Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-10 09:26:50

Lilla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-10
Posty: 1

BÅ‚agam o pomoc

Witam, piszÄ™ tu, bo już sama nie wiem co mam robić. Moje problemy rozpoczęły siÄ™ rok temu po rozpoczÄ™ciu współżycia - czÄ™ste oddawanie moczu, problemy z pÄ™cherzem, ale wystarczyÅ‚o trochÄ™ wiÄ™cej siÄ™ napić, wziąć 1-2 tabletki furaginu i przechodziÅ‚o na kolejny miesiÄ…c. PojawiÅ‚o siÄ™ to w okresie wakacji i znikÅ‚o też w tym okresie. Na poczÄ…tku nie wiÄ…zaÅ‚am moich objawów z rozpoczÄ™ciem współżycia, bo stosowaliÅ›my prezerwatywÄ™ i przestrzegaÅ‚am zasad higieny.  4 miesiÄ…ce temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i miaÅ‚am po nich dość niemiÅ‚e objawy - grzybicÄ™ pochwy, jednak dość szybko zostaÅ‚a wyleczona. Po pierwszym stosunku bez zabezpieczenia zaraziÅ‚am siÄ™ od mojego partnera rzÄ™sistkiem, ale nie podejrzewaÅ‚am go o zdradÄ™, bo byliÅ›my zgrnÄ… parÄ… już od 2 lat. Jednak wraz z rozpoczÄ™ciem ciepÅ‚ych dni w maju (czyli prawie rok po ustaniu poprzednich objawów) znowu miaÅ‚am problem z pÄ™cherzem, tym razem już silniejszy (doszedÅ‚ krwiomocz), a kilka dni po "zainfekowaniu" pÄ™cherza zaczęła mnie niemiÅ‚osiernie piec cewka moczowa. U ginekologa dostaÅ‚am na to furagin i znowu przeszÅ‚o. Jednak po odbyciu kolejnego niezabezpieczonego stosunku (przez ostatnie miesiÄ…ce w ogóle siÄ™ nie kochaliÅ›my najpierw przez rzÄ™sistka później przez jego dość czÄ™ste wyjazdy) problem z cewkÄ… powróciÅ‚. Najpierw byÅ‚ to dyskomfort i delikatne pieczenie, a później zamieniÅ‚o siÄ™ to w okropny ból. ByÅ‚am u rodzinnego - kazaÅ‚ mi iść do ginekologa. ByÅ‚am u ginekologa - znowu daÅ‚ mi furagin i cipronex i kazaÅ‚ iść do rodzinnego z badaniem ogólnym moczu. Gdy jeszcze raz poszÅ‚am do rodzinnego kompletnie mnie spÅ‚awiÅ‚ i powiedziaÅ‚, że siÄ™ na tym nie zna. W badaniu ogólnym moczu wyszÅ‚a mi dość duża liczba bakterii, ale wszystkie inne wyniki byÅ‚y bardzo dobre. ZrobiÅ‚am posiew dwa dni po odstawieniu furaginu i cipronexu, ale niestety wynik nie wyszedÅ‚, ze wzglÄ™du na obecność w moczu tych wÅ‚aÅ›nie substancji. Jutro bÄ™dÄ™ robić go ponownie. Już od 3 tygodni chodzÄ™ po lekarzach i nic nie mogÄ… (lub raczej nie chcÄ…) zrobić. Za tydzien miaÅ‚am wyjechać na wymarzone wakacje, jednak z takimi objawami chyba nie dam rady, wiÄ™c trzeba bÄ™dzie odwoÅ‚ać, a wiadomo, że caÅ‚ej kwoty nie da siÄ™ odzyskać. WiÄ™c mam pytanie: jakie badania jeszcze mogÄ™ zrobić? A może poprosić lekarza o wypisanie Å›lepo antybiotyku? Czy partner mógÅ‚ znowu zarazić mnie jakÄ…Å› chlamydiÄ…/ureaplazmÄ…/mykoplazmÄ…? Objawy bardzo do tego pasujÄ… (ból i pieczenie w cewce, także podczas oddawania moczu, ból podczas stosunku). Powoli przestajÄ™ mieć do niego zaufanie i skoro raz już mnie zaraziÅ‚ takÄ… chorobÄ…, to może zrobiÅ‚ to znowu. Czy da siÄ™ to w ogóle wyleczyć/zÅ‚agodzić w tydzieÅ„? Nie chce tracić tylu pieniÄ™dzy i wymarzonego urlopu. A może to przez tabletki antykoncepcyjne? SÅ‚yszaÅ‚am, że nieodpowiedni poziom estrogenów może wywoÅ‚ać takie objawy. A może to nie do koÅ„ca wyleczona infekcja grzybem albo rzÄ™sistkiem? BÅ‚agam, pomóżcie. Ja chyba oszaleje. sad ByÅ‚abym bardzo wdziÄ™czna za pomoc.

Offline

 

#2 2011-07-10 10:04:40

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: BÅ‚agam o pomoc

Powinnaś podać tutaj miasto z którego jesteś--to pomoże innym userkom dać ci jakieś namiary.

Oraz-----poczytaj troche innych wątków w dziale tutejszym (co mi jest) no i w działach innych --Badania, laboratorium itp. żeby "złapać sprawę".

Na mój rozum to nie rezygnuj z wakacji, tylko weź ze sobą trochę leków przeciwbólowych oraz furagin. (lub cipronex).
Bo leczenie takich zakażeń trwa długo i nie ma co rezygnować z życia, tym bardziej że nie grożą te objawy niczym ciężkim --choć są to silne bóle a sikanie daje się we znaki, ale nic poza tym ci sie nie stanie.

Zmuszenie faceta żeby się i on zbadał posiewowo będzie chyba trudne, poza tym wygląda na to że to na bank nosiciel zarazy :-)))), może nie tylko rzęsistka......
(na rzęsistka oczywiście warto by w ciemno walnąć metronidazol niezależnie od antybiotyków jak wyżej).
Recepty łatwiej chyba będzie zdobyć od internisty bo urolodzy są w Polsce na poziomie paleolitu (giny raczej też).

Posiewy--musi być przerwa 2 tygodnie od antybiotyku ORAZ----to musi być dobre labo a nie gdziekolwiek
www.badbak.pl

Offline

 

#3 2011-07-10 11:11:44

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: BÅ‚agam o pomoc

to ja tylko dodam że po cipronexie to nie radzę się opalać, furagina raczej nie ma wpływu ale trzeba doczytać ulotkę

no i przede wszystkim musisz się leczyć i ty i partner bo inaczej będziecie się w kółko zarażać
tak jak pisał pulkos on powinien mieć pełen zakres - wymaz cewki na chlamydie, myco, ureaplasmy i zwykły posiew na grzyby i bakterie do tego posiew nasienia na grzyby i bakterie (ewentualnie moczu też). No i sprawdzenie rzęsistka w nasieniu.

ty wymaz z kanału szyjki macicy na chlamydie, myco, ureaplasmy i zwykły posiew na grzyby i bakterie + mocz na grzyby i bakterie

no i seks w zabezpieczeniu do wyleczenia

Offline

 

#4 2011-07-10 11:34:26

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: BÅ‚agam o pomoc

Lilla - ja bym zabrała jakiś mix leków (antybiotyków) i pojechała na wakacje, tylko nici z opalania, ale będziesz miała mniej zmarchów później wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson