Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2011-03-14 18:12:46

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Karolina to my Tobie dziękujemy

Offline

 

#77 2011-03-15 18:28:37

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#78 2011-03-15 20:52:16

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#79 2011-03-15 21:46:15

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

evi doszłam do 15 strony włącznie i na dzisiaj tyle, reszta jutro.
Pozostał zakres stron od 16-23 do wysłania. Jeśli będziesz wysyłać idź od końca smile

Offline

 

#80 2011-03-16 09:35:19

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Loni, dziękuję Ci serdecznie za przesłanie wiadomości o tym, że Karolina potrzebuje pomocy.
W miarę swoich możliwości postaram się przesłac jakieś pieniądze.

Karolinko, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętasz bo dawno mnie tu nie było, ale jestem jedną z pierwszych osób, które szukały pomocy na forum w najgorszym okresie choroby, i co najważniejsze, pomoc ta została mi udzielona za co jestem bardzo wdzięczna! teraz przyszła kolej na mnie!

Offline

 

#81 2011-03-16 12:57:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Pewnie, że pamiętam i cieszę się, że Cię widzę, bo już się martwiłam, czemu tu nie zaglądasz smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#82 2011-03-16 15:24:32

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

evi zostały jeszcze do wysłania maile ze stron 21-23.
Tak piszę w razie jakbyś mogła pisać.

Offline

 

#83 2011-03-16 16:47:57

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Kurka, Karolino, przykro mi to czytać wszystko hmm Długo mnie tu nie było, dzięki loni za tego maila. Zrobię co mogę. Niestety mogłabym wiecej, gdybym jeszcze byla w Londynie, bo tam sie zarabialo, a tu w polskiej rzeczywistosci jest sporo gorzej. Na razie wplace drobnostke, ale pomysle nad jakims lepszym rozwiazaniem. Chetnie bym wsparla z moim 1%, ale nie jestem zatrudniona(wychowawczy) a maz pracy znalezc nie moze...a jak to jest z emerytura?Ta sama zasada? Bo mysle, ze chetnie by moja mama Tobie pomogla Karolino, Ty jej pomoglas niezmiernie. Jest juz lepiej, choc nadal nie jest ok.
Jestes dzielna, bardzo. Podziwiam.

Offline

 

#84 2011-03-16 17:19:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Dzięki! Przyznam, że nie wiem, czy emeryci mają jakieś ograniczenia. Wydaje mi się, że nie, bo to jest 1% od podatku, a oni też płacą, ale pewności nie mam.

Od razu powiem Wam, że to nie jest tak, że ja jestem strasznie niezaradna czy coś. Mnie jest potwornie głupio, bo uważałam i uważam, że mam wystarczająco wysokie kwalifikacje, żeby radzić sobie samej mimo choroby (co ma powiedzieć osoba niewykształcona czy dziecko z Downem sad?). Tylko akurat mi się zbiegło: to pokiereszowanie w szpitalu i 10 miesięcy rehabilitacji z koszmarnie drogą diagnostyką i równie nietanim leczeniem, które dało efekty, ale także w kość - z tym, że dystrybutor nie wywiązał się z umowy i olał ciepłym moczem sprzedaż książek, bo mu nie zapłaciłam haraczu (za te książki, które widzicie w księgarniach, płaci się haracz - od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy). U niego mam towaru na dwukrotność kwoty, której potrzebuję na zapłatę kosztów leczenia! Miałam się wycofać rok temu, zrobić system alternatywnej dystrubucji (osoby, które zainwestowały, wiedzą, o co chodzi smile ), ale to 10-miesięczne wyoutowanie sprawiło, że dopiero się zabieram.

A towar leży i kwiczy.

Jak ktoś z Was ma ochotę zrobić dobry uczynek i jednocześnie samemu zarobić - to może doraźnie (zanim zrobię ten nowy system, a to potrwa 3-6 miesięcy, bo tu mnóstwo programowania jest, ale wakacje po drodze, niestety) przejąć mi dystrybucję, chętnie oddam 40% prowizji - np. zebrawszy zamówienie na 10 "Bestsellerów", sam/-a na tym zarobi 120 zł (ja pokrywam koszty przesyłki; oczywiście, wszystko idzie legalnie na rachunki i rozliczenia).

W razie chętnych smile, link do książek:

http://www.karolinasykulska.pl/#Bestseller

(A tu moja ulubiona recenzja, bo pióra konkurencji:

http://pawelpollak.blogspot.com/2010/10/niszowo.html

W ogóle śmiać mi się chce, bo napisałam parodię literatury kobiecej, a najbardziej ją sobie upodobali mężczyźni tongue).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#85 2011-03-16 17:19:48

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Karolino, moja tesciowa by byla chetna, by oddac swoj 1% ale mowi cos o jakims rejestrze, numerze czy cos? Sorki, ze tak chaotycznie pisze, ale druga reka powstrzymuje dziecko przed zrzuceniem sobie garnka na glowe. Moglabym wiecej takich osob znalezc z tym 1%, ale napisz mi, czy to jest możliwe w Twoim przypadku?(moze juz pisalas, ale nie mam czasu wszystkiego teraz czytac).

Offline

 

#86 2011-03-16 17:36:37

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Karolino nie wiem jak z emeryturą, ale ja pobierałam rentę rodzinną i normalnie mogłam ten 1% odliczyć, tylko musiałam przepisać deklarację, bo ZUS przysyłał mi gotową bez tego odliczenia. Także wydaje mi się na 99% że z emerytami jest tak samo

Offline

 

#87 2011-03-16 17:38:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Mnie też tak na 99%, ale wiesz, jak to u nas. Dopóki nie przeczytam ustawy, nie będę miała 100% pewności.

Nata, właśnie tego konta na 1% nie mam jeszcze sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#88 2011-03-16 18:03:29

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#89 2011-03-16 20:56:25

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

wygląda na to, ze maile zostały powysyłane do wszystkich użytkowników z listy (oprócz tych zakazanych), mających co najmniej 5 postów na forum. Karolino jaki mniej wiecej stan uzbieranych środków?

Offline

 

#90 2011-03-16 21:06:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Na dzień dzisiejszy taki sam - niecałe trzy tysiące.

Ale zaczynam coraz bardziej myśleć o akcji książkowej. Koleżanki-literatki proponowały aukcję, koncert, to świetna inicjatywa, ale czaso- i kosztochłonna. A ja jednego i drugiego nie mam. Tymczasem, jak pisałam, mój problem nie wynika z faktu, że ja jestem niezaradna, tylko że roczny out zawodowy spowodowany załamaniem zdrowia, kosztowna diagnostyka i leczenie zbiegły się z dysfunkcyjną "działalnością" rynku dystrybucji, odpowiedzialnego za zbyt moich książek, a co za tym idzie - dochodem mojej firmy. Ponieważ dupowata dystrybucja bez haraczu nic nie zrobiła z umowy, nawet mnie o tym nie informując, a ja mój system będę miała za ładnych parę miesięcy - może rzeczywiście akcję "cegiełkową" połączyć z książkami? W ten sposób ja pozbędę się zawstydzającego mnie piętna osoby proszącej o kasę smile - będzie regularny deal: towar-płatność, dawcy będą mieli wymierną korzyść, a pośrednicy, czyli osoby zaangażowane, nie będą działały tak zupełnie za darmo.
Co o tym sÄ…dzicie?
Tak, wiem, Pulkos kiedyś pisał, że nie interesuje go książka, woli wpłacić 10 zł na portal, ale sami widzicie, że jednak zbiórka pieniędzy bez OPP ma pewne ograniczenia. A przy "wartości dodanej" zawsze jest szansa na dotarcie do odbiorców, którym nie zależy na zdrowiu redakcji serwisu pecherz.pl.
Z drugiej strony obsesyjnie rozgraniczam życie pacjenta i życie normalne, a teraz sama będę to mieszać? Promować książkę na chorobie? Jak jakaś Doda sad?

No i ja już sama nie wiem. Ma to sens?
Jak ktoś ma ochotę spróbować, proszę o kontakt, czy tu, czy na priv.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#91 2011-03-16 21:11:24

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#92 2011-03-16 21:32:43

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

W tym roku to się raczej nie uda-Karolina musiałaby mieć subkonto przy jakiejś organizacji pożytku publicznego np. fundacji lub stowarzyszeniu.Wtedy każda osoba rozliczająca się z urzędem skarbowym,a więc jak najbardziej renciści i emeryci,mogłaby przekazać 1% podatku na jej leczenie.Należałoby tylko ponownie wypełnić PIT-38 (w tej chwili skarbówka sama rozlicza emerytów i rencistów przesyłając PITy do domów),wpisując w odpowiedniej rubryce formularza(gdzieś pod koniec)przekazaną kwotę oraz numer konta org.pożytku publicznego i subkonta Karoliny.Nie jest to wielka filozofia,w razie czego można skorzystać z gotowych programów ułatwiających rozliczenia podatkowe, dołączanych do popularnych gazet.
NamawiaÅ‚abym CiÄ™  Karolino,abyÅ› postaraÅ‚a siÄ™ o takie subkonto-we WrocÅ‚awiu jest wiele stowarzyszeÅ„ i fundacji,które mogÅ‚yby CiÄ™ "przytulić".Co prawda 1% od przeciÄ™tnej renty czy emerytury to niewiele,ale jeÅ›li ktoÅ› z forumowiczy lub jego współmałżonek ma wÅ‚asnÄ… firmÄ™ lub wiÄ™ksze dochody to chyba warto?
Nie wiem czy masz orzeczoną grupę inwalidzką-można też skorzystać z ulgi podatkowej na leczenie i rehabilitację i odliczyć np.wydatki na leki(powyżej 100 zł. miesięcznie).Ja w ten sposób dostaję zwrot całego podatku,co prawda nie jest to duża kwota,ale zawsze coś.W każdym razie swoją "cegiełkę"dziś przesłałam,daj znać jak idzie zbiórka,bo coś cienko to widzę.

Offline

 

#93 2011-03-16 21:36:40

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

No i wykrakałam sad

Offline

 

#94 2011-03-16 22:19:35

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Karolino, mnie sie wydaje, ze to swietny pomysl z ta aukcja...daj spokoj, zadna Doda z Ciebie(nie wiem, jak wygladasz, nie jest to wiec docinka wink), a poza tym ja uwazam, ze kazda metoda dobra, by dotrzec do celu. No nie taki makiawelizm totalny tu promuje, tylko dzialanie w slusznej sprawie, nikogo nie krzywdzisz przeciez. Ja wiem, jak to jest walczyc z duma przy braku srodkow finansowych...Swiezo po zdobyciu magistra wyjechalam do UK, by zrobic kariere i przez dlugi czas, glodujac niemal, pracowalam jako sprzataczka, o ironio...na uniwersytecie. Tez korzystalam z pomocy znajomych, ktorzy dawali mi nie tylko jedzenie, ale i pieniadze na czynsz. W totalnych dlugach tonelam przez pol roku.
Tylko u Ciebie dolaczaja sie sprawy zdrowotne, wiec to jest najwazniejsze. Mam jakichs znajomych we Wroclawiu, moze moglabym rozpropagowac te aukcje/koncert jakos...szkoda z tym 1%. Jesli bedzie potrzeba, dajcie znac, bo ja mam duzo znajomych, ktorzy maja firmy badz dobrze zarabiaja(czemu nie ja, ech) i sa do tego fajnymi ludzmi.
Ja mysle, ze zbierze sie jeszcze troche kasy. Nie wszyscy sprawdzaja maile od razu, nie wszyscy potrafia czy moga zrobic przelew internetowy, niektorzy czekaja na koniec miesiaca, bo wtedy jest wyplata. Ja czekam, czy Angole przysla mi jeszcze troche kasy ostatniego dnia miesiaca, jak tak, to jeszcze cos przesle. W ciagu kilku dni uzbieralo sie 3 tys, to niezle.
Rozesle link do moich znajomych, moze kupia Twoje ksiazki na urodziny dla krewnych, znajomych, Gwiazdke itp? Moze na allegro by wystawic ksiazki z autografem? beda drozsze. Ja sama zakupie kilka pod koniec miesiaca, po wplynieciu nowego zapasu gotowki. Moze jakby kazdy rozeslal link do Twoich ksiazek swoim znajomym, mialabys kase z tego?Uzbieraloby sie? Co sadzisz?

Offline

 

#95 2011-03-16 22:37:20

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Tylko kto teraz,w dobie internetu,czyta bądź kupuje książki??Nawet studenci powszechnie kserują wszystko.I chyba nawet nie chodzi o kasę,choć są drogie-ja uwielbiam czytać,ale nie pamiętam kiedy kupowałam beletrystykę,jedynie jakieś poradniki(oczywiście o chorobach smile ).Głównie korzystam z bibliotek i myślę,że z tą dystrybucją to łatwo nie będzie...Kra kra kra sad

Offline

 

#96 2011-03-16 22:43:34

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

NO nie, no czuję się głęboko urażony, bo wychodzi na to że ja nic nie czytam !!
A tymczasem ja PRAWIE nic nie czytam a to jest różnica. !!!!
Owszem-----------kupiÅ‚em książkÄ™ ostatnio ! Dwa tomy podwójne, piÄ™kne wydanie z 1949 roku == jest to Cichy Don ale PO  ROSYJSKU !!!!!!!!!!!
Czytam sobie to więc w oryginale siedząc w kiblu (bo ja tak lubię) i już odmroziłem se to co jest istotą tego forum !!
Ale Polak potrafi !!! Mam rezerwuar żeliwny jeszcze (też 1949 rok....ciekawe) więc wstawiłem se do niego puszkę po piwie z dziureczkami w połowie wysokości a do srodka wsadziłem grzałkę od herbaty !!! Wodę w kublu mam ciepłą i lekko ona przecieka szemrząc jak zdroje ogrodów wiszących !!
Czy wy widzicie jak ja się poświęcam dla literatury ? Więc proszę mi nie wmawiać że ja wolę dać dychę i nic nie czytać !

PS. coś mało tej forsy zakładając że jest nas 1.5 tysiąca. Zawsze mówiłem że tylko kałasznikow rozwiązuje większość kwestii, natomiast szczodrobliwość szympansów jest zawodna.

Offline

 

#97 2011-03-16 23:04:49

i.em
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-15
Posty: 72

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Do Ciebie,Pulkosie,akurat nie piłam.Jesteś jeszcze pokoleniem wychowanym na książce pisanej.Ale poziom czytelnictwa jest generalnie w Polsce katastrofalny,zdaje się,że w ubiegłym roku przeciętny,statystyczny Polak nie przeczytał nawet dwóch książek.Znam też sporo młodych osób,uczęszczających do gimnazjum-tam nikt nie czyta,chyba,że posty na gadu-gadu lub facebooku sad

Offline

 

#98 2011-03-16 23:09:19

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#99 2011-03-17 00:00:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Pulkos, ale ja nie twierdzę, że nie czytasz, tylko przywołuję z pamięci Twoją wypowiedź - i gdzie Ty, psiamać, dostałeś Cichy Don po rosyjsku?!

Pewnie znowu będziesz na mnie krzyczał, że się rozdrabniam, ale pochwalę się, no, pochwalę - moją następną książką będzie książka z Wołodią Wysockim w roli głównej, bo niechcący odkryłam niezbadane przekręty związane z jego śmiercią i mam hipotezę - i tu już mamy forumowy akcent, bo w rosyjskojęzycznej korespondencji pomaga mi nasza Nawie smile.
A skoro przy książkach - mówiłam już, że któryś tam w kolejce do napisania mam thriller medyczny z wykorzystaniem naszych pęcherzowych dramatów? I postacią drugoplanową tam będzie taka KS - redakcja, która chodzi i wk...ia lekarzy smile.

I.em - przeciętny Polak nie przeczytał ani jednej książki. Papierowej. Ciekawe, czy ktoś pytał użytkowników torrentów wink.
Tak, mam orzeczenie, i odpisuję rehabilitację, ale od 470-520 zł renty (no, teraz nie dość, że wywalczyłam, to jeszcze jakieś 2 dychy podwyżki dali od marca i mam już calusieńkie 630!) to ja nie mam za bardzo co odpisywać. Firmę mam na liniówce, więc to są odrębne pit-y, ale z racji zeszłorocznej stagnacji i tak nie ma to znaczenia.
W subkontach już się zorientowałam, rozmawiałam z dziewczynami na Lobby, najbardziej chyba pasuje mi fundacja Wcześniak. Ale, tak jak piszesz, w tym roku to już chyba za późno. Ja to się nawet śmieję, że to jest taki kop z góry, że mam wreszcie założyć naszą, pęcherzową fundację smile.
A na dystrybucję mam superpomysł, tylko ona wymaga sporego oprogramowania, no i potem jeszcze zaangażowania, tak że trochę to potrwa.

Nata, na Allegro nie, bo ja nie promuję złodziei. Wielokrotnie zgłaszałam im ludzi, którzy sprzedają setki licencji na dziesiątki tysięcy zł, a oni nic, a jak jeden złodziej odmówił wstawienia faktur na sprzedaż i w odwecie dał mi negatyw, to Allegro łapki umyło. Tak że tam nie. A do kompletu jeszcze mi laptop wysiada i mogę lada dzień zostać bez dostępu do kompa.
A w ogóle to może być tak - np. zestaw, powiedzmy, z "Bestsellerem", bo to jest taka uniwersalna książka (nie historyczne, lekka, niby dla pań, ale z przymrużeniem oka, więc nawet ją panowie lubią) plus kupon rabatowy na 20% na biżuterię u zaprzyjaźnionej artystki (cuda robi!), plus może rabat na te sklepy partnerskie, które tylko dawały rabat moim konsultantom? Np. za 50 zł całość?
Albo zestaw - B + najnowsza QPQ (jeszcze w zapowiedziach) + płyta z utworami do QPQ + ten rabat 20% na biżuterię - za 100 zł?
(Tyle że tu realizacja QPQ byłaby gdzieś od maja, no i musiałabym mieć dużo zamówień, bo B mam na stanie, a QPQ musiałabym dopiero tłoczyć/drukować, więc muszę albo w odpowiednim momencie, albo na zamówienie; no i z QPQ idą tantiemy dla współpracowników, bo pracują na razie za darmo, są na procencie od sprzedaż smile).

Jak sÄ…dzisz, Nata?

A z autografem nie ma najmniejszego problemu - zawsze był gratis smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#100 2011-03-17 07:40:32

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Loni dzięki za informację! już dokładam swoją cegiełkę!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson