Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2006-11-27 20:39:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

ogolnie to zwezenie cewki ktore utrudnia sprawne oddawanie moczu.na sprawdzenie jest kilka badan,najprostsze to uroflowmetria badanie nieinwazyjne pokazuje ilosc oddanego moczu,szybkosc i ile ml na sekunde

Offline

 

#27 2006-11-27 20:44:46

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

juz prawie wszystko wiem jeszcze tylko jakie to koszty tych badan?

Offline

 

#28 2006-11-27 20:49:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.forum.pecherz.pl/viewtopic.php?id=56&p=2
5 ostatnich postow na tej stronie smile ale ogolnie 100zl posiew 30zl wysylka, parenascie zl za podloza transportowe i odwirowanie moczu, 200zl ewentualna autoszczepionka jak cos wychoduja i gdybys chcial sobie takie cos zamowic

Offline

 

#29 2006-11-27 21:13:16

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

oki. to narazie dzieki pojde jeszcze do neurologa i jak nic nie stwierdzi.to zostaje mi wawa.nara  pozdro.  odezwe sie jeszcze

Offline

 

#30 2006-11-27 22:01:43

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas masz w Warszawie urologa dra ZajdÄ™, jego adres jest w dziale lekarze, z Radomia do Warszawy nie tak daleko. wizyta 80 zl. ale jest to dobry specjalista.

Offline

 

#31 2006-11-27 23:05:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Przeszkoda podpęcherzowa: jakikolwiek problem anatomiczny lub fizjologiczny na odcinku dróg moczowych poniżej pęcherza (wypieracza), p. nadpęcherzowa, analogicznie, problem nad pęcherzem (wypieraczem). Skoro piszesz, że masz problemy z oddaniem moczu, musisz uciskać podbrzusze, to, moim zdaniem, coś ten odpływ blokuje. A resztę już objaśnił Sky smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2007-08-24 21:27:09

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

witam.po dlugiej ciszy.moje problemy sie pogorszyly.juz nie tylko z oddawaniem moczu ale taze ze sprawami EEE.i jeszcze do tego nie mam sily w lewej nodze i bardzo utykam.bylem u neurologa ktory skierowal mnie do szpitala.bylem tam dwa tygodnie zrobiono mi sporo badan miedzy innymi rezonans dwa albo 3 razy no i punkcje ktorej sie balem.i nic nie wyszlo.wszystko ok/a problemy jak byly tak sa.podejrzewaki chorobe sm.moze wy cos wymyslicie?

Offline

 

#33 2007-08-24 22:41:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas sorry ze sie wtrace a czy ktos Ci wspomnial o pecherzu neurogennym, uszkodzeniu nerwow wokol pecherza? Nie doczytalam dokladnie Twego watku ale z tego co widzialam chyba nie.

Offline

 

#34 2007-08-24 23:12:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas, a badano Cię pod kątem cukrzycy utajonej, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy?
Pęcherz neurogenny - niby jest opcja, że nie ma częstomoczu, a są uszkodzenia, ale skoro najświeższe badania neurologiczne niczego złego nie wykazują...?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2007-08-25 20:40:00

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

nie takich badan nie mialem.ale dodam jeszcze ze moge wstrzymac mocz tak ze mi sie juz odechce na dluzszy czas tylko ze wtedy bardzo kuleje wrecz nie moge sie pszemieszczac o wlasnuch silach.odczuwam tez bole w kostkach.juz myslalem nad reumatyzmem ale czy to sie da wszystko polaczyc? w szpitalu nie chcieli mnie sluchac tylko uparli sie na SM i juz .powiedzieli ze to moze poczatek i dlatego nie wyszlo na zadnych badaniach.jest to mozliwe.bo to juz troche minelo czasu od kiedy mam problemy

Offline

 

#36 2007-08-25 20:55:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Sluchajcie mi te bole nogi jakos skojarzyly sie z cofaniem moczu do nerek albo jakas bakteria w stawach? Karolina co sie moze zagniezdzac w stawach, moze sie orientujesz? Ja nie wiem czy nie gadam bzdur bo w koncu nie znam sie na tym ale jakos mi tak przychodzi do glowy. Co do neurogennego jeszcze mozna nie sikac ponoc i nie czuc tego wypelnienia a mozna miec wlasnie cofanie do nerek lub ntm przeciez. Albo co mi wskoczylo na mysl - wypelniony pecherz uciska na jakis nerw i stad z te kulawe chodzenie i bol?  Lukas nie sugeruj sie za bardzo tym co pisze bo to tylko moje gdybanie moze komus cos madrego przyjdzie do glowy. Trzymaj sie i powiem Ci ze mi na wyrost dawno temu tez wpisali SM a potem przeprosili ze to tak na wyrost, taka pomylka

Offline

 

#37 2007-08-26 11:18:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas, to zrób sobie. A jak Twój kręgosłup, nie masz żadnych zmian?
Magda, są jakieś młodzieńcze zapalenia stawów, ale nie mam pojęcia o objawach. Przy neurogennym może nie być hiperrefleksji, tylko arefleksja, wtedy parć się nie czuje, ale chyba powinien być jakiś zastój?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2007-08-26 13:54:02

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

kregoslup boli mnie na samym dole.a te zapelenie stawow moglo zaczac sie od przemrozenia stop lub odmrozenia?

Offline

 

#39 2007-08-26 14:12:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Zastoj i cofanie do nerek i powiekszenie moczowodow? Nie wiem ale mysle ze tak. Tylko sluchajcie mnie dziwi fakt ze z pelnym pecherzem boli noga i kulejesz. Tak jakby byl gdzies ucisk i odbieralo noge moze od tego kregoslupa? Niby byloby logiczne. Lukas nie wiem czy od przemrozenia stop moga bolec stawy ale na pewno moze byc problem z pecherzem. A kiedy Ty tak przemarzles, chyba dawno bo teraz jest cieplo?

Offline

 

#40 2007-08-26 16:55:41

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

no dawno.a teraz jest goraco.ale nogi mnie nie bola.bola mnie tylko kostki i czasem kolana.po prostu kuleje , utykam i nie mam duzo sily w lewej nodze.jak kucne to nie mam sily sie podniesc bez pomocy rak.

Offline

 

#41 2007-08-26 17:30:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas napisz jeczsze co Ci dokladnie robili oprocz tych badan co wspomniales i co lekarze na te kostki i kolana ze to SM? Pokaz ten wynik rezonasu innemu lekarzowi moze ,naprawde nie wiem co Ci poradzic. Jesli masz zapalenie stawow to normalnie ulge by przyniosly leki przeciwzapalne, po kilku dniach bys sie zorientowal ale ja bym sie przeszla do lekarza jeszcze raz

Offline

 

#42 2007-08-27 11:02:53

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

lukas, a zrobiles w koncu ten posiew w Wawie na Inzynierskiej? Przeczytalam caly Twoj watek i nie znalazlam na to pytanie odpowiedzi. Mam znajomego, ktory mial troche podobne objawy do Ciebie (chodzi mi o to ze w badaniach nic nie wychodzi mimo objawow), bolaly go wrecz kosci, wyproznial sie nawet z krwia i inne. Pisalam juz o tym, poszedl do szpitala mial miec robiona kolonoskopie i mial nic nie jest przez 4 dni plus mial robione lewatywy. Ponoc po tym wszystko wrocilo do normy a badania nic nie wykazaly. Lekarze stwierdzili, ze jelita byly zawalone przez co organizm byl zatruty. Dodam, ze te wszystkie objawy mial bo zignorowal jakies przeziebienie, pozniej mial bardzo ostra grype i angine, ktora trwala kilka tygodni. Moze po oczyszczeniu organizmu, lepiej zaczal dzialac system immunologiczny i organizm sam zaczal sie bronic. Nie wiem jak to sie ma do Twojego przypadku, ale moze cos Ci to naswietli. SM to najwygodniejsza diagnoza. wszystko zaczelo sie od pecherza wiec moze warto poszukac w tym kierunku? Napewno to nie zaszkodzi. Bakterie potrafia przenikac do wielu miejsc w organizmie. Jesli wszystko zaczelo sie od przemarzniecia i problemu z oddawaniem moczu to moze sprawdz ten mocz i nasienie na Inzynierskiej.

Offline

 

#43 2007-08-27 20:43:34

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

nie jeszcze nie zrobilem.ale teraz to zrobie i odezwe sie jeszcze

Offline

 

#44 2007-08-28 21:53:23

malek22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 161

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

lukas sluchaj ja mialem podobne bule do Ciebie. Okropnie bolala mnie lewa noga w biodże myslalem ze to stawy albo tpd. poszedłem do urologa pomacal jajka i wsadzi palec w pupe co bardzo bolalo i stwierdzil ze to jakas infekcja. Wyslal mnie na posiew nasieniai moczu i wlasnie w nasieniu mam gromka i enteroccoca i to dawalo dolegliwości. Zapisał mi antybiotyk i po nim sporo mi ustąpiło alle nie do końca. Najlepszy efekt dala szczepiąka z inżynierskiej

Offline

 

#45 2007-12-09 13:20:06

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

karta informacyjna leczenia szpitalnego

rozpoznanie: paraparesis inferior spastica. obs.quo ad SM.dyslipidaemia.

badania laboratoryjne:
OB:30;      RR:90/60,  110/60,  100/70,  120/60,:

antygen HBs:ujemny;WR    ;



morfologia: WBC: 11.0k/ul: RBC:4.74M/ul:  HGB: 15.0g/dl:  HCT:43,4%: PLT:260:  MCV:91.6 fl

mocz: odczyn:kw.: bialko:nb.:nabl.plaskie: bz wpw:  erytrocyty:

Offline

 

#46 2007-12-09 13:49:44

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

mocz:odczyn: kw.: bialko : nb.: nabl,plaskie: bz wpw: erytrocyty:sw.wpw; leukocyty:bz  wpw.:sluz sad-)

elektrolity: NA:139 mmol/L: K:4.0 mmol/L: CI:103 mmol/L: CA:  mg/dl:

wsk.nerkowe: mocznik:31mg/dl: kreatynina:1.1mg/dl:  Kw.moczowy:3.2 mg/dl:

cholesterol:213mg/dl: HDL:48mg/dl: LDL:144mg%: trojglicerydy: 107 mg/dl


zelazo   ug/dl: INR:1.10:

cukier 83 mg/dl

enzymy: AspAT:  U/L:ALAT:   U/L:CKP:   U/L:CKMB:   U/l: LDH:  U/l:


hormony tarczycy:

TSH   (N:0,35-4,94): FT3 w sur.:  (N: 2,63-5,69): FT4:   (N:9-19,04): 




rtg:

KLP.miazsz plucny bez zageszczen.serce i aorta rtg prawidlowe.

TK:

glowa.obraz KT struktur mozgu i mozdzku bez widocznych cech procesu patologicznego.uklad komorowy,przeztrzennie plynowe okolomozgowe,symetryczne,nie poszerzone.


badanie USG  dopplera:

MR:

glowa.struktury mozgowia bez zmian ogniskowych.uklad komorowy symetryczny,nieposzerzony.badanie wykonano w sekwencji FLAIR oraz SE i FSE uzyskujac obrazy T1i T2 zalezne w plaszczyznach strzalkowej,czolowej i osiowej.

MR. kregoslupa szyjnego.nie stwierdza sie cech  ucisku na worek oponowy i rdzen kregowy w szyjnym odcinku kregoslupa ani obecnosci zmian ogniskowych w jego obrebie.badanie wykonano w sekwencji SE i FSE uzyskujac  obrazy T1 i T2 zalezne w plaszczyznach strzalkowej i osiowej.


MR.
kregoslupa piersiowego.niewielki nawarstwienia kostne na krawedziach trzonow kregowych w piersiowym odcinku kregoslupa.poszerzony kanal centralny w piersiowym odcinku kregoslupa.po dozylnym podaniu srodka paramagnetycznego nie stwierdza sie obecnosci ognisk ulegajacych patologicznemu wzmocnieniu.poza tym nie stwierdza sie cech ucisku na worek oponowy i rdzen kregowy w piersiowym odcinku ani obecnosci zmian ogniskowych w  ich obrebie.badanie wykonano w sekwencji SE i FSE uzyskujac obrazy T1 i T2 zalezne w plaszczyznach strzalkowej i osiowej. podano dozylnie srodek paramagnetyczny.


badanie plynu mozgowo- rdzeniowego:

bezbarwny.pleocytoza-12/3: bialko-33: chlorki-125:  glukoza- 72:


inne badania:

albumina PMR-17,60

index lgG PMR-2,38:

albumina w surowicy-5300:

index igG surowica-1101:

index igG=0,67./N.0-0,7/.


EKG:

zapis w normie

leczenie:
baclofen,nootropil,dexaven,sortis,plyny,solu-medrol,altramet

Offline

 

#47 2007-12-12 20:17:22

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

mozesz oddawac mocz na siedzaca ?? Zwroc uwage gdy sikasz jak wyglada strumien moczu z boku, czy jest koherentny czyli spojny czy moze rozszczepiony np. rozdwojony.

Offline

 

#48 2007-12-22 15:11:04

lukas
Użytkownik
SkÄ…d: radom
Zarejestrowany: 2006-11-27
Posty: 41

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

tak na siedzaco moge ale tez dlugo czekam na rozpoczecie.strumien raczej normalny.

Offline

 

#49 2007-12-22 18:08:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas bierzesz te leki? Jak samopoczucie Twoje?

Offline

 

#50 2007-12-22 19:57:07

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: moze wy mi pomozecie!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukas masz podniesione OB co świadczy o stanie zapalnym toczącym się w organizmie. Mnie przy takim OB podawali w szpitalu sterydy przeciwzapalne.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson