Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-12-29 00:50:49

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Witam.Od jakiegoÅ› czasu Å›ledze różne wÄ…tki na tymże forum,a teraz  pozwoliÅ‚em sobie na pytanie.Tak jak w temacie,czy bakterie w ukÅ‚Ä…dzie moczowym mogÄ… być odpowiedzialne za pÄ™cherz nadreaktywny.Moje objawy to jedynie czÄ™stomocz, od prawie siedmiu lat towarzyszy mi bez przerwy.Bólu i pieczenia żadnego nigdy nie doÅ›wiadczaÅ‚em,ale i tak czasami jestem bliski jakiejÅ› nerwicy .A zaczeÅ‚o siÄ™ siedem lat temu- wypadek samochodowy,w wyniku którego miaÅ‚em miedzy innymi pÄ™kniÄ™tÄ… miednicÄ™ w trzech miejscach.ByÅ‚em cewnikowany przez okres okoÅ‚o 6 tygodni,a po nie bezbolesnym zdjÄ™ciu cewnika miaÅ‚em przez okres paru tygodni krew w nasieniu(to tylko zmazy nocne ,żadna pielÄ™gniarka nie miaÅ‚a w tym udziaÅ‚u:>)) No i po paru miesiÄ…cach pojawiÅ‚ siÄ™ u mnie czÄ™stomocz,tak w sumie z dnia na dzieÅ„ i trwa do dziasiaj, przez prawie siedem lat.MiaÅ‚em wiÄ™kszość badaÅ„ za wyjÄ…tkiem tylko badaÅ„ urodynamicznych, no i diagnoza byÅ‚a "pÄ™cherz nadreaktywny o podÅ‚ożu neurogennym".Moja czÄ™stotliwość jest dość znaczÄ…ca, w ciÄ…gu dnia może siÄ™gać nawet max 20 razy,w nocy może czasami być nie dużo miej,aczkolwiek leki nassenne dość skutecznie te czÄ™stotliwoÅ›ci zmiejszajÄ….Leki jakie pobieraÅ‚em to miÄ™dzy innymi driptane i vesicare jak i inne, już nie pamiÄ™tam nazw.Niewiele mi pomagajÄ…, wiÄ™c pozostaÅ‚em przy driptane bo najtaÅ„sze.MyÅ›lÄ™ o powtórnym badaniu moczu(poprzednie oczywiÅ›cie byÅ‚o jaÅ‚owe) i pierwszym badaniu nasienia, oczywiÅ›cie w Wawie na Inżynierskiej, bo tu na forum jest mocno zachwalane:>)JeÅ›li można uzyskać jakieÅ› cenne wskazówki co do mojego przypadku,bÄ™dÄ™ wdziÄ™czny.Jak pisaÅ‚em, bezbolesny czÄ™stomocz a bakterie?Takie uÅ‚ożyÅ‚em sobie zagadnienie:>)

Offline

 

#2 2006-12-29 11:17:04

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Witam na forum smile ja  prawie od 3 lat cierpie na czestomocz, podobnie jak Ty nie mam bóli ani pieczenia ( na szczescie ) ale za to po badaniu moczu na inżynierskiej wyszÅ‚y bakterie zarówno w moczu jak i w  pochwie, obecnie nie biore zadnych lekow, bo tez mi nic nie pomagaja, przyjmuje jedynie szczepionke, no i oczywiÅ›cie nikt nie wie co mi jest hmm jak rozmawialam kiedys z paniÄ… bakteriolog to powiedziaÅ‚a, że jest duże prawdopodbieÅ„stwo, że w moim przypadku czÄ™stomocz może być spowodowany bakteriami a zwÅ‚aszcza proteusem mirabilis, który gnieździ sie w moim pÄ™cherzu sad

Offline

 

#3 2006-12-29 11:41:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Częstomocz to nadmierna liczba oddawanych niewielkich ilości moczu. Może mieć podłoże bakteryjne, bo wówczas podrażniony pęcherz tak jakby chce "wypchnąć" to, co go podrażnia (szukając analogii, można wzorować się na skurczach oskrzeli, które powodują kaszel, kiedy zalega w nich chorobowa wydzielina). Ale wydaje mi się, że Twój częstomocz jednak jest spodowodowany następstwem urazu. Neurogenny oznacza "spowodowany zaburzeniami mechanicznymi lub funkcjonalnymi układu nerwowego" (nerwów odpowiedzialnych za pracę układu moczowego). Tym bardziej przemawia za tym poprawa po lekach nasennych, które, uogólniając, działają blokująco na nerwy. Możesz też mieć zaburzenia cewki "pocewnikowe". Ewentualnie mogli Cię zainfekować w szpitalu, ale ja bym najpierw skupiła się na tej neurogenności. Dziwne, że przy takim podłożu nie miałeś dwóch najważniejszych badań: urodynamicznego i rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

PS. Julka, a mnie pisałaś parę miesięcy temu, że masz ból znikający po mikcji i nasilający się wraz z wypełnianiem pęcherza?? To w końcu która wersja jest prawdziwa? Poza tym pamiętaj o swojej cewce, ona też Ci bruździ.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2006-12-29 12:40:24

scania420
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-24
Posty: 26

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

a czy kosci miednicy miales tylko pekniete czy zlamane?bo ja tez mialem uraz miednicy po wypadku,ale moje kosci miednicy ulegly duzym zlamaniom,w nastepstwie czego narobily troche delikatnie mowiac "balaganu".a pytam dlatego poniewaz prawie zawsze zlamaniom miednicy towarzyszÄ… problemy w ukladzie moczowym,bo wokol niej znajduja sie wszystkie nerwy odpowiadajace za dobre funkcjonowanie pecherza,a takze od miednicy zalezy dobre jego ulozenie.

Offline

 

#5 2006-12-29 15:16:57

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Witam ponownie.
Co do pytaÅ„.MiednicÄ™ miaÅ‚em  pÄ™kniÄ™tÄ… w trzech miejscach ponieważ na miednicy nie robiono mi żadnych operacji, poprostu w ciÄ…gu paru tygodni miaÅ‚a siÄ™ ona zrosnąć.Co do moich badaÅ„.Nie miaÅ‚em robionej tylko urodynamiki.Po wczeÅ›niejszych badaniach, które nic nie wykazaÅ‚y ,stwierdzono u mnie pÄ™cherz nadreaktywny.Posiew moczu,badania rentgenowskie,ultrasonograficzne jak i endoskopowe nic nie wykazaÅ‚y,więć szczerze mówiÄ…c podarowaÅ‚em sobie "przyjemnoÅ›ci" badaÅ„ urodynamicznych gdyż obawiaÅ‚em siÄ™ że niewiele wniosÄ… do diagnozy mojej choroby.I teraz generalnie nie wiem czy poddać siÄ™ urodynamicznym badaniom czy też sprawdzić zawartość bakterii w nasieniu,jako że jak pisaÅ‚em po zdjÄ™ciu cewnika przez pare a może i parenaÅ›cie tygodni pojawiaÅ‚a siÄ™ u mnie w nasieniu krew.No wÅ‚aÅ›nie, co robić dalej?Mam nadziejÄ™ że Wasze doÅ›wiadczenie bÄ™dzie dla mnie bezcenne:>)Pozdrawiam forumowiczów.

Offline

 

#6 2006-12-29 16:19:25

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

wedlug mnie powinienes zrobic badania na inzynierskiej bo bakterie mogles "zalapac",miales cewnik a w ten sposob nastepuje wiekszosc zakarzen szpitalnych,nastepnie krew ktora sie pojawila moze takze swiadczyc o bakteriach w gruczole bo jesli niebylo krwi w moczu a tylko w nasieniu to nalezy zalozyc ze sama cewka "niedostala" od cewnika a raczej cos sie zadzialo z gruczolem.niemowie ze to powod a raczej mozliwosc ktora nalezy potwierdzic lub wykluczyc.zastanawia mnie tylko kwestia pojawienia sie "problemu" jakis czas po wypadku a nie od razu.tak czy inaczej powinienes przebadac mocz i nasienie aby potwierdzic lub wykluczyc ta kwestie.

Offline

 

#7 2006-12-29 16:29:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Niekoniecznie. Krew jest następstwem podrażnień cewnikiem, to nie musi być infekcja. Urodynamika wcale nie jest gorsza niż cystoskopia, a wydaje mi się, że przy możliwych przyczynach Twojego problemu może (choć nie musi) wnieść coś nowego i moim zdaniem z tych wszystkich badań, które wymieniasz, jest najważniejsza. Poza tym ciągle brakuje mi tu wyniku RM (rtg guzik Ci wykaże, przecież nie zobrazuje nerwów). A ponieważ rezonans jest drogi i czeka się miesiącami (jeśli w ogóle dostaniesz skierowanie) - wydaje mi się, że może lepiej zainwestować najpierw w to badanie niż w Inżynierską. Bakterie to nie przyczyna wszystkich problemów, poza tym rzadko się zdarza, żeby przy infekcji bakteryjnej (zwłaszcza tak przewlekłej) nie było żadnego bólu ani pieczenia. Ja jednak stawiam najpierw na diagnostykę w kierunku zaburzeń/uszkodzeń nerwów "pęcherzowo-cewkowych".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2006-12-29 16:55:44

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Offline

 

#9 2006-12-29 17:04:12

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Offline

 

#10 2006-12-29 17:05:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Ja też się nie upieram, chodzi mi tylko o to, że Rafoso będzie musiał ponieść koszty jakichś badań, zrobić wszystko naraz to finansowa ruina, więc tak sobie głośno myślę, w jakieś kolejności można by je wykonać, żeby nie zaciągać kredytu smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2006-12-29 17:19:01

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

dlatego piszemy to autorowi aby mogl sie odniesc do tego bo tak samo jest mozliwe ze to opozniony efekt wypadku a krew i ewentualna infekcja wystapily przy okazji i niemaja zadnego znaczenia w tym wszystkim bo winne moga byc nerwy z ktorymi cos sie zadzialo przy urazie miednicy jak i rowniez  mozliwosc ze wyszedl z wypadku pod tym wzgledem ok a zawinil cewnik i wystapila infekcja  niezbyt charakterystyczna.trudno poprostu powiedziec ale autor chcial opini wiec...

Offline

 

#12 2006-12-29 17:38:00

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Dzięki po wielokroć.
Wasze przemyślenia jak najbardziej rozjaśniają mi obraz,co do tego że dalsze badania są nieodzowne.Nie wiem jak szybko uda mi się przejść te badania,bo za tydzień wracam do anglii na saksy(tak tak,mnie też objeła emigracja zarobkowa niestety).Aczkolwiek mógłbym teraz dostać skierowanie na opisane wyżej badania.Jak pisałem wyżej,narazie "podtrzymuje się" na driptane i lekach nasennych.Mam jednak jeszcze małe pytanie:czt te badania(urodynamika i RM) są w stanie potwiedzić że mój częstomocz jest rzeczywiście neurogenny?Jeśli te badania stwierdzą żę moje mięśnie pęcherza pracują nieprawidłowo,to przecież nic nowego nie wniosą,Czy tylko postawią nowe pytania na które nie będzie wiadomo gdzie się udać?Co tak naprawde może stwierdzić rezonans?Trochę może mam za dużo wątpliwości,ale nie raz człowiek w zyciu był rozczarowany.Napewno dużo już się od Was dowiedziałem,ale może jeszcze troche z Was wydusze:>)Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2006-12-29 17:54:19

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Zanim uda mi siÄ™ Was nakÅ‚onić do cennych informacji, opisze pare szczegółów.Z powodu wypadku doznaÅ‚em(oprócz wielu koÅ›ci poÅ‚amanych i ocalonego życia:>)) ,cytuje "zÅ‚amanie obu kk.Å‚onowych bez przemieszczenia+uraz cewki moczowej".Cewnik byÅ‚ "zaÅ‚ożony" przez okoÅ‚o 7 tygodni.ByÅ‚ problem ze zdjÄ™ciem cewnika,pielÄ™gniarka musiaÅ‚a użyć jakiegoÅ› dÅ‚ugiego drutu(troche byÅ‚em przerażony :>)).Od tego czasu w nasieniu pojawiaÅ‚a siÄ™ krew ale nie w moczu.UstÄ…piÅ‚o to po parunastu tygodniach.A czÄ™stomocz miaÅ‚ poczÄ…tek  u mnie gdzieÅ› pół roku od wypadku , może gdzieÅ› po 8-10 miesiÄ…cach od wypadku.MyÅ›le że szczegóły dość wiernie opisaÅ‚em.Jak znajdzie siÄ™ jeszcze jakaÅ› cenna wskazówka bÄ™dzie super:>)

Offline

 

#14 2006-12-29 17:55:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Urodynamika (poczytaj w serwisie w dziale Badania) stwierdza Ci funkcjonowanie pęcherza pod kątem prawidłowości jego reakcji na bodźce. Rezonans sprawdza, czy nie masz uszkodzeń nerwów. Czyli jedno sprawdza funkcjonowanie, drugie budowę - to tak w największym uproszczeniu. Więc potwierdza/wyklucza (zazwyczaj) neurogenność. Twój powrót do UK nie będzie problemem, bo wątpię, żebyś dostał się na RM szybciej niż za kilka miesięcy. Tylko przed urodynamiką musisz odstawić leki, co najmniej na jakiś tydzień, bo one fałszują wyniki funkcjonowania Twojego pęcherza. Wiesz, to nie tylko jest kwestia stwierdzenia, czy pracują prawidłowo, czy nie, tylko odpowiedź (a przynajmniej próba) na pytanie, co tam się dzieje, że pracują źle - i leczenie pod tym kątem. Długie, trudne i rozczarowujące, lojalnie uprzedzam smile. No, ale coś już o tym wiesz - 7 lat to już niezły staż...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2006-12-29 17:57:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

"Uraz cewki moczowej" - możesz mieć nadreaktywność z przeszkodą podpęcherzową. A co wynik cystoskopii na to?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2006-12-29 18:08:56

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Dzięki jeszcze raz.
Co do cytoskopii to nic nie wykazała,czyli że wszystko w porządku.Może badanie nie było dokładne?.Co do urodynamiki, widze że chyba muszę jej się poddać,aczkolwiek szczerze to chętnie bym ją ominął.Świadomość posiadania czegoś dziwnego w trzech literach nie budzi we mnie pozytywnych uczuć ;>)Widze że dalej musze iść drogą badań których dawno już nie miałem.Dzięki za wskazówki,trochę dodają mi nadziei :>)

Offline

 

#17 2006-12-29 18:17:24

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Czy jednak potwierdzenie neurogenności problemu częstomoczu cokolwiek zmieni?Brałem już wszystkie "leki" na neurogenność włącznie z Vesicare i pomagają mi nie zabardzo.Czy diagnoza może być bardziej szczegółowa która pozwoli stosować "inne" leki.Bo jeśli bakterie, to przynajmiej obraz "wroga" dość konkretny.Antybiotyki i autoszczepionka może ,mam nadzieje, w takim przypadku wiele zadziałać.Jakkolwiek wiem że skierowanie na RM zdobędę, to badanie jest dość "normalne":>)

Offline

 

#18 2006-12-29 19:35:42

scania420
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-24
Posty: 26

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

jezeli miales zlamane kosci lonowe to byc moze one uszkodzily ci cewke,a cewnik dlatego taki stawial opor,poniewaz moze blokowalo to miejsce zrosniecia uszkodzonej cewki,przynajmniej tak bylo w moim przypadku bo tez mialem ogromne problemy z usunieciem cewnika i to niejednokrotnie,ale mialem to szczescie ze nie usuwala tego pielegniarka tylko urolog ktory robil mi operacje,ale i tak zajelo mu to prawie godzine(potwierdzam nic przyjemnego).potem wlasnie niestety mialem kolejne zabiegi w celu usuniecia tej zbliznowatej narosli,bo dochodzilo juz do blokowania odplywu moczu.a kosci lonowe to mi sie tak rozeszly ze lekarz nawet zazartowal ze jakbym byl kobietÄ… to nie moglbym urodzic dziecka.no ale na szczescie nie mam w planach zajsc w ciaze ani zmieniac plec,takze chociaz jeden problem mam z glowy.ja naszczescie nie mam problemow z zakazeniami i bakteriami i zadnych bolow z tym zwiazanych,ale niestety mam problem z utrzymaniem moczu,a to wiadomo tez nie maly klopot.pozdrawiam.

Offline

 

#19 2006-12-29 19:52:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

No właśnie. Może potrzebny będzie jakiś zabieg w obrębie cewki? A jeśli uszkodzone są nerwy, to potrzebna Ci będzie opieka dobrego neurologa i leki typowe na uszkodzenia, zaburzenia nerwowego (tak na marginesie: brałeś Baclofen, Mydocalm, antydepresanty? A to są tylko takie podstawowe leki...), usprawniające przewodnictwo nerwowe itp. Wiesz, preparaty typu Driptane czy Vesicare są głównie na takie zaburzenia, gdy "czujniki nerwowe pęcherza" wariują (czasem też dostają je dodatkowo SM-owcy), ale przy typowej neurogenności (bo tak gwoli ścisłości nadreaktywność i neurogenność to różne sprawy) mogą być po prostu za słabe. Elektroda w zadku nie jest fajna, fakt, ale trudno, jak trzeba, to trzeba... A z badaniami różnie bywa. Ja np. przy RM krzywiłam się z bólu, bo... mam bardzo czuły, wrażliwy słuch, aż technik je wykonujący powiedział, że gdyby wiedział, toby mi zatyczki dał smile. A potem jeszcze chyba z godzinę rezonowałam smile.

Scania, nie mów hop... - a nuż kiedyś zachcesz zajść w ciążę big_smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2006-12-30 00:25:35

scania420
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-24
Posty: 26

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

masz racje karolino,w sumie jest 21wiek,technika idzie do przodu,takze nigdy nic nie wiadomo,a zresztÄ… co mi tam szkodzi,wszystkiego trzeba w zyciu sprobowac,chociaz dostane becikowe.

Offline

 

#21 2006-12-30 14:01:27

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

DziÄ™ki za cenne uwagi.Co do leków, to nie braÅ‚em żadnych leków dziaÅ‚ajÄ…cych bezpoÅ›rednio na mięśnie takich jak Baclofen i Mydocalm.Co do depresantów,to wÅ‚aÅ›nie stosuje jako Å›rodek nasenny Doxepin,biorÄ™ jednÄ… tabletkÄ™ 10mg na noc,dziÄ™ki temu w miare dobrze Å›pie,budzÄ™ siÄ™ Å›rednio dwa razy na "spacerek do wc".Co do badaÅ„,oczywiÅ›cie jak  trzeba to trzeba,ale jak da siÄ™ postawić diagnoze bez urodynamiki,to bÄ™dzie wspaniale:>)I pewnie aby tego uniknąć tak Was tu natrÄ™tnie wypytuje,ale widze że urodynamike musze polubić ;>)ChciaÅ‚bym jednak jeszcze raz postawić pytanie, jako że mój przypadek jest troche bardziej teraz nakreÅ›lony:jakie jest prawdopodobieÅ„stwo że to raczej bakterie sÄ… odpowiedzialne za moje problemy z czÄ™stomoczem?Po prostu, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów,chce wpierw skupić siÄ™ na np neurogennoÅ›ci a ewentualnie potem szukać przyczyny w bakteriach.Lub może odwrotnie.No wÅ‚aÅ›nie,znowu natarczywie oczekuje odpowiedzi :>)
Pozdrawiam.

Offline

 

#22 2006-12-30 14:37:59

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

prawdopodobienstwo pierwszej wersji jest takie jak i drugiej bo byl wypadek i mozliwosc uszkodzenia ale tez objawy niewystapily od razu natomiast byl cewnik i krew wiec mozliwosc infekcji.duzo latwiej byloby wskazac na uszkodzenie po wypadku gdyby objawy wystapily wmiare odrazu ale w tym wypadku jest znak zapytania i aby cokolwiek potwierdzic lub tez wykluczyc powinienes zrobic obydwa rodzaje badan niestety.

Offline

 

#23 2006-12-30 15:07:02

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Dzięki.Odpowiedź jasna i konkretna.Teraz wiem że mojego zadka nie oszczędze ;>)Moja pani urolog będzie mogła trochę sie nade mną poznęcać,mam nadzieje że i moje cztery litery i mój portfel dadzą rade.

Offline

 

#24 2006-12-30 17:34:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

No, urodynamika nie gwarantuje Ci odpowiedzi na wszystkie pytania smile, ale myślę, że na przynajmniej część odpowie - lub wykluczy. A o tych lekach neurologicznych wspominałam nie dlatego, że one takie cudowne, tylko żebyś zobaczył, że parasympatykolityki to jeszcze nie wszystko, przy pewnych zaburzeniach o charakterze neurogennym mogą nic nie zadziałać i wcale nie oznacza to, że leczenie jest beznadziejne. W sumie problem w tym, że medycyna naprawdę nie jest aż taka bezradna, tylko albo się lekarzom nie chce, albo blokują ich biurokratyczne procedury, albo leki nie są zarejestrowane, albo nasze składki są źle rozparcelowane (dlaczego w USA za składkę ma się refundowane wszystko, z implantami włącznie - i niech nikt mi nie mówi, że ich składka to więcej niż 10% miesięcznie, bo akurat wiem, że jest dużo niższa...?), albo nie mamy pieniędzy, żeby szybko dotrzeć do najnowszych metod. Zgadzam się ze Skyem odnośnie prawdopodobieństwa, aczkolwiek ja jednak stawiam bardziej na neurogenność, bo zazwyczaj infekcje bakteryjne jednak dają objawy bólowe. Ale nikt nie powiedział, że musisz być tym zazwyczajem smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2006-12-30 23:38:36

rafoso
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 54

Re: Czy nadreaktywny pęcherz może być spowodowany przez bakterie?

Jutro mam wizyte u pani urolog.Chyba z przyzwyczajenia powiedziaÅ‚a przez telefon że mnie "obejrzy". MyÅ›le że tym razem nie ma potrzeby "oglÄ…danie tego" smile No ale napewno z paniÄ… doktor kłócić siÄ™ nie bÄ™de smile OczywiÅ›cie dam znać  co żeÅ›my ustalili. Bo sympatycznÄ…  Redakcje tak Å‚atwo w spokoju nie zostawie smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson