Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-01-15 18:12:15

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Jestem tu nowa choć moje dolegliwoÅ›ci trwajÄ… od 2008 r.  ZaczeÅ‚o siÄ™ Parcie na pÄ™cherz z dziwnym drażnieniem w cewce moczowej. DostaÅ‚am Furagin ale nic nie przechodziÅ‚o.ZażywaÅ‚am inne leki bez recepty na pÄ™cherz nic nie pomagaÅ‚o. USG nic nie wykazywaÅ‚o. Badanie ogólne moczu też nic. Trafilam do urologa nie daÅ‚ mi na badania tylko przepisam dużo lekarstw m.in.Vesicare najpierw 5 mg potem 10mg ,Dripatan i podobne nie pamiÄ™tam dokÅ‚adnie nazw .Nic nie pomogÅ‚o .Dziwnie siÄ™ czuÅ‚am na takich wizytach bo lekarze mówili mi że to ze wzgÅ‚Ä™du  na wiek /obecnie ma 60 lat/ że to psychiczne zażywalam też Amitryptyline -nic nie daÅ‚o.Stan siÄ™ pogÅ‚Ä™biaÅ‚ .PoszÅ‚am prywatnie i lekarz powiedziaÅ‚ mi że z tÄ… przypadÅ‚oÅ›ciÄ…  można dożyć do Å›mierci i nie radzi robić operacji bo to nie pomoże a może nawet pogorszyć. Mialam jeszcze rezonans krÄ™gosÅ‚upa  i ok. Od neurologa otrzymaÅ‚am wtedy zlecenie na pieluchomajtki. Potem na tejj podstawie wypisywaÅ‚a mi lekarka rodzinna i w styczniu powiedziaÅ‚a że nie mam podstaw by otrzymywać refundacje bo przepis siÄ™ zmieniÅ‚y mnie nie przysÅ‚uguje. DaÅ‚am mi skierowanie do urologa aby daÅ‚ zaÅ›wiadczenia takie że bÄ™dzie mi mogÅ‚a wypisywać.. Wybieram siÄ™ we wtorek i nie wiem co zaÅ‚atwie.
Jeszcze miaÅ‚am robionÄ… w 2009 jesieniÄ… urodynamike/ wybÅ‚agaÅ‚am lekarza żeby mia daÅ‚ skierowanie. Stwierdzono  wysiÅ‚kowe niedotrzymanie moczu.Nie byÅ‚am już u lekarza z wynikiem.
Obecnie mój stan zdrowia wyglÄ…da tak. Bardzo silne parcie na pÄ™cherz z drażnieniem cewki i lekkim bólem. CaÅ‚y czas odczuwam chęć oddania moczu jednak po wizycie  w toalecie niewiele wysikam/
dale to parcie i uczucie zostaje. Sikam w pieluchy jak leje wode jak siÄ™ silniej przeciÄ…gne a nawet jak wstaje z krzesÅ‚a to też nie moge zatrzymać moczu .Nawet jak nie odczuwam parcie a  poruszam siÄ™ to też czasami popuszczam. W nocy muszÄ™ spać w pieluchomajtkach bo inaczej jestem mokra.,oprócz tego odwiedzam toalet.co godz,Szok.ciężko wytrzymać. Zużywam dużo wiÄ™cej niż limit  refundacji MusiaÅ‚am wczeÅ›niej odejść z pracy.Obecnie na emeryturze praktycznie nie wychodze z domu, Jeszcze chciaÅ‚am dodać że oprócz ntm ma kÅ‚opot z wstrzymanie gazów i kÅ‚opot z wypróżnianiem,przypuszczam że to ma zwiÄ…zek. W wÅ‚aÅ›nie w 2008 stwierdzono że mam nadwrażliwe jelito grube. Wtedy tego nie Å‚Ä…czyÅ‚am.Przepraszam za tak dÅ‚ugÄ… wypowiedż ale nikomu o tym nie mówie. Poradzcie coÅ›  Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2011-01-15 20:33:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Kamilo -  kilka spraw:

1. Czy ktoś robił Ci dobry posiew moczu i wymaz z cewki oraz szyjki macicy z oznaczeniem każdej ilości bakterii? Mówię każdej, bo po menopauzie śluzówka staje się cieńsza i wrażliwsza, jeśli masz długotrwały stan zapalny śluzówki, to przy jej zmniejszonej grubości może Cię drażnić nawet malutka ilość patogenu.

2. Czy robiono Ci badania na obecność chlamydii, ureaplazmy i mykoplazmy? A wirusów? Np. CMV, HSV?

3. Czy robiono Ci badania hormonów płciowych, czy miałaś cystoskopię i biopsję? Przy zaburzonym poziomie hormonów ma się różne postacie hormonalnego zapalenia pęcherza i wtedy trzeba podawać różne hormony, a nie driptane i spółkę.

4. Czy zauważyłaś u siebie nadwrażliwość jelit (lub nie tylko jelit) na pewne pokarmy albo leki? Jakie? A czy wtedy jest też gorzej z pęcherzem? Czy jesteś alergiczką lub astmatyczką?

Lekarka niech poda Ci, na co obecnie obowiązuje refundacja. Bo jeśli masz stwierdzoną neurogenność pęcherza - a masz, jako że wysiłkowe nietrzymanie moczu generalnie przebiega BEZ PARĆ I DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH, więc lekarz kłamie, stawiając Ci diagnozę wysiłkowego ntm BEZ BADAŃ hormonalnych, bez oceny neurologicznej - żądaj jasnego określenia na piśmie diagnozy. Zażądaj też - to ważne! - żeby w diagnozie było napisane, jakie masz dolegliwości, bo wtedy lekarz się zastanowi, czy wpisze Ci tylko wysiłkowe ntm. A jeżeli powie, że nie umie Ci postawić diagnozy, niech wpisze prawdę, czyli pęcherz neurogenny, a na to ma się prawo do refundacji.

Pamiętaj: wysiłkowe ntm nie boli i nie piecze w cewce!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-01-15 22:46:31

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Więc powiedzmy sobie jasno-----te objawy nie świadczą o wysiłkowym nietrzymaniu Z WIEKU X LAT, ale jest to nietrzymanie dlatego, że stan zapalny (raczej bakteryjny) spowodował dysfunkcję mięśnia--i nie trzyma. Były tu userki sikające w nocy pod siebie w wieku 30 lat !!!!!!!!!!!! Od bakterii !!!!!!!!!!!!
Czyli----najpierw posiew z moczu koniecznie, I to zrobiony na ul. Lelka 26 w Warszawie.
www.badbak.pl

Na powyższy adres warto wejść i poczytać--to strona laoratorium--właśnie tego. W innych labach wynik może wyjść bez sensu niestety.

Sprawę przesyłania moczu kurierem wyczytaj na forum (ale ja bym przyjechał chyba że to bardzo daleko).
I druga sprawa :::::: Sporo userów ma połączenie objawów JELITOWYCH z objawami sikania.
Wiele razy dyskutowaliśmy o tym, prawdopodobnie te same bakterie (wirusy) atakują i to i to.
Ponieważ zaczęło sie około roku 2008 to stawiam na wirusa grypy świńskiej---połączenie grypy i tych objawów jest częste ; a nawet nieraz objawy grypy są minimalne lecz wirus włazi w jelita i pęcherz. !!!!! Odbywa się to prawie bezobjawowo.
Do wirusa dochodzą bakterie i--mamy twój obraz.
A więc--posiew najpierw. Dopiero jak nic nie wyrośnie na posiewie to pokombinujesz dalej.

Offline

 

#4 2011-01-16 11:44:35

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Dziękuje za informacje. Proszę mi powiedzieć czy wszystkie te badanie są płatne?.
Na które może mi urolog wystawić skierowanie?. Nie wiem też czy pęcherz neurogenny to to samo co nadreaktywny.? .

Offline

 

#5 2011-01-16 11:50:09

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Ja jestem z poÅ‚udnia Polski do Warszawy raczej siÄ™ nie wybiore. Przeraża mnie też  to jeżeli wszystkie badania musiaÅ‚abym zrobić odpÅ‚atnie.......nie stać mnie na to.Interesuje mnie Kraków i jeżeli bym musiaÅ‚a zrobić jakieÅ› badania odpÅ‚atnie to w Krakowie. Może KoÅ› zna w Krakowie dobrego lekarza urologa najchÄ™tniej również pracujÄ…cego w szpitalu z prywatnÄ… praktykÄ….Może wtedy część  badaÅ„ udaÅ‚o by mi siÄ™ zrobić w szpitalu.

Offline

 

#6 2011-01-16 12:34:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Kamilka posłuchaj, moja historia jest podobna do Twojej. Gdy ją czytałam to aż mnie tknęło coś w środku. Z ntm wysłkowym jest tak, że w najcięższych przypadkach może występować nawet w stanach spoczynku, ale... od razu powiem, że miałam dokładnie tak samo, ciekło ze mnie non stop użyłam wkładów plusów tyle, że kosztowało mnie to 300-400zł miesięcznie. Do tego przy takim ntm trudno jest nie mieć zakażeń , gdyż to naturalne. Przeszłam przez chyba wszelkie możliwe operacje na nietrzymanie moczu, mnie operowano bardzo chętnie gdyz mam 34 lata obecnie a problem trpochę trwał. W Twoim wieku narząd rodny obiża sie co dodatkowo skutkuje ntm silniejszym, choć miałam takie samo w wieku 32 lat a mój narząd jest ok. Ze wszelkich zabiegówi operacji mi przyniosła ulgę jedynie plastyka cewki- jej wydłużenie. Wszelki podszywanie szyi pecherza, taśmy na nic. A te operacje mogą Ci zaproponować lekarze w Twoim wieku.
Czy w urodynamice nie wyszło za duże ciśnienie? Pytam, bo miałam tak samo na poczatku schorzenia, te same objawy co Ty.
Gdybyś chciała spytać o coś prywatnie pisz do mnie na maila.

Offline

 

#7 2011-01-16 13:03:39

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

A rodziłaś, ile razy? Nie masz opadania/wypadania macicy? Jak mięśnie dna miednicy?


Pozdrawiam

Offline

 

#8 2011-01-16 13:04:43

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Aha, teraz widzę, że ktoś wyżej już to zasugerował.


Pozdrawiam

Offline

 

#9 2011-01-16 13:36:34

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Bardzo chętnie napisałabym do Ciebie prywatnie ale nie wiem jak mam otrzymać Twój adres poczty................chyba od administratora....................ja wyrażam zgode na podanie mojego adresu poczty.Napisz do mnie chętnie bym dowiedziała się coś więcej.

Offline

 

#10 2011-01-16 13:44:25

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Rodziłam 2 razy ale nie stwierdzono problemów z macicą. W urodynamic spoczynkowe ciśnienie ok 50 mmH2) Profilometria wysiłkowa Relaksacja cewki moczowej po wysiłku prowadząca do ujemnych wartości ciśnienia zamknięcia cewki moczowej.Ale od czasu wykonanej urodynamiki mój stan bardzo się pogorszył. Czy która z Was wie czy pęcherz neurogenny to to samo co nadreaktywny?

Offline

 

#11 2011-01-16 14:23:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Nie ma takiej choroby - pęcherz nadreaktywny, to wymysł lekarzy, którym się nie chce szukać przyczyny smile.

Neurogenny - oznacza dysfunkcję z powodu zaburzeń unerwienia. Przy czym to może być mechaniczne (np. powypadkowe czy jakaś wada wrodzona, ale też z powodu dyskopatii), poinfekcyjne (zwykle powirusowe), jako konsekwencja uszkodzeń un z powodu chorób z autoagresji np. SM, inna postać zapalna (np. bakterie w pęcherzu uszkadzają śluzówkę i głębsze warstwy, powodując podrażnienie nerwów i ich stan zapalny). Nadreaktywność zaś to nadmierna kurczliwość pęcherza. Ale ona wynika albo z zaburzeń anatomicznych (np. za mały pęcherz), albo neurogennych (vide wyżej), alergicznych, hormonalnych (płciowych, tarczycowych, przysadkowych, nadnerczowych), to są powody niejako zewnętrzne, albo z powodu niezdiagnozowanych zmian w pęcherzu z powodu niewykrytej infekcji bakteryjnej, wirusowej (ale w pęcherzu, nie w splotach nerwowych) lub innopatogenowej (np. chlamydia, pasożyty, gruźlica). W trzech ostatnich pęcherz kurczy się, bo dochodzi do podrażnienia chorej śluzówki związkami w moczu i pęcherz chce się ich pozbyć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-01-16 15:41:23

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki


Pozdrawiam

Offline

 

#13 2011-01-16 15:46:38

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Pęcherz neurogenny często jest przy okazji nadreaktywny, czyli nadmiernie się napina - co, jeśli towarzyszy temu dysfunkcja cewki, zawsze doprowadza do nietrzymania moczu.
Redakcja pisze z punktu widzenia osoby "zdrowej" neurologicznie (ośrodkowo) - dodatkowo medycyna wyróżnia nadreaktywność mięśnia wypieracza u wszelkiej maści pacjentów, nie tylko z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. Z tego co wiem.
Powód nadreaktywności to inna sprawa - bakterie, wirusy, pasożyty (mniejsze i większe), uszkodzenia mechaniczne, psychika, wspomniane uszkodzenia neurologiczne itd.


Pozdrawiam

Offline

 

#14 2011-01-16 16:18:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Gildo, tyle że ta nadreaktywność to albo jakaś neurogenność (nie piszę tylko o uszkodzeniach cun, potem dodałam inne przypadki), albo niedoleczona infekcja lub stan zapalny innego typu. Albo anatomia - za mały pęcherz kurczy się za często w stosunku do normy. Ale każda nareaktywność ma jakąś przyczynę, więc OAB to tak naprawdę objaw, a nie choroba.

Poza tym absolutnie nie zalecałabym ćwiczenia Kegla bez sprawdzenia podłoża!

Jeśli to ntm nie wysiłkowe, ale z powodu napięcia mięśni (bez względu na podłoże problemów z pęcherzem) - ćwiczenia tylko pogorszą stan, trzeba rozluźniać, a nie napinać. Oczywiście, z racji wieku Kamili konieczność ćwiczenia jest bardzo prawdopodobna, niemniej wróżyć z fusów można wróżyć w sprawie znalezienia męża, a nie ustalenia terapii smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2011-01-16 22:15:20

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Mi wogle ćwiczenia Kegla nie pomagały. Nawet powiem więcej, nie czułam tych mięśni. Nie wyobrażam sobie jak można się wspomagać tymi ćwiczeniami w dużym ntm, przynajmniej tak sprawa wyglądała u mnie. Zero poprawy. Karolino gdy mówiłam lekarzowi o tym co piszesz, że spięte mięśnie i ćw Kegla zaszkodzą to mowił mi, że one uczą i napinania i rozluźniania. Ale nie zgodziłam sie z nim więc zaniechałam ćwiczeń.

Offline

 

#16 2011-01-16 22:19:16

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki


Pozdrawiam

Offline

 

#17 2011-01-16 22:21:12

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki


Pozdrawiam

Offline

 

#18 2011-01-16 22:32:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Ano można, ale jednocześnie widać, że to wcale nie są takie proste sprawy. I przede wszystkim - że wiele jest diagnostycznie do zrobienia. A u nas to najczęściej albo "pani wymyśla", albo IC/OAB i "pani się nauczy z tym żyć".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2011-01-17 13:09:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Nie ma mowy o wstrzymywaniu strumienia moczu u mnie, modlę się raczej sikając, ale to obecnie żeby wysikać najwięcej. Stąd przy moich tendencjach do zalegania to zakrawa na skandal wstrzymywać strumień. Nigdy też nie mogłam go wstrzymać (jeszcze jak nie było całkowitego ntm) ale podejrzewam, że to za sprawa zbyt wys ciśnienia w pęcherzu.
Z nie czuciem mięśni - to powiem tak, że leżąc na fotelu urologicznym potrafiłam "wciagnąć pochwę", natomiast nie umiem tego przytrzymać dłużej. Sama nie wiem jak to wytłumaczyć, ale do tego stopnia nie czuje tych mięśni, jakby ktoś mi kazał poruszyć rogami, których nie mamy jako ludzie czułabym to samo. Zawsze jak mi lekarz mówił odnośnie ćwiczeń, mięśni, on mi kserował to płakać mi się chciało, bo z góry wiedziałam, że jest to niewykonalne w moim przypadku. Czułam się zawsze tak jak mała dziewczynka która nie zna swej anatomii i nie wie gdzie ma mięśnie. I niechcący wie gdzie ma dziurkę smile

MiaÅ‚am tez akcjÄ™ z ta kulkÄ… Colpexin, pamietam, że po wÅ‚ożeniu jej zastanawiaÅ‚am siÄ™ czy nie pójść i jej nie wygrzebać, bo mi przeszkadzaÅ‚a a któregoÅ› dnia usiadÅ‚am na sedes i wyleciaÅ‚a mi z impetem walÄ…c o muszlÄ™ klozetowÄ…. Po czym wyjęłam ja i wyrzuciÅ‚am do kosza, 100zÅ‚ wywaliÅ‚am w sekundÄ™. Może u Kamilki próba z kulkÄ… wyszÅ‚a by znacznie lepiej,wg mnie ginek powinien Kamilka Cie dobrze zbadać  zaÅ‚ożyć kulkÄ™ i kazać z niÄ… pochodzić trochÄ™ pod gabinetem, jeÅ›li mocz bÄ™dzie trzymany oznacza to (na mój rozum), że potrzebne jest podszycie pÄ™cherza, gdyż chodzi o zachowanie kÄ…ta. Podejrzewam, że wiele jest sposobów na sprawdzenie czy to wysiÅ‚kowe ntm, choćby próba Valsavy jeÅ›li dobrze pamiÄ™tam. Ale im siÄ™ chyba nie chce.
Nie pamietam jak jest z tymi ciśnieniami czy 50 to norma, coś mi świta, że ja miałam 40 a u mnie wyszedł pęcherz wysokociśnieniowy?

Offline

 

#20 2011-01-17 18:41:00

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

No chwileczkę, ale nie ma co dyskutować o szczegółach i terminach medycznych.
Tu trzeba userce doradzić jakieś labo w pobliżu--czyli w Krakowie.
Może ktoś zna.
Bo pierwsza sprawa to dobry posiew.
My tu doradzamy żeby zrobić posiew w Warszawie na ul. Lelka 26 dlatego, że inne laboratoria ŹLE  ROBIÄ„  TE  POSIEWY.
A więc może sie zdażyć, że zrobisz posiew w Krakowie i on nic nie wykaże.
Nie musi być skierowania wogóle jeÅ›li robisz w prywatnym laboratorium (czy to w warszawie czy Krakowie). Chodzi o posiew z moczu--cena bÄ™dzie od 60 do 140 zÅ‚otych. I na to  badanie nie żaÅ‚uj. O innych nie ma na razie mowy.
Robienie badań posiewowych na skierowanie w szpitalu (co sugerujesz) skończy sie świetnym wynikiem jakbyś była zdrowa !!!!!!! Tak to jest w Polsce i to pewne na 99%.
Dlatego odżałuj te 100 złotych i idź prywatnie--niech będzie Kraków (ale tu były userki jadące około 650 km do Warszawy na Lelka 26 , bo w całej Polsce nie mogły uzyskać sensownego wyniku).
Poza tym--jak poprzednio pisałem, jest możliwość wysłania moczu kurierem do Warszawy na posiew---niech dziewczyny ci opiszą co i jak (mamy tu też dział "Badania "i tam troche jest........


Dyskusję o tym co to jest neurogenność itp. zostawmy bo to szkoda czasu.
Większość tego typu objawów pochodzi z infekcji.
I jeszcze jedno:::::::  jak wynika z doswiadczeÅ„ "magdaleny" , wszelkie operacyjne metody  tylko pogarszajÄ… sprawÄ™. W dodatku po operacji nie ma odwrotu "anatomicznego" i organizm sam nie daje sobie rady z funkcjÄ… sikania, oraz nie da siÄ™ tej funkcji poprawić lekami.
W twojej sytuacji można by nic nie robić, tylko wycyganić receptę na Cipronex od internisty, i pobrać w ciemno ten antybiotyk obserwując objawy. W większości przypadków widać poprawę, co prawda na krótko. Juz sam ten fakt dowodzi że powodem są bakterie.
Jednak lepiej zrobic posiew i wziąć taki antybiotyk , który z tego posiewu wynika (z antybiogramu dodanego przez laboratorium).

PS. adres majlowy jest dostępny jeśli przy rejestracji pozwoliłaś na dostępnośc maili.

Offline

 

#21 2011-01-19 13:03:35

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Przecież tam jest potrzebny JAKIKOLWIEK posiew. (gdzieś napisała, że miała? ja nie widzę ...) Z mojego doświadczenia:
jedziesz z sikami w pojemniczku do laboratorium (nie do pośrednika, tylko bezpośrednio do laboratorium, to ważne!), gadasz z panią z mikrobiologii (nie z przyjmującą siki!) i rozmawiasz pod kątem wnikliwej analizy moczu. Prosisz, żeby z tej samej próbki zrobili badanie ogólne i posiew, ale w posiewie żeby szukali (ważne!) jakichkolwiek ilości bakterii..


Pozdrawiam

Offline

 

#22 2011-01-22 13:33:08

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.Byłam u lekarza urologa dostałam skierowanie na posiew. Zrobię na razie państwowo i zobacze co wyjdzie. Przepisał mi też lekarstwo UROFLOW 2 ale nie czuje się po nim najlepiej. mam objawy wypisane jako niepożądane .Oddziaływanie na pęcherz na razie niezauważalne .Nie wiem czy zażywać dalej czy przerwać. Czy ten lek ktoś z Was zażywał i czy pomógł ?

Offline

 

#23 2011-01-22 14:14:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Akurat uroflow, ze względu na postać (winian albo octan, nie pamiętam) jest upiornym wyzwalaczem histaminy, która drażni zakończenia nerwowe w uszkodzonym pęcherzu. Kto zarejestrował taką postać chemiczną - nie wiem, ale niezłego ma dilera... Przecież firma sama sobie strzeliła w stopę, kolano i parę innych części ciała! Sama postać oksybutyniny jest ok, ale nie w związku chemicznym, który indukuje wyrzut drażniącej substancji!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2011-08-01 15:29:04

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

Uroflow2 mi nie pomógÅ‚. MiaÅ‚am bakterie i braÅ‚am antybiotyki ale byÅ‚a lekka poprawa chwilowa. Obecnie podobno nie mam bakteri ,w posiewie nie wyszÅ‚y Nic nie biore. StwierdziÅ‚am że szkoda pieniÄ™dzy na lekarstwa które nie pomagajÄ…, MuszÄ™ znależć dobrego lekarza najlepiej  o specjalizacji ginekolog -urolog. - ,zacząć siÄ™ poważnie siÄ™ leczyć bo jest coraz gorzej.,trudno wytrzymać. Zlecenia na podpaski i tak nie dostaÅ‚am, na żadne badanie nie chciaÅ‚ mi dać a termin dopiero do przychodni oczywiÅ›cie mam na pażdziernik.MiaÅ‚am odczucie -bÄ™dÄ…c u lekarza- że jak mam 60 lat to szkoda we mnie inwestować.

Offline

 

#25 2011-09-28 14:30:36

kamilka1212
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 15

Re: KÅ‚opoty z zlecenie na pieluchomajtki

ProszÄ™ o informacje .Jestem po badaniu urodynamicznym i stwierdzono pcherz nadreaktywny  oraz wysiÅ‚kowe nietrzymanie moczu czyli mieszane nietrzymanie moczu. Mam pytanie czy mogÄ™ na takÄ… diagnoze dostać wniosek na refundacje wkÅ‚adek autonomicznych lub innych Å›rodków wchÅ‚aniajÄ…cych i to od ginekologa który daÅ‚ mi skieriowanie na urodynamike.  Jeżeli tak to z jakim kodem. Jutro wybieram siÄ™ do lekarza i nie wiem czy może mi dać . Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson