Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-27 23:11:17

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Czy uroflow może działać moczopędnie?

Witam,

Po raz kolejny dostałem na problemy z pęcherzem lek, który zamiast mi pomagać, pogarsza sprawę. Urolog przepisał mi Ciphin oraz Uroflow (oraz Helicid osłonnie). Leki biorę od pięciu dni i nie dość, że nie dały żadnej poprawy, teraz biegam do toalety średnio co godzinę. Po wypiciu szklanki wody mam z głowy następne pół godziny. Dodatkowo, za każdym razem muszę się 'skupić", tzn. naciskać żeby poleciał mocz. W związku z tym, mam pytanie, czy Uroflow może mieć takie skutki uboczne? (zakładam, że to właśnie ten lek jest za to odpowiedzialny) Trochę to ironiczne, że lek, który ma pomóc wstrzymać mocz tak naprawdę powoduje, że jest on jeszcze częstszy. Czy w związku z tym mam nadal brać ten lek (wyczytałem już na tym forum, że mimo skutków ubocznych, ludzie dalej to zażywali) czy jednak lepiej go odstawić żeby nie narobić sobie w organizmie jeszcze większego bałaganu?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Offline

 

#2 2011-04-28 00:36:15

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

To typowe działanie uboczne dla tego typu leków, właśnie jak uroflow, driptane/ditropan czy vesicare. One powodują trudności w oddawaniu moczu, że trzeba się bardzo "napiąć" żeby oddać mocz. Po jakimś czasie to przechodzi, ale czasem nawet po dłuższym, czyli kilku tygodniach. Spróbuj może zmniejszyć dawkę. W jakiej dawce teraz bierzesz?

A bałaganu sobie nie narobisz. Jak odstawisz lek to znikną skutki uboczne. Ale nie odstawiaj na razie. Organizm musi po prostu się "przyzwyczaić". Miałam identycznie przy ditropanie.

Offline

 

#3 2011-04-28 00:44:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Czy po Driptane masz taką samą sytuację, tj. sikasz na potęgę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-04-28 01:12:50

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Karolino pytasz mnie czy kolegęsmile? ja miałam tak na początku driptane/ditropanu. To był nawet bardzo długi początek, kilka razy robiłam podejście do tych leków, bo właśnie miałam wręcz zaleganie moczu przy nich. Ale to też może kwestia tego że brałam za dużą dawkę, nawet 2 razy po 2 dziennie, czyli tą maksymalną. Ale w końcu się organizm przyzwyczaił. Potem przestałam brać bo czułam się dobrze i jak jakiś czas później sporadycznie do nich wracałam, to mogłam brać tylko bardzo małe dawki, bo np. przy całej tabletce już miałam zaleganie moczu, za silne to było dla mnie.

Offline

 

#5 2011-04-28 09:07:43

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Offline

 

#6 2011-04-28 10:46:33

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Tak, częste sikanie jest dlatego że po prostu zalega Ci mocz. A jak teraz jak wziąłeś pół tabletki? lepiej?

Offline

 

#7 2011-04-28 12:42:46

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Mam wrażenie, że tak, nie biegam już co chwilę do toalety więc chyba zostanę przy takiej dawce. Czy ewentualnie później, tak jak w Twoim przypadku, organizm się przyzwyczai i wrócić do normalnej dawki (tzn. jedna tabletka)? Mam ten lek właściwie tylko na trzy tygodnie (z czego już tydzień biorę) do następnej wizyty u lekarza.

Amidala25, bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady, na pewno się dzięki nim trochę uspokoiłem smile

Offline

 

#8 2011-04-28 18:44:34

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Czy uroflow może działać moczopędnie?

Wiesz co bierz na razie te pół tabletki i jeżeli będziesz dobrze się czuć to nie ma potrzeby zwiększać dawki. Cieszę się że mogę pomóc. Ja z tego typu lekami mam duże 'doświadczenie'smile także jeśli tylko będziesz mieć pytania lub wątpliwości to pisz tu albo na maila:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson