Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-02-25 22:28:00

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

rektoskopie tez mialam robiona jak sie zaczely te problemy

Offline

 

#27 2007-02-28 13:02:43

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: kancerofobia

A więc uwaga----wykonuję daleki strzał diagnostyczny:::
Diagnoza robocza ::::
Pacjentka ma Lamblie w jelitach i od nich mamy krwawienie z jelit. Długotrwałe występowanie lamblii może odbić sie na stanach zapalnych pęcherza i przewodów moczowych.
Wnioski::
Wykomać badanie kału na pasożyty--a raczej na Lamblie właśnie --czyli na konkretnego pasożyta.
PS. Istnieje podejrzenie że lamblie atakują różne nabłonki , nie tylko jelitowe i przewody wątrobowe. Jest to pierwotniak i jeśli znajdzie dobre warunki to może przyczepić się wszędzie.
Karmi się on krwią w z naczyń włosowatych nabłonka.
Badanie na Lamblie warto powtarzać 3 razy w odstępie około 5 dni.
PS2--a u innych pacjentów portalu--o ile są jakiekolwiek podejrzenia--to też warto to badanie zrobić. Długotrwałe istnienie takiego pasożyta daje uporczywe stany zapalne wszędzie--nie tylko w obrębie jelit. Prawdopodobnie organizm tak dziwnie reaguje na jego toksyny.
Dodam, że bardzo często nie ma zadnych objawów jelitowych a lamblie tam siedzą i nas zatruwają. Jest to pasożyt najczęsciej spotykany u ludzi, łapiemy go od owoców, od wody, od naczyń w restauracji, od trawy na łące, od wszystkiego...........

Offline

 

#28 2007-02-28 13:43:49

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

no to mam wyniki z warszawy....w moczu nie ma zupelnie nic...natomiast w osadzie jest gronkowiec zlocisty...wrazliwy prawie na wszystko...nawet na furagin..co wydalo sie dziwne mojemu lekarzowi...no ale dostalam nolicin..(tez na ten lek wrazliwy)
pania dorote zdziwil natomiast fakt ze mam bardzo lekki mocz 1,005
w moczu pojawily sie tez pojedyncze krwinki czerwone (to z kolei zaniepokoilo mnie:)
mialam tez wczoraj zrobione usg pecherza, nerek, i wszystkiego co tylko sie dalo;))) i wszystko w porzadku

Offline

 

#29 2007-02-28 13:47:25

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

pulkos a gdyby twoja teoria byla prawdziwa nie powinna wyjsc ta bakteria w posiewie moczu?

Offline

 

#30 2007-02-28 15:16:24

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: kancerofobia

A ja sie dziwie ze lekarze jeszcze sie dziwia. Moj gronkowiec z moczu tez jest wrazliwy na amox i furagin i 8 misiecy amox go nie pogonilo. Przewiduje tutaj pewny schemat , moze sie myle ale lekarz zgodnie ze sztuka bedzie dawal najlzejsze leki, bedzie poprawa a moze nawet zanik dolegliwosci pozniej znowu sie pojawia i znowu posiewy i wyjdzie ze wrazliwy na wszystko i znowu bedzie najlzejszy lek itd... Acha i pozniej bedza gdybania od czego sie pacjent zaraza , moze papier a moze woda nikt nie pomysli ze cos bylo nie dobite. Na mocniejszy antybiotyk nikt sie nie zdecyduje bo  bedzie wrazliwy na te slabsze mniej szkodliwe. Oby tak nie bylo. Wiadomo ze trzenba zaczac od slabszych lek. ale trzeba byc czujnym i miec wlasne zdanie jak slabe lek nie pomoga trzeba przejsc na mocniejsze i dluzej.
I wydaje mi sie ze koniecznie maz musi sie przeleczyc., bo bedzie w kolo macieju. Jezeli ma s.a w nasienu to wedlu mnie jest pradopodobne ze juz ma go w prostacie lub jadrach a to nieciekawa sprawa.

Offline

 

#31 2007-02-28 15:46:11

turkus109
Użytkownik
SkÄ…d: warszawa
Zarejestrowany: 2006-12-08
Posty: 44

Re: kancerofobia

czytalam juz nie pamietam gdzie , jezeli masz jakies pasozyty w jelitach to one rowniez dzialaja niekozrystnie na pecherz i wystarczy 3 dni DIETA Z SAMYCH ANANASOW i mozna sie ich pozbyc.

Offline

 

#32 2007-02-28 20:35:09

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: kancerofobia

Karola wroce do watku krwi w kale bo mi tez sie to zdarza, wprawdzie ja nie mialam badan jelit ale jestem pewna ze u mnie to poprostu hemoroidy ktore trachnÄ… i masz swieza krew. Tak jak pisze Dan. Czasem tez miewalam jej duzo a potem przechodzilo. Mi na hemoroidy te zwenetrzne zawsze pomagal posterisan (chyba nie pomylilam). Czopkow nie uzywalam. I tak jak piszesz to zdarza sie czasami u mnie tez ale jakos ostatnio mam spokoj. Pozdrawiam

Offline

 

#33 2007-03-01 10:49:00

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

nie nie hemoroidy bo podczas badan ktore mialam stwierdzono by ze je mam, hemoroidy mozna wyczuc juz nawet podczas najzwyklejszego badania palcem;)a ta przyjemnosc tez mi zafundowano jeszcze przed rektoskopia i kolanoskopia;))

Offline

 

#34 2007-03-01 11:45:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: kancerofobia

Wystarczą pękające naczynka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2007-03-02 07:26:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: kancerofobia

Wydaje mi sie ze hemoroidy moga tez byc gleboko i tego tak latwo sie nie zbada a jak jest krew swieza to na bank cos peka wiec albo naczynka albo hemoroidy.Tak sadze. Przeciez hemoroidy sa tez wewnetrzne nie tylko na zewnatrz. Pozdrawiam

Offline

 

#36 2007-03-04 18:42:16

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

no tak...juz chcialam sie wpisywac na liste szczesliwie uleczonych...bo po badaniach w warszawie wyszedl mi przeciez gronkowiec w osadzie..bo sam mocz byl czysty...dostalam antybiotyk i kilka dni czulam sie naprawde dobrze....ale dzis znowu biegam do toalety co godzine..i czuje parcie nawet jak z niej wychodze...i co teraz?

Offline

 

#37 2007-03-04 20:23:14

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: kancerofobia

A więc wyjaśniam dodatkowo::
Lamblie są pierwotniakami a nie bakteriami, i wobec tego nie wyrastają na posiewie. Obserwujemy je bezpośrednio pod mikroskopem np. powiększenie 150x.
Ale to nie jest proste, bo ustawiają się skosem do światła!!!!
Nie ma już w Warszawie dobrej pracowni wykrywającej lamblie ( a była , za kinem Moskwa).
Jedzenie ananasów ?????
Akurat--i kwiat paproci ;smile)))
Jest to jeden z trudniejszych pasożytów do wybicia. Zwykle dajemy 6---8 tabletek metronidazolu dziennie.
A propos---a metronidazol wam wszystkim nie pomaga ?????
PS. to, że działają jednak antybiotyki (posty powyżej) jest dowodem na to, że bakterie są tu bezpośrednim powodem objawów.
ALE----dlaczego one się tak uporczywie trzymają (to może nie być tylko sprawa dobicia). Kto wie ,czy w organiźmie nie ma czegoś jeszcze gdzie indziej--i ten fakt wywołuje skłonność do bakterioz. Jedną z takich innych rzeczy są lamblie, a czasem grzyby, które na posiewach niezbyt chętnie wychodzą nawet na Inżynierskiej.
Czy w tej sytuacji nie jest sensowne próbować brać leki w ciemno ???? A więc metronidazol (pierwotniaki), orungal (grzyby) ?????????????? I obserwować reakcję .........
NADMIAR LEKÓW NIE JEST SZKODLIWY--------SZKODLIWY JEST NADMIAR CHOROBY.

Offline

 

#38 2007-03-06 08:29:16

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

mam czysto teoretyczne pytanie:))
czy rak cewki moczowej bylby wyczuwalny lub zauwazalny podczas badania ginekologicznego?

Offline

 

#39 2007-03-12 14:39:09

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

bylam u lekarza bo nic mi nie pomogl antybiotyk ktory mi rpzepisal a ktory wedlug antybiogramu powinien pomoc...no i doigralam sie..dostalam leki uspakajajace na dzien i na noc...powiedzial ze to na tle nerwowym.........

Offline

 

#40 2007-03-12 16:07:07

Migi
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-29
Posty: 40

Re: kancerofobia

Nie ma co sie wybierac do lekarza bez wyniku posiewu bo wtedy bez problemu bedzie mogl sie wykrecic z leczenia, ja juz sie tego nauczylem. No i widac ze uciebie jest tak samo. Jak mi posiew wyszedl jalowy to dostalem skierowanie do ortopedy :-) dobrze ze nie do psychiatry :-)

Offline

 

#41 2007-03-12 19:47:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: kancerofobia

Ja też usÅ‚yszaÅ‚am swego czasu, że należaÅ‚oby mnie przebadać psychiatrycznie "w warunkach oddziaÅ‚u szpitalnego". A  cztery miesiÄ…ce później miaÅ‚am biopsjÄ™... no i wyszedÅ‚ mi ten "efekt placebo"...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2007-03-22 19:57:57

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

bylam dzis u swojego ginekologa i ginekologicznie jestem zdrowa....
ostatnio zauwazam na bielizn ie jakas dziwna wydzieline...zolto-pomaranczowa..ma ktoras z was cos takiego?..nie ma to nic wspolnego z cyklem...wydaje mi sie ze to wydzielina z cewki..ale nie moge byc w 100 % pewna....
Jutro jade do warszawy ( a jestem z gdanska) ..chcialam sie udac do jakiegos polecanego przez was urologa...ale nie przyjmuja ani w piatek ani w sobote:(
a tak na amrginesie moze ktos z warszawy ma ochote pogodac przy kawie w sobote?smile

Offline

 

#43 2007-03-22 22:52:59

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: kancerofobia

jakos ta wydzielina(jesli naprawde z cewki) podejrzanie wyglada bo rozne wydzieliny wystepuja w przypadku zapalenia cewki.vewke zwyczajne bakterie atakuja rzadko choc zauwarzylem pewna prawidlowosc tzn g.zlocisty czesciej czepia sie cewki niz reszta tych zwyczajnych bakteri wiec moze i tu tak jest tylko niewiem jak to sie ma do wydzieliny bo te bakterie a-typowe jak chlamydia,ureaplasma/mycoplasma ropne wydzieliny powoduja.jeszcze jest kwestia rzarzaczki ale to raczej nie ten trop.jesli dobrze przeczytalem to ch.trachomatis wykluczona ale pomysl na temat ureaplasmy/mycoplasmy tak dla pewnosci ze to nie to a "tylko" gronkowiec.

Offline

 

#44 2007-03-23 11:45:34

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

ide do profesora czaplickiego w warszawie..wiecie cos o nim?

Offline

 

#45 2007-03-23 12:49:18

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: kancerofobia

a skąd go znalazłas, polecony przez kogoś, gdzie pracuje? Powiem szczerze, że z prof. mialam zawsze najgorsze doświadczenia, nie mieli pojecia, o czym mówię, ale ten może normalny jest.

Offline

 

#46 2007-03-23 13:06:06

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

nie nie polecony...znalazlam go po prostu w internecie....najtanszy nie jest bo wizyta kosztuje 130 zl, wiec mam nadzieje ze jednak okaze sie kompetentny. miejsce pracy to ktedra i Klinika Urologiczna AM w Warszawie

Offline

 

#47 2007-03-23 13:13:45

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: kancerofobia

Napisz coÅ› po wizycie na jego temat w  watku "lekarze"

Offline

 

#48 2007-03-30 14:08:12

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

hej..opisalam wrazenia z wizyty w dziale lekarze.
dostalam lek (nazwe podam pozniej) ktory mam barc 50 dni po jednej tabletce. jego zdaniem to niedoleczone ostatnie zapalenie pecherza
najgorsze jest to ze chcialam sie juz starac o dziecko..a wyglada na to ze znow musze te starania przesunac o 3 miesiace:(
jedyny plus jest taki ze profesor uspokoil sie ze na 100 % to nie rak cewki moczowej:))

Offline

 

#49 2007-03-30 19:39:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: kancerofobia

A gdzie to opisałaś, bo nie widzę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#50 2007-03-30 19:58:52

karola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-29
Posty: 31

Re: kancerofobia

lekarze..warszawa;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson