotto, these may be present but do not cause disease.' wiec jak traktowac 'these may be present but DO NOT CAUSE DISEASE?'
Musze sie wczytac jeszcze w tekst ale to nie dzisiaj bo zemdlalam w autobusie, i jest mi bardzo slabo, chyba ten stres chorobowy wreszcie do mnie dotarl, niestety.

Offline

 

#36 2007-05-14 18:40:00

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

olcia

moje tlumaczenie jest tu:
http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=261
i ja to przetlumaczylem tak


Dr. F wierzy ze standardowe posiewy uzywane wszedzie niesa w stanie dac efektow w sporej czesci przypadkow.testy te bazuja na "layman concept of "colony counts". " ktore polega na warunku wzrostu drobnoustroju w krotkim okreslonym czasie do duzej okreslonej liczby aby byly zakwalifikowane jako chorobotworcze. on mial z tym duzo problemu.Po pierwsze,zwykle testy sa robione od 15 min do 48h wiec wydluzyl czas posiewu do 5 dni dajac bakteri wiecej czasu do wzrostu. on zawarl w swoich publikacjach dane/informacje pokazujace jak ogromny procent infekcji moze byc przeoczony przez zwykle posiewy. Po drugie, do zwyklych posiewow uzywa sie plytek/podlozy z agarem/agarowych.To niejest w stanie wykryc wielu patogenow moczowych. on uzywa pozywek w bulionowej technologi.ale jest to czasochlonne i kosztowne. Po trzecie,on nieliczy/niezwraca uwagi(?) na ilosc jaka wyrosnie (w odroznieniu od zwyklych testow w ktorych potrzeba 100,000 plus bakteryjnych koloni na agarowej plytce aby byly uznane za chorobotworcze, on poprostu wyszukuje znanych bakteri chorobotworczych(bez wzgledu na ilosc-taki sens calosci).Po trzecie. obecnosc bakteri a nie ilosc,swiadczy o chorobie. Po czwarte, standardowe testy/probki(???) sa za malo lub niespecjalnie przygotowane/zrobione(moze chodzi o jakosc?).Dr F starannie przygotowuje probki uzywajac techniki ktora nauczyl sie przez lata praktyki.

Robi rzeczy ktorych nauczyl sie badajac tysiace probek moczu chorych na IC. Dr F wykryl u wysokiego procentu(96+%) chorych na IC, infekcje gram dodatnimi bakteriami, przewaznie enterococcus lub inne bakterie(przewaznie) jak pneumokoki, streptococcus gr B (taki znany agalactiae), micrococcus i inne. to sztywny(?) kontrast do wysokiej liczby bakteri gram ujemnych dla ktorych zwykle testy sa odpowiednie.najczestsza przyczyna tradycyjnych chorob ukladu moczowego sa gram ujemne bakterie.


to:
"'The focus in conventional UTI treatment programs is Gram negative bacteria.According to Dr. Fugazzotto, these may be present but do not cause disease"
wedlug mnie oznacza tyle ze :
bakterie g(-) sa glowna przyczyna zapalen i latwo je wychwycic zwyklymi testami bo szybko rosna na zwyklych pozywkach w krotkim czasie, zostana wyleczone,ale gdy objawy nadal sa, wiec diagnoza ic a przyczyna moga byc bakterie g(+) czyli wymienione wyzej przez dr F ale tez gronkoce i paciorkowce bo sa tez g(+) tylko nierosna na tyle aby je zakwalifikowac czyli g(-) moga robic za przykrywke(moga byc obecne a niepowodowac choroby jak wyzej napisalas) lub dokladac sie do dolegliwosci ale niemusza byc glowna przyczyna ktora moga byc ukryte bakterie g(+) niemajace ochoty na szybki wzrost.

Offline

 

#37 2007-05-15 10:38:51

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

No tak a gdyby on znalazl w moczu i gram dodatnie i gram ujemne to ciekawe jak zabralby sie do leczenia. Wlasnie dlatego chcialabym do niego zadzwonic. I jak sie to ma np do ludzi ktorzy nie moga wytepic tych 'latwiejszych' bakterii? Czy to oznacza ze sa one juz tak zmutowane ze trudno je zantybiotykowac czy moze one tam siedza nie mozna ich wytepic ale tak naprawde gryza nas te 'trudniejsze w wykryciu'?

1. Gram ujemne zrobily sie 'niezniszczalne' i to one daja chorobe.
2. Gram ujemne sa, moze sa i 'niezniszczalne' ale to gram dodatnie powoduja symptomy.
3. Gram ujemne i gram dodatnie powoduja problemy.

Ciekawa jestem jak on to ocenia.

Offline

 

#38 2007-05-15 11:09:54

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

nalezy leczyc i g(+) i g(-) jak sie znajda,a w praniu wyjdzie jak jest tzn te latwiejsze padna szybciej a jak nie padna to znaczy ze niema latwiejszych i wszystkie sa trudne.
mysle ze dr F z tym podzialem na g(+) i g(-) glownie chodzi o fakt ze g(-) szybciej rosna i dlatego latwiej je wychwycic i wyleczyc a g(+) sa trudniejsze do zdiagnozowania bo wolniej rosna a to ma bezposredni wplyw na dlugosc i trudnosc leczenia bo im wolniejszy cykl rozmnazania tym czas leczenia dluzsz.mam gdzies wzor na dlugosc leczenia wedlug cyklu zyciowego drobnoustroju z ktorego wynika ze w przypadku podzialu drobnoustroju co 20 min leczenie (teoretycznie) bedzie trwalo ok 10 dni a w przypadku podzialu co 72 h leczenie bedzie trwalo ok 2 lata(!!!).

Offline

 

#39 2007-05-15 12:23:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Przypominam, że to jest wątek o Adze_Bla, sugeruję, żebyście dalsze dyskusje toczyli jednak w Laboratorium.

Olcia, ja mam i IC, i OAB, i żadnych objawów książkowych obu chorób, raczej takie wymieszanie objawowe z czymś jeszcze, ale nie wiadomo (może alergia? może ten osłabiony układ nerwowy?).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2007-05-15 12:29:44

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

w mysle tematu ktory zalozylem chodzilo o dotarcie do informacji o procedurze dr F a ta procedure wlasnie tu z olcia rozkminiamy bo dyskusja toczy sie  w oparciu o informacje w niej zawarte.juz bardziej pasowaloby zmienienie nazwy tamatu bo od poczatku dyskusja krecila sie wokol procedury dr F.

Offline

 

#41 2007-05-15 14:48:05

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

No to zostajemy czy nie?
co 20min czy mowisz o wzroscie na agarze lub innym po 20 min, czy o dawkowaniu? ja sie jeszcze nie wczytalam w ta strone, mam zamiar dzisiaj.
Rozmawialam emailowo z kobieta ktora stosowala ta metode na IC i jej sie powiodlo po 6 miesiacach, wspominala ze sa osoby ktore musialy brac antybiotyki nawet do 2 lat. 'Rozmawialam' tez z kobieta ktora brala przez 1 rok ziola chinskie spreparowane przez kobiete ktora tez specjalizuje sie w IC i tez wyciagnela z tego niemalo osob, wiem ze specjalne mieszanki moga byc bardzo silne i ona je zmienia co jakis czas w zaleznosci od symptomow. Ja kiedys bralam chinszczyzne na bolesne okresy i pamietam ze bardzo mi pomogly tylko ze musialam zrobic przerwe po 2 miesiacach po zoladek sie zbuntowal, one moga byc zrace, sama nie wiem co jest zdrowsze dla organizmu, ale pewnie mimo wszystko ziola.
Widzisz Sky ja nie twierdze ze dr F nie ma racji, i mysle ze on naprawde pomogl wielu osobom, ale pewnie jest tez wiele innych opcji tylko ze one wymagaja duzych zmian w stylu zycia i cierpliwosci a (mnie wlaczajac smile ) niewiele osob ja ma. Dlatego zaczelam myslec jak to zrobic zeby bylo skutecznie a metoda dr F wyglada na skuteczna chociaz nie bez ofiar (Candida) tudziez problemy z jelitami lub watroba.

Offline

 

#42 2007-05-15 15:53:15

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Aha w moich poszukiwaniach natknelam sie na jeszcze na kobiete ktora takze uwaza ze IC jest infekcja, ona jest z Anglii i napisala kilka ksiazek o ZP, o Seksualnum ZP i o IC nazywa sie Angela Kilmartin. http://www.interstitialcystitissolution.com/
Ona jednak twierdzi ze glowna przyczyna jest mycoureaplazma ktora nie wychodzi w zadnych 'normalnych' testach, (troche jak enterococci dr Fuzzgatto) i poleca lab w Londynie jako jedyne gdzie sa wiarygodne wyniki, nie wiem ktore to lab bo detale w ksiazce a ja jej nie mam. Mozna kupic jej ksiazke za 37 dolarow, do tego sa jeszcze 4 inne ksiazki wliczone w ich cene (wszystko e-books), ktore moga miec duzo informacji, musze sie jednak zastanowic czy kupic nastepna ksiazke o chorobie ktorej ja nie mam smile  Ale mnie interesuje.

To jedna z jej ksiazek: http://www.amazon.co.uk/Patients-Encyclopaedia-Cystitis-Sexual-Interstitial/dp/0954267702

Offline

 

#43 2007-05-15 20:16:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

A jak ktoś miał robione pcr-em?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#44 2007-05-15 21:07:20

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Offline

 

#45 2007-05-15 21:08:10

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Kurcze niewiem, chyba w koncu kupie ta ksiazke, bo inaczej bedziemy gdybac. Wiesz ja tez mialam pcr-em robiona ureaplazme i czekam na wynik (z Diagnostyki) i ta laborantka ktora wziela moj mocz powiedziala ze czesto trzeba powtorzyc bo wychodzi niewyrazny, ale jesli mialas wymaz to moze jest bardziej miarodajny bo do moczu ten nablonek musi 'spasc' (dlatego mialam sie nie myc i to mial byc pierwszy strumien).
Ja mysle ze jest wiele teorii i to moze byc jedna z nich. A czy Tobie wyszly enterococci lub inne dodatnie u p Doroty? Wiem ze masz uczulenie na antybiotyki wiec to nie jest opcja ale robilas tam badania prawda?

Offline

 

#46 2007-05-15 21:15:52

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

wychyle sie ponad nawias i napisze bo wystepuje tu inna ciekawa kwestia.
z tego co pamietam to Redakcji wyszedl streptococcus faecalis i staphylococcus aureus. streptococcus faecalis zostal jakis czas temu przemianowany na enterococcusa tyle ze niewiem oco chodzi bo niektorzy z inzynierskiej maja streptococcusa f. a niektorzy enterococcusa.f mimo ze z opisao wynika ze to ta sama bakteria tyle ze po "reformie" chyba ze mozna je inaczej roznicowac i stwierdzic ktory jest "przedpotopowy".ogolnie po polskiemu obydwie to poprostu paciorkowiec kalowy.

Offline

 

#47 2007-05-15 21:23:34

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

Ubiegles mnie o minute...
Co do ziol zgadzam sie, nie mozna ich dostac w Pl a ta kobieta strzeze swojej tajemnicy, i nie dziwie sie, $$$ jej rosna. Te ziola tez sa drogie (nie w Chinach tylko na Zachodzie oczywiscie) i ja placilam ok 600 zl za miesiac kuracji w Anglii, straszne naciaganie bo oni tez nie mowia Ci co bierzesz (dostajesz recepte i robia miksturke) wiec maja nad Toba wladze .. ha ha lepiej Ci, super to przyjdz po wiecej i przynies worek dukatow.
Dlatego dr F wydaje mi sie czlowiekiem niezwykle uczciwym i naprawde chcacym pomagac, jego pacjentka mowila mi ze badania u niego kosztuja $25! To tylko pokazuje ze trzeba wszystko wykluczyc i potem wybrac swoja metode na zdrowie.

Offline

 

#48 2007-05-15 21:38:27

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

A czy p Dorota umieszcza dane o wzroscie bakterii? Bo wtedy to juz wogole bylibysmy w domu.

A tak na serio to ja mysle ze ty Sky powinnienes organizowac warsztaty dla lekarzy.moge Ci podeslac kilku z lodzkiego. zrobie loteriez sierotka i wybranek bedzie mial to oplacone przeze mnie, mysle ze to inwestycja dla mojego wojewodztwa. rzuc cena.

Offline

 

#49 2007-05-15 21:38:49

olcia
Użytkownik
SkÄ…d: Lodz
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 146
Serwis

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

A czy p Dorota umieszcza dane o wzroscie bakterii? Bo wtedy to juz wogole bylibysmy w domu.

A tak na serio to ja mysle ze ty Sky powinnienes organizowac warsztaty dla lekarzy.moge Ci podeslac kilku z lodzkiego. zrobie loteriez sierotka i wybranek bedzie mial to oplacone przeze mnie, mysle ze to inwestycja dla mojego wojewodztwa. rzuc cena.

Offline

 

#50 2007-05-15 21:39:01

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: wazne pytanie dot. Agi_bla

dr F wmiare jasno opisuje wszystko na swojej stronie lacznie z technicznymi szczegolami wykonywania badan tak aby laboratoria mogly je wykonywac. zapewne jest jedna z niewielu osob ktore kieruje sie poprostu dobrem ludzkim.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson