Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-02-03 09:12:06

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Macię racje ,lekarz mi zrobił tylko zwykłe badanie moczu, na własną reke zrobię sobie posiew i namówie narzeczonego( ile kosztują mniej więcej te badania, bo wspominaliście,że są drogie). W nastepnym tygodniu mam też wizytę u ginekologa.

Offline

 

#27 2011-02-03 10:09:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie mi proszę....

Cena posiewu zależy od miejsca w kraju.
W Warszawie na Lelka 26 około 120 złotych.
A w innych miejscach---od 60 złotych w górę, różnie.
Ale kobito--poczytaj sobie jak to userzy jadÄ… pół Polski na Lelka 26 w  Warszawie bo u nich np. w Zielonej Górze robili 3 razy i wychodzi dobre i czyste, a objawy ich zabijajÄ… i widać przecież że bakterie muszÄ… być !!!!!!!!!
Tylka w Warszawie wychodzi naprawdÄ™ bo jest robione specjalnie.
Dlatego pytam---skąd jesteś, bo od tego zależy gdzie pójdziesz robić badania. Tu userki mają wypróbowane w miarę dobre laby we Wrocławiu czy Krakowie, ale zwykle konczy sie to przyjazdem do Wa-wy na Lelka----lub wysłaniem moczu kurierem na Lelka do Warszawy co troche podraża całą zabawę.

Offline

 

#28 2011-02-03 10:49:45

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Ja jestem z Bydgoszczy, nie wiem czy mam zrobić posiew tu na miejscu czy lepiej wysłać do Warszawy, bo na razie nie mam mozliwości pojechania tam.

Offline

 

#29 2011-02-03 12:18:27

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Pomóżcie mi proszę....

girl, polecam wyslac od razu do Warszawy i nie bawic siÄ™ lokalne, bo tylko stracisz pieniÄ…dze a za jakis czas i tak bÄ™dziesz wysylać do W-awy. Ja robiÅ‚am u siebie 3 razy, 2 razy w labo. szpitalnym i raz w Daignostyce, wyniki miaÅ‚am dobre, niczego nie wychodowano, a widziaÅ‚am, że miaÅ‚am caÅ‚kiem dobra odpowiedx na antybiotyk jak braÅ‚am, zatem byÅ‚am pewna, że to bakterie. PrzyjechaÅ‚am ze Szkocji by móc zrobic badania w W-awie, wysyÅ‚aÅ‚am kurierem z Jeleniej Góry. Koszt kuriera (pocztex) okoÅ‚o 40 zÅ‚. zapytaj siÄ™ u siebie na poczcie, do której trzeba dostarczyć przesyÅ‚ke by doszÅ‚a nastepnego dnia (ja wybraÅ‚am jeszcze opcjÄ™ dostarczenia do godz.12). Opis wysyÅ‚ania znajdziesz albo w dziale  Badania, albo Laboratorium (juz nie pamiÄ™ta dokladnie gdzie to byÅ‚o). Posiew moczu 110 zÅ‚, wymaz z cewki 110 zÅ‚, wymaz z szyjki 140 zÅ‚, mocz badanie ogólne 10 zÅ‚. Takie byly cenniki na koniec listopada.

Offline

 

#30 2011-02-11 17:22:32

Justyna- tyna1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 20

Re: Pomóżcie mi proszę....

mam odobne objawy do tych które objawiaja sie u ciebie , kiedy jest zimno pada deszcz czuje sie bardzo zle i zdarza sie ze ide do toalety co 10 minut bo mam parcia naglÄ…ce. jak jest ciepÅ‚o np latem tych objawów nie mam. miaÅ‚am robione różne badania i po cystoskopi okazaÅ‚o sie że jest to sródmiąższowe zapalenie pecherza. a jaka jest Twoja obÄ™toÅ›c pecherza? i co do kÄ…pieli równiez nie uważam zeby one szkodziÅ‚y. jak  musze biegać do toalety np. co 10 min to w miare mozliwoÅ›ci mocze nogi w goracej wodzie z solÄ… lub biorÄ™ gorÄ…cÄ… kapiel.parcia ustepuja.

Offline

 

#31 2011-02-15 15:51:32

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Nie dostałam nawet skierowania na inne badania, chce na własną rękę zrobić posiew moczu i wtedy zobaczę co dalej, a i w następnym tyg idę jeszcze do ginekologa,żeby sprawdzic czy ta dolegliwość może być z tym związana,
Lekarz mi powiedział, że to może być też na tle nerwowym,że biegam co chwilke do toalety...tylko,ze ja czasem niczym się nie denerwuję a mam takie napady...

Offline

 

#32 2011-02-15 17:55:36

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Pomóżcie mi proszę....

Z całą pewnością to, czego teraz NIE powinnaś robić to poprzestanie na tanim kicie, że to "na tle nerwowym". Może i sprawa dotyczy nerwów, ale w takim razie niech Cię pod tym kątem przebada i zdiagnozuje. Jak idą podstawowe badania, znaczy posiewy Twoje i partnera? Ginekologowi się też nie daj zwieść, że spojrzy gdzie ma spojrzeć i od razu powie, że wszystko jest fantastycznie. Ma Ci pobrać wymaz z pochwy do badania, co najmniej (chyba, że robisz z resztą w W-wie).

Offline

 

#33 2011-02-15 19:06:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie mi proszę....

Girlz, niech Ci da zaświadczenie, że po wykonaniu takich a takich badań stwierdza, że to na tle nerwowym. Będziesz miała podkładkę do skarżenia go o rentę i zwrot pieniędzy za badania wykonane prywatnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#34 2011-02-15 20:28:36

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Pomóżcie mi proszę....

Offline

 

#35 2011-02-15 20:40:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie mi proszę....

To musi być w Karcie Praw Pacjenta, ale paragrafu Ci tak z głowy nie podam.

Tyle że Karta Kartą, a że lekarze mają ją głęboko... że chyba na wysokości dwunastnicy... to zupełnie inna sprawa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2011-02-16 09:20:24

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Lekarze to mają wszystko głeboko w ... najgorsze,że trzeba to wszystko robić na własną rękę, a to jednak kosztuję, dlatego zwlekam z tymi badaniami...ale wypłata niedługo:-)dam Wam znać jakie mam wyniki posiewu i co mi powie ginelkolog

Offline

 

#37 2011-02-25 13:55:48

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

A więc byłam u ginekologa i to ciagłe bieganie do toalety nie jest związane ze sprawami ginekologicznymi ( stwierdzenie pani ginekolog),poradziła mi,że mam się skonsultować z dorym internista, najlepiej prywatnie...
Poszłam jeszcze raz do ogólnego lekarza, powiedziałam, że chciałabym aby zrobił mi badanie krwi i posiew oraz badanie uro... , ale to ostatanie to stwiertdził,że robi sie jak są przynjamniej 3 infekcje układu moczowego w roku, stwierdził, że mam pęcherz naderaktywny i mam brać przez pare miesięcy tabletki DRIPTANE oraz jeśli mam czas to zapisać się na jakieś ćwiczenia wyciszające,np.jogę.

Offline

 

#38 2011-02-25 14:24:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie mi proszę....

Nie istnieje choroba: pęcherz nareaktywny. OAB to objaw spowodowany jakąś chorobą. To tak jakby na ciągłe bóle głowy, nieustające od miesięcy, dawać Ci paracetamol. Tak właśnie działa driptane, hamuje skurcze pęcherza. Ale dalej nie wiesz, dlaczego je masz, a jeśli masz od infekcji, gwałtownie Ci się pogorszy (spróbuj podać osobie, której woda wpadła do płuc i się krztusi i dusi, lek hamujący odruch kaszlowy... Pomoże?).

Pani doktor ginekolog to kolejna okulistka IV stopnia specjalizacji, że diagnozuje "na oko"? A wymaz z cewki i szyjki na posiew wzięła? A nie widziała idealnych wyników cyto i makroskopowych, które okazały się zafałszowane, bo organizm nie odpowiadał zapalnie? To służę własnymi.

W dodatku jest bezczelna - ja wiem, że nasi lekarze, jak nie dostaną w łapę, to za składki NFZ mają pacjenta w dupie, ale może by tak chociaż zachować pozory i nie mówić tego wprost? Szkoda, że jej nie nagrałaś sad.

Pan doktor zaś powinien sam się zapisać na ćwiczenia, ale stymulujące myślenie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#39 2011-02-25 14:34:50

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Chciałam się wybrac właśnie do lekarza prywatnie,może on skieruje mnie na szczegółowe badania...bo już nie bardzo wiem, gdzie mam się zgłosić
A jeśli chodzi o panią ginekolog to nie robiła mi w/w badań tylko ,że tak powiem obejrzała mnie tam,jak zawsze...
Lekarz ogólny zrobił mi tylko zwykłe badanie moczu, które wyszło prawidłowo

Offline

 

#40 2011-02-25 17:55:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie mi proszę....

Girl, weź od ogólnego na piśmie, że nie da Ci skierowania na urodynamikę, bo tę "robi się, jak są co najmniej trzy infekcje", bo mnie tu zaraz coś trafi sad. Wróć, wepchnij się i powiedz, że na ostatniej wizycie dostałaś dane, które zostały wyśmiane przez osoby związane z chorobami układu moczowego (nie mów przez kogo i gdzie) jako niezgodne z wiedzą medyczną, więc życzysz sobie to na piśmie: sformułowanie oraz jego podstawę medyczną i prawną (na podstawie jakiego paragrafu odmawia Ci się leczenia). Co to znaczy - prawidłowo wyszło Ci badanie moczu? Przestań posługiwać się kłamliwymi ogólnikami i podaj wynik. Jeszcze nie widzisz, jak Cię lekarz kantuje? Od kiedy to infekcje stwierdza się na podstawie badania ogólnego? On urologię zaliczył, dając d... egzaminatorce, czy naćpany, że tak gada jak potłuczony?

Girl, ten serwis składa się z części serwisowej i forum. Poczytaj, proszę, trochę serwisu i przestać tak dawać się wodzić za nos przez tych, którzy obrażają zawód lekarza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#41 2011-03-02 08:46:30

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

czy możliwe ,że po driptane objawy mi się nasiliły?od wczoraj to biegam ciągle do wc i w nocy musiałam też chyba z 6 razy wstawać

Offline

 

#42 2011-03-02 09:49:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomóżcie mi proszę....

A od kiedy lekarz ogólny, ktory nie ma umowy z NFZ wypowiada sie w kwestii urodynamiki??? On nie może dać na to skierowania, bo ma w zakresie tylko opiekę podstawową. Czy dobrze zrozumiałam?
Takie rzeczy to u urologa.
Driptane moze nasilać każde objawy. Wierz mi, brałam Driptane, Ditropan, Uroton i po nich zwiększało mi się nietrzymanie moczu, momo suchości w gardle. Mnie one drażnia, w zw z tym wszystko jest możliwe.
Gineklodzy zazwyczaj oglądaja nas na oko i myslą że maja rentgen w oczach.

Offline

 

#43 2011-03-02 10:08:39

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

onb powiedział,że nie musze robić tego badania, bo miałam 2 infekcje pęcherza, a przy 3 infekcjach rocznie się wykonuje to badanie....chce iść teraz męczyć go o skierowanie do urologa,bo jak narazie to lekarz ogólny testuje na mnie tabletki i tylko jest gorzej

Offline

 

#44 2011-03-02 11:12:26

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pomóżcie mi proszę....

Idź do jakiegokolwiek laboratorium prywatnego w swoim mieście i daj im siki na posiew ( w słoiczku z apteki za 2 złote ==tzw. pojemnik jałowy).
Zapłacisz około 60 zł.
Może nic nie wyjdzie, ale chociaż bÄ™dzie to ruch we wÅ‚asciwÄ… stronÄ™ (na Lelka jest Å›wietnie, ale ceny majÄ… 2 x wyższe, i jak widzÄ™ stanowi to problem blokujÄ…cy ci teraz sprawÄ™......a u ciebie BYĆ MOÅ»E badanie wyjdzie z bakteriami i bedzie taniej. Posiewy robi sie w  zasadzie w każdym labie tam gdzie pobierajÄ… krew do badaÅ„---nie potrzebujesz skierowania)).

Offline

 

#45 2011-03-02 12:01:20

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

a jeszcze mam jedno pytanie,czy problemy z wypróżnianiem, też mogą powodować,że częściej chodzę do toalety (np. dziś co ok.30min, tylko się zastrzelić)
a posiew zrobie na własną rękę

Offline

 

#46 2011-03-02 12:14:37

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pomóżcie mi proszę....

Ile bierzesz to driptane? bo na poczÄ…tku jak najbardziej może powodować takie objawy, że siÄ™ częściej sika, bo ten lek wyhamowuje pÄ™cherz i sprawia że mocz alega bo po prostu nie można siÄ™ wysikać do koÅ„ca. 

A problemy z wypróżnianiem się to zaparcia? jak najbardziej mogą powodować częstomocz, bo jelita wtedy naciskają na pęcherz, powodują też napięcia mięśni, to naciska na pęcherz też itd.

Czy zaparcia zbiegły się z zażywaniem driptane? bo to jeden z najczęstszych skutków ubocznych?

Offline

 

#47 2011-03-02 12:28:28

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

ten lek biore od soboty, dwa razy po pół tabletki...
no akurat teraz właśnie troche porblem mam z zaparciami, chociaż wcześniej też miewałam, ale jakoś sobie radziłam

Offline

 

#48 2011-03-02 13:09:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pomóżcie mi proszę....

Girl dołącz sobie coś na zaparcia, może siemie lniane nie wiem czy na Ciebie działa? Byłoby z pozytkiem dla śluzówek.
Słuchajcie pierwszy raz słyszę, by do urodynamiki było potrzebne zakażenie 3 razy w roku. Nigdy ale to nigdy nie obiło mi sie to o uszy.

Offline

 

#49 2011-03-02 13:09:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pomóżcie mi proszę....

Jeśli lekarz poz powiedziałby, że nie może dać skierowania, bo nfz nie zrefunduje, ale daje Ci skierowanie do urologa, to ok. Ale on twierdzi, że nie da, bo urodynamikę robi się jak wyjdą rocznie trzy infekcje (sic!). To jest kłamstwo i szkodzenie Twojemu zdrowiu i ja już widzę na to 3 paragrafy z kodeksu karnego, a gdzie prawa pacjenta?

Girl, idź jeszcze raz, wejdź nawet bez rejestracji, na końcu kolejki, i zażądaj tego na piśmie. Masz dyktafon albo nagrywanie w telefonie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2011-03-02 13:14:14

girl8xz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 71

Re: Pomóżcie mi proszę....

Mam dyktafon, no chce iść jeszcze raz prosić o badania albo skierowanie, bo ja już na prawdę nie mogę normalnie funkcjonować

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson