Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-24 17:18:38

Brumella
Użytkownik
SkÄ…d: OÅ‚awa
Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 5

Czy brać kolejny antybiotyk?

Zazwyczaj miałam zapalenie pęcherza 2x w roku, lecz ostatnio doszło do tego że mam już 3 x pod rząd. W listopadzie zaleczyłam je paczką furaginu, w styczniu dostałam Nolicin 400mg - 10- dniowa kuracja. Zapalenie pojawiło mi się znów 14 lutego i w związku z tym zażyczyłam sobie posiewu. Dostałam skierowanie oraz Cipronex 250mg na 5 dni. Dawka była nieduża, a zapalenie bardzo bolesne, działanie antybiotyku odczułam dopiero w drugim dniu brania go, a zazwyczaj nic nie boli już po 1 tab antybiotyku.
z posiewu wyszła tylko Escherichia Coli 10^6 plus dali antybiogram
z ogólnego bad moczu wyszło:
leukocyty 8-15-20 makrofagi 1-3
erytrocyty świeże - pojedyncze w pr. komórek
nabłonki płskie - nieliczne
bakterie - flora obfita
ph 6,0
ciężar właściwy 1,020
białko - neg
glukoza - norm
urobilinogen - norm
bilirubina - neg
leukocyty 25/ul
erytrocyty - neg
azotany- neg
ketony -neg
Na podstawie antybiogramu dostałam Augumentin 875mg+125mg - kuracja na 14 dni plus osłonowo flukonazol. Tylko że teraz czuje się zdrowa i nie wiem co robić, boje się że mnie te antybiotyki wyjałowią, a mam inny uciązliwy problem - częste infekcje grzybicze pochwy. Pół roku temu zdecydowałam się na szczepionkę antygrzybiczą i jej efekty trzymają się do dziś, tylko tak to jest jedno się zaleczy zaraz coś innego żyć nie daje. Wiadomo że ważna jest równowaga między grzybami i bakteriami, a teraz widzę bakterię uzyskały przewagę.

Potrzebuję porady czy brać aż 2 opakowania augumentinu, czy może wystarczy jedno ? Skoro i tak pęcherz jest zaleczony, to czy jest sens brać tak silny antybiotyk, no ale w sumie ten cipronex był słaby.

Offline

 

#2 2011-02-24 17:32:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy brać kolejny antybiotyk?

Masz ewidentną, silną infekcję. Czy brać Augmentin - to inna sprawa, załóż swój wątek w Co mi jest, powtórz wyniki, opisz dolegliwości, również te pochwowe. Jeśli bowiem masz infekcje, to pewnie masz też bakterie czy grzyby w szyjce. Współżyjesz? Partner był badany? Napisz wszystko w tamtym dziale.
Natomiast nie jest prawdą, że ma być równowaga między grzybami a bakteriami chorobotwórczymi - ani jednych, ani drugich ma nie być.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson