Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2011-02-27 14:37:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

A może to nie infekcja, tylko mechaniczne podrażnienie?

Może posiew dla kontroli?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#77 2011-02-27 15:18:58

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

tak w tygodniu oddalam mocz na posiew i jutro bede miala wyniki. i od razu wizyte u urologa. tez myslalam ze to moze jakies mechaniczne podraznienie, ale pare lat nic takiego sie nie dzialo. a dopiero od 4 miesiecy ma to miejsce i sie powtarza.

Offline

 

#78 2011-02-27 16:57:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Ale ja myślę o wczorajszym - może to "tylko" podrażenienie zapalonej śluzówki, a nie infekcja. Ale dopóki nie masz wyników posiewu, daruj sobie seks. A jeśli partner Cię zakaża? To ten wynik z tygodnia może już być nieaktualny. A partnera próbki też dałaś na posiew?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2011-02-27 21:32:46

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

nie partner nie robil posiewu. a ja pomimo ze te problemy z pecherzem powracaly od jakiegos czasu nie wiazalam tego wogole z seksem. dopiero po wczorajszym to zauwazylam;/  teraz to bede chyba wystrzegac sie seksu jak ognia;/ a moze i rzeczywiscie to jest tylko podraznienie . niewiem. dzis bardzo duzo pilam wiec na szczescie siusialam duzo ale i czesto. bo chyba najgorsze jest jednak siusianie jak chce sie ciÄ…gle a sie nie da. mam nadzieje ze  jutro w wynikach wyjdzie jakas bakteria i dostane na nia leki i sie w konncu wylecze. niewiem tylko co bedzie jak w tym posiewie nic nie wyjdzie. wtedy pewnie i urolog nie pomoze;/

Offline

 

#80 2011-02-27 21:54:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

A partner? Jeżeli jego nie przebadasz (i nie przeleczysz), nigdy nie pozbędziesz się problemu. Partner - posiew nasienia i moczu. Jak nic nie wyjdzie, to dlaczego się załamujesz? Przecież bakteria, taka zwykła, to tylko jeden z kilkudziesięciu powodów zapaleń pęcherza; przejdziesz w dalszą diagnostykę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#81 2011-02-27 22:17:10

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

mam jednak nadzieje ze to jakas bakteria ktora wylecze i bede miala spookoj;/ jeszcze wciaz niepokoi mnie to ze jak siadam mam uczucie ze wykapuje ze mnie troche moczu;/ i rzeczywiscie mam wilgotna wkladke. ale nie jest ona od tego zółta.  hm. od moczu powinny chyba byc żółte Å›lady  na wkÅ‚adce prawda?

Offline

 

#82 2011-02-28 14:49:25

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

witam. a wiec jestem po wizycie u urologa. w posiewie moczu i badaniu ogolnym nie wykazalo zadnych bakteri. Urolog stwierdzil ze w moczu nic nie ma, i ze to sa sprawy ginekologiczne. i jutro mam isc na badanie czystosci pochwy. czy ktos wie jak wyglada to badanie"? tak samo jak cytologia? i jak dlugo sie czeka na wynik? czy moze jest od razu. mozliwe ze rzecczywiscie to sa sprawy ginekologiczne. bo w sumie nie mialam nigdy typowych objawow zapalenia pecherza  jak pieczenie , bol itd.. zawsze bylo tylko czestsze oddawanie moczu   i czeste parcia. no i tak jak to zauwazylam, w sobote odbylam stosunek a wczoraj caly dzien parcie na pecherz. ale duzo pilam i czesto siusialam i dzisiaj jest  w miare okej. z jednej strony ciesze sie ze nie mam bakteri w moczu ale z drugiej strony mialam nadzieje ze w koncu zacznÄ™ być na coÅ› leczona i nie bedzie tych nawrotow...

Offline

 

#83 2011-02-28 14:59:12

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Mi też nigdy nie wyszło nic w badaniu ogólnym moczu ani w posiewie moczu, natomiast w wymazie z cewki powychodziły bakterie. Może warto więc taki wymaz zrobić, jeśli się okaże, że to nie ginekologiczne sprawy.
Tylko ja mam objawy ze strony cewki, a Ty raczej ze strony pęcherza, chociaż z tego co czytam w Waszych historiach, to wszystko się ze sobą wiąże- cewka, pęcherz, a u kobiet dodatkowo sprawy z układem rodnym.

Offline

 

#84 2011-02-28 15:03:14

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

chyba tak zrobie. jesli nic nie wyjdzie u ginekologa. to zrobie wymaz z cewki. jednak b ardzo ciezko jest znalesc przyczyne jesli chodzi o dolegliwosci pecherzowe;/

Offline

 

#85 2011-02-28 18:18:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#86 2011-02-28 18:25:50

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Z wszystkich sil wierze ze Ja trafilam na dobrego urologa ,chce tak wierzyc,bo to co tutaj sie wyprawia to rzeczywiscie jaks kpina ! ! sad

Offline

 

#87 2011-02-28 22:06:54

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

ja rozumiem urologa ze nie dal mi zadnych lekow skoro w tym posiewie nic nie wyszlo. w odroznieniu od lekarza pierwszegfo kontaktu nie faszeruje mnie antybiotykami w ciemno. powiedzial ze bez badania czystosci pochwy nie ruszy narazie z zadnym leczeniem. wiec mam nadzieje ze jutro uda mi sie zrobic to badanie i sie okaze. chociaz np dzis czuje sie juz dobrze... i jak zwykle w takich momentach odechciewa sie chodzenia po lekarzach itd... ale wiem ze teraz nie moge sobie tego odpuscic.. bo znow moze byc nawrot...

Offline

 

#88 2011-03-01 14:41:07

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Witam. a wiec jestem po wizycie u ginekologa. tym razem innego niz chodzilam. Opisalam mu dotychczasowe dolegliwosci. Zbadal mnie, stwierdzil nadżerkÄ™, i to ze przebylam juz zapalenie przydatkow i na prawym jajowodzie mam zrosty. i ten jajowod moze byc juz nieprzydatny do rozrodu;/ bylam zla bo ginekolog do ktorej chodzilam do tej pory nigdy mi tego nie powiedziala. a badala mnie, robila usg  i zawsze twierdzila ze jest okej~! przypisal mi globulki  macmiror complex, za tydzien  zrobi mi usg,  z tego wzgledu ze jutro spodziewam sie okresu. i stwierdzil ze leczenie pecherza bez leczenia drog rodnych jest bez sensu. mam nadzieje ze w koncu to leczenie jakos ruszy... wczoraj i dzis akurat nie mam zadnych dolegliwosci, ale sie boje ze wroca jak zwykle. jestem troche poddolowana tym jajowodem.. boje sie ze terqaz moge miec problemy  z zajsciem w ciaze:(( bo nie mam jeszcze dzieci.. za tydzien na tym usg dokladniej zapytam czy to ma duzy wplyw na ciaze itd.. bo dzis bylam za bardzo zszokowana chyba i nie wpadlo mi do glowy zeby zapytac... bylam przekonana ze jest wszytsko ok.. skoro 2 tygodnie temu mialam cytologie i badanie i Pani ginekolog twierdzila ze jest wszystko w porzadku... juz niewiem jak mozna zaufac lekarzowi... mam nadzieje ze temu mogÄ™....

Offline

 

#89 2011-03-01 16:40:03

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

a na jakiej podstawie ginekolog stwierdził zapalenie przydatków i zrosty jajowodu???bo bez hsg lub laparo nie da się tego stwierdzić,nawet przez usg!

Offline

 

#90 2011-03-01 16:59:53

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

stweirdzil ze zapalenie przydatkow musialam przejsc juz wczesniej a po nim zostaly zrosty. dzis mialam tylko badanie na fotelu ginekologicznym. a za tydzien usg. neiwiem po czym on to stwierdzil ;// ale jestrem juz zdolowana. boje sie ze nie bede mogla miec dzieci:(((  zobacze co powie po tym usg jeszcze... ale skoro tweirdzisz ze po tym nie da sie tego poznac.. to juz neiwiem komu wierzyc;/ zwariowac mozna

Offline

 

#91 2011-03-01 17:01:16

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

chyba za bardzo biore to wszytsko do siebie.. naczytam sie pozniej na necie o tym i juz dół gwarantowany..;/ wykonczyc się mozna

Offline

 

#92 2011-03-02 14:49:09

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Dziewczyny czy zauwazylyscie czestsze oddawanie moczu przy okresie? bo ja tak sie cieszylam ze wczoraj i przed wczoraj bylo ok. a dzis od rana znow czesto biegam do toalety i niedawno wlasnie dostalam okres. i sie zastanawiam czy to moze miec jakis wplyw na czeste wizyty w toalecie, mniej wiecej co 30 minut albo godzine;/

Offline

 

#93 2011-03-10 17:32:39

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

WItam. a wiec jestem po USG i ginekolog stweirdzil male torbiele na obu jajnikach bez PCO, i ten zrost na prawym jajowodzie. ale jak mowi ze to wcale nie musi przeszkadzac w zajsciu w ciaze. powiedzial tylko ze mam brac tabletki anty poki nie bede chciala zajsc w ciaze. dopiero wtedy je odstawic i probowac przez 7 cykli , jesli wtedy sie nie uda to dopiero tzreba bedzie dzialac. poki co to w pon wzielam MONURAL przypisany przez ginekologa. antybiotyk w postaci jeden saszetki na drogi moczowe. oraz biore MACMIROR complex 500 . poki co na pecherz nie narzekam od jakis dwoch tygodni. czasem co godzine latam siku, ale ogolnie to co 2-3. martwi mnie jedynie ze od niedzieli. czyli od ostatniego dnia okresu czuje jakies promieniowanie w lewym jajniku..;/ powiedzialam  o tym dla ginekologa ale on powiedzial ze jesli nie przejdzie do pon to wtedy znow do niego przyjsc. sama niewiem czy to moze sie dziac przez te torbiele.  nie jest to jakies bardzo uciazliwe ale czuje ciagle dyskomfort , bo czasem zakuje , czasem promieniuje do nogi. dziwne uczucie;/ Postanowilam to opisac, byc moze komus sie przyda. bo jak widac zaczela sie od pecherza a skonczylo sie na jajnikach/...;/ Pozdrawiam

Offline

 

#94 2011-03-10 20:31:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Normalka. W okolicach jajników są mięśnie czy więzadła, bo nigdy nie mogę zapamiętać, które "współdziałają" z mięśniem pośladka, ten naciska nerw kulszowy, który wychodzi mniej więcej w tamtych rejonach, i promieniuje do nogi.
Typowy problem pps, czyli też u pęcherzowiczów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#95 2011-03-10 22:17:34

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Redakcjo czyli co sugerujesz ze czym jest ten bol? nie od jajnikow?

Offline

 

#96 2011-03-10 23:45:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Nie, nie, ja tylko sugeruję, że problemy układu rozrodczego powodują dodatkowo, co jest niejako oczywiste, napięcia mięśniowe (jak to ładnie kiedyś Pulkos ujął - tam, gdzie jest stan zapalny, mięśnie się napinają dla ochrony tego miejsca. To znaczy Pulkos ujął to zdecydowanie dosadniej smile, ale o o to z grubsza szło). A w dodatku pęcherz i macica&jajniki są w takim miejscu, gdzie zbiega się cała masa mięśni i więzadeł, i jak coś się tam dzieje, to napina się jedna partia, ale po przyczepach mięśni napięcie przechodzi na następne mięśnie. I tak chory pęcherz może spowodować napięcia mięśni aż do stóp i do głowy. Dokładnie ten mechanizm musiałby Ci wyjaśnić rehabilitant, ja nie znam nazw tych wszystkich mięśni, więzadeł i powięzi.
No a jak napina się mięsień pośladka, to uciska nerw kulszowy, stąd to promieniowanie do nóg.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#97 2011-03-11 09:43:47

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Offline

 

#98 2011-03-11 16:47:00

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

nie mowil ale sama o tym wiem. z tym ze wlasnie przy maÅ‚ych torbielach stosuje sie leczenie hormonalne tabletkami anty.  wiiec narazie nie moge ich odstawic;/

Offline

 

#99 2011-03-12 20:28:04

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Offline

 

#100 2011-03-16 22:19:15

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

WItam ponownie. a wiec w sumie od 2 tygodni moje dolegliwosci pecherzowe jakos specjalnie mi nie dokuczaja.. fakt ze ostatnio zdarza mi sie robic siusiu co godzine,poltorej, ale lepsze to niz co 15 minut. z tym ze ciagle zostalo takie dziwne uczucie jakby pecherzykow powietrza z cewki, czasem z jakas kropla moczu. i juz sama niewiem co to moze byc.. ale dzis przypadkowo w internecie wyczytyalam ze to moze byc spowodowane piaskiem w drogach moczowych. i wlasnie mnie to zastanawia czy gdybym go miala to wyszloby to w badaniu moczu ogolnym i posiewie? bo u mnie nic takiego nie wyszlo;>

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson