Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2011-04-04 21:04:18

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

To ja w takim razie bardzo proszÄ™ RedakcjÄ™ o ponowne zamieszczenie informacji o "transporcie" moczu w celu wykonania posiewu w Warszawie.

Offline

 

#27 2011-04-04 21:13:23

Papryka
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 51

Re: o co chodzi??

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=1405

Offline

 

#28 2011-04-04 23:30:44

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: o co chodzi??

Dlatego w Warszawie, że p.Dorota kupuje bardzo dobre francuskie pożywki i jka mi powiedziala, jesli coś ma wyrosnąc to na tych pożywkach wyrośnie na pewno a inne laby a juz w szczeólności szpitalne maja male fundusze i pracuje na tanich pożywkach. Wysłac możesz Pocztexem jak napisal pulkos. Musisz dowiedziec się na swoje poczcie do której godziny musisz nadac przesyłkę by doszla następnego dnia. Wszystko wkladasz do plastkowego pojemnika, do ktorego wkładasz również takie schłodzone wklady do lodowek przenośnych, zabezpieczas wszystko tak by nie latało w środku. Tylko nie pisz, że to materiał medyczxny, bo poczta nie przyjmie, możesz nadac ją rowniez jako przesyłke specjalnego traktowania, bo np. w środku jest szkło.

Offline

 

#29 2011-04-05 19:01:11

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Byłam dzisiaj u urologa. Porażka... Gdyby nie wy , to ja bym nigdy w życiu się nie dowiedziała o niektórych badaniach... Przyszłam do lekarza przygotowana jak na sprawdzian. Czułam się jakbym to ja była lekarzem. Pociesza mnie fakt, że nie byłam u swojego urologa, bo ten jest na urlopie. Zapewne mój urolog potraktowałby mnie inaczej.
Wizyta zakończyła się na tym, że dostałam skierowanie na urodynamikę do urologa-ginekologa (z racji zależności oddawania moczu od cyklu) i na posiew. Jednak ten posiew to ja zrobię prywatnie (tak ja mówiliście) i dla zwykłej ciekawości zrobię je na ubezpieczenie.
Kurcze trochę boję się tej urodynamiki, ale zęby musze zacisnąć.
Poczytam na forum cos o urodynamice, bo to forum to jest kopalnia wiedzy.

Offline

 

#30 2011-04-14 16:51:10

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Zrobiłam badania, o których pisaliście:
- analiza ogólna moczu - wszystko ok
- posiew moczu - wszystko ok (posiew robiłam w dwóch niezależnych laboratoriach, w tym jedno prywatnie u znajomej)
- cytologia - wszystko ok
- wymaz z pochwy - wszystko ok
Badanie wymazu z pochwy poleciła zrobić mi Pani Dorota. Powiedziała, żeby zrobić ureoplasmę, ale tego nie ma sensu robic skoro posiew wyszedł ok.

W przyszłym tygodniu idę na rozszerzanie cewki moczowej. Urolog chce to zrobic przed ciążą.

Byłam u 3 lekarzy i każdy powiedział mi to samo. Chora cewka moczowa (zwężenie).
Teraz po tych badaniach chciałabym zajść w ciążę, ale pewnie założą mi cewnik na pierwszy trymestr (przypuszczenie mojego urologa i ginekologa).

Offline

 

#31 2011-04-14 17:07:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: o co chodzi??

Etka, ale co to znaczy - wszystko ok? Tak napisali na wyniku wink?

Nie rozumiem, czemu nie ma sensu robić urea, jeśli posiew wyszedł jałowy?

Etka, zwężenie cewki jest, jak słusznie zauważają lekarze, z choroby. Czyli ją trzeba wyleczyć. A robiłaś Ty posiew wymazu z cewki? Po co rozszerzać chorą cewkę? Nie dość, że ryzyko rozsiania infekcji, to jeszcze to jest regularne uszkodzenie ciała. Gdyby nie było choroby, tylko miałabyś ją anatomicznie za wąską, to w porządku, ale sami stwierdzają chorobę. To tak jakbyś miała jakąś infekcję, w związku z nią obrzęknięty nos, przez to, oczywiście, zatkany, a lekarze zamiast leczyć infekcję i zmniejszać obrzęk śluzówki nosa, robiliby Ci plastykę przegrody nosowej, żeby nos udrożnić. No... też metoda, ale aby pierwszego rzutu wink?

Pamiętaj, że każde rozszerzanie cewki, czy jako zabieg, czy wskutek włożenia narzędzi (np. cystoskopu) to zwiększone ryzyko nietrzymania moczu później...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2011-04-14 18:42:13

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Ok znaczy ujemny.

Może źle się wyraziłam pisząc "chora" - stwierdzili zwężenie cewki moczowej.
Wymazu z cewki nie robiłam, ale czy jest sens, skoro robiłam posiew moczu. Przecież mocz przepływa przez cewkę.

Offline

 

#33 2011-04-14 19:14:05

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: o co chodzi??

Ale to znaczy że nie robiłaś posiewu na ul Lelka w Warszawie, lecz w jakims innym prywatnym labie ?
Jeśli tak-------zapomnij o tym wyniku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszta--jak pisze Redakcja .
(mocz juest z natury rozcieńczony, wyniki są względnie dobre z tego powodu. Wymaz jest mechanicznym pobraniem warstewki nabłonkowej i tam są "stężone"bakterie.).

Offline

 

#34 2011-04-14 21:30:21

etka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 16

Re: o co chodzi??

Nie jestem na tym forum długo, ale nie rozumiem dlaczego wsadzacie wszystkie laboratoria, oprócz tego na ul. Lelka, do jednego "worka"?

Jeden posiew zrobiłam w laboratorium, z którym szpital ma podpisaną umowę (chodzę do przychodni przyszpitalnej). Natomist drugi posiew zrobiłam prywatnie u znajomych analityków.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson