Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-01 14:21:48

mansu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 4

Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Witam,mam 31 lat i od 4 miesięcy mam następujące problemy:
Lekkie bóle w okolicy pęcherza typu kłucie,pieczenie
Czasami występuje silne kłucie w udzie od wewnętrznej strony
Częstsze oddawanie moczu(do 6 razy na dobę)
W nocy nie wstaje do toalety i jakby te dolegliwości mijały,śpię nie budzę się
Byłem już u internisty oraz u urologa,lecz problem nie mija.
na początku brałem furagin -zero porawy
następnie urolog kazał brać prostamol, troszkę lepiej ale teraz jest to samo
Obecnie biorÄ™ doxycylinÄ™ i prostamol  4 dzieÅ„ i poprawy nie odczuwam
Wykonałem dużo badań w tym posiewy moczu, posiew nasienia-czysto nic niema
Badanie przezodbytnicze prostaty stwierdza ,że raczej jest w porządku ale jak na mój wiek mogło być lepiej .
Badanie usg też nic nie wykazało
Dostałem również skierowanie na badanie PSA czyli poziom komórek rakowych w prostacie
Jeden lekarz twierdzi-lekkie przewlekłe zapalenie pęcherza
Drugi,że to zapalenie prostaty ale nie do końca jest przekonany
Nie wiem co mi jest,przeszkadza to mi strasznie,nic mi się nie chce,jestem zły nie mam humoru,mam dni w których jestem załamany,ale są też też lepsze.Z pogodnego ,wesołego faceta stałem się w 4 miesiące zakompleksionym,przygnębionym człowiekiem.
MOŻE KTOŚ COŚ DORADZI,PODPOWIE

Offline

 

#2 2011-07-01 14:41:32

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Obywatelu !!
Wnioski lekarzy (obydwóch ) są słuszne.
Jest to zapalenie  ukÅ‚adu "moczo-pÅ‚ciowego" rozumianego jako caÅ‚ość.
(teraz nastąpi poniżej teoria spiskowa połączona z urojeniem):::::::::::::::
Od około 2007 roku mamy w Polsce nawał takich choirób jak opisana powyżej. Brak reakcji /wyraźnej i trwałej/ na antybiotyki wskazuje na głowną rolę WIRUSÓW a nie bakterii.
Można podejrzewać że jest to wirus grypowy (być może wersja AH1N1) atakujący nabłonki jako takie --tu nabłonek dróg moczowych.
Leczenie byłoby skuteczne gdyby stosować leki antywirusowe, ale w tym kraju ........i z tymi lekarzami ,,,,,,!!!
(medycyna sie rozwija ale lekarze nie..).
Co do dalszego ciągu--poczytaj sobie posty innych userów. To ta sama choroba.

Offline

 

#3 2011-07-01 14:45:31

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Piszesz, że wykonałeś sporo badań.
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że laboratorium nie jest równe innemu labo.
Różnie z nimi jest, czasem nie oznaczają małej ilości bakterii, pisząc jałowy posiew, czasem piszą jałowy posiew i obecne ziarniaki plus ( hehe mój przypadek) i to na katedrze immunologii i bakteriologii.

1. Należałoby wykonać posiewy w dobrym laboratorium (polecane tu jest na Lelka w Warszawie, zatem zależy skąd jesteś, można niby wysłać też lub jak będziesz chciał to na e-maila Ci napiszę co i jak)
możesz jeśli nie z wa-wy to w 2 różnych labach oddać ten sam materiał może coś więcej powie.

Jak czytam Twój przypadek to mi się mój przypomina.

2. Pytanie ile dni przerwy było jak te posiewy robiłeś po antybiotyku? Ile dni przerwy po sexie? Czy miałeś badanie wydzieliny prostaty?
Są przypadki mi znane, że nasienie i mocz jałowe a wydzielina z prostaty ( tego sam nie pobierzesz, chyba że masz żonę lub kochającą dziewczynę, wtedy można sobie poradzić i z tym - mogę teoretycznie wspomóc wink ) dopiero dała bakterie
Obyś nie miał jednak tej choroby prostaty.

Jak długo brać masz doxy?

Lekarz zapisaÅ‚ Ci w ciemno skoro maiÅ‚eÅ› posiewy jaÅ‚owe?  Chyba lepiej byÅ‚o by brać cipronex, jak już.
Prostata pamiętaj w per rectum w zapaleniu gruczołu krokowego może być bezbolesna, więc się nie sugeruj.
Ważne czy jest rozpulchniona etc., ale uro chyba winien wiedzieć  smile

Ja do tej pory sikam czasem mniej niż 6 razy na dobę mimo to choruję na to, to miejsce jest unerwione bardzo i różne mogą być objawy.
Może być według NIH - bezbakteryjne zapalenie stercza według nich od 60-70%, ale może obecna medycyna nie potrafi wykryć patogenów.
Zresztą to na później.

NAJPIERW zrób porządne posiewy.
Nie piszesz jakie masz objawy szczegółowo. Czy wykapuje Ci z cewki po mikcji (sikaniu), czy czujesz jakiś dyskomfort w trakcie czy po oddaniu siku, itp.

Offline

 

#4 2011-07-01 15:47:20

mansu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 4

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

posiew był 2 tyg po antybiotyku,a ile po sexie nie pamiętam , doxe mam na 10dni.
Z cewki po sikaniu kropla czy dwie wykapie, ale wcześniej też tak miałem
Inne objawy to czasami przy sikaniu lekki dyskomfort lekkie pieczenie i jak jest pęcherz pełny to jakby bardziej
bolało.Jestem z Warszawy i też słyszałem,że na Lelka robią badania najdokładniej,więc jak nie przejdzie to się tam udam.Jeszcze jak zrobić to badanie na wymaz z prostaty?

Offline

 

#5 2011-07-01 15:54:55

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Zrobią Ci na Lelka cały pakiet!. Nie baw się sam w to bo masz to na miejscu smile
Różnie z tymi bakteriami jest, czasem zalecają nawet po 1 msc od odstawienia antybiotyku.
Sex odstaw na 7 dni przed badaniami, taka teoria istnieje.
Czy coś odczuwasz po wysikaniu w pęcherzu?

Offline

 

#6 2011-07-01 16:46:50

mansu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 4

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Odczuwam ulge ,czuje że pęcherz jest pusty.
Jeszcze wydaje mi się ,że przy sikaniu tego moczu jest mniej niż dawniej i czasami strumień jest cieńszy

Offline

 

#7 2011-07-14 07:18:26

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

Co tam Mansu u Ciebie?

Offline

 

#8 2011-07-28 10:23:48

mansu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 4

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

ByÅ‚em na wakacjach.Doxa nie usunęła mojego problemu. Teraz czekam na wizytÄ™ u urologa 17 sierpnia.DolegliwoÅ›ci sÄ… jakby trochÄ™ mniejsze i jakoÅ› funkcjonujÄ™, staram siÄ™ o tym nie myÅ›leć.Przecież  to cholerstwo musi kiedyÅ› przejść

Offline

 

#9 2011-07-28 18:29:21

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Problem Z Pęcherzem Czy Z Prostatą???

A masz zaczerwienione ujście cewki po ejakulacji? (nie od razu ale parę godzin po?) możesz też obejrzeć końcówkę cewki w środku...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson