Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2011-03-29 18:39:28

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

w takim razie jeszcze jutro bede z innym lekarzem rozmawiac, ale dostalam juz lek na chlamydie 1,5 g azytromycyny, to moglo nie starczyc by sie jej pozbyc?

Offline

 

#102 2011-03-29 18:58:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Jednorazowo?

Ja brałam azytro (2x nie pamiętam ile - 500 mg?) przez 4 tygodnie non stop, bez tej standardowej przerwy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#103 2011-03-29 19:36:45

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

nie znam sie za bardzo ale czytalam ze na chlamydie stosuje sie doksycykline przez tydzien czy jakos tak lub azytromycyje w dawce 1g, mi lekarz zapisal 3 tabletki po 0,5g azytromycyny. nie wiem juz co dalej, jutro kolejny urolog, uff przeciez oszalec mozna przeszlo pol roku i nikt nic nie pomaga. w kazdym razie moge dalej mniec ta chlamydie, tak? no to skoro azytromycyna nie pomogla to moze ta dokcycyklina teraz... dzieciaty antybiotyk z rzedu ale co tam tonacy brzytwy sie chwyta a ja chce zeby ten koszmar sie juz skonczy i mogla wrocic do normalnego zycia, wiosna przyszla na dworze cieplo a ja rycze zwinieta z bolu.. sad

Offline

 

#104 2011-03-29 19:48:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Nie pamiętam cz miałam dwa razy dziennie czy raz - chyba dwa - 500 mg azytro i mimo że bierze się ją w schemacie 3/4, ja brałam ciągle, bo po odstawieniu miałam takie pogorszenie, jakby patogen brał odwet smile, więc lekarka zdecydowała ciągnąć bite 4 tygodnie non stop. I wyleczyłam się, chociaż ludzie leczą latami, a przecież miałam jeszcze paragrypę aktywną, astmę nieleczoną i prawdopodobnie jeszcze jakiegoś wirusa.

Natomiast jak to Ci nie pomoże, to nie bierz dalej abx, bo to znaczy, że Twój organizm totalnie nie reaguje. Pomyśl np. o kombinacji immunostmulatorów ze srebrem albo jakimiś naturalnymi środkami p/bakteryjnymi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#105 2011-03-29 20:04:09

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

wiem ze chlamydia jest ciezka do wylecznie, jedni mowia ze lepiej zrobic wymaz z cewki inni ze pobrac krew no wiec ja zrobilam badanie na zasadzie krwi i tak jak napisalam jest to w klasie igg -dodatnio a w klasie igm ujemnie i lekarz powiedzila ze milam chlamydie ale wyleczylam i teraz tylko przeciwciala, wierzyc mu? jutro ide do nastepnego... rece opadaja bol caly czas, odlozylam lek na enteroccocus bo dopadla mnie wysypka i po 7 dniach nic nie pomogl caly czas mam objawy bolu w cewce, ale dla mnie to niesamowite, tylu lekarzy tyle badan lekarstw i wszystkiego moich checi latania zalatwainia, obecnie juz nadzieje trace i zyc sie odechciewa... czaly czas bol to jakas patologia juz.. sad odczekac 10 dni i zbadac chlamydie z cewki na prc?  chyba lepiej jak od razu da mi antybiotyk bo nie wytrzymam znowu 10 dni odpoczynku po ostatnim antybiotyku i jeszcze tydzien na wyniki... ehh

Offline

 

#106 2011-03-29 20:44:23

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Mi na ból podrażnionej cewki pomagało tylko ciepło, może już próbowałaś - jeśli nie, to zastosuj, może złagodzi trochę dolegliwości.

Offline

 

#107 2011-03-29 21:35:31

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Monika1981 mam pytanie? mialaÅ› cystoskopie albo badanie urodynamiczne?

Offline

 

#108 2011-03-29 21:53:14

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

tak mialam cystoskopie i stwierdzone dzieki temu zapalenie cewki moczowej

Offline

 

#109 2011-03-29 22:09:52

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Monika1981 tak naprawdę nie ma 100% badań na chlamydie.
Musisz zrozumieć jedno, tak jak pisze Karolina, przeciwciaÅ‚a ujemne w klasie IgM Å›wiadczÄ… o tym, że nie ma Å›wieżej infekcji (one utrzymujÄ… siÄ™ w organizmie bardzo krótko, coÅ› okoÅ‚o 2 tygodni), natomiast przeciwciaÅ‚a dodatnie w klasie IgG Å›wiadczÄ… o tym, że na pewno Twój organizm miaÅ‚ styczność z tÄ… bakteriÄ… w przeszÅ‚oÅ›ci  i teraz:
a) albo rzeczywiscie udało Ci się ją wyleczyć i stanowią one jedynie ślad, ze Twój organizm kiedyś z nią walczył i został tylko ślad w postaci przeciwciał
albo
b) infekcja trwa nadal, z tymże nie jest świeża.

Jeśli wyszły Ci przeciwciała IgG zrób wymaz z cewki (względnie szyjki macicy) i zbadaj metodą pcr- nie daje co prawda 100% pewności, ale coś ponad 90% (większość osób z forum badało w CB DNA w Poznaniu http://www.cbdna.pl/download/Cennik.pdf widzę, ze w tej chwili mają pakiet 6 patogenów za 340 zł- w tym oczywiście chlamydia trachomatis) . Tutaj jest jeszcze jeden myk, lekarz musi dokładnie pobrać wymaz.

A tak w ogóle to mówiąc o badaniu na chlamydię masz na mysli trachomatis?
Bo jest jeszcze pneumoniae (ale ta dotyczy górnych dróg oddechowych).

Offline

 

#110 2011-03-29 22:11:44

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

A jakie mas objawy oprócz bólu cewki? masz też częstomocz?

Offline

 

#111 2011-03-29 22:38:00

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

dzieki loni tak robilam na chlamydie trachomatis, zrobilam z krwi bo mowili ze lepiej, ehh sa dwie szkoly, bo niby nie zawsze pobiera sie wymaz akurat tam gdzie ona jest. Jutro ide do urologa poprosze o leczenie i potem zrobie dopiero badanie bo i tak juz bralam antybiotyk, a moze on cos wymysli, nie wiem ja chce byc zdrowa dzieki za rady kazda z nich duzo dla mnie znaczy, w zyciu nie spodziewalalbym sie ze cos takiego jak zapalenie cewki moze tak dlugo trwac tyle badan lekarzy i nic caly czas w dolku....
amidala25 mam tylko bol cewki taki dyskomfort czasem mocniej czasem lzej ale bol non stop mimo brania tabletek przeciwbolowych, caly czas boli nic wiecej, ani parc nie mam ani czestomoczu ani bolu pecherza, tylko ta cewka, przekleta cewka..sad

Offline

 

#112 2011-03-29 23:04:37

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Offline

 

#113 2011-03-29 23:19:49

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Jak można po cystoskopii stwierdzić, ze jest zapalenie cewki? dziwne.
A miałaś badanie urodynamiczne?

Offline

 

#114 2011-03-29 23:37:05

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

U mnie na wyniku z cystoskopii jest napisane, że cewka prawidłowa, więc chyba coś tam można stwierdzić... wink

Offline

 

#115 2011-03-30 08:53:18

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

A u mnie jest napisane: zaburzenia dyzuryczne, cewka moczowa wÄ…ska- wykonano kalibracjÄ™.
To wszystko jest co najmniej dziwne;/

Offline

 

#116 2011-03-30 12:14:52

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

zrobil mi cystoskopie i zobaczyl ze cewka jest opuchnieta i bardzo czerwona, a badania urodynamicznego nie mialam bo mam zapalenie a to wyklucza takie badanie cystoskopie  w sumie tez, ehhh nie wiem co robic...

Offline

 

#117 2011-03-30 12:58:46

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Monika, ja robiłam i urodynamike i cystoskopie z bakteriami w moczu, w sumie jak patrze na to z perspektywy czasu to jest tak, że jak ma się zapalenie, to się je leczy albo i tak będzie się je leczyło...

Offline

 

#118 2011-03-31 19:03:42

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

dobrze kto madry mi pomoze czy moge brac doksycykline z ofloksacyna? zaczynam sama sie leczyc bo lekarze juz sobie podarowali. a ja musze wyzdrowiec, prosze o pomoc, moge polaczy te dwa antybiotyki czy wylece w kosmos?

Offline

 

#119 2011-04-01 15:24:38

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

pomocy, co mi kurcze jest?! boli mnie nie wiem cewka cos, czy jest mozliwe ze nie boli cewka tylko cos inntego, ja juz sama nie wiem, od ponad pol roku mnie boli cos w pochwie cewce to tak blisko siebie ze juz sama nie wiem, badania wykazuja tylko enterococcus w cewce, czyto mozliwe ze ta mala bakteryjka ktora w zasadzie jest wszedzie jest powodem tych bolesci? pomocyyyyyyyyyy

Offline

 

#120 2011-04-01 15:46:04

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

U mnie takie same objawy,  ta sama bakteria i nawet okres dolegliwoÅ›ci ten sam, nie liczÄ…c moich wczeÅ›niejszych problemów na przeÅ‚omie lat, które jednak nigdy nie byÅ‚y aż tak zaostrzone. Ja mam wykluczone inne drobnoustroje typu chlamydie, kamienie, piasek w nerkach wiÄ™c na obecnÄ… chwilÄ™ też powodem jest enterococcus. Mój urolog twierdzi, że to paskudna bakteria i może dawać takie dolegliwoÅ›ci, tym bardziej jak już trochÄ™ trwaja, bo przez to też jest już podrażniona Å›luzówka. Moniko, uważaj też z antybiotykami, bo ja na poczÄ…tku również je w siebie Å‚adowaÅ‚am, bo chciaÅ‚Ä…m szybko pozbyć siÄ™ problemu, a teraz stwierdzam, że w dużej mierze one pogorszyÅ‚y mój stan. Teraz biorÄ™ tylko te, które mam w antybiogramie. A miaÅ‚aÅ› robione porzÄ…dne usg nerek i ukÅ‚.moczowego? Może to kamienie, piasek?

Offline

 

#121 2011-04-01 15:53:53

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

anitko mialam usg i tylko jakas torbiel mi wyszla ale to sprawa ginekologiczna i napewno by takich boli nie dala, zrobilam badania na chlamydie, ureaplazme i mykoplazme nic nie wyszlo, zrobilam posiew na bakterie beztlenowe rowniez nic nie wyszlo, mam tylko ta enterococcus, i teraz biore doksycykline na ktore ta bakteria nie jest wrazliwa ale biore bo tak zapisal urogol, matko..... skoro nie jest wrazliwa to dlaczego, mowi mi ze czasem jest??!!! to po co ten antybiogram...... poczekam 2 tyg po doksycyklinie i zrobie kolejny posiew w innym miejscu, pol roku mam juz z zycia wyjete, jestem zalamana psychicznie i mam juz dosc.... tyle pieniedzy tyle badan tyle lekarzy a ja w bolu.... wierzyc mi sie nie chce...;(

Offline

 

#122 2011-04-01 21:39:12

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Monika1981 nie pomyśl sobię, że chcę jakoś Cie dobić, ale jak przeczytałam Twojego meila wyżej "pol roku mam juz z zycia wyjete, jestem zalamana psychicznie i mam juz dosc.... tyle pieniedzy tyle badan tyle lekarzy a ja w bolu.... wierzyc mi sie nie chce...;(" to pomyślalam sobie IDENTYCZNIE..... tylko nie pół roku tylko ponad 6 lat;(((((((

Offline

 

#123 2011-04-01 21:59:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

Eeee... po 11 latach zaczynasz dostrzegać pozytywy tongue.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#124 2011-04-01 22:34:29

Monika1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 115

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

matko swieta to mnie dobilyscie ...sad no ale o co chodzi? o to ze mam jakiegos popieniczonego enterococcus w cewce moczowej i nie moge sie go pozbyc? trzeba tylko dobrac odpowiedni antybiotyk , prawda? jaki do jasnej cholery!!!!!!! bylam juz u 4 urologow biore antybiotyk za antybiotykiem wiem ze to zle ale co zrobic, lekarze daja bo nie wiedza co maja dac a ja biore bo mam nadzieje ze w koncu cos mi pomoze..... ktos sie kiedys pozbyt tego cholerstwa... ja po prostu chce by ten koszmar sie juz skonczyl, kazdej z Was tego zycze, nie wiem ...niech to sie po prostu juz skonczy....sad

Offline

 

#125 2011-04-01 22:59:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zespol cewkowy, jak wyzdrowiec i wrocic do normalnego zycia? pomocy!

No, nie do końca. Czasem organizm nie reaguje...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson