Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-02-07 16:26:39

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Ponieważ jest to refluks mieszany z przewagą zasadowego ,na który nie ma leków sad

Offline

 

#127 2011-02-07 16:43:56

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Podobało mi się określenie Redakcji : /cyt/ --srali muchi będzie wiosna. (k.cyt.).
Dotyczy to tych rozważań o refluksie --moja opinia to jest .
Pisałem kiedys, że tzw. reflux to obecnie moda w medycynie.
Wszyscy debilni lekarze mówią pacjentowi że ma reflux.
Jeśłi faktycznie człowiekowi się ""cofa"" i jest to b. wyraźne, to powstaje to z podrażnienia żołądka ale głównie z podrażnienia woreczka zółciowego.
Dlaczego jeden ma a drugi nie ma ?
Bo sporo osób ma PASOŻYTY układu pokarmowego NIEWYKRYTE !!!!
To przy ich obecnosci bardzo łatwo o tzw. reflux, zwłaszcza po lekach ale i po np ,mięsie wieprzowym.
Jeśłi jest tzw, reflux--to trezba wiele razy zrobić dobre bad. na pasożyty (lamblie ?).
Co do pogorszenia po szczepionkach (także auto) to pisałem że tak to bywa, ale to przejdzie samo po np. 1,5 miesiąca.
Sama zasadność szczepionek jest --dyskusyjna,,ale to nie miejsce na takie rozważania. Zwłaszcza, że sie niektórzy zaklinają że pomogły !!!

Offline

 

#128 2011-02-07 17:34:20

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Pulkosiku pocieszyłeś mnie "Co do pogorszenia po szczepionkach (także auto) to pisałem że tak to bywa, ale to przejdzie samo po np. 1,5 miesiąca"-Dziękuje smile.Co do pasożytów już przerabiałam to i odgrzybianie też niestety z marnym efektem
sad

Offline

 

#129 2011-02-07 18:01:32

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Pulkosiku czy mógłbys mi jednak napisać jakie zrobić dobre , a nawet bardzo dobre baddania na pasożyty? Może moje badania były faktycznie do bani.

Offline

 

#130 2011-02-07 19:58:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Pulkosiku tongue, ja dodam jeszcze mój ulubiony konik: czyli uszkodzenia śluzówki w związku z wyrzutem histaminy (a Dasia odpowiada na nietolerancję produktów wysokohistaminowych). O tym też pisały prof. Novak i Mainz, i nie tylko one - że za część niehelicobaterowych zapaleń żołądka, nadżerek i refluksów odpowiada histamina. Idę o zakład, że Dasia ma po prostu wysokohistaminowe leki w swojej terapii (gastrologicznej lub innej) i że leczenie ahty-HIT znacząco poprawiłoby sytuację.
A pasożyty - swoją drogą mogą być.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#131 2011-02-08 05:45:12

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Redakcjo kochana jestem na diecie antychist. od dwóch tygodni na razie poprawy żadnej ,leków żadnych nie biorÄ™  ,żadnych witamin ,a gastrologicznych nie miaÅ‚am od 3 lat odkÄ…d pojawiÅ‚ siÄ™ dodatkowo refluks żółciowy po lekach na kwas sad.

Offline

 

#132 2011-02-08 14:54:41

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Na 99% twoje badania na pasożyty były do bani.
Nie chce mi sie powtarzać--posałem tu kilka razy-----jakie to przeboje są z tymi badaniami.......Labo pani Doroty jest jakby tym samym ale na temat bakterii, a identyczne rzeczy były z pasożytami (czyli mieliśmy w warszawie 1 labo robiące DOBRZE pasożyty tak długo aż dr. Maciszewska umarła. I nikt już nie robi dobrze do dziś !!!!).
Te badania które teraz się robi to LIPA NA RESORACH.
Ja tu myślę głównie o lambliach, bo one dają taki jakby reflux a po prostu jest to efekt wywalenia zółci bo cały nabłonek dróg zółciowych ORAZ wysciółka jelit jest w stanie zapalnym od Lamblii.

A co to znaczy dobre ?
Dobre to badanie kału na lamblie kilka razy metodą tradycyjną (metoda ELISA gówno daje). Metoda tradycyjna to rózne rodzaje barwników do preparatów, to zachowanie SZYBKOŚCI zrobienia badania oraz dokładny reżim zachowania temperatury próbek -----tego nikt już nie przestrzega !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A bez tego--badania sÄ… KOMPLETNIE niemiarodajne.
Cwany laborant wie, że te suki lamblie wyczuwają swiatło pod mikroskopem i natychmiast ustawiają się kantem do promieni światła !!!! I ich nie widać !!!!!!!!!!!!!!! Nawet w barwniku.
Cuda sÄ….................
Drugie badanie to sonda dwunastnicy na lamblie---rurka jest cieniutka i łatwo się połyka. Treść dwunastnicy musi być NATYCHMIAST podana pod mikroskop--inaczej te suki się rozkładają do zera szybko.

Trzecie badanie to (bardzo podobno istotne) badanie mikroskopowe śluzu okołoodbytowego. Robi sie pobranie samemu RANO w pidżamie jeszcze bedąc. Po obudzeniu taką pałeczką z umoczoną w wodzie przezroczystą kalką (folia taka mokra.....cienki celuloid czy jak tam ) jeździ się po wylocie odbytu i potem taki papierek wkłada się do małej ilości wody w pojemniczku jałowym i to sie oddaje do labu. Pod mikroskopem w tej wodzie można znaleźć jaja lub cysty pasożytów --także cysty lamblii.

To sÄ… 3 badania do robienia.

Najpowszechniej robi sie bad. kału. Radzę zrobić je 5-----7 razy , a i to nie daje gwarancji.
Tutaj jest namiar na dość dobre labo  w warszawie
www.laboratoriumfelix.com
Ale to labo (także weterynaryjne) ma swoje metody i nijak mu do dawnego labu dr. Maciszewskiej. No ale byłem, gadałem, kobitki się znają (ja sprawdzam samice zawsze bo niedowierzam im) i nawet robiłem badanie=nic nie wyszło ale tylko 1 raz.

Powtarzam-----to jest trudniejsze niz posiewy na Lelka.
Dlatego ja radzę nieraz pobrać metronidazol i obserwować czy po nim nie robi się lepiej. Małe dawki metronidazolu zabijają formy aktywne lamblii ale niestety żyją nadal formy przetrwalne(cysty--na nie jest Entobex).
Jednak nawet samo zabicie form żywych daje wyraźną ulgę w objawach--z tym, ze reflux to tak od razu nie minie i trzeba brać np. Przez miesiąc 1/2 tabletki metronidazolu popijając miętą wieczorem. I jeśli po tym miesiącu reflux ci się nieco zmniejszy to znak--że są lamblie ale nie wychodzą w badaniu.
No------to se pogadałem jednak.
Należy obserwować jaki jest wynik ciaÅ‚ek kwasochÅ‚onnych (EOS) procentowo--powinno być  zero lub jeden. Jeśłi jest 3 lub 4 w kilku morfologiach-------to sÄ… pasożyty--tak uważam Ja czyli szaman.

Offline

 

#133 2011-02-08 16:06:46

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dziękuje.

Offline

 

#134 2011-02-08 19:10:43

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Mam proÅ›bÄ™ proszÄ™ powiedzieć jak przechowywać  pobrany dziÅ› wymaz ,który jest w galaretce?Czy musi być w lodówce?Jutro dopiero wyÅ›le do Pani Doroty i nie wiem czy trzeba je koniecznie wÅ‚ożyc do lodówki.

Offline

 

#135 2011-02-08 19:47:35

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Proszę powiedzcie bo nie wiem co robić z tymi wymazami?

Offline

 

#136 2011-02-08 20:28:26

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Offline

 

#137 2011-02-08 20:47:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Mnie lekarz zalecił trzymać w lodówce do chwili wysyłki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#138 2011-02-08 20:55:21

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Wię co robić? Chciałam zapytaż jeszcze o cytyologię lekarz mi tak pobrał tą calą szczoteczkę ,że widziałam krew na niej nie wiem czy to normalne ale boję się ,żeby nie uszkodził mi czegoś i zeby bakterie przez to nie miały dostępu i się namnożyły w tym "uszkodzonym miejscu".Jak to jest z tą cytologią?

Offline

 

#139 2011-02-09 06:37:37

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Chciałam zapytać czy badania na ueroplasmę i mykoplasmę robi się z pochwy ?cewki ? czy z tego i z tego można?

Offline

 

#140 2011-02-09 09:37:44

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

możesz zrobić i z cewki i z pochwy

Offline

 

#141 2011-02-09 11:02:18

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

możesz też zrobić z moczu tak mi powiedziała P. Dorota, ja będę u niej robiła w tym kierunku ale właśnie z moczu, bo tam mi wychodziły bakerie głównie, to kosztuje 60 zł

nie zauważyłam Twojego wczorajszego pytania, chciałam napisać abyś się skontaktowała z P. Dorota czy chować do lodówki czy nie, ale pewnie już sama temat rozwiązałaś.

Offline

 

#142 2011-02-09 16:58:14

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Evi.wl czy odnośńie tych bkterii ueroplasma i chlamydia możąn wysłać je tak jak zwykłe posiewy?Czy są to specjlne pojemniki?

dziewczynki powiedzcie mi wczoraj lekarz bez rÄ™kawiczek,  ak mi pobraÅ‚ tÄ… calÄ… szczoteczkÄ™ ,że widziaÅ‚am krew na niej nie wiem czy to normalne ale bojÄ™ siÄ™ ,żeby nie uszkodziÅ‚ mi czegoÅ› i zeby bakterie przez to nie miaÅ‚y dostÄ™pu i siÄ™ namnożyÅ‚y w tym "uszkodzonym miejscu"

Offline

 

#143 2011-02-09 18:30:26

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Offline

 

#144 2011-02-09 18:32:20

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

o cytologi pisałam.Dziekuje ,ze odpisujesz

Offline

 

#145 2011-02-09 18:41:01

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Zastanawiam się czy podczas cytologi i pobierania samych wymazów lekarz powinien zakładać rękawiczki ?Na badanie się nie zgodziłam.Martwi mnie tylko ,ze nie wiem czy po pacjentce przede mną mył lapska bo po moim pobieraniu i cytlogi nie mył. wprawdzie mnie nie badała ale dotykał wziernika ,który potem miałam w środku.Jejku czemu co niektórzy są konowałami.

Offline

 

#146 2011-02-09 18:49:09

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Niektóre kobiety po cytologii troszeczkę krwawią i to jest podobno normalne (tak mówią ich lekarze, jak wiadomo trudno im ufać). Narusza się przecież nabłonek, żeby pobrać komórki. Inna sprawa, że możesz mieć nadżerkę. Sprawdź to. Krwawienie samo z siebie może być też sygnałem infekcji.

Sprawa rękawiczek jest przerażająca!!! Nie chcę się nieprzyzwoicie wyrażać. Ja bym to gdzieś zgłosiła, jeśli się da. W Polsce się pewnie nie da...
Moja ginekolog myje ręce, zakłada rękawiczki, bada/pobiera cytologię i po zdjęciu rękawiczek znowu myje ręce.

Offline

 

#147 2011-02-09 18:57:07

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Nawie napisz proszę czy myślisz ,ze przy takim braku rękawic itp podczas samych wymazów i cytologii może dojść do zakażenia pochwy lub szyjki ?

Offline

 

#148 2011-02-09 21:38:09

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

ciężko powiedzieć o tym zakażeniu, zależy co miał na tych łapskach, ale to na prawdę obrzydliwe, przede wszystkim nieprofesjonalne!!! możesz napisać jakieś pismo w tej sprawie do tej przychodni czy co to było gdzie byłaś, ale niestety w żaden sposób nie udowodnisz mu tego przypuszczam. Jeżeli to cytologia to rzeczywiście uważam, ze krwawienie może wystąpić.

Offline

 

#149 2011-02-10 05:57:27

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Dziękuje.

Offline

 

#150 2011-02-10 15:29:28

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: Grzyb w wynikach po leczeniu bakteriofagami.

Czy na badanie PCR w kierukni chlamydi trch.ueroplssmy trzeba odczekać parę tygodni od zakażenia?czy można robić np po tygodniu te badania?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson