Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-12-21 15:17:30

Eidionus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-21
Posty: 5

Prośba o pomoc

Witam
Mam mały problem z pęcherzem i jego okolicami, a niestety przez najbliższy tydzień nie mam jak skorzystać z porady lekarza, nie mówiąc już o urologu.
Kilka dni temu odkryłem na napletku dziwne ni to krosty ni zgrubienia. Są one dość bolesne, zwłaszcza przy dotyku. Poza tym pojawił się ból przy oddawaniu moczu, oraz ból i guzek w prawej pachwinie.
Jak wspomniałem powyżej, przez najbliższe kilka dni, być może tydzień nie mam jak skontaktować się z lekarzem, a martwię się i nie wiem co zrobić z zaistniałym faktem.
Czy ktoś z Was może mi pomóc?
Z góry dziękuje.
M.

Offline

 

#2 2010-12-21 16:33:10

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: Prośba o pomoc

A nie miałeś ostatnio bardziej "intensywnego" stosunku seksualnego?


Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-12-21 16:37:52

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: Prośba o pomoc

Ale ten "ból i guzek" w pachwinie to może być węzeł chłonny? To taka kuleczka, co się przesuwa pod palcem, parę mm średnicy? Nie złapałeś jakiejś choroby wenerycznej?
A ten ból przy oddawaniu moczu, boli czy szczypie? U ujścia cewki moczowej, czy boli cię bardziej pęcherz, w brzuchu?


Pozdrawiam

Offline

 

#4 2010-12-21 16:45:30

Eidionus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-21
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc

Choroba weneryczna raczej odpada bo mam jedną partnerkę której jestem w 100% wierny (mam nadzieje że ona mi też).
Guzek odpowiada mniej więcej Twojemu opisowi.
Co do bólu to początkowo jest to ciepło a potem jakby pieczenie. Ból raczej jest w cewce moczowej.
M.

Offline

 

#5 2010-12-21 18:07:46

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: Prośba o pomoc

Może idź do jakiejś apteki, poczekaj aż nie będzie żadnego klienta i zagadaj z farmaceutką, żeby Ci dała bez recepty np. Nolicin albo Furagin (powiedz, że rozmawiałeś ze znajomym lekarzem przez telefon, albo coś innego wymyśl). Oni mogą dać leki bez recepty, bo się nigdzie z nich nie rozliczają - jak dobrze zagadasz, to dostaniesz.
I spróbuj brać to: Nolicin (na start 2 tabletki - jeśli to rzeżączka to padnie, a potem 2x1 tabletka) lub Furagin z 3x3 (3 tab. co 8h, jak ważysz pod stówę i więcej to z 4 tabletki co 8h - podczas posiłku - a jak objawy ustąpią to zmniejsz dawkę do np. 3x2 tabletki). Bierz do ustąpienia objawów i jeszcze parę dni. A jak nie pomoże to poradź się lekarza lub farmaceuty wink

Chyba że ktoś ma jakiś lepszy pomysł.


Pozdrawiam

Offline

 

#6 2010-12-21 18:11:23

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: Prośba o pomoc

Obejrzyj jeszcze krocze swojej partnerki, wypytaj czy jej coś nie swędzi, nie cieknie albo nie ma jakiejś wysypki? A jak u mniej z pęcherzem moczowym?
Takie choroby zazwyczaj "chodzą parami". Przelecz też dziewczynę - profilaktycznie. Np. Furagin w małych dawkach przez np. 2 tyg. Poczytaj w ulotce pewnie coś znajdziesz.


Pozdrawiam

Offline

 

#7 2010-12-21 21:30:13

Eidionus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-21
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc

Sprawdziłem. Jest czysta. Zdobyłem Furaginum Teva, czy to o to chodziło?

Offline

 

#8 2010-12-21 22:21:49

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Prośba o pomoc

O to chodziło, z tym, że opisane przez Gilde dawki są moze i prawidłowe, ale są ludzie dla których to za duże dawki.......
Wystarczy 2 x dziennie po 1 tabl. Oczywiscie jeśłi dasz radę wiecej ....to wal.

Offline

 

#9 2010-12-21 22:23:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

Furagin jest neurotoksyczny i wypłukuje potas. Mogą być problemy neurologiczne, mięśniowe i podrażnienia pęcherza, jeśli są tam zmiany w śluzówce (potas b. silnie podrażnia te uszkodzenia/zmiany zapalne).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-12-22 13:40:38

Eidionus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-21
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc

Witam, biorę Furagin i jak na razie brak widocznych efektów. Wciąż najbardziej niepokoją mnie zmiany na napletku. Są to trzy, cztery jakby krostki ale bez śladów śluzu, ropy czy czegoś w tym stylu. Trudno mi precyzyjnie określić jak to dokładnie wygląda. Nie są to ani krosty ani pryszcze. Po prostu skóra na przestrzeni około 2 cm kwadratowych jest zrubiona, zaczerwieniona i boli przy dotyku.

Niestety nie wiem kiedy będę mógł pójść do urologa, do lekarza pierwszego kontaktu będę móhł pójść dopiero po świetach, dlatego troche obawiam sie o swoje zdrowie i chwytam się wszelkich możliwych sposóbów i rad.

M.

Offline

 

#11 2010-12-22 15:11:21

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: Prośba o pomoc

A może jakiś wirus? Może jakiś z rodziny HPV? (brodawczak, opryszczka?)

Bierz dalej Furagin (na domniemane bakterie), w normalnych okolicznościach (jeśli nie jesteś nadwrażliwy, alergiczny itd.) reakcje, o których pisze Redakcja, są chyba rzadko spotykane, bo nie znam nikogo, kto by je miał (mnie boli głowa jak go biorę, ale to raczej delikatna reakcja, mało uciążliwa - znam gorsze skutki uboczne, jakie mogą dawać leki).

Ja jestem zwolenniczką dawek uderzeniowych, wysokich ... ile bierzesz tego Furaginu? Jak często i po ile tabletek?

A co do obaw o zdrowie, nie martw się smile Nic Ci nie będzie. A napletek przestań oglądać, nie myśl o tych zgrubieniach, olej je i zapomnij o nich. Samo branie Furaginu odkazi (profilaktycznie i terapeutycznie) drogi moczowe. Jeśli nie czujesz się po Furaginie źle, to bierz go sobie do czasu wizyty u lekarza. Lekarza poinformuj, że brałeś Furagin, jak długo i w jakich dawkach.


Pozdrawiam

Offline

 

#12 2010-12-22 16:01:35

Eidionus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-21
Posty: 5

Re: Prośba o pomoc

Furagin biorÄ™ co 8 godzin po 3 tabletki.
Skutków ubocznych raczej nie odczuwam, głowa czasem boli ale to normalne, mam też lekkie bóle mięśni nóg, zwłaszcza ud, ale może to ogólna nadwrażliwość. Wogóle zauważyłem że okolice moczowe są teraz znacznie bardziej wrażliwe na dotyk ucisk itp.
Dzięki wielkie za rady, a do lekarza i tak się udam jak tylko będę mógł.

M.

Offline

 

#13 2010-12-22 19:18:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Prośba o pomoc

Ale furagin silnie wypłukuje potas, więc go uzupełniaj. Te lekkie bóle mięśni to może być już echo zmniejszonego poziomu potasu. Sprawa o tyle ważna, że niedobór potasu może skończyć się niefajnie sercowo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-12-22 23:08:08

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Prośba o pomoc

Redakcja ma rację--kup za kilkanaście złotych Vitaral i łykaj po 2 dziennie.
Spróbuj zdobyć w aptece maść "Chlorchinaldin""--panienka z okienka aptekarskiego powinna ci dać bez recepty za piękne oczy (ogólnie jest na receptę).
Smaruje się tą maścią napletek (żołądź) cienko. Nieraz pomaga--zwłaszcza że mi to troche wygląda na grzyby. Miałem takie krostki też kiedyś a do nich doszedł nalot na języku gruby na palec !!!! Pół roku trwało !!!! I przeszło !

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson