Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-07 13:34:16

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Ważne - wycofano leki z produkcji

Mój wątek jest w dziale Co mi jest, jak chcecie to poczytajcie
w dużym skrócie: mam przewlekłe zapalenie prostaty
o co chodzi:
obecnie biorę prostamol, który nic a nic u mnie już nie działa
lekarz dał mi receptę na Ipertrofan, po którym się czułem o niebo lepiej
nagle dostaję dzisiaj info, że nie kupię Ipertrofanu, bo producent wycofał ten lek
mało tego, lek, który jest dobrym zamiennikiem - Permixon również jest wycofany!
o co chodzi??????? co jest grane?
niby co ja mam teraz w takim układzie wziąć?!

Offline

 

#2 2011-04-07 20:19:36

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

No podobno producent włoska firma nie podpisała dokumentów potrzebnych w Polsce i dlatego.
Musisz jakieś znajomości uruchomić w Niemczech, tam występuje pod nazwa Mepartricinum, ale są dużo tańsze też tam zamienniki.

Offline

 

#3 2011-04-08 17:22:29

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

jakimś cudem zdobyłem ostatnie dwa opakowania tego leku wink także mocno mi się poszczęściło, mam zapas na dwa miesiące
sprawa jest bardzo dziwna - w schorzeniach tego typu ten lek jest dużo skuteczniejszy niż Prostamol, Prostacare i inne tak nachalnie teraz reklamowane leki, może to o to chodzi?! po kilku numerach z lekarzami jestem w stanie uwierzyć w wiele rzeczy, łącznie ze świadomym działaniem koncernów przeciw pacjentom

Offline

 

#4 2011-04-08 20:47:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

Kasa, misiu, kasa smile. W tym łańcuchu pacjent jest naprawdę ogniwem o marginalnym znaczeniu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-04-09 14:07:50

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

tak na marginesie - to tak jak z lekarstwem na uzależnienia, nie pamiętam dokładnej nazwy ale istnieje substancja, która sprawia, że np. narkoman na megagłodzie jest w stanie wytrzymać bez heroiny dwa tygodnie! oczywiście działa to na inne uzależnienia - nikotynę, alkohol...
w większości krajów ta substancja jest zakazana, za jej sprzedaż/dystrybucję etc. grozi więzienie
dlaczego zakazywać leku, który uratowałby miliony istnień? ano dlatego, że koncerny nikotynowe, alkoholowe przestałyby zarabiać na uzależnionych, którzy nie chcą z tego korzystać, a nie mają wyjścia...

Offline

 

#6 2011-04-09 14:20:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

Chodzi Ci o metadon? To jest p/bólowy lek, opioid, silniejszy od morfiny. W jednym zestawieniu leków opioidalnych czytałam, że niskohistaminowy (w przeciwieństwie do morfiny). Nie mam pod ręką teraz tego zestawienia, ale omawiałyśmy go z anestezjolog, dr Sękowską, z Poradni Leczenia Bólu w Warszawie, kiedy dr rozpisywała mi terapię fentanylem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-04-09 20:16:29

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

naprawdę nie pamiętam nazwy, nie wiem czy to jest przeciwbólowe, czy po prostu zwykła substancja o niezwykłych właściwościach - jak coca-cola np.

Offline

 

#8 2011-04-13 22:07:50

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Ważne - wycofano leki z produkcji

Dzisiaj gdzieś w necie znalazłem że ipertrofan ma być najprawdopodobniej pod koniec kwietnia dostępny w Polsce, zmiana importera

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson