Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-25 22:54:51

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Witam, mam na imię Iwona, mam 19 lat. Od dziecka praktycznie mam problemy z pęcherzem. Zaczęło się od częstych jego zapaleń, częstomoczu, pieczeń. Jako dziecko miałam wykonywaną cystografię, jednak nie wspominam tego dobrze, bardzo cierpiałam, nie podano mi znieczulenia.. Po diagnozie ( nie wiem co było, nie mam opisu ) przepisano mi Furagin, i do czasu ten lek  był moim wybawieniem na wszelkie schorzenia, zapalenia itp. Jednak parę miesięcy temu to się zmieniło. Znów zaczęłam bardzo często chodzić do łazienki, na początku moczu było dużo, jednak teraz są to kropelki.. Mam ciągłe parcia na mocz, jednak siusiam jak kot napłakał... Czuje się ciężka, jakby ten mocz się gdzieś zatrzymywał. Poszłam do urologa przepisał mi Apo Doxan, stosuje go od tygodnia ale nie widzę poprawy. Polecił mi też żebym kupiła Rovatinex, bo stwierdzono u mnie małe złoża piasku nerkowego. Wszystkie badania mam dobre - mocz, USG, CRP.. Zmagałam się jakiś czas temu z grzybicą pochwy, od 3 miesięcy nieregularnie miesiączkuje, okres spóźnia mi się nawet 3 tygodnie. Dodam jeszcze, że w nocy nie wstaje oddać moczu, na szczęście.. najgorzej jest w pozycji leżącej, przez zaśnięciem męczę się niesamowicie, jak siedzę również, jakoś najlepiej mi jest jak się ruszam, chodzę...
Po Rowatinexie ( działa moczopędnie ) chodzę do łazienki jak szalona z zegarkiem w ręku co 5 minut, strumień moczu jest mocny, jednak nie mogę tak żyć. nie mogę iść na zakupy, do szkoły, nie wysiedzę na lekcji 45 minut.. z tym już się jednak nie martwię, w przyszłym tygodniu mam maturę i to mnie przeraża bo nie dam rady wysiedzieć 2 godziny bez wysikania się ; ((((((((( nie mogę się kochać z moim chłopakiem ( zawsze używamy prezerwatywy, wiec nie ma mowy o jakimś zakażeniu).. nie mogę tak żyć. Błagam o pomoc, o kontakt kogoś kto miał podobne objawy..
3 czerwca będę miała cystoskopie, ale do tej pory jest jeszcze dużo czasu, muszę jakoś funkcjonować. lekarze nie chcą już mnie słuchać, ciągle mówiąc ze nie wiedzą co mi jest.... sad( BŁAGAM

Offline

 

#2 2011-04-26 14:45:55

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

1--podaj miasto lub powiat z jakiego jesteś--to pomaga w poradach.
2--Jeśli furagin dawniej ratował sprawę to jednak rzecz jest w bakteriach.
3---skoro teraz jest gorzej i nie bardzo pomaga--to znaczy że sie dołączyły wirusy , albo nietypowe bakterie--riketsje (Chlamydia np) i furagin nie wystarcza.

Na  tym forum (poczytaj dowolny wątek) jest taki gryplan:
Robi się posiew w laboratorium w WARSZAWIE na ul. Lelka 26 ( strona www.badbak.pl ). Można przesyłać kurierem materiał do badań.
To laboratorium robi posiewy NAPRAWDĘ jak żadne inne laby. Jest jedyne na Polskę !!!!!!!(za 140 złotych bez skier.)
No i po wyniku--bierze się antybiotyk jaki jest wskazany w antybiogramie w tym posiewie.
----------------------------------------------------------------
Na czas matury-----trudno sie tak od razu poratować.....
Ja bym  odstawił leki na 3 dni przed, i łykał 3 x dziennie aspirynę Bayer rozpuszczalną po pół tabletki.
Po aspirynie sika sie mniej ! Jednocześnie łykać można olej z wiesiołka wg. tego co na opakowaniu.
ALE---ale aspiryna usypia i osłabia a wiesiołek też potrafi działać lekko usypiająco--A TU KUŹWA MATURA  DO PISANIA !!!!!!
Dlatego cudów nie da się zrobić bo leki zawsze działają ubocznie.

PS. zarażanie sie od partnera moze być nawet przez ślinę. Jeśli to jest wirusowe pogorszenie (a ja tak sadzę bo teraz w Polsce tak jest właśnie) no to żadne zabezpieczenie nie działa.
Po maturze-----wal na Lelka na posiewy i po nich od razu wal leki. (tzn. będą silniejsze antybiotyki)
Z badań--pozostaje zawsze dobre USG oraz rezonans magnetyczny pęcherza (skoro była sprawa od dziecka to należy wykluczyć zmiany wrodzone). Istnieje też takie badanie jak "cytologia z moczu"==robią niektóre tylko laby, warto se zrobić skoro sprawa jest wogóle przewlekła.

PS2. Jeśli takie rzeczy są od dziecka to możliwe jest, że w organiźmie jest źródło zakażenia ==migdałki albo zatoki.
Sporo osób tutaj tak miało.
Dodatkowo---sporo osób ma jak sie okazało --pażożyty jelitowe np. owsiki lub lamblie (a objawów wyraźnych nie było)--stąd skónności do zapaleń pęcherza. A więc w drugiej kolejności warto zrobić :::posiew z tylnej ściany gardła oraz badanie kału na pasożyty.
////do matury -niech ci internista domowy da zaświadczenie że musisz wychodzić--i jesteś kryta ==nie musisz sie wstrzymywać !!/////.

PS3---w zasadzie  warto zrobić wymazy ginekologiczne (skoro już sie działa w temacie posiewów) --zwykle bakterie są także i tutaj.......

Offline

 

#3 2011-04-26 17:10:09

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

bardzo dziękuje za opowiedz. miałam robioną cytologie, parę dni temu odebrałam wynik - wszystko dobrze. Nie robiłam posiewu moczu, tylko badanie ogólne.. muszę koniecznie zrobic posiew. Dzis odstawiłam Rowatinex, ale moczopęd pozostał nadal. Odstawie też tez Apo Doxan, byc moze on tez jest moczopędny, a dodatkowo obniża cisnienie i czuje sie po nim bez sił zupełnie.. Najgorsze jest to, że sikam praktycznie samą wodą, nie ma charakterystycznego zołtego zabarwienia.. NIe wiem może badania krwi i jeszcze raz USG? Narazie nie stac mnie na wysyłanie próbek do Warszawy.. urolog powiedzial mi, że może to byc zwężenie cewki moczowej..
jedno mnie zastanawia - skoro Pan twierdzi, że to najprawdopodobniej bakterie to dlaczego w badaniu moczu nic nie wykryto?
czy ktoś zna jakies naturalne sposoby na zmniejszanie moczopędu?

Offline

 

#4 2011-04-26 17:11:24

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

aaa i jestem ze Zduńsiej Woli, województwo Łódzkie

Offline

 

#5 2011-04-26 17:26:07

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

U mnie ani badanie ogólne moczu ani posiew moczu nic nie wykazał, dopiero posiew wymazu z cewki moczowej wskazał na liczne bakterie, więc lepiej chyba wszystko sprawdzić. Na początek zrób koniecznie posiew moczu.

Offline

 

#6 2011-04-26 17:27:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Magalciu, jesteśmy tu na ty smile.

Nie wykryto, bo posiewy robione są źle. Na byle jakich pożywkach, źle przechowywane, robione w kilka godzin, laborantka obsługuje 200-300 próbek dziennie.

Zaświadczenie KONIECZNIE weź od lekarza.

A jak tam wyniki badań ginekologicznych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-04-26 19:19:24

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

w domu nie mam calego opisu cytologii, ale wszędzie z tego co powiedział mi mój od lat zaufany lekarz - wyszlo 1. CRP też 1.
przekopałam moją dokumentacje i faktycznie kiedys wykryto u mnie Lamblie, gdy miałam 7 lat.. późniejsze testy na to byly ujemne, ale jak mówicie ciężko to wykryc. mam też stwierdzony refluks żolądkowy i polip na wpuście do zołądka. Jutro idę do lekarza bo posiew moczu, kału i morfologie zrobie na wszelki wypadek.

Offline

 

#8 2011-04-26 19:20:57

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

i już parę razy wykryto u mnie bakterie e.coli , ale to chyba wychodzi tylko w badaniu kału i posiewie moczu?

Offline

 

#9 2011-04-26 22:38:14

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Badanie ogólne moczu nie wykazuje bakterii. Owszem--nieraz piszą że w polu widzenia są bakterie, ale to tak tylko dla picu.
A więc--tylko posiew. Nie rozumiem gdzie wykryto Coli u ciebie skoro posiewu nie było.........
Ja pisałem o badaniu ""cytologia z moczu" a nie cytologia ginekologiczna. Ale na razie  odpuśćmy sobie to .
Skoro jesteś z woj.Łódzkiego to do Warszawy masz dość blisko. Mołabyć (po maturze) przyjechać na Lelka 26 i tutaj na miejscu zrobic posiew z moczu--finansowo może by to wyszło max 150 złotych wraz z przejazdem.
Oczywiście można na Lelka zrobić kilka innych posiewów dodatkowo no ale to około 500 zł by wyniosło więc na razie tylko ten jeden==z moczu posiew.
Aby ograniczyć częstość sikania.........nie da się , a zresztą jak sie ma maturę za kila dni to nie można eksperymentować z lekami.
Co najwyżej pobrać furagin 2 x 1 tabl przez kilka dni i popić pastę Fitolizyna W MALUTKICH ILOSCIACH. Poza tym--serio--ta aspiryna. Fitolizynę odstawić na 2 dni przed maturą.
Eksperymenty z antybiotykami w ciemno------owszem, ale można sobie rozregulować żołądek a na maturę to jest zabójstwo.
Można popić siemię lniane--załagodzi trochę stan zapalny pęcherza , ale nie można oczekiwać cudów.....

Offline

 

#10 2011-04-26 23:58:07

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

ta bakterie coli miałam kiedyś, parę lat temu, po jednym z obozów sportowych się jej nabawiłam i wtedy miałam robiony posiew.
na razie jutro będę walczyć z posiewem, a co do warszawy to zobaczę po maturze.. może uzbieram trochę kasy i wtedy będę myśleć, na razie muszę korzystać z tego co mam pod ręką. dziękuje wszystkim za pomoc

Offline

 

#11 2011-04-27 12:09:14

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

dziś kolejny lekarz rodzinny stwierdził, że wszystkie moje objawy : częstomocz, brak okresu - to wynik stresu. O i tak najłatwiej, najlepiej.. tylko teraz myśl człowieku co robić, mi się już żyć nie chce ; ( dostałam kolejne leki uspakajające, ale sama myśl o nich mnie doprowadza do szalu

Offline

 

#12 2011-04-27 12:16:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Magalcia, niech Ci da to na piśmie. Że brak miesiączki i częstomocz to dowód stresu. Będzie dowód do prokuratury.

No, jak rany... zaraz będę musiała łyknąć podwójną dawkę amitryptyliny, żeby nie rzucić wiązanką smile. Oby Wam tak mechanicy w wypasionych furach hamulce naprawiali, jak Wy ludzi leczycie!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2011-04-28 16:01:06

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

dziś od samego rana miałam parcie - ale nie na pęcherz, tylko na cewkę. Mimo to musiałam iść siusiu jednak były to kropelki. teraz po południu wypiłam szklankę soku wieloowocowego i po nim mnie porządnie przeczyszcza teraz, robię siku mocnym strumieniem, z zegarkiem w ręku co 10 minut.. To wychodzi na to, że ja nie mogę nic wypić? tak samo mam po wodzie mineralnej.. po herbacie takich objawów nie ma.
zauważyłam tez wczoraj, że dużo zależy od pozycji jaką przyjmuje ( gdy mam parcie na cewkę ) najlepiej mi na prawym boku. Więc już nie wiem czy bakterie mogą mieć jakikolwiek związek z tym wszystkim.. w nocy nigdy nie wstaje siku, a lekarz powiedział, że przy bakteriach w nocy też się wstaje do łazienki.. no a teraz po tym soku, to znów nie mogę nic zrobić, bo co chwile ląduje w łazience.. a do tego tak z 3-4 razy w ciągu dnia robię kupę, więc to też nie jest za dobrze.. okresu nadal brak, już ponad tydzień, czyli powtórka z zeszłego miesiąca. co to za cholerstwo się przyplątało sad
- do Pulkosa -  furagin już nic nie pomaga, niestety..

dołączam teraz moje dotychczasowe wyniki:

badanie ogólne moczu:           http://zapodaj.net/219de89430b1.jpg.html
badanie USG:                        http://zapodaj.net/e1165dfd4c39.jpg.html

Offline

 

#14 2011-04-28 18:04:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Magalcia herbata wysusza, choc niektórych drazni, Ciebie nie musi. Mnie tez po herbacie jest najlepiej. Soki sa okropne w moim przypadku a woda jeszcze bardziej moczopędna. A te stolce kilka razy dziennie moga byc od Twego żołądka? Pytam bo się nie znam. Jelita i pecherz mają wspólne unerwienie tak mi mówiono. A ta miesiączka spóźniająca sie to ginek co na to? Tu też trzeba dobrze ginekologicznie sie obejrzeć.

Offline

 

#15 2011-04-28 18:36:04

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

A jesteś badana endokrynologicznie? te kłopoty z miesiączką to częste są czy to incydentalna sprawa? bo problemy z częstomoczem też mogą być na tle hormonalnym albo współistnieć ze sprawami bakteryjnymi

Offline

 

#16 2011-04-28 18:51:12

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

no a po maturze zrobić badanie kału na lamblie i owsiki.
Co prawda nerwy przed maturą mogą nas rozstroić, ale nie aż tak .........
Furagin nie pomaga ale po małych dawkach należy go brać.
Kto teraz pije soki !?!?!?! Toż to sama chemia !!
Wodę pić tylko oligoceńską i tylko przegotowaną .

Offline

 

#17 2011-04-28 18:57:25

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

mam też stwierdzony refluks żołądkowy i polip w żołądku, na forum coś mi mignęło przed oczami o tym.
Amidala25 - okres od wielu lat miałam regularny ( góra 3-4 dni jeśli sie spóźnił ) a właśnie kłopoty z miesiączką zlały się wraz z pęcherzem
magdalena - ginekolog przepisał mi Luteine, cytologia nic nie wykazała.. badanie ginekologiczne też ok..
pulkos - widzisz jak producenci potrafią manipulować- wieloowocowa witaminka, srinka..

Offline

 

#18 2011-04-28 19:34:05

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

a co myślicie na temat Biseptolu? mama mi go cały czas próbuje wcisnąć, ale ja nie chce. Może on by pomógł?

Offline

 

#19 2011-04-28 19:57:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Niektórzy próbuja z Biseptolem, kiedyś urolog mi mówił, że on lubi tym leczyć.

Magalcia ja wiem, ze cyto w porządku a usg jajników? Przepraszam, ale zdaje sie nie wspominasz, chyba, że przeoczyłam. No tak myslę o tych miesiączkach, o tym pecherzu razem. Kurcze generalnie to sprawdza sie tez hormony w  odpowiednich fazach cyklu.  W stres az z takimi efektami specjalnymi chyba tez nie wierzę...

Offline

 

#20 2011-04-28 20:22:13

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Hmm, to skoro problemy z pęcherzem zbiegły się z kłopotami z miesiączką to może warto zbadać to endokrynologicznie?

Offline

 

#21 2011-04-28 20:25:31

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

usg jajników nie miałam.. a co z tymi badaniami endokrynologicznymi? możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat?

Offline

 

#22 2011-04-28 21:25:41

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Wiesz, ja się akurat nie bardzo orientuję jeśli chodzi o hormony, musisz poczekać na Redakcję, ona za kilka dni wraca ze szpitala i więcej by Ci powiedziała o badaniach endokrynologicznych. Ale wiem na pewno że hormony jak najbardziej mogą wpływać na częstomocz

Offline

 

#23 2011-04-29 18:08:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

Redakcja wróciła, ale nie bardzo kojarzy, co ma powiedzieć smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2011-04-29 18:43:13

fairyland
Użytkownik
Skąd: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

To jesli chodzi o endokrynologie, to może przydaloby się zbadac tarczycę. Czytałam juz tu na forum, że problemy z tarczycą moga zutować na częstomocz a do tego jeszcze masz problemu z miesiączką, zatem komplet badan na tarczyce, to TSH, ft3, ft4, anty-TPO, anty-TG. Do tego dobre badanie w kierunku bakteryjnym na Lelka, wymaz z cewki, poczwy + posiew moczu.

Offline

 

#25 2011-05-03 17:02:41

magalcia
Użytkownik
Skąd: Zduńska Wola
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 19

Re: Bardzo proszę o pomoc, nie mogę tak dalej życ !! :(

wiecie co, chyba jednak coś jest z tymi nerwami. Raz jest lepiej, raz gorzej. Dla mnie wystarczy wyjść na dwór i troche pospacerować na świeżym powietrzu i od razu czuje się lepiej. Objawy trochę zelżały, oczywiście nadal są i wkurzają mnie, ale powoli zaczynam uczyć się z nimi żyć. Chyba za bardzo chciałam na siłe znaleźć coś, co mi dolega. Mialam manie przekopywania internetu w celu znalezienia podobnych mi objawów. Teraz wiem, że to nie ma sensu, bo człowiek z czasem zaczyna sobie pewnie rzeczy wmawiać. Myślę, że po maturze udam się jednak do psychologa, być może jakaś terapia..
w każdym bądź razie życze wszystkim DUŻO ZDROWIA I LEPSZYCH DNI smile)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson