Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-05-16 17:03:53

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Badanie na mocz

Witam serdecznie,


niebawem wybieram się do Poznania i chciałabym wykonać badanie bakteriologiczne moczu. Na stronie jednego z laboratoriów poznańskich znalazłam następującą ofertę:

- posiew bakteriologiczny beztlenowy
- posiew bakteriologiczny PCR


Który lepiej wykonać? PCR?



Chciałabym również wykonać posiew z kanału szyjki macicy, wymaz z cewki moczowej oraz badanie na chlamydię trachomatis IgG i IgM. Czy te badania pozwolą wykluczyć lub potwierdzić obecność bakterii, z powodu których tak bardzo boli mnie pęcherz? (Mocz ogólny wyszedł prawidłowy, posiew jałowy ujemny, badania urodynamiczne wykazało niby zaleganie moczu, niebawem uderzam na cystoskopię. Boję się, że to IC. Czy warto by było wykonać na własny koszy USG urolgiczne oraz cystouretografię mikcyjną?)

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam użytkowników Forum

Offline

 

#2 2011-05-17 00:58:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Badanie na mocz

na własny koszt to nie, kupa kasy. IC to objaw, nie choroba - to stan zapalny głębokich warstw pęcherza, jak mówił prof. Zdrojowy - ostatnio nawet mówi się o zapaleniu nerwów, które powoduje stan zapalny ''głęboki". Możesz mieć IC, mając niedoleczone infekcje bakteryjne, wirusowe, alergiczne, hormonalne itd.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-05-17 11:30:07

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Badanie na mocz

Istota sprawy jest to, czy to labo w Poznaniu robi DOBRZE, a nie to że tak a nie inaczej piszą w reklamie usługowej.
Ja bym robił w Warszawie na Lelka 26, gdzie jest to samo ale gwarancja jakaś jest że WIARYGODNIE.
Za okoÅ‚o 400--500 zÅ‚ prywatnie dostaniesz wyniki na których oprzesz swoje oprzyszÅ‚e leczenie. Badania z krwi (IGm--IGG) na razie odpusć  a rób posiew z moczu i wymazy --także na chlamydie na Lelka w Warszawie /skoro masz kasÄ™ na prywatne dziaÅ‚anie/.

Offline

 

#4 2011-05-17 13:11:38

Vin_tage
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 37

Re: Badanie na mocz

Już nie wiem sama co mam robić. Cystoskopia dopiero za 1,5 miesiąca, a nie wiadomo, czy będą robić z biopsją (sens w ogóle robić?). Jakie badania zrobić na własną rękę, żeby wykluczyć, ew. potwierdzić IC?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson