Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2011-07-16 16:12:46

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

Nif, to nie moja sprawa , ale ponownie muszę cię opieprzyć.

DlACZEGO DO KU%WY NĘDZY NIE IDZIESZ NA REZONANS PROSTATY ?

Idź prywatnie a potem będziesz filozofował na tematy duperelowate. Logika nif--,,logika sie kłania.!

Offline

 

#152 2011-07-16 23:20:36

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Doceniam to, że starasz się pomóc.
To co aj jedynie znalazÅ‚em w sieci ( a dÅ‚ugo siedzieć nie mogÄ™ teraz )  to rezonans magnetyczny jako narzÄ™dzie do oceny ew. raka stercza
cytat:
Przeprowadzone w 2005 roku badania pokazały, iż skuteczność w określaniu rozmiaru raka i rozległości nacieku nowotworu prostaty u osób poddanych leczeniu operacyjnemu, zarówno metodą ultrasonografii przez odbytniczej, jak i rezonansu magnetycznego z wykorzystaniem sondy transrektalnej, jest bardzo zbliżona do siebie i wynosi około 84%. Stosowanie obu badań, tj. ultrasonografii przezodbytniczej (TRUS) i tomografii rezonansu magnetycznego (ERMR), przed leczeniem radykalnym pozwala na precyzyjne dobranie sposobu leczenia (operacja lub radioterapia).

Z drugiej zaś strony piszą, że Trus też nie wnosi wiele

Miałem TRUS robiony w szpitalu, więc staram się logicznie podejść do tematu i zobaczyć sens robienia takiego badania.
Pytasz czasem też o PSA- w zapaleniu stercza jest on prawie zawsze powiększony.

Cytat:
Najważniejszymi chorobami powodującymi wzrost stężenia PSA w surowicy są:

    rak stercza,

    Å‚agodny rozrost prostaty oraz

    zapalenie gruczoÅ‚u krokowego, inne sytuacje mogÄ…ce mieć wpÅ‚yw na wzrost PSA

    cystoskopia (wziernikowanie pÄ™cherza),

    ultrasonografia przezodbytnicza (TRUS),

    biopsja (pobranie wycinka tkankowego) z gruczoÅ‚u krokowego,

    przezcewkowe zabiegi na prostacie (elektroresekcja gruczolaka stercza - TURP) i pÄ™cherzu (elektroresekcja guza pÄ™cherza - TURB),

    masaż gruczoÅ‚u krokowego, przy czym badanie stercza przez odbytnicÄ™ (badanie per rectum) nie powoduje znaczÄ…cego wzrostu PSA.

Offline

 

#153 2011-07-17 10:36:17

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

ale w miednicy sÄ… i inne narzÄ…dy .!!
Celem rezonansu jest zobaczenie całości. Są naczynia doprowadzające krew do ciał jamistych. Bywa ,że mamy w nich zatory itp. Ty nie czytaj netu tylko myśl samodzielnie.
Nie ma lepszego badania przy twoich objawach. Chodzi o wykluczenie wszystkiego co możliwe po to, aby spokijnie przystąpić do leczenia antybiotykami. A obecnie masz sytuacje jak z 19 wieku u siebie::: boli i nie wiadomo co i dlaczego. W zasadzie nie masz rozpoznania.

Offline

 

#154 2011-07-17 13:37:53

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Niby diagnozÄ™ mam poszpitalna: cpps

Pulkos czekam na wyniki z Lelka a o rm pogadam we wtorek bede u urologa

Offline

 

#155 2011-07-17 15:06:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: historia nifa

Tyle że cpps to skutek, nie przyczyna. To tak jakbyś miał dgn - bóle głowy. Ale chwała lekarzowi prowadzącemu, że w ogóle uznaje cpps smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#156 2011-07-17 16:39:38

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Pisałem już wcześniej, że w moim przypadku to przyczyną mogło być zapalenie gruczołu krokowego.

Jednak czekam na wyniki z Lelka, no i mam podobno jakieś maczugowce beztlenowe -więc zobaczymy jutro

Offline

 

#157 2011-07-17 21:50:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

proszę pana, zapalenie prostaty nie daje takich bólów żeby człowieka rwało udo i nie mógł usiedzieć dłuzej niż 15 minut.
Pan sie puknie w głowę panie user . I pan se zrobi NMR.

Offline

 

#158 2011-07-17 23:31:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: historia nifa

Pulkos, ale mogą spowodować napięcie mięśnia, którego nie pamiętam nigdy smile - muszę zajrzeć do zaświadczen rehabilitantów - i ten napięty mięsien uciska nerw kulszowy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#159 2011-07-18 06:51:06

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Pulkos z tym siedzeniem to racji nie masz.
Poczytaj sobie: http://www.menshealth.pl/zdrowie/Ogien-w-kroku-czyli-zapalenie-prostaty-4090.html

Cytat:
Objawy zapalenia stercza to ból w kroczu nasilający się podczas siedzenia, a promieniujący do pachwin, krocza, okolicy nadłonowej. Towarzyszy mu gorączka oraz bolesny częstomocz, jak również pieczenie przy mikcji, zwłaszcza pod koniec mikcji, ropny wyciek z cewki moczowej. Niekiedy zdarza się ostre zatrzymanie moczu.

Nie chce mi się więcej cytować.

Cenię jednak sobie Twoją chęć niesienia pomocy.

Offline

 

#160 2011-07-18 10:32:53

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

Obuwatelu Nif--zacytowaliście opis stanu ostrego !!!!!!
Nie ma to zwiÄ…zku z twoimi objawami.
Większość zapaleń prostaty przebiega wogóle bezobjawowo.
Ja już też miałem okazję to konsultować z urologami. Objawem zewnętrznym są zwapnienia w ścianach prostaty, i one wychodzą na USG. Ale nie wiadomo czy zapalenie jest nadal czy też są to skutki czegoś sprzed lat. I dlatego w rezonansie mamy potwierdzenie---jeśli to jest aktywne to rezonans potwierdza istnienie szczególnego "odbicia" co świadzy o aktywnym stanie.A gdy nie ma tego typowego dla zapaleń "echa" to znaczy że kiedyś było zapalenie i zostały zwapnienia.
Kolego nif-----nie czytaj internetu tylko pogadaj z PRYWATNYM urologiem na temat skierowania na rezonans.
Zaznacz, że będziesz robił to badanie PRYWATNIE i to na wstępie rozmowy (skierowanie na recepcie prywatnej!!!!!!).
I o dziwo---po takim wstępie-----dowiesz się jak jest i co należy robić.
Zrozum, że w innym wypadku lekarz nie powie ci prawdy, bo ona go obciąża finansowo (polecisz na rezonans i będziesz sie dopominał o refundację a lekarza wypierdo&ą za to z roboty !!!!).
Powtarzam::------nawet jeśłi jesteś w PRYWATNYM gabinecie u urologa (a on wie że masz ubezpieczenie) to musisz WYRAŹNIE ustalić z nim że chcesz PRYWATNE skierowanie na rezonans--tj, bez uwzględnienia twojego ubezpieczenia.
I wtedy mamy innÄ… rozmowÄ™. Mamy innÄ… medycynÄ™ panie nif. Koniec z wsadzaniem palca w dupÄ™ !!! Koniec z wiekiem 19-tym  !!!! ZadziwiajÄ…ce !

Offline

 

#161 2011-07-18 15:21:51

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Tymczasem odebrałem wyniki z mikromedici - posiew wydzieliny prostaty.
Niby mam antybiogram ale jakiś beznadziejny jest, dzwoniłem na lelka do p. Doroty, coś tam widziała w nasieniu gronkowca ale nie złocistego, i jakieś pałeczki, w środę dopiero jednak konkrety.

Corynebacterium spp liczne - wrażliwe na wankomycyne  i tyle

Offline

 

#162 2011-07-18 15:23:29

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

może poszpitalne zakażenie? ale tylko w wydzielinie z prostaty nasienie czyste. dziwne

Offline

 

#163 2011-08-30 22:17:15

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Dawno mnie nie było.
Troszkę biegałem po lekarzach.
robiłem i rezonans magnetyczny i posiewy wysyłkowo na lelka i psa (chyba dla pulkosa również; ))
Wynik psa - 0,7 niczym młodzieniec
rezonans już nie jest tak różowy - jutro może tu bardziej szczegółowo się wypowiem.
Czekam na wizytę u neurologa -najbliższy poniedziałek, wizytę u psychologa -13.09, w poradnio bólu chyba 26.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za długą przerwę moją .

Offline

 

#164 2011-08-31 11:04:17

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Tomografia rezonansu magnetycznego wykazuje zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych l1/l2 l4/5 i l5/s1 w postaci:
-dehydratacji z następowym umiarkowanym obniżeniem wysokości
- centralnej wypukliny pierÅ›cienia włóknistego l1/l2 -2-3 mm powodujÄ…ca umiarkoany ucisk na worek oponowy, obustronne zwężenie  otworów miÄ™dzykrÄ™gowych
- lewobocznej wypukliny pierścienia l4/l5 -3mm- powodującej znaczne zwężenie otworu międzykręgowego
-paracentralnie lewobocznej przepukliny jądra miażdżystego l5/s1-5mm- powodującej wyraźny ucisk na korzenie lewego nerwu rdzeniowego.
wypuklinie l1/l2 towarzyszy pęknięcie pierścienia włóknistego.
Obraz odcinka rdzenia kręgowego przedstawia się prawidłowo.

To tak w skrócie nie chciałem wszystkiego pisać.

Robiłem psa -0,7, robiłem badanie na boreliozę -negatywne.
Posewy nasienia i wydzieliny prostaty na lelka -wysyłkowo. Bardzo nieliczne bakterie i to nie feacalisy ani e-coli. Pani Dorota twierdziała, że nie mogą dawać w takiej ilości żadnych dolegliwości.
Mimo to braÅ‚em Cipronex  przez 20 dni-zero ulgi, nawet chyba pogorszenie po braniu.

Tak jak pisaÅ‚em czekam na wizytÄ™ w poniedziaÅ‚ek u neurologa liczÄ…c na pomoc w cierpieniu, później wizyta u psychologa i  poradni bólu (zaÅ‚atwiane no bo przecież wychodzÄ…c w maju ze szpitala miaÅ‚em czekać do listopada na wizytÄ™ w poradni). W miÄ™dzy czasie byÅ‚em u internisty jak bardzo dokuczaÅ‚ mi ból przy sikaniu i po, dyskomfort graniczÄ…cy z obÅ‚Ä™dem - gdzie czasem pomagaÅ‚ mi palec w pupie masujÄ…cy mięśnie, przepisaÅ‚ mi Å›rodek przeciwzapalny i mydocalm, później  dopisaÅ‚ jakiÅ› silny Å›rodek przeciwbólowy dla chorych an raka, wielkiej poprawy nie ma, przestaÅ‚o mocno boleć pzry sikaniu, takie delikatny ból w oddali.
Reszta bez zmian, pojawiło się pieczenie stóp -palenie jakby, lewego pośladka, w łokciach również, twarz, bardzo to przeszkadza. wyczytałem, że mydocalm i ten lek przeciwbólowy mogą dawać objawy mrowienia pieczenia bóle kończyn od wczoraj przestałęm brać i czekam kiedy to przejdzie, mając nadzieję, że to wpływ leków.
Unikam siedzenia jak ognia, bo boli dupa, piecze, jakby ktoś wrzątkiem polewał.

To tyle co u mnie na froncie słychać.

Ps. od jutra jestem na rocznym urlopie zdrowotnym, bo nie daje rady. życie raczej w tej chwili to walka z bólem - przypomina wegetację bardziej niż życie.

Offline

 

#165 2011-08-31 12:16:59

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

Niby ten wynik rezonansu jakby wyjaśniał sprawę.......
Ale ja mam trochę wątpliwości, bo wyniki rezonansu zwykle pokazują coś w kręgosłupie nie tak--bo większość ludzi ma tam jakieś zmiany i to spore. A nie mają AŻ takich bólów....
No ale ten temat musissz przekonsultować z neurochirurgiem (bo z reumatologiem to raczej nie za bardzo).
Warunek :: Lekarz musi być facetem !!! Z wiadomego powodu ! Po prostu tu trzeba myśleć.

Offline

 

#166 2011-08-31 12:21:06

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

dodatkowo jeszcze--taka uwaga : Twój post nr 1 wyraźnie nie wskazuje na sprawy kręgosłupowe lecz na zapalenie urologiczne.
I niech to będzie pewną wskazówką...............

Offline

 

#167 2011-08-31 13:16:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: historia nifa

Nif, dobry neurolog, bo ten ucisk może (ale nie musi) wyjaśniać sprawę. Przy neurogenności zaś każdy duperel typu mała infekcja pogarsza problem. Pieczenie - a to nie jest od nerwu kulszowego?

Jeszcze RM głowy by się zdał, co by SM-a wykluczyć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#168 2011-09-02 11:21:22

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Byłem wczoraj u neurochirurga, niby miło sympatycznie etc. jednak nie jestem zadowolony do końca z tej wizyty. On podchodził do problemu ze strony swojej specjalizacji.
Nie bÄ™dÄ™ siÄ™ teraz rozpisywaÅ‚ muszÄ™ zrobić kolejne badania -rtg w różnych pozycjach by ocenić -tu potocznie powiem: czy krÄ™gi trzymajÄ… siÄ™ kupy(tu gorsza wedÅ‚ug niego  opcja) czy też siÄ™ rozÅ‚ażą (tu lepiej) ale konkluzja byÅ‚a jedna -operacja. PytaÅ‚em czy może to mieć taki  zwiÄ…zek a ukÅ‚ad moczowy. StwierdziÅ‚, że tak. ZresztÄ… może Pan sobie wygooglować problem-stwierdziÅ‚. KrÄ™gosÅ‚up wedÅ‚ug niego jest starszy niż ja.
Ja nie neguje stanu kręgosłupa-który nie bolał mnie nigdy jakoś wyraźnie ale parę rzeczy mi nie pasuje by dawał takie odbicia na układ moczowy.
Wykapywanie z cewki po siakniu, ból czasem przy koÅ„cu ejakulacji, (te objawy mi bardziej do cpps pasujÄ…) narastajÄ…cy ból zdecydowanie po sikaniu, uczucie po sikaniu że coÅ› tam zostaÅ‚o -takie podrażnienie  i to czasem olbrzymie, ale paluszek w pupci potrafi to troszkÄ™ zminimalizować. MuszÄ™ to sam przemyÅ›leć dokÅ‚adnie i Wam to napiszÄ™. Co mi tam nie pasuje.

W poniedziałek neurolog -czyli dalej na froncie. Zapewne doniosę co i jak.

Ps. Przepraszam ale przynajmniej mam komu się wypłakać i wygadać.
Ps. Bardzo przeżyłem wczorajszy dzień -1.09 a ja nie idę do pracy, ogromnie mi było smutno- Karolino miałaś tak? Czy naprawdę taki głup jestem ?smile

Offline

 

#169 2011-09-02 11:40:23

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: historia nifa

Masz racjÄ™ !
Po prostu człowiek z lekko felernym kręgosłupem może złapać infekcję pęcherza i wtedy powstaje taki obraz jak u ciebie !
I nie kręgi trzeba operować ale sprawdzać pęcherz i leczyć go. A kręgi ? Jak skończysz 80 lat !!
Gdy nie było rezonansów to żaden lekarz nie pomyślałby nawet o tym co mówił twój neurochirurg !

PS. rozumiem że boreliozę miałeś sprawdzoną ????

Offline

 

#170 2011-09-02 12:16:34

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Miałem -negatywny

Offline

 

#171 2011-09-02 14:49:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: historia nifa

Nif, a te inne wirusy/patogeny?

Co do szkoły - samej szkoły mi nie żal. Ale tego, jak mi uciekają możliwości zawodowe i wpadam w długi, bo nie mogę na bieżąco kontrolować własnej pracy, nie mam siły kończyć projektów - to mnie dobija, fakt.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#172 2011-09-03 08:55:39

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Offline

 

#173 2011-09-03 12:11:04

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: historia nifa

Widzę nif, że też nadal walczysz..

pozdro:)

Offline

 

#174 2011-09-03 19:38:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: historia nifa

Bo ja tak z doskoku zaglądam, więc nie pamiętam, czy robiłeś wirusy, posiew na gruźlicę czy coś w tym stylu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#175 2011-09-09 09:44:18

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: historia nifa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson