Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-03 13:36:18

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

o co chodzi??

Mam 27 lat. Od najmłodszych lat mam problemy z oddawaniem moczu. Gdy byłam wieku "podstawówkowym" lekarze zdiagnozowali zwężenie cewki moczowej (nie robili żadnych badań, tylko oparli się na tym, co mówili moi rodzice - częste sikanie kropelkami). Miałam rozszerzaną cewkę moczową.
Po kilkunastu latach męki (więcej nie poszłam do urologa ze starchu) zmądrzałam i poszłam do lekarza. Skończyło sie na ponownym rozszerzaniu cewki moczowej i cystoskopii (2X).
Mój problem polega na tym, że od 1 - 19 dnia cyklu oddawanie moczu nie sprawia mi problemu. natomiast od 20 - 31 problem już występuje, tzn. strumień moczu jest cienki i często chodzę do toalety.
Lekarz nie bardzo wie dlaczego tak się dzieje.
Może powinnam zrobić jakieś inne badania niż cystoskopia?
Planuję ciążę i boję się, że mogę mieć powazne problemy z pęcherzem i nerkami w tym czasie.
Poza tym bardzo chcę być zdrowa.
Pomóżcie

Offline

 

#2 2011-04-03 15:30:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: o co chodzi??

Witaj a czy usg ginekologiczne jest prawidłowe?

Może połączyć to z hormonami sprawdzałaś babskie hormony?
Moznaby zrobić wtedy, gdy ciężej sie sika uroflowmetrię miałaś?
Co wychodziło w ostatnich cystoskopiach zwężenie szyi, cewki?

Offline

 

#3 2011-04-03 17:06:27

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

USG ginekologiczne wyszło dobrze. Byłam badana 2 razy u innych lekarzy.

Hormony muszę sprawdzić dopier. Jutro idę na badanie.

Uroflowmetrię robię dwa razy w miesiącu: raz w pierwszej części cyklu (1-19 dzień) i drugi raz (20-31).

Tak w cystoskopiach wychodziło zwężenie cewki moczowej.

Nurtuje mnie fakt, że strumień moczu zmienia się w zależności od dnia cyklu i to, że mocz "płynie" po uprzednim "zmuszeniu, napięciu się". To "napięcie się " jest mniejsze w pierwszej części cyklu, ale przed okresem musze sie "powysilać" trochę, a strumień i tak nie jest zadowalający.

Może to wina pęcherza?
I co z planowaną ciążą? Gdyby mi lekarz przepisał jakieś lekarstwa, to domyślam się, że w ciąży nie można ich stosować.

Zapomniałam dodać, że zażywam APO-TAMIS, ale jego w ciąży też brać nie można.

Offline

 

#4 2011-04-03 18:21:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Etka, powiedz, że żartujesz?

Kalibrowano Ci w podstawówce cewkę BEZ sprawdzenia, czy nie ma zwężeń?!!

O, k...

Przepraszam, ale wiesz, że na 99% rozwalono Ci wtedy cewkę i zwieracz cewki?

Bo sikanie kropelkami najczęściej albo jest wynikiem pelvic pain syndrome, i nawet niemowlaki potrafią to mieć (wystarczy jakaś dysfunkcja neurologiczn-gastryczna czy inna anatomiczna sprawa), albo od opuchnięcia od stanu zapalnego cewki. Ale ponieważ piszesz o napinaniu się, żeby się wysikać, czyli masz PPS, stąd zmniejszenie strumienia. A PPS masz utrwalany rozwalonym zwieraczem cewki od kalibracji.

Etka, Ty w ogóle wiesz, jak to wygląda? Zdajesz sobie sprawę, co to robi?

Wyobraź sobie, że masz stan zapalny stawów żuchwy. Nie możesz otwierać szeroko ust, bo masz chore stawy i mięśnie są spięte z choroby, robi się skurcz mięśni. I ktoś Ci na chama wpycha w usta półmetrowej grubości kloc. Rozszerzy Ci szczękę, ale czy usunie stan zapalny stawów? Guzik. Natomiast rozwali Ci te stawy i mięśnie mechanicznie.

Albo inaczej. Twoje dziecko ma główkę o średnicy 90 cm. I lekarze Ci na chama wypchną je podczas porodu. Co się stanie z kośćmi miednicy, z więzadłami, z mięśniami, z kroczem?

No i właśnie to zrobiono Ci kalibracją bez uzasadnienia. Bo nawet jak anatomicznie cewka jest za wąska (a co to znaczy anatomicznie za wąska tak naprawdę?), to jej rozszerzanie uszkadza mięśnie. Ale jak jest za wąska, bo jest obrzęk, albo zły strumień wynika nie z cewki, lecz z napiętych mięśni z powodu jakiejś dysfunkcji w organizmie... to czytaj wyżej.

Czy oni są nienormalni? Toż doprowadzą Cię do chronicznego nietrzymania moczu!!! I wiecznego zum!

Co wychodzi w cystoskopiach? Jakie zwężenia? Co masz w opisie?

Jak się nazywają ci geniusze medycyny, którzy Cię tak urządzili?

Po 20 dniu cyklu gwałtownie spada Ci estrogen, podnosi się progesteron. Czy ci lekarze podczas cystoskopii pobierali wycinek na biopsję? Sprawdzić hormonalne zapalenie pęcherza, cystistis cystica? Oczywiście, podejrzenie endometriozy, również pęcherza, również od strony otrzewnowej, nie przyszło im do głowy?

Skąd Ty jesteś?

Jezu... normalnie zacznę mówić Pulkosowym slangiem o neandertalach...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-04-03 18:49:07

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Jestem z Rzeszowa....

Kurcze nie jest mi do śmiechu teraz...

Podczas cystoskopii pobierany był wycinek i wszystko podobno jest ok.

Proszę napisz mi jaki powinien być teraz tok mojego postępowania?

I co z ciążą??

W styczniu miałam wycinany wyrostek robaczkowy. Bylam cięta. Wzywany był na opreację mój urolog... chyba by zauważył gdyby coś było nie tak?

Offline

 

#6 2011-04-03 21:30:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Etka, co to znaczy - ok? Jaki tam jest wynik?

Czy by zauważył - biorąc pod uwagę, że robi Ci kalibrację bez badań i nie umie skojarzyć, że skoro pogarsza Ci się w cyklu, to może to ma znaczenie np. endometrialne - wcale a wcale bym mu nie ufała. Zresztą pole operacyjne wyrostka, o ile pamiętam, jest takie, że chyba niewiele uroginenologicznie się widzi? Ale niech się wypowie jakiś operator smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-04-03 21:35:25

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Będąc w podstawówce chodziłam do innego lekarza.

Ten obecny najpierw zrobił mi cystoskopię, a potem rozszerzanie cewki moczowej.

Lekarz robiąc cystoskopię chyba by zauważył jakies nieprawidłowości w cewce (to o czym mówiłaś w poprzednim poście, a co mogło być wynikiem wcześniejszej kalibracji)??

Co to jest PPS?
I co ja mam teraz zrobić?
Jak to coś leczyć jak nawet nie wiadomo co to jest?

Offline

 

#8 2011-04-03 21:36:27

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Offline

 

#9 2011-04-03 22:10:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: o co chodzi??

PPs to spiete mięśnie. Mhm...z tym rozszerzaniem to ja dobrze wiem jak jest, tzn najpierw leci lepiej a potem znów napinanie brzucha. Tam powstaja blizenki po każdej kalibracji i ona znów sie zwęża, przynajmniej tak jest u mnie. Pewnie, ze lekarz by zauważył nieprawidłowości w cewce. Etka a Ty miałas cała urodynamikę? Jakie jest cisnienie w pecherzu?
Pecherz przeszkodowy - rozumiem czytaj zwężona cewka. Ja mam taki pecherz z przeszkoda podpęcherzową. Tylko te zwężenia cewki nie powstaja same z siebie. A te sikanie z napinaniem świadczy jak Karolina mówi o napiętych mięśniach.

Nie wiem co masz robić u mnie okazało się to pęcherzem neurogennym ze zmianami anatomicznymi a tak naprawde problem odkryłam robiąc rezonans głowy.

Offline

 

#10 2011-04-03 22:13:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: o co chodzi??

Choć ponoc dziewczynki małe moga urodzić się ze zwężoną cewką to jesli nie było urodynamiki nie bedziesz dokładnie wiedzieć co tam jest. Te badanie pokazuje czy jest nadreaktywny wypieracz moczu, czy to jest pecherz neurogenny nisko czy wyskociśnieniowy. Jeśli cysto ok rób urodynamikę

Offline

 

#11 2011-04-03 22:15:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Magda, zgoda, tyle że Etkę już pokiereszowano, a jeszcze nikt jej badań nie zrobił, bo to, co zrobili, to i tak źle (dziewczyna ma pps i zp cyklozależne, a oni rozwalają jej cewkę i NAWET nie robią biopsji... o RM nie wspomnę...).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-04-03 22:45:51

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

W takim razie wybiorę się na urodynamikę, zresztą lekarz i tak o niej już mi mówił, tylko, że ja się strasznie boję...

Diagnozy jakich mogę się spodziewać wg Was pewnie leczy się lekarstwami... trzeba je zażywć do końca życia? A co w taki razie z ciążą.... pewnie będę miec problemy, bo w czsie ciąży często się sika, a jak ja się nie wysikam, to mocz bedzie mi zalegał w pęcherzu. Lekarz mi powiedział, że jak będą problemy to prawdopodobnie mnie zacewnikuje.

Offline

 

#13 2011-04-03 23:11:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Tym się nie martwię, bardziej bólem i skurczami, bo to może dziecku zaszkodzić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2011-04-03 23:43:12

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: o co chodzi??

choć to wygląda na sprawy hormonalne, to jednak, po takich przebojach, przydałby sie dobry posiew.
Oczywiście rezonans magnetyczny powinno się zrobić prywatnie (skierowanie na prywatnej recepcie) ---bo jak pisze Redakcja często, lepiej teraz pożyczyć forsę na badanie niż potem wydawać tysiące zł  wskutek wadliwego rozpoznania postawionego BEZ rezonansu.

Offline

 

#15 2011-04-04 07:27:02

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Jutro idę do urologa. Napiszcie mi co powinam od niego "zażądać"?

ps. mam straszny mętlik w głowie teraz

Offline

 

#16 2011-04-04 07:52:59

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Zaczęłam czytać o tych wszystkich badaniach.
Miałam robioną cystoskopię dwa razy. Za pierwszym razem pobierany był wycinek + rozszerzanie cewki moczowej (podobno cystoskopia to wykazała). A za drugim razem (i to mnie zastanawia) oprócz oglądania pęcherza lekarz wprowadzał mi jakiś płyn do pęcherza (i co to w końcu było cystoskopia połączona z urodynamiką????). Po badaniu lekarz stwierdził, że mam pęcherz przeszkodowy i zapisał mi APO-TAMIS.

Zgłupiałam już.

Podsumowując: wiem, że muszę zrobić badanie hormonów i coś jeszcze??? Zgłosić się na urodynamikę?? Ale przecież lekarz wlewał coś do pęcherza??

Offline

 

#17 2011-04-04 11:01:12

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: o co chodzi??

ja zawsze wierzę w metody obrazowe--a więc tutaj w rezonans. I to robiony za forsę. Poproś o skierowanie na recepcie prywatnej ( z zaznaczeniem że np. nieubezpieczony pacjent==dzieki temu lekarz chętniej ci to wyda bo na fundusz nie chcą robić badań drogich).
Jasne, że to badanie nie wykaże wszystkiego, ale wykluczy sie zmiany wrodzone w budowie (bo USG nie jest tak dokładne). Natomiast hormony--to druga bajka .
A trzecia bajka to posiew na wszelki wypadek , ale to też prywatnie z wielu powodów.........możesz to robić bez  skierowania gdy idziesz prywatnie, ale z naszych tu doświadczeń wynika że tylko laboratorium w Warszawie na ul. Lelka 26 ( Ursynów)robi wiarygodnie.

Offline

 

#18 2011-04-04 11:10:57

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: o co chodzi??

Offline

 

#19 2011-04-04 11:59:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Etka, na pewno:

- zażądaj wydania opisu biopsji i opisu cystoskopii;
- poproś o badania na hormony (tyle że te daje endokrynolog albo ginekolog), powiedz, że masz problemy z pęcherzem skorelowane z cyklem i podejrzenie endometriozy pęcherza. Jak nie dostaniesz, zrób na własny koszt estrogen, progesteron, LH, FSH, prolaktynę i Ca125. Ale w określonych dniach cyklu (gdzieś na forum jest schemat);
- te posiewy to sobie możesz zrobić dla wykluczenia;
- poproś o skierowanie do lekarza neurologa (z diagnostyką w kierunku neurogenności pęcherza, powiedz, że objawowo masz stwierdzony pelvic pain syndrome i masz nakaz wykluczenia, czy to nie na tle zmian w kręgosłupie L-S) i rehabilitanta (z prośbą o rehabilitację pelvic pain syndrome). Jak nie dostaniesz rehabilitacji, przejdź się prywatnie, zobacz, kto Ci zrobi elektrostymulację przezodbytniczą (brzmi strasznie smile, ale jaki efekt daje ten zabieg!), laser i masaż L-S. Jak nie znajdziesz, skontaktuj się z naszym forumowym rehabilitantem (vide dział Promocje);
- rozważ z urologiem powtórkę cystoskopii z biopsją pierwszego dnia cyklu pod kątem sprawdzenia endometriozy pęcherza i ewentualnej laparoskopii.

Ten płyn to po to, żeby zmierzyć pojemność pęcherza, nic nadzwyczajnego. Albo od razu robiono Ci hydrodystensję - po ludzku: rozciąganie na chama mięśnia wypieracza pęcherza. To straszne rzeczy, bo to i kalibrację to można robić, jak masz po prostu zmiany anatomiczne, a jeśli pęcherz się kurczy, zmniejsza, a cewka blokuje jako reakcja na stan zapalny, to te zabiegi przypominają metaforyczne rozszerzanie szczęki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2011-04-04 12:06:10

fairyland
Użytkownik
Skąd: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: o co chodzi??

etka, piszesz o róznych badaniach, o cystoskopii, o rozszerzaniu cewki, ale nic nie piszesz o posiewie moczu, czy Ty w oógle miałas robiony? Koniecznie zrób posiew z cewki, moczu i z pochwy (bo te zakażenia często ida w parze) i to na Lelka w Warszawie w inne nawet sie nie baw, bo to szkoda czasu i pieniędzy.

Offline

 

#21 2011-04-04 12:43:14

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

pelvic pain syndrome ????

A urolog nie może mi dać skierowania na badania hormonów? Jeśli nie.. to i tak pójdę prywatnie, bo do ginekologa też chodze prywatnie.

Dlaczego piszecie, że posiew mam zrobić tylko w Warszawie? i jak to rozwiazać skoro mieszkam w Rzeszowie??

Offline

 

#22 2011-04-04 12:57:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

No, to jest oficjalna nazwa patologicznego napięcia mięśni dna miednicy, objawiającego się m.in. uciskiem na cewkę, przerywanym strumieniem moczu, niemożnością oddania normalnego strumienia moczu, uczucia bolesnej kropli moczu w cewce, uczucia piłeczki w odbycie (ucisk w tym rejonie), czasem mechaniczne zaparcia (mięśnie nie pracują poprawnie, nie przesuwają się masy kałowe tak, jak trzeba), czasem uczucie permanentnej potrzeby oddania kału - bez efektu, koniecznością uciskania mięśni brzucha ręcznie lub samodzielnego włączenia tłoczni brzusznej do mikcji itp.

Ponieważ ze względu na pożywki (ilość i jakość) oraz sposób przeprowadzenia badania jest to najbardziej wiarygodne laboratorium w Polsce. Materiał wysyłasz, poczytaj na forum jak. Urolog może nie móc, tzn. może mu NFZ nie zrefundować.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2011-04-04 13:00:43

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

A to wszystko leczy się tabletkami?

Offline

 

#24 2011-04-04 13:02:31

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Pytam, ponieważ jestem ciekawa czy można to wyleczyć całkowicie.

Offline

 

#25 2011-04-04 20:54:17

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: o co chodzi??

To --czyli co ?
Tabletkami leczy sie infekcje pęcherza oraz sprawy hormonalne.
Natomiast sprawy mieśniowe (ale to dalszy temat jest ) zależą od tego dlaczego mięśnie źle pracują. MOgą pracować żle od stałej infekcji--wtedy leczymy infekcję. Ale jeśłi nie wiadomo od czego.......to jakieś zabiegi masażowe , stymulacje itp --czyli nie tabletki. (ale ja sprawe mięśniową bym na razie olał---tu musi być posiew, rezonans, hormony --świeta trójca u ciebie). Posiew w Warszawie  dlatego że mają swoje pożywki na których coś naprawdę rośnie i to PRAWIDŁOWO rośnie.  Z daleka można wysłać im pocztą--pocztexem --ale jak to zrobić to Redakcja wie i pisze o tym (poszukaj w dziale LAboratorium albo Badania, albo--niech Redakcja tu ponownie napisze :-))))))))))))))))))

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson