Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-06-01 20:51:54

ramon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 2

Dziwny problem

Otóż od wielu lat zmagam się z problemem. Dosyć dziwnym problemem.
Rzecz tkwi w pęcherzu lub w mojej głowie sam juz nie wiem...

Więć za kazdym razem kiedy korzystalem z toalety w szkole, na stacji benzynowiej, czy teraz w pracy i ktos w niej przebywał/przebywa po prostu nie mogę się załatwić. Dostaje jakby blokady, nie wiem dlaczego. Jestem mężczyzną i w spawie mojego przyrodzenia nie mam sie czego wstydzic, nie czuję też dyskomfortu gdy ktos przy mnie stanie w lazience, ale mam blokade.
Żeby że tak powiem opróżnić pęcherz potrzebuje ciszy i spokoju.. w niektórych sytuacjach mnie to irytuje. Może znacie na taki przypadek jakiś sposób. Chory na nic się nie wydaje po kilku badaniach. Proszę o radę.

Offline

 

#2 2011-06-01 21:10:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwny problem

A nie masz żadnych innych problemów z pęcherzem? A z kręgosłupem albo jelitami? Jakieś choroby neurologiczne? Jak oddawanie kału? Miałeś jakieś zabiegi chirurgiczne? A silny lub przewlekły stres?

Być może z jakichÅ› powodów masz ponapinane mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj, kiedy masz te cieplarniane warunki sikania wink, jest ok, ale wystarczÄ… okolicznoÅ›ci, w których czujesz dyskomfort, napinasz siÄ™ odruchowo -  wtedy to napiÄ™cie mięśni robi siÄ™ już tak duże, że zaczynasz mieć mechaniczny problem z mikcjÄ…. Ale to tylko moje gdybanie...

Cokolwiek by to było, i tak, w moim odczuciu, przydałaby Ci się rehabilitacja mięśni (elektrostymulacja przezodbytnicza i masaż okolic L-S kręgosłupa).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-06-01 22:01:29

Moczomen
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 17

Re: Dziwny problem

Mam to samo, jak dla mnie to siedzi w głowie. Kiedyś w czasach podstawówki ktoś mi zrobił przykrą sytuację że kopną mnie jak sikałem do pisuaru jak to się mówi "Dla jaj" od tego czasu mam jakiś uraz że nie wysikam się przy kimś z kumpli ^^ (Ale tylko przy pisuarach) Polecam stanąć na piętach kręgosłup do tyłu, dupa do przodu (Wtedy mięśnie lekko się rozluźniają) i się rozluźnić. Najlepiej nie stać na nogach sztywno tylko na lekko ugiętych.

Offline

 

#4 2011-06-01 22:12:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwny problem


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-06-02 01:28:13

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Dziwny problem

Popieram tok rozumowania Redakcji.
Z pozoru wydaje się że to nerwicowe---ale jak wiemy za proste by to było.
Prawdopodobnie jest jakaś przyczyna głębsza i jej istnienie nakłada się na pewien dyskomfort jaki ma każdy facet przy pisuarze w towarzystwie innych facetów.
(moze to być  cecha budowy lub wrodzone uszkodzenie przewodnictwa--minimalne ale jednak ((nerwowe przewodnictwo)) ).

Offline

 

#6 2011-06-02 21:49:26

ramon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 2

Re: Dziwny problem

Od lekarzy i aparatur medycznych trzymam się od jakiegoś czasu z daleka. Zastosuję metodę Moczomena, a nóż pomoże big_smile.
Może znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na rozluźnienie "tych" mięśni?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson