Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-04-28 20:09:01

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

BŁAGAM pomóżcie.

Jak w tytule.. Błagam, pomóżcie, wesprzyjcie.
Od mniej więcej 1,5 roku zmagam się z problemem ze strony pęcherza. Pierwsze objawy pojawiły się mniej więcej 2 lata temu.
Do lekarza udałam się zaraz po zdanej sesji na studiach, w wakacje. Przepisano mi (UWAGA!) No-spę oraz zlecono wykonanie badania ogólnego moczu. W moczu nic nie wyszło, No-spa nic nie dała. Było w miarę znośnie, choć często wędrowałam do toalety, innych dolegliwości nie zauważyłam.
W kolejnym roku zaczęłam chodzić do lekarza, ten uparcie twierdził, iż w moim wieku (co to w ogóle miało znaczyć), gdy kobieta współżyje z partnerem to normalnie. Nie docierał do niego fakt, iż moje problemy zaczęły znacznie wcześniej. Dostałam Furaginum. Trochę pomogło. W kolejne wakacje odwiedzałam już internistę regularnie. Po pewnym czasie częstomocz zaczął się nasilać, potrafię pójść co pół godziny do toalety, choć wolałabym w niej zamieszkać. Doszedł do tego ból w podbrzuszu, ból pęcherza. Badanie ogóle moczu ogólne - prawidłowe, posiew moczu - prawidłowy. USG wykonane kilkakrotnie nie wykazało żadnych anomalii. Później, udałam się do urologa, który przepisał mi Ditropan, Lactovaginal, Trimesan, URO-UP. Poprawa niewielka. Poszłam do kolejnego urologa - Dexak i Nolicin. Od Nolicinu dostałam uczulenia, Dexak, podobnie jak Ketonal, na ból nie pomagał. Robiłam cytologię w marcu, wyszedł mi II stopień, wymaz z pochwy nie wykazał żadnych bakterii. Czy powinnam zrobić jeszcze wymaz z cewki moczowej oraz z kanału szyjki macicy? Czy to może być Chlamydia, Ureoplasma? Mam jednego partnera, ale na chwilę obecną nie współżyjemy, ponieważ mieszkamy w 2 różnych miastach. Czy powinnam odstawić tabletki antykoncepcyjne (Regulon)? We wrześniu miałam jeszcze robione badania na poziom hormonów: TSH, ft3, ft4, prolaktynę, testosteron, FSH - wszystko w porządku. USG tarczycy również. Mój ginekolog podejrzewał endometriozę. Zabieg laparoskopii nic nie wykazał, nawet mój lekarz był zdziwiony, że wszystko jest w porządku. Tydzień temu zrobiłam kolejne badanie ogóle moczu - ponownie nic nie wykazało. Dostałam skierowanie na badanie urodynamiczne. Kolejny urolog przepisał mi Urotrim i Vesicare. Jeszcze ich nie wykupiłam, czekam na badania urodynamiczne. Doszło do tego, że nie chcę nigdzie wychodzić z domu, odcięłam się do znajomych, coraz gorzej czuję się psychicznie. Paradoksalnie, już jeden z lekarzy chciał mnie wysłać do psychologa, ale stanowczo odmówiłam. Problem mam z pęcherzem, a nie z głową, co do niektórych nie dociera. PARANOJA jednym słowem. Ostatni urolog powiedział mi, że jeśli badania urodynamicznie nic nie wykażą mam się zgłosić na cystoskopię (nie wiem tylko ile mam na nią czekać). Jutro idę jeszcze na morfologię (OB, żelazo, CRP, glukoza). Nie boję się badań, co więcej, nie mogę się ich doczekać, boję się wyniku. Nikomu nie mówię o moich problemach, bo gdy zaczęłam to każdy je lekceważy. Już sama nie wiem, co mam robić. Pomóżcie.

Offline

 

#2 2011-04-28 21:57:46

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Ktokolwiek?

Offline

 

#3 2011-04-29 00:21:54

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Kobito !!!!
Ja tu już napisałem setki postów.
I jest tak, że w kółko piszę to samo usiłując pomóc temu i owemu.
Masz TYPOWE objawy tak jak prawie wszyscy tutaj obecni. Więc i moje (nasze) zalecenia będą identyczne.
Dlatego mam prosbę : Poczytaj sobie kilka wątków--usiądź przy kawie z kompem i --czytaj.
Po 2 godzinach będziesz wiedziała wszystko !!!!!!!!
Tu są wątki długie (obejmują 1--3 lata ) i niedawne składające sie z mniejszej liczby postów.
Wszystkie w zasadzie takie same.
=====================================
W skrócie :::
To jest epidemia.
Ma to związek z mutacjami wirusa (grypy chyba).
Dołączają sie bakterie.
Posiewy są ŹLE wykonywane i wynik pozornie dobry a tam siedzi całe ZOO.
Miałaś lekką poprawę po furaginie itp jak większość tutaj . TO dowód na bakterie.
Poczytaj o laboratorium wWarszawie ul. Lelka 26. (wyszukiwarka jest ).
Nie panikuj----wyniki krwi będą dobre.Nic ci nie jest. To po prostu piekielna nietypowa infekcja jaka pojawiła się 2---3 lata temu i trwa w kraju.
Leczy sie długotrwałym powtarzaniem antybiotyków i leków wspomagających (łagodzących)--oleje wiesiołka, tran, kit pszczeli, aloes, fitolizyna ====razem z antybiotykami.
Za pół roku troche ci przejdzie.

CZYTAJ FORUM I INNE DZIAŁY.

Offline

 

#4 2011-04-29 11:33:29

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Za pół roku?! Jest możliwość, że da się to totalnie wyleczyć?

Offline

 

#5 2011-04-29 11:35:40

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Czy cystoskopia z biopsją coś wykaże w takim przypadku?

Offline

 

#6 2011-04-29 11:43:02

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Czy warto robić wymaz z cewki?

Offline

 

#7 2011-04-29 11:47:59

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Warto robić wszystkie badania, nawet jeśli nie zdiagnozują cię to wykluczą pewne sprawy.

Piszesz że mocz ogólny prawidłowy - czyli czyściutki bez bakterii? - bo tak jak pisze pulkos, jeśli furagin w jakiś tam sposób pomaga to bakterie są.

Offline

 

#8 2011-04-29 12:00:45

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Moje wyniki sprzed tygodnia:
BIL neg
UBG norm
KET neg
ASC neg
GLU norm
PRO neg
ERY neg
pH 5
NIT neg
LEU neg
SG 1.030

Chyba wszystko w porządku.

Furaginum brałam latem zeszłego roku i jeszcze we wrześniu i październiku - trochę pomagało.
Gdy zaczęłam brać w lutym - już nie pomagało.

Jestem wykończona psychicznie, nie wiem co dalej robić. Mam 22 lata i wszystko kręci się wokół toalety.

Offline

 

#9 2011-04-29 12:02:12

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Przeczytałam większość FORUM, jak i inne wątki. Myślę nad wysłaniem moczu na Lelka do Wa-wy. Czy moje objawy wyglądają na obecność chlamydii?

Offline

 

#10 2011-04-29 12:17:46

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BŁAGAM pomóżcie.

A osad moczu?
Bakterie widoczne są lub nie w osadzie moczu.

Offline

 

#11 2011-04-29 12:19:57

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Offline

 

#12 2011-04-29 12:26:02

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Hmmm...nie wiem, czy u mnie w ogóle wykonują takie badanie. Wcześniejszy posiew (z września) nic nie wykazał. Zastanawiam się, czy to możliwe, że przy pęcherzu nadreaktywnym objawy stają się coraz silniejsze? (ból w podbrzuszu nie do wytrzymania, częstomocz) Biorę trimesan, URO-UP. Nic nie pomaga.

Offline

 

#13 2011-04-29 12:27:44

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Na samą myśl, że nic nie wyjdzie 4 maja podczas badań urodynamicznych, trzęsę galotami. hmm Lekarz zaczyna wspominać coś o psychologu. Koszmar.

Offline

 

#14 2011-04-29 12:52:09

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BŁAGAM pomóżcie.

No to przestań myśleć, że nic nie wyjdzie... albo lepiej myśl, że wynik będzie pozytywny, tzn ok!!! smile

bad ogólne moczu - składa się z tego co napisałaś + osad moczu! w osadzie jest wtedy ilość bakterii, erytrocytów, leukocytów, nabłonków, śluzu i takich tam wink

Offline

 

#15 2011-04-29 13:11:44

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Hm.. nic więcej nie dostałam. Sonju, rozważam wyjazd na jeden dzień do stolicy w celu zrobienia badań na Lelka. Jak sądzisz, jakie badania/posiewy/wymazy powinnam zrobić w pierwszej kolejności?

Offline

 

#16 2011-04-29 13:19:14

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BŁAGAM pomóżcie.

W kwestiach medycznych może pomogą ci inni użytkownicy, bo ja to wykonuje u siebie tylko badanie ogólne moczu i tyle...

Offline

 

#17 2011-04-29 14:28:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Vintage, wymaz z szyjki/pochwy, posiew moczu - tu bedziesz meć też osad moczu, osad to znaczy to co jest w cewce...ale niestety ja zrobiłabym wymaz z cewki tez dla pewności. To jest podstawa. Jesli jest coś w pochwie, prędzej czy później trafia do cewki, jak do cewki tak i do pecherza.

Dobrze, ze robisz urodynamikę. Pęcherz nadreaktywny nie powstaje sam z siebie, często jego przyczyna sa bakterie.
Powinnaś wykonac też chlamydie, myco i ureaplasmę. Niestety kosztowne jak diabli ale masz komplet.
Jak wyglądajaparcia - sa nagłe, bolesne?
Jak jest przy zmianach pozycji ciała - lezenie, siedzenie, skakanie, ruch - czy coś sie zmienia?
Jak miesiaczki?
Cystoskopia z wycinkiem - pewnie, ze warto.
Usg pecherza guzik pokaże tak naprawde, u mnie zawsze było ok.
Masz jeszcze do dyspozycji rezonans ale na razie zacznij od Lelka.

Offline

 

#18 2011-04-29 16:05:09

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Madzia.. jak położę się na brzuchu to jest dobrze, jak siedzę też ujdzie, choć parcie czuję. Jak zaczynam się ruszać to zaczyna być niesympatycznie. Przed pójściem wstać, muszę jeszcze wstać z 2-3 razy do toalety, ale nie zawsze, czasem zasypiam szybciej. Po wstaniu, rano, oczywiście idę od razu do toalety. Parcie odczuwam właściwie cały czas, po oddaniu moczu jest dobrze, ale za chwilę czuję, że muszę iść znów. Generalnie, dużo nie piję, choć wiem, że powinnam, bo bakterie się gromadzą, ale jeśli zaczęłabym pić tyle ile powinnam to nie wyszłabym z toalety. Jedną wielką niewiadomą jest dla mnie to, skąd to dziadostwo Cię wzięło? Nie mam problemu z pieczeniem cewki, tylko częstomocz (od ponad roku) i nasilający się ból w podbrzuszu. Jeśli to nawet pęcherz neurogenny to skąd, u licha, się u mnie wziął? sad

Offline

 

#19 2011-04-29 16:06:15

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

przed pójściem spać*

Offline

 

#20 2011-04-29 18:53:40

fairyland
Użytkownik
Skąd: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: BŁAGAM pomóżcie.

jak już magdalena napisala badania na Lelka to podstawa, do tego dobrze gdybys mogla zrobić badanie PCR na chalmydia, ureoplazam  i mycoplzama np. w Poznaniu (równiez mozna zrobic wysylkowo), tutaj masz stronkę http://www.cbdna.pl, najlepiej oplaca sie zrobic panel.
Oczywiście, że oplaca się zrobić cystoskopię z biopsją, tylko przed nią sprawdź czy nie masz infekcji.

Offline

 

#21 2011-04-29 18:54:26

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: BŁAGAM pomóżcie.

W ciągu 5 godzin wirus grypy zaatakował pęcherz. Złapane w autobusie.
W ciągu nast. 24 godzin już było zaatakowanie paciorkowcami.
Po 3 dniach silne przekrwienia nabłonka, lokalny stan zapalny.
Bóle i parcia bo organizm stara sie to wypłukać.
Prosta sprawa kobito. Żaden lekarzyna ci nie powie tego. Teraz dobry posiew w Warszawie i antybiotyki. Ale o całkowitym wyleczeniu przez 1 rok--nie ma co marzyć..........
A to  czy są inne komponenty (hormony np.) czy nie ma.....to dalsza sprawa.

Offline

 

#22 2011-04-29 19:05:45

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Fairyland...a jak sprawdzić czy nie ma infekcji przed cystoskopią? Zrobić badania moczu ogólnego?
Myślę, że zdecyduje się na ten pakiet w Poznaniu, tylko czy to będzie wiarygodne?

Po jakim czasie mogłabym zrobić te badania od momentu urodynamiki?

Pulkos.. zależy mi na tym, żeby tak często do tej toalety nie chodzić, bo to w głównej mierze mnie wykańcza zarówno psychicznie jak i fizycznie. Pewnie nie tylko mnie. :\ A Ty wyleczyłeś się ze swoich dolegliwości przyjmując antybiotyki?

Offline

 

#23 2011-04-29 19:17:05

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: BŁAGAM pomóżcie.

Ja mam źródło zakażenia w zatokach więc nie da się wyleczyć pęcherza bez wyleczenia zatok.
KOBITO--------NIE KOMBINUJ !!!
Jeśli nie masz dużo forsy to przyjedź do Warszawy na Lelka 26 i zrób posiew z moczu i ew. wymaz z pochwy.
Będzie to 230 złotych + bilet kolejowy.
Wynik wysyłają ci poczta majlową.
I to jest odpowiedź na wszystkie twoje pytania.
Baby są niemożliwe--nic dziwnego że faceci od tych bab żyją tak krótko.
Ulica Lelka jest to malutki zaułek na Ursynowie. Więc szukasz ulicy Płaskowickiej w miejscu gdzie ona dochodzi do Puławskiej (te ulice masz na planie warszawy jak drut).
Na tym skrzyżowaniu stoi stacja benzynowa. Wchodzisz na stacje jakby i idziesz ZA stację na jej tyły. Tam jest ulica Lelka i 3--4 wille na niej. W jednej z nich jest labo.

Offline

 

#24 2011-04-29 19:19:15

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: BŁAGAM pomóżcie.

A jeśli chciałabym mocz do posiewu wysłać to jak dokładnie powinnam postąpić, żeby nic mu się nie stało?

Offline

 

#25 2011-04-29 21:46:53

fairyland
Użytkownik
Skąd: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: BŁAGAM pomóżcie.

jak sprawdzic czy nie ma infekcji? - zrobic badania na Lelka (sprawdzisz czy nie ma bakterii), byłoby dobrze gdybys mogla jeszcze zrobić tegenetyczne w poznaniu. Czy sa wiarygodne? Oczywiście, to sa badania genetyczne, lepszych raczej nie ma. z tym, że na Lelka badasz obecnośc "normalnych" bakterii a w poznaniu atypowych, tak jak napisałam powyżej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson